Likenai

Naujienos

   

 

SSSSSSSSS

 

Panevėžys

2021-01-14

 

Lietuvoje plintant COVID – 19 ligai ir didėjant šia liga susirgusių pacientų srautams šalies gydymo  įstaigose, ligoninėms pradėjo trūkti ne tik personalo, bet ir medicinos įrangos, būtinos gydyti ligonius ir gelbėti jų gyvybes.

2020 m. pabaigoje eilinį kartą pagalbos ranką gydymo įstaigoms ištiesė šalies verslininkai, kurie šiuo įtemptu momentu susisiekė su didele dalimi Lietuvos ligoninių, įvertino esamą situaciją ir, išsiaiškinę ko šiuo metu labiausiai reikia ligoninėms, nupirko ir perdavė joms reikiamą medicinos įrangą.

Šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu ypatingai norime padėkoti SBA Grupei.

„Rinkoje šios įrangos poreikis yra didžiulis, visame pasaulyje ji yra graibstoma. Mūsų komanda sukontaktavo su dešimtimis tiekėjų, kuriems buvo iškeltas pagrindinis klausimas – kaip greitai galėsime gauti jų turimą įrangą? Radome tinkamiausią tiekėją ir didelę dalį ligoninėms gyvybiškai svarbių prietaisų pristatėme iki Šv. Kalėdų, likusi įranga ligonines pasieks artimiausiu laiku“, - pasakojo SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Pasak jo, tai, kad reikalingą įrangą pavyko nupirkti taip operatyviai, galime laikyti mažu kalėdiniu stebuklu. Šalies ligoninėms bus perduota penkiolika dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, kurie užtikrins kvėpavimo funkciją tiek sunkiems, tiek apysunkiems ligoniams, devynios didelio deguonies srauto terapijos sistemos, tieksiančios deguonį pacientams ir padėsiančios jiems išvengti plaučių intubavimo, devyni gyvybinių funkcijų monitoriai, kurie nuolat seks ligonių būklę, šešiolika deguonies koncentratorių, kurie tieks deguonį tose palatose, kuriose nėra centralizuoto deguonies tiekimo sistemų, penkiolika reanimacinių lovų, portatyvinis rentgenas, leisiantis operatyviai diagnozuoti ir sekti sunkių pacientų plaučių būklę, kad laiku būtų priimti gyvybiškai svarbūs gydymo sprendimai, septyniasdešimt penkios infuzinės pompos, kurios automatiškai dozuoja ir leidžia vaistus ligoniams, penkios dezinfekcinio rūko sistemos, naikinančios užkratą ligonių palatose. Bendra visos šios įrangos vertė – 479 tūkst. eurų.

„Mūsų ligoninė gavo 5 deguonies koncentratorius, kurie yra naudojami COVID – 19 infekuotų pacientų įkvepiamam orui įsotinti deguonimi, tuo pačiu, palengvinant šios infekcinės ligos simptomus. Ši įranga yra pastatyta Psichiatrijos korpuse ir I Ortopedijos – traumatologijos skyriuje. Taip pat gavome transportinį DPV aparatą, prie kurio yra galimybė pajungti suslėgto deguonies balioną. Šis aparatas yra Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje ir yra skirtas intubuotų ir sunkios būklės pacientų pervežimui. Visa ši paramos būdu gauta medicinos įranga labai reikalinga mūsų ligoninei ir ji pasiekė mus pačiu tinkamiausiu metu, kuomet poreikis tokiai įrangai visame pasaulyje yra labai išaugęs. Respublikinės Panevėžio ligoninės pacientų, jų artimųjų, ligoninės personalo vardu nuoširdžiai dėkoju SBA Grupė prezidentui Arūnui Martinkevičiui, visam SBA kolektyvui, kurie nedvejodami nusprendė padėti medikams ir per labai trumpą laiką efektyviai įgyvendino savo ketinimus“, - naujos medicinos įrangos gavimu džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Ligoninės bendruomenės vardu reiškiame pagarbą ir dėkingumą SBA Grupė kolektyvui už nesavanaudišką ir savalaikę paramą mūsų medikams, kovojantiems už šalies gyventojų sveikatą ir gyvybes. Ne veltui šios Grupės pavadinimo raidės – SBA („Scitus Bonus Animus“) kurios, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „Protinga geroji dvasia“. Tai – atspindys to siekio, kuriuo SBA Grupė remiasi kasdienėje savo veikloje.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

    

 

   

 

Sausio 13 – oji — Laisvės gynėjų diena

 

Panevėžys

2021-01-13

 

„Labai svarbu išsaugoti žuvusiųjų Sausio 13 – ąją atminimą, nes jie jau amžini. Amžinai mūsų. Ir mūsų tautos atmintyje. Ir liks ten, kol gyva tauta“

Algirdas Patackas, signataras, Parlamento gynėjas

 

Sausio 13 – ąją susikibę rankomis ir dainuodami lietuviškas dainas visam pasauliui parodėme, kad vienybė ir tikėjimas gali nugalėti net brutaliausią jėgą. Tragiški to meto įvykiai paliko randą mūsų širdyse, tačiau nepalaužė tikėjimo Laisve, mūsų valstybe – Lietuva.  Valstybė – tai mes, mūsų kasdienis gyvenimas, pagrįstas žmogiška pagarba ir orumu, mūsų žodžiai ir darbai, todėl kiekvienas turime jausti atsakomybę už jos ateitį.

Laiko tėkmėje kruvinieji 1991 – ųjų Sausio 13 – osios dienos įvykiai liko už trisdešimties metų. Žmogaus gyvenime tai – nemažas laiko tarpas. Per tą laiką kai kurie šių kraupių įvykių liudininkai jau išėjo Amžinybėn, užaugo nauja žmonių karta. Tautos istorijoje trisdešimt metų – lyg mirksnis, tačiau Sausio 13 – osios įvykiai gyvi ir šiandien kiekvieno iš mūsų širdyse.

1990 m. Kovo 11 – ąją pasirašytas ir pasauliui paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas, kurį pasirašė 141 signataras. Sausio 13 – osios dienos įvykiuose dalyvavo visa Lietuva. Tuomet mes visi ir padėjome savo parašus prie tų 141 ir parodėme, kad norime būti laisvi.

Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu tariu nuoširdžiausią AČIŪ tiems žmonėms, kurie buvo Sausio įvykių sūkuryje, kurie parodė solidarumą, bebaimiškumą, ištikimybę ir begalinę meilę Tėvynei. Tik jų dėka tuometiniai Sausio įvykiai baigėsi visų mūsų LAISVĖS triumfu! Nulenkime galvas prieš tuos, kurie dėl Tėvynės paaukojo brangiausią dalyką – gyvybę. Meilė Tėvynei, jos Laisvei – tai vertybės, be kurių neįsivaizduojamas nė vienos tautos gyvenimas.

 

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius        Arvydas Skorupskas 

 

 

 FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

  

     

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA

 

Panevėžys

2021-01-12

 

Informuojame Jus, kad sausio 12 d. Respublikinę Panevėžio ligoninę pasiekė eilinė vakcinos siunta, kurią sudaro 780 flakonų vakcinos. Visa ši siunta šiandien bus paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskričių savivaldybėms ir yra skirta skiepyti slaugos ir globos įstaigų, esančių šiose savivaldybėse, gyventojus ir darbuotojus. Šios vakcinos siuntos skiepijimo procesas turi būti baigtas iki sausio 16 d. Už sąrašų sudarymą ir skiepijimo eigą yra atsakingos savivaldybių, kurioms yra skirta vakcina, administracijos. Respublikinė Panevėžio ligoninė savo darbuotojų skiepijimui iš šios siuntos vakcinos nepasilieka.

Skiepijimo procesas Panevėžio ir Utenos apskrityse vyksta pagal planą, visos savivaldybės vakcina, pagal nustatytus prioritetus, yra aprūpintos pilnumoje.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės informaciją – tai objektyvios, savalaikės ir informatyvios naujienos apie esamą situaciją Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir Panevėžio bei Utenos apskrityse.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

   

 

PANEVĖŽIO IR UTENOS APSKRIČIŲ LIGONINĖSE PRADEDAMAS ANTRASIS DARBUOTOJŲ SKIEPIJIMO ETAPAS

 

Panevėžys

2021-01-06

 

Sausio 6 d. Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse pradedamas antrasis darbuotojų, dirbančių šiose gydymo įstaigose, vakcinacijos etapas.

Sausio 5 d. į Respublikinę Panevėžio ligoninę buvo pristatyta antroji vakcinos siunta – 1950 dozių. Vadovaujantis su LR SAM suderintais vakcinos paskirstymo ir skiepijimo planais, tą pačią dieną visa gauta vakcina buvo paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėms, atsižvelgiat į šių ligoninių pateiktus vakcinos poreikius. Tos pačios dienos pavakare vakcina iškeliavo į Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Ignalinos, Visagino, Molėtų, Zarasų, Anykščių ligonines ir į Rokiškio psichiatrijos ligoninę.

Sausio 6 d. 8.00 val. šiose ligoninėse buvo pradėti skiepyti darbuotojai. Vadovaujantis nustatytais prioritetais, antrojo vakcinacijos etapo metu turi būti skiepijami COVID – 19 padaliniuose dirbantys darbuotojai, GMP darbuotojai, karščiavimo ir mobiliose komandose dirbantys darbuotojai, kiti darbuotojai, užtikrinantys aukščiau išvardintų padalinių darbą ir turintys didelę riziką susirgti COVID – 19 liga.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad visa su antrąja siunta gauta vakcina yra paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėms. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šiuo metu dirba virš 700 darbuotojų, kurie dar nėra skiepyti – savo darbuotojus baigsime skiepyti sulaukę sekančių vakcinos siuntų.

Pirmasis darbuotojų vakcinacijos procesas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje praėjo sklandžiai – darniai ir profesionaliai dirbo šį procesą organizuojanti komanda, medicinos personalas, vykdęs skiepijimą, pagalbiniai aptarnaujantys darbuotojai, užtikrinę sklandų šio proceso vyksmą. Esame pasirengę, esant poreikiui, teoriškai ir praktiškai padėti kitiems, vykdant visuomenės skiepijimo programą.

Pirmųjų dviejų siuntų metu Respublikinė Panevėžio ligoninė Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimui gavo 2925 dozes vakcinos. Tikimės, kad šio vakcinos kiekio turėtų pakakti patenkinti šių apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimo, pagal nustatytus prioritetus, poreikį.

Išsamesnę informaciją apie antrojo vakcinacijos Panevėžio ir Utenos apskrityse etapo eigą ir rezultatus pateiksime tuomet, kai gausime visą reikiamą informaciją iš regioninių ir rajoninių ligoninių. Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės skelbiamas naujienas – tai išsamios, objektyvios ir informatyvios žinios apie esamą situaciją šalyje bei Panevėžio ir Utenos apskrityse.

Tikslas – vienas, kova – bendra, pergalė – visų!

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

   

 

LIETUVOS VĖLIAVOS DIENA

 

Panevėžys

2021-01-01

 

Lietuvos vėliavos diena – atmintina diena, pažymima sausio 1 d. Šią dieną keliama valstybės vėliava prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų. Prisimenant ir pagerbiant savanorių žygdarbį, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kiekvienais metais sausio 1 d. , minint Lietuvos vėliavos dieną, Gedimino kalno bokšte rengiama iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija. Pagal tradiciją senoji vėliava kasmet perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų, pasižymėjusių ugdant pilietiškumą, puoselėjant istorinę atmintį.

Kaip laisvos Lietuvos ženklas, pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 d. Tąkart ją iškėlė Lietuvos savanorių grupė, vadovaujama Vilniaus miesto komendanto, pirmojo LK savanorio Kazio Škirpos. Pakelta vėliava buvo palydėta šūviais, po to savanoriai sugiedojo Lietuvos himną. Deja, pirmą kartą iškelta Lietuvos trispalvė plevėsavo neilgai. 1919 m. sausio 6 d. Vilnių užėmę bolševikai nuo trispalvės nuplėšė geltoną ir žalią spalvas, palikę tik raudoną.

Antrą kartą Lietuvos trispalvė suplevėsavo 1920 m. rugpjūčio 26 d., kai į Vilnių sugrįžo Lietuvos kariuomenė. Tačiau tų pačių metų spalio 9 d. Vilnių užgrobė lenkų „želigovskininkai“ ir lietuviška trispalvė vėl buvo nuplėšta.

Trečią kartą Lietuvos trispalvė iškelta virš Gedimino bokšto 1939 m. spalio 29 d., Lietuvai atgavus Vilnių. Pirmajam Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pėstininkų pulkui buvo suteikta didžiulė garbė – Gedimino pilies bokšte iškelti Lietuvos vėliavą. Varpai skambėjo tol, kol šaudė patrankos. Po vėliavos pagerbimo, garbės kuopa, palikusi prie vėliavos garbės sargybą, nulipo nuo kalno į Katedros aikštę ir stojo į bendrą rikiuotę. I pėstininkų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pulko vadas pulkininkas Leonas Gustaitis Vilniaus rinktinės vadui atraportavo: „Pakėliau vėliavą Gedimino kalne, pastačiau garbės sargybą ir pabrėžiau, kad kol Gedimino pulkas yra Vilniuje, tol Trispalvė vėliava čia laisvai plevėsuos“. Tačiau ir tuomet vėliava ilgai neplevėsavo. Prasidėjo gūdūs sovietmečio metai be Lietuvos trispalvės.

Ketvirtą kartą Lietuvos trispalvę virš Gedimino kalno bokšto iškėlė sukilę Lietuvos kariai 1941 m. birželio 23 dienos popietę.

Penktą kartą vėliavą Gedimino kalno pilies bokšte 1944 m. balandžio 5 d. iškėlė Lietuvos vietinės rinktinės 306 – ojo bataliono kariai savanoriai, vadovaujami pulkininko leitenanto P. Grebliausko. Lietuvos vietinės rinktinės iškelta trispalvė plevėsavo iki 1944 m. gegužės 15 d.

Šeštą kartą Lietuvos trispalvė virš Gedimino bokšto iškelta 1988 m. spalio 7 d. ir nuo to laiko tebeplevėsuoja iki šiol. 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

    

 

Sveikinimas su Naujaisiais 2021 metais

 

Panevėžys

2020-12-31

 

Mielieji,

amžinasis gamtos ratas jau brėžia paskutinę senųjų metų atkarpą ir į mūsų būtį beldžiasi Naujieji, 2021 – ieji, metai.

Lai šie metai taps Jums tais, per kuriuos kaupsis tik sėkmės ir pergalės, malonūs susitikimai ir prasmingi darbai. Įsileiskite į savo gyvenimą daugiau spalvų, neleiskite Jūsų svajonėms likti tik svajonėmis.

Nuoširdžiai sveikinu Jus su artėjančiais Naujaisiais metais, linkiu sveikatos, ramybės, santarvės, gausos, geros nuotaikos ir šviesių dienų!

Būkite laimingi!

Pagarbiai

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                         Arvydas Skorupskas 

 

 

   

 

Ponia Diana Nausėdienė skaito pasaką mažiesiems ligoniukams

 

2020-12-30

 

Naujųjų metų išvakarėse Diana Nausėdienė mažiesiems ligoniukams skaitė Debi Gliori knygą „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“.

„Norėčiau paskaityti pasaką ir taip praskaidrinti jūsų dieną bei palinkėti gražių, šviesių Naujųjų metų“, – į mažuosius pacientus kreipėsi pirmoji ponia.

Vaizdo įrašas, kuriame Diana Nausėdienė skaito knygą, išsiųstas visoms ligoninėms Lietuvoje, kuriose yra gydomi vaikai.

Diana Nausėdienė taip pat yra ankstyvojo skaitymo skatinimo projekto „Knygų startas“ globėja.

Pasak pirmosios ponios, skaityti vaikams yra svarbu nuo pat jų gimimo: „Žinios, apgaubtos tėvų meile ir šiluma, yra nuostabi jų dėmesio mažylių ateičiai išraiška. Skaitydami savo vaikams mes palydime juos į nuostabią vaizduotės šalį. Vėliau skaitydami kartu turime puikią progą kalbėtis, diskutuoti su savo atžalomis pačiomis įvairiausiomis temomis, padėti jiems atrasti svarbiausias gyvenimo vertybes.“

Skaitymas lavina mažylių kalbos įgūdžius, atmintį, vaizduotę, o vaikui paaugus padeda lengviau išmokti skaityti savarankiškai ir pasiekti geresnių rezultatų mokykloje.

 

Prezidento komunikacijos grupė

 

 

 

   

 

Lietuvą pasiekė antroji vakcinų siunta

 

Panevėžys

2020-12-28

 

Pirmadienį, 7 val. 10 min., į Tarptautinį Vilniaus oro uostą buvo pristatyta antroji farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos siunta. Lietuvą pasiekė 10725 vakcinos dozių.

Siunta 9 val. 14 min. ryto buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos -75 laipsnių temperatūroje.

Planuojama, kad šios siuntos skiepai bus panaudoti antrajam medicinos darbuotojų, kurie jau buvo paskiepyti, vakcinavimui, kai praeis antrajam skiepui reikalingas trijų savaičių terminas. Šis sprendimas gali būti peržiūrėtas gavus tikslią informaciją apie trečiosios siuntos pristatymo laiką ir dydį.

Sekmadienį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose prasidėjo medicinos darbuotojų skiepijimas. Pirmieji skiepijami COVID-19 pacientų gydymą organizuojančių ligoninių labai didelės rizikos  pagal tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga darbuotojai, kuriems kasdien tenka akis į akį susidurti su klastingu virusu. Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.

Per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus. Vėliau atvykstant naujoms vakcinų siuntoms, bus pradėti skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir pacientai bei socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, vaistinių darbuotojai, vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, gretutinėmis ligomis sergantys asmenys, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalintys išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai (viešąją tvarką palaikantys darbuotojai, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos sistemoje dirbantys asmenys, kariškiai, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai ir pan.). Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes – skiepytis kviesime visus norinčiuosius. 

Pasak specialistų, 70 proc. paskiepytų šalies gyventojų užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso. Sudarytos sutartys su šešiais vakcinų gamintojais, iš jų numatyta įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.

Daugiau informacijos apie skiepus nuo COVID-19 rasite tinklalapyje www.koronastop.lt specialiai sukurtoje skiltyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/duk/skiepai-nuo-covid-19

SAM Spaudos tarnyba 

 

 

   

 

Nuo koronaviruso pradėti skiepyti Lietuvos medikai

 

Panevėžys

2020-12-28

 

Sekmadienį prasidėjo medicinos įstaigų darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso (COVID-19).  Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninės sutartinai vakcinacijos procesą pradėjo vienu metu – 8 valandą ryto. Planuojama, kad visi šalies medikai bus paskiepyti per pirmąjį kitų metų ketvirtį.

 

Penki vakcinacijos centrai - Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinės ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė – gautą vakciną paskirstė savo regione esančioms, COVID-19 liga sergančių pacientų gydymu besirūpinančioms, stacionarioms sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios kasdien akis į akį susiduria su koronavirusu.

 

 „Prasminga, kad Lietuvoje vienu metu pradėti skiepyti penkių organizuojančių ir pagrindinių ligoninių medikai. Tai rodo visų mūsų medikų vienybę šioje kovoje. Labai svarbu, kad priešakinėse linijose su COVID-19 liga sergančiais pacientais dirbantys sveikatos priežiūros specialistai skiepijami pirmieji. Tai – didžiausia dovana sveikatos sektoriaus žmonėms“, – sakė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Pirmosios vakcinos dozės skirtos COVID-19 skyriuose dirbantiems darbuotojams, skubiosios pagalbos – priėmimo skyriuose paslaugas teikiantiems darbuotojams ir kitiems, kurie turi didelę riziką susirgti COVID-19 liga. Anot vienos didžiausių COVID-19 gydymo įstaigų - Santaros klinikų - vadovo prof. Felikso Jankevičiaus, nuo šios akimirkos – viskas tik geryn!

„Skiepai - pagrįsti mokslu. Tai viltis grįžti į įprastą darbo ritmą ir gyvenimą. Lyg žiburys itin įtemptais pastaraisiais mėnesiais. Tikiu, kad vakcina, medikų bendruomeniškumas, sutelktumas ir bendras darbas nugalės klastingą virusą“, - mintimis dalijosi sekmadienį pasiskiepijusi Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinio korpuso slaugytoja.

 

Pirmąją vakcinavimo dieną, iki 17 valandos, paskiepyta 2270 medicinos darbuotojų: Vilniuje – 700, Kaune – 440, Klaipėdoje – 160, Šiauliuose – 120, Panevėžyje – 850 asmenų. Procedūra vyko 26 skiepijimo punktuose.

 

„Medikams šis skiepas labai svarbus, nes juo bus pradėtas reguliuoti žmonių į gydymo įstaigas  srautas, o  medikai vėl galės grįžti į įprastą gyvenimą, galės gydyti ir kitas infekcines ligas, kurių dabar tarsi nebėra“, - teigė Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėjas  Aidas Kaušas.

Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

 

SAM Spaudos tarnyba

 

 

   

 

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, ponios Dianos Nausėdienės ir Prezidento komandos padėka

 

2020-12-28

 

Brangieji, 

 

nuoširdžiai dėkojame už Jūsų darbą, už Jūsų pašaukimą. 

Per Jūsų rankas vyksta stebuklai: jos grąžina žmones į gyvenimą, teikia viltį, mažina skausmą.  

Jūsų profesionalumas, atsidavimas ir atjauta padeda Lietuvai įveikti pandemiją. 

Šv. Kalėdų šviesos, gerovės ir sveikatos Jums ir Jūsų šeimoms! 

 

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ponia Diana Nausėdienė ir Prezidento komanda 

 

 

 

   

 

INFORMACIJA DĖL PANEVĖŽIO IR UTENOS APSKRITYSE ESANČIŲ GYDYMO ĮSTAIGŲ DARBUOTOJŲ SKIEPIJIMO NUO COVID – 19 LIGOS

 

Panevėžys

2020-12-27

 

Informuojame Jus, kad skiepijimo nuo COVID – 19 ligos procesas vyko taip, kaip ir buvo  planuota – nuo šios dienos ryto pradėti skiepyti Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai. 14.30 val. mūsų ligoninėje buvo baigtas darbuotojų skiepijimas, kurio metu buvo paskiepyti 850 darbuotojų. Jokių šalutinio poveikio reakcijų šiems darbuotojams nebuvo pastebėta.

Laikantis aptarto plano, 15.00 val. likusi dalis vakcinos  pajudėjo į visas Panevėžio ir Utenos apskrityse esančias ligonines, kuriose yra gydomi COVID – 19 liga sergantys pacientai. Skiepijimo estafetę toliau perima Anykščių raj. ligoninė, Biržų ligoninė, Ignalinos ligoninė, Kupiškio ligoninė, Pasvalio ligoninė, Rokiškio raj. ligoninė, Utenos ligoninė, Visagino ligoninė, Zarasų ligoninė ir Molėtų ligoninė. Taigi, visos šios gydymo įstaigos prisidės prie bendros Europos šalių piliečių vakcinacijos idėjos. Šiose ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimas planuojamas pradėti šiandien, gruodžio 27 d., 17.00 val. Vakcinos dozės skirtos šių ligoninių darbuotojams, kurie šiandien budi COVID – 19 padaliniuose.

Planuojama, kad pilna Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų vakcinacija bus baigta dar šiais metais, nes sekanti skiepų partija Respublikinę Panevėžio ligoninę turėtų pasiekti apie gruodžio 28 – 29 d. d.

Linkime visiems gražių Naujųjų 2021 – ųjų metų ir nesirgti COVID – 19 infekcija. O tam geriausias priešnuodis – skiepas.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

   

 

RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE SĖKMINGAI PRASIDĖJO SKIEPIJIMAS NUO COVID – 19 LIGOS

 

Panevėžys

2020-12-27

 

Gruodžio 27 – ąją dieną 8.00 val. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėtas ligoninės darbuotojų skiepijimas nuo COVID – 19 ligos Pfizer vakcina. Šiam tikslui ligoninėje yra įrengtos 7 patalpos, atitinkančios visus būtinus reikalavimus bei paruoštas personalas, kuris ir vykdys skiepijimą. Laukiantys skiepytis nesibūriavo, nesistumdė eilėje, o, laikydamiesi saugaus atstumo ir žmonių buvimo vienoje vietoje skaičiaus ribojimo reikalavimų, laukė savo eilės – kiekvienas jų iš anksto buvo informuotas apie skiepijimo laiką ir vietą.

Pirmasis skiepijimo nuo COVID – 19 ligos etapas sulaukė ir nemenko žiniasklaidos atstovų dėmesio – radijo, dienraščių, televizijos žurnalistai gausiai susirinko prie Konsultacijų poliklinikos, kalbino ligoninės darbuotojus, kurie paskiepyti išeidavo iš skiepijimo patalpos, ligoninės vadovai pateikė oficialią informaciją ir atsakė į žurnalistų klausimus.

„Jaučiuosi gerai, esu įsitikinusi, kad atlikau labai svarbų ir reikalingą darbą, Aš pati dirbu COVID – 19 skyriuje, tad kasdien susiduriu su pacientais, sergančiais šia pavojinga infekcine liga, matau jų kančias, jų norą pasveikti ir gyventi, matau neviltį jų veiduose, jei liga labai progresuoja. Prisipažinsiu – kurį laiką dvejojau, tačiau,  įvertinusi visas rizikas, galimas susirgimo grėsmes, nusprendžiau pasiskiepyti. Džiaugiuosi, kad tai padariau“, - pakilia nuotaika susirinkusiems žurnalistams pasakojo pirmoji naująjį skiepą gavusi Respublikinės Panevėžio ligoninės Vidaus ligų skyriaus vyr. slaugytoja Gražina Budrevičiūtė.

„Pasitikiu šiuolaikiniu mokslu ir mokslininkais, kurie įtemptai dirbdami sukūrė šią vakciną –  galimybę efektyviai pasipriešinti šiai klastingai ligai. Niekada neabejojau, kad pasinaudosiu šia galimybe skiepytis – kodėl turėčiau rizikuoti savo sveikata ir ateitimi? Priklausau rizikos grupei, pasiskiepijau, jaučiuosi gerai ir esu laiminga. Noriu pasakyti abejojantiems – žinoma, teisė rinktis priklauso Jums, tačiau mano įsitikinimu, skiepytis nuo COVID – 19 reikia -  reikia dėl savęs, dėl kitų, dėl to, kad buvęs mūsų visų gyvenimas vėl grįžtų pas mus“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės I Ortopedijos – traumatologijos skyriaus vyr. slaugytoja Lyta Puodžiūnienė, kuri antroji buvo paskiepyta Pfizer vakcina.

Kadangi vakcinavimui ligoninėje buvo įrengtos 7 patalpos, kitose patalpose pirmieji paskiepyti buvo ligoninės darbuotojai Lena Ambraškienė, Inga Nemanienė, Danguolė Valentienė ir Arvydas Burneikis.

„Į mūsų ligoninę vakar buvo pristatyta Pfizer vakcina, kurios gavome 975 dozes. Šiandien prasidėjo ligoninės darbuotojų skiepijimas ir tikimės visus norinčius paskiepyti iki vakaro. Planuojame, kad paskiepyti pavyks apie 850 mūsų ligoninės darbuotojų, nes nemaža dalis panorusių skiepytis šiuo metu serga. Likusias dozes nedelsiant pristatysime į kitas Panevėžio ir Utenos apskrities gydymo įstaigas, kad būtų panaudota visa gauta vakcina ir paskiepyti jose dirbantys darbuotojai. Po kelių dienų planuojama gauti antrąją partiją vakcinos, kuri bus paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskrityse esančioms gydymo įstaigoms. Šiuo metu darbuotojų skiepijimas vyksta be trikdžių, tikiuosi, kad šis procesas sėkmingai vyks visą dieną“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Abejojančių buvo ir mūsų ligoninės darbuotojų tarpe, tačiau nieko nevertėme skiepytis, nes tai – savanoriškas pasirinkimas. Džiaugiamės, kad didelė dalis darbuotojų panoro skiepytis. Ši vakcina sukurta ne iš neturėjimo ką veikti, ji – reali priemonė kovoje su šia klastinga ir sparčiai plintančia liga. Nuoširdžiai sveikinu visus, kurie pareiškė norą skiepytis. Šiandien paskiepysime visus, kurie nori ir gali tai daryti, o visus likusius, kurie šiuo metu serga, paskiepysime vėliau. Šiandien pasiskiepijusiems antrasis skiepas yra numatytas sausio 17 dieną“ – žiniasklaidos atstovus informavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai dr. Mindaugas Vaitkus.

Visiems linkime sklandaus darbo ir stiprios sveikatos!

Sekite mūsų naujienas – mes informuosime Jus apie skiepijimo proceso Respublikinėje Panevėžio ligoninėje eigą ir rezultatus.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

   

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ TINKAMAI PASIRUOŠUSI VAKCINACIJAI NUO COVID – 19

 

Panevėžys

2020-12-26

 

„Labai malonu Jus informuoti, kad šiandien, gruodžio 26 d., Respublikinę Panevėžio ligoninę pasiekė pirmoji  Pfizer vakcinos siunta, tad ligoninės darbuotojų skiepijimas, numatytas gruodžio 27 d., vyks be kliūčių ar kitokių staigmenų“, - susirinkusiems žiniasklaidos atstovams situaciją komentavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Ligoninės direktorius išsamiai papasakojo apie pasiruošimą priimti vakciną, apie skiepijimo sąlygas ir šio proceso eigą. „Respublikinė Panevėžio ligoninė yra atsakinga už COVID – 19 ligos gydymo paslaugų organizavimą Panevėžio ir Utenos apskrityse, tad mes nuolat bendraujame su šiose apskrityse veikiančiomis pagrindinėmis stacionarinėmis asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis. Tinkamai pasiruošėme šiam atsakingam ir labai svarbiam procesui – turime visas reikiamas sąlygas ir priemones šiam darbui“, - patikino ligoninės direktorius A. Skorupskas. „Yra sudaryti sąrašai ir nustatyti prioritetai, kurie darbuotojai turi būti skiepijami pirmiausia. Tai – darbuotojai, dirbantys COVID – 19 skyriuose, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuose dirbantys žmonės, kiti specialistai, kurie teikia paslaugas, kurių teikimo metu jie dirba padidintos rizikos erdvėje. Skiepijami bus ne tik gydytojai, bet ir slaugytojai, valytojai ir kiti pagalbiniai darbuotojai, dirbantys konkrečiuose skyriuose, nepriklausomai nuo užimamų pareigų“, - konkretizavo situaciją ligoninės direktorius.

Direktorius A. Skorupskas pažymėjo, kad skiepijimas nuo COVID – 19 ligos bus vykdomas savanoriškais pagrindais, tačiau išreiškė viltį, kad šalies gyventojai tinkamai įvertins kylančias grėsmes žmonių sveikatai ir gyvybei, susijusias su šio susirgimo mastais ir pasinaudos šia valstybės suteikta galimybe nemokamai pasiskiepyti nuo COVID – 19 bei taip prisidėti prie savo, o kartu, ir visuomenės apsaugojimo nuo šios ligos plitimo ir žudančio jos poveikio žmonėms.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės naujienas – tai savalaikė, objektyvi ir informatyvi informacija Jums.

 

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

   

 

KALĖDINĘ ŠVENTĘ PASITINKANT

 

Panevėžys

2020-12-23

 

Gruodžio 23 – čiąją dieną įprastiniai darbai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo nuspalvinti pakilia darbuotojų nuotaika ir nekantriu artėjančių švenčių laukimu. Nors šie metai ligoninės kolektyvui, kaip ir visiems Lietuvos žmonėms, buvo sunkūs dėl didėjančių plintančios COVID – 19 ligos mastų, su šia pandemija susijusiais apribojimais ir mūsų asmeninio ir visuomeninio gyvenimo suvaržymais, šventes mūsų darbuotojai pasitinka pakilia nuotaika.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas šiandien pasveikino ligoninės darbuotojus ir jų šeimas artėjančių švenčių proga, linkėdamas jiems sveikatos, stiprybės, darnos. Direktorius savo sveikinimo kalboje pažymėjo, kad „2020 metai, nežiūrint į tai, kad daug neplanuotos sumaišties įnešė pandemijos problemos, Respublikinei Panevėžio ligoninei buvo sėkmingi – pavyko pasiekti žymių teigiamų rezultatų įvairiose mūsų veiklos srityse, patys formavomės kaip vieningas ir profesionalus kolektyvas, gebantis ir sunkiu metu suremti pečius ir tinkamai atlikti savo pareigas. Linkiu Jums, Jūsų šeimoms sveikatos, stiprybės, ramybės ir visokeriopos sėkmės asmeniniame gyvenime ir darbe. Būkite sveiki ir laimingi!

Artėjančių švenčių proga direktorius A. Skorupskas klinikų, skyrių vedėjams, vyr. slaugytojoms dovanojo molinę puodynėlę su ligoninės simbolika „Gerumo sparnai“, o visų skyrių darbuotojams buvo įteikti kučiukai, saldainių rinkiniai „Žiemos pasaka“ ir kalėdaičiai.

Mielieji, nuoširdžiai sveikiname Jus artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų 2021 – ųjų metų proga, linkime Jums sveikatos, kantrybės, meilės, vilties – tai yra tie gerieji sparnai, kurie išneš mus iš visų mus užklupusių negandų!

Būkite sveiki ir laimingi!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

   

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA DĖL PASIRUOŠIMO VAKCINACIJAI

 

Panevėžys

2020-12-23

 

Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas intensyviai ir labai atsakingai ruošėsi skiepijimo nuo COVID – 19 ligos pradžiai, todėl dabar atsakingai  galime pranešti Jums, kad esame pilnai ir tinkamai pasiruošę skiepijimui, kuris turi prasidėti gruodžio 27 d.:

-          yra parengtas ir suderintas skiepų planas;

-          paruoštos saugios vakcinos laikymo sąlygos;

-          tinkamai parengtos skiepijimui skirtos patalpos;

-          sudaryti ligoninės darbuotojų, pageidaujančių skiepytis, sąrašai ir eiliškumas;

-          apmokyti skiepijimą atliksiantys ligoninės darbuotojai.

Pagal patvirtintą planą, pirmiausia bus skiepijami COVID – 19 skyriuose dirbantys darbuotojai (medikai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, pagalbiniai ir kiti darbuotojai), darbuotojai, dirbantys Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuose, bei kituose padaliniuose dirbantys darbuotojai, kuriems yra padidinta kontakto su COVID – 19 liga sergančiais pacientais rizika.

Informuojame Jus, kad gruodžio 23 d. bendrame SAM ir didžiausių Lietuvos gydymo įstaigų vadovų pasitarime kolegialiai buvo priimtas sprendimas, kad skiepijimas prasidės gruodžio 27 d. ryte visose didžiosiose Lietuvos gydymo įstaigose vienu metu.

Skiepijimas yra savanoriškas, tačiau turime suprasti, kad jis – labai svarbi šio sunkaus pandeminio laikmečio realybė ir puiki galimybė apsaugoti save ir kitus nuo klastingos ir vis plintančios COVID – 19 infekcinės ligos. Šis skiepas – geriausia Šv. Kalėdų dovana mūsų ligoninės darbuotojams.

 

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

   

 

  

 

Sveikinimas Šv. Kalėdų proga

 

Panevėžys

2020-12-23

  

 

   

 

GYVENTOJŲ DĖMESIUI

 

Panevėžys

2020-12-21

 

Informuojame Jus, kad, sparčiai daugėjant COVID – 19 ligos susirgimų atvejų Panevėžyje (šiuo metu fiksuota apie 2400 ligos atvejų 100 tūkst. gyventojų), bei augant Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų sergamumo COVID – 19 liga skaičiams (šiuo metu serga apie 270 ligoninės darbuotojų), nuo gruodžio mėn. 21 d. yra laikinai stabdoma Dienos chirurgijos skyriaus veikla, o šio skyriaus darbuotojai laikinam darbui yra perkeliami į Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos bei COVID – 19 skyrius.

Mieli Panevėžio apskrities gyventojai, ši priverstinė asmens sveikatos paslaugų apribojimo priemonė yra susijusi su ženkliai padidėjusio sergamumo COVID – 19 mastu mūsų krašte bei stipriai jaučiamu medicininio personalo trūkumu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Atsiprašome Jūsų už iškilusius nepatogumus, tikimės Jūsų supratimo, tolerancijos ir kantrybės šiuo visiems sunkiu ir labai atsakingu laikotarpiu.

Artėja Šv. Kalėdos ir Naujieji – 2021 – ieji metai. Tai laikas, kurį buvome įpratę linksmai atšvęsti savo artimųjų, draugų, bendradarbių aplinkoje, lankyti įvairius šventinius renginius, koncertus. Šie metai į mūsų būtį įnešė daug reikšmingų permainų, apribojimų, būtinybę laikytis griežtesnės viešo ir privataus gyvenimo tvarkos. COVID – 19 liga – klastingas, mutuojantis, šiuo metu dar sunkiai suvaldomas infekcinis susirgimas, kuris jau pareikalavo didelio gyventojų sergamumo šia liga ir, deja, didelio mirčių nuo šio susirgimo skaičiaus. Mielieji, įsiklausykite į sveikatos specialistų rekomendacijas ir vyriausybės paskelbtus apribojimus, kuriais siekiama sustabdyti šios infekcinės ligos plitimo mastą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą ir gyvybes. Kviečiame visus nepriekaištingai laikytis šių reikalavimų – taip apsaugosite save, savo artimuosius ir aplinkinius. Didelių mokslininkų pastangų dėka jau sukurta vakcina nuo COVID – 19 ligos, kurios pirmoji partija greitu laiku pasieks ir Lietuvą. Gyventojų vakcinacija – ypač svarbus ir reikalingas procesas, kuriuo tikimasi lemtingų teigiamų poslinkių mūsų visų kovoje su COVID – 19.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės informaciją – mes operatyviai ir išsamiai informuosime Jus apie visus pasikeitimus ir pateiksime kitas Jums aktualias naujienas.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

   

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ RUOŠIASI COVID – 19 VAKCINACIJAI

 

Panevėžys

2020-12-14

 

Nenumaldomai artėja laikas, kai Lietuvą pasieks pirmosios vakcinos nuo koronaviruso (COVID _ 19) siuntos ir šalies gydymo įstaigos pradės gyventojų skiepijimą. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atsakingai vyksta pasiruošimas šiai vakcinacijai.

Pagal laikinai Sveikatos apsaugos ministro pareigas ėjusio, valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo parengtą įsakymą, yra patvirtinta tikslinių ir prioritetinių gyventojų grupių skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama koronaviruso vakcina tvarka, pagal kurią pirmojo etapo metu bus skiepijami šioms tikslinėms ir prioritetinėms grupėms priklausantys asmenys:

-        Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientai bei stacionarių socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai;

-       Sveikatos sistemos darbuotojai, kurie, neatsižvelgiant į jų darbo specifiką, išskaidomi į tam tikras grupes: labai didelės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su COVID – 19 liga sergančiais pacientais, didelės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, turintys didelę sąlyčio tikimybę su asmenimis, kuriems nustatyta ar yra įtariama COVID – 19 liga, vidutinės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, vykdantys stacionarines ir ambulatorines kontaktines paslaugas užkrečiamųjų ligų požymių neturintiems pacientams, teikiantiems medicininės reabilitacijos paslaugas, mažos rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, kurių funkcijoms atlikti reikalingi minimalūs profesiniai kontaktai su kolegomis, dirbama atokiai nuo likusio personalo ir pan.

Siekiant tinkamai pasiruošti pacientų ir darbuotojų skiepijimui, šiuo klausimu įvyko Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos pasitarimas. Šio pasitarimo metu buvo pristatyta esamos padėties analizė, aptartas skiepijmo planas, numatyti artimiausi būtini pasirengimo skiepijimui darbai, paskirtas koordinatorius, kuris yra įpareigotas rūpintis skiepijimo procesu ir užtikrinti sklandžią prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų vakcinaciją. Planuojama, kad pirmosios vakcinos dozės Lietuvą pasieks gruodžio pabaigoje – sausio pradžioje.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info. 

 

   

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA 

 

Panevėžys

2020-12-11

 

2020 m. pavasarį prasidėjusi COVID – 19 pandemija labai paveikė šalies visuomeninio, ekonominio, kultūrinio gyvenimo sritis, palietė visų mūsų ir kiekvieno atskirai gyvenimus. Šiuo metu gyvename jau antrojo šiais metais karantino sąlygomis, kurios, neslūgstant infekcinei COVID – 19 ligai, pastaruoju metu vis griežtėja. Šių priemonių imamasi siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą ir jo keliamą grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei.

Respublikinei Panevėžio ligoninei yra deleguotos organizuojančios COVID – 19 sergančių pacientų gydymą Panevėžio ir Utenos apskrityse gydymo įstaigos funkcijos. Ligoninės administracija kasdien renka duomenis ir analizuoja šiose apskrityse esančių gydymo įstaigų lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus, personalo pajėgumus, rūpinasi asmens saugos priemonių užsakymu ir savalaikiu jų paskirstymu šioms gydymo įstaigoms. Pagrindinis šio klasterio tikslas – teikti savalaikę ir profesionalią medicininę pagalbą pacientams ir patenkinti visus šios pagalbos teikimo poreikius ne tik COVID – 19 sergantiems pacientams, bet ir kitomis ligomis sergantiems ligoniams.

Gruodžio 11 d. duomenimis Panevėžio ir Utenos apskrityse esančiose gydymo įstaigose yra įrengta 371 lova, skirta COVID – 19 liga sergantiems pacientams. Šiuo metu yra gydomi 258 pacientai (lovų užimtumas – 69 proc.).Deguonies terapija taikoma 103 pacientams. Artimiausiu metu Panevėžio ir Utenos gydymo įstaigose lovų, skirtų COVID – 19 liga sergantiems pacientams, skaičius bus padidintas iki 413.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šiuo metu yra gydomi 143 pacientai, sergantys koronavirusine infekcija, iš jų – 2 vaikai. Deguonies terapija yra taikoma 64 pacientams, 15 pacientų gydomi Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, 5 pacientams taikoma DPV (dirbtinis plaučių ventiliavimas), 11 pacientų taikoma hemodializė. Ligoninėje yra įrengta 214 lovų, skirtų COVID – 19 liga sergantiems pacientams, iš kurių 143 yra užimtos (lovų užimtumas – 68 proc.). Koronavirusine infekcija ir kitomis ligomis serga 226 ligoninės darbuotojai, 24 darbuotojai šiuo metu yra saviizoliacijoje. Tačiau labai džiaugiamės Panevėžio Kolegijos medicinos studentų pagalba, kurių ne viena dešimtis padeda ligoninės personalui šiuo sunkiu metu.

Nežiūrint, kad šiuo metu COVID – 19 pandemija grėsmingai plinta, Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas, mobilizuodamas visas pastangas ir žmogiškuosius resursus, per lapkričio mėn. suteikė mūsų piliečiams:

-          Ambulatorinių paslaugų – 75 proc.;

-          Stacionarinių paslaugų – 80 proc.;

-          Kompiuterinės tomografijos – 100 proc.;

-          Hemodializės – 99.2 proc.;

-          Profilaktinių programų – 83 proc.;

-          Reabilitacijos paslaugų – 85 proc.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad COVID – 19 liga – tai labai klastingas,  mutuojantis susirgimas, kuriam būdingos įvairios komplikacijos ir galimi mirties atvejai. Tad visi privalome saugoti save ir aplinkinius, privalome susitelkti, numatyti, pasiruošti ir tinkamai mobilizuotis, kad visuomet būtume tinkamai pasirengę naujoms, galimoms, šio susirgimo proveržio bangoms.

Nuo spalio 30 – osios dienos mūsų šalyje veikia trumpasis telefono numeris 113, skirtas neskubiai medicininei informacijai ar konsultacijai gauti. Juo galima ir reikia skambinti, kai Jums reikalinga tik medicininė konsultacija, kai situacija nekelia pavojaus žmogaus gyvybei ar sveikatai. Pasinaudokite šia galimybe.

Bendroji situacija, susijusi su COVID – 19 ligos plitimu šalyje, yra sudėtinga ir reikalauja visų – visuomenės, medikų, savivaldybių – sutelktų pastangų, siekiant suvaldyti kylančias grėsmes. Neįgnoruokite šios klastingos ligos grėsmių ir griežtai laikykitės specialistų rekomenduojamų asmens saugos priemonių ir elgesio tvarkos reikalavimų viešose vietose ir privačioje erdvėje.  

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

   

 

ĮTEIKTI APDOVANOJIMAI RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS MEDIKAMS 

 

Panevėžys

2020-12-10

 

Gruodžio 10 – osios dienos darbus Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas pradėjo nuo džiugaus įvykio – buvo suteikti Nusipelniusio Lietuvos gydytojo ir Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardai ir įteikti apdovanojimai trims mūsų ligoninės darbuotojams.

Už viso gyvenimo nuopelnus Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas ir Garbės ženklo apdovanojimas buvo įteiktas ilgametei Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojai, buvusiai Naujagimių skyriaus vadovei, neonatologijos pradininkei Lietuvoje Liudvikai Knizikevičienei, kuri šiuo metu yra pensijoje. Su dideliu pasididžiavimu informuojame Jus, kad Liudvikos ir Petro Jurgio Knizikevičių šeima yra vienintelė tokia medikų šeima Lietuvoje -  abiems sutuoktiniams yra suteikti Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardai. Petras Jurgis Knizikevičius taip pat daugiau nei 50 metų dirbo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojo ginekologo pareigose.

Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardai suteikti ir Garbės ženklo apdovanojimai įteikti Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikos vyr. slaugytojai Vaidai Barzdienei ir LSSO Panevėžio skyriaus vadovei, I Kardiologijos skyriaus vyr. slaugytojai Rasai Masienei.

Nuoširdžiai sveikiname gydytoją Liudviką Knizikevičienę, vyr. slaugytojas Vaidą Barzdienę ir Rasą Masienę šio garbingo apdovanojimo proga, linkime stiprios sveikatos, visokeriopos sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime! Tebūnie ateitis dosni Jums prasmingais darbais ir laime! 

 VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

   

 

Tylus šventinių eglučių įžiebimas Likėnų reabilitacijos ligoninėje 

 

Likėnai

2020-12-09

 

Artėjant didžiosioms metų šventėms - Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams - Likėnų reabilitacijos ligoninėje įžiebėme šventines eglutes biuvetėje „Vilties angelas“, II-ojo  korpuso foje ir registratūroje. Šiais metais eglutės nušvito tyliai, be gausaus būrio pacientų ir ligoninės darbuotojų.

                    2020 – uosius metus pabaigiame ne vien liūdna nata ir susirūpinimu dėl plintančios pandemijos, bet ir turėdami daug kuo pasigirti: 2020 metais ligoninėje vyko įvairūs kūrybiniai užsiėmimai, minėjome tautodailės metus, buvo sėkmingai tęsiamas projektas „Menas gydo“, pacientai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, mokėsi meno paslapčių.

                      Spalio mėnesį edukacinius užsiėmimus vedė Biržų krašto tradicinio amato meistrė Zita Kumpelienė, kuri ligoninės pacientus mokė šiaudinių sodų, žvaigždžių, kalėdinių žaisliukų pynimo meno. Šie šiaudiniai kūriniai dabar supasi ant eglutės, esančios biuvetėje,  šakų. Tai - bendras tautodailininkės, pacientų ir socialinės darbuotojos Sandros Čyžiutės kūrybinis darbas.

                   Šiais metais puoštos eglutės jaukios, kuklios, skleidžiančios šilumą ir kvepiančios mišku, nes papuoštos tik pacientų ir personalo rankų darbo žaisliukais – ant jų šakų puikuojasi šiaudiniai žiemos sodai, paukščiai ir angelai, Likėnų parko kankorėžiai, riešutai, žaislai iš džiovintų vasaros gėlių.

                        Pasitinkant šventes linkime, kad Vilties snaigės kristų adventiniu vainiku ant mūsų galvų, paliestų lūpas, kurios taria labai svarbius, reikalingus ir nuoširdžius žodžius artimajam, ligoniui. Šie žodžiai gydo, nuramina, puoselėja tikėjimo šviesą, degančią kiekvieno iš mūsų širdyje.

                        Sveikiname Jus artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga, linkime, kad ateinantys metai būtų dosnūs Jums prasmingais darbais, turtingi sėkme ir laime!

  

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija

 

  

   

 

 

   

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ – KASDIENIAI IŠŠŪKIAI IR AKTUALIJOS 

 

Panevėžys 

2020-12-09

 

2020 m. pavasarį mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, pradėjo plisti koronavirusinė infekcinė liga COVID – 19. Valstybiniu mastu kuriant kovos su šia pandemija strategiją ir taktiką, Respublikinė Panevėžio ligoninė buvo numatyta kaip viena iš gydymo įstaigų, kuriai buvo deleguota organizuojančios CIOVID – 19 sergančių pacientų gydymą Panevėžio ir Utenos apskrityse gydymo įstaigos funkcija.

Organizuodama savo darbą , ligoninė kasdien analizuoja šiuose regionuose esančių gydymo įstaigų lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus, personalo pajėgumus, rūpinasi asmens saugos priemonių savalaikiu užsakymu ir išdalinimu šių apskričių gydymo įstaigoms, vadovaujantis patvirtinta metodika. Tai – atsakingas ir ypatingos svarbos darbas, siekiant užtikrinti ne tik COVID – 19 pacientų gydymą, bet ir planinių paslaugų teikimą. Yra išanalizuoti ir aptarti įvairūs galimi šios infekcinės ligos plitimo ir COVID – 19 grėsmių suvaldymo scenarijai, kurie pildomi ir kooreguojami, priklausomai nuo esamos epidemiologinės situacijos ne tik Panevėžio ir Utenos apskrityse, bet ir šalyje.

Šiuo metu Panevėžio ir Utenos apskrityse yra 11 gydymo įstaigų su skyriais, skirtais gydyti COVID – 19 liga sergančius pacientus, kuriems yra būtinas stacionarinis gydymas. Tai – Respublikinė Panevėžio ligoninė, Anykščių rajono savivaldybės ligoninė, Biržų ligoninė, Ignalinos rajono ligoninė, Kupiškio ligoninė, Pasvalio ligoninė, Rokiškio psichiatrijos ligoninė, Rokiškio rajono ligoninė, Utenos ligoninė, Visagino ligoninė ir Zarasų rajono savivaldybės ligoninė.

Šiose gydymo įstaigose šiuo metu yra 362 stacionarinės lovos, skirtos COVID – 19 pacientams. Šios dienos duomenimis, yra užimta 241 lova, 121 lova yra laisva.

„Pastaruoju metu labai išaugo žmonių, sergančių COVID – 19, skaičius. Respublikinės Panevėžio ligoninės, kaip ir visų Panevėžio ir Utenos apskrityse esančių gydymo įstaigų, medikai dirba sunkiai ir pasiaukojamai, kad sergantiems pacientams būtų laiku ir profesionaliai suteikta būtinoji medicininė pagalba. Tačiau labai neramina augantis šia infekcine liga sergančių medikų skaičius ir, jei šie rodikliai augs ir toliau, greitu laiku galime atsidurti labai nepavydėtinoje situacijoje, kuomet gali pradėti strigti gydymo įstaigos darbas“, - esamą situaciją komentavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Direktoriaus teigimu, vien tik medicininio deguonies, skirto deguonies terapijos procedūroms sergantiems pacientams, poreikis paskutiniu metu išaugo 4 kartus. „Kol kas visomis išgalėmis išlaikome planinių paslaugų teikimo apimtis, tačiau, jei situacija blogės, matyt, teks kooreguoti ir šią veikos sritį. Tam, kad esama padėtis neblogėtų, kad pavyktų suvaldyti situaciją, kuri darosi grėsminga, reikalingos visų – visuomenės, medikų savivaldybių -  pastangos“, - kalbėjo ligoninės direktorius A. Skorupskas.

Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra gydomi 134 COVID – 19 liga sergantys pacientai, iš kurių Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje – 14 pacientų, deguonies terapija taikoma 60 sergančiųjų, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 4 pacientams.

Kreipiamės į Panevėžio ir Utenos apskričių, į visus šalies gyventojus – neignoruokite šios infekcinės ligos grėsmių, griežtai laikykitės specialistų įvardintų asmens saugos priemonių ir rekomenduojamos elgesio viešose vietose, darbe ir namuose tvarkos, saugokite save ir aplinkinius, nes tai mūsų sėkmingos kovos su COVID – 19 priemonės.. Artėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpis, kurį buvome įpratę sutikti su artimaisiais, draugais, bendradarbiais ir linksmai atšvęsti. Deja, šio laikmečio realija diktuoja kitą scenarijų – nesiburti, atidėti keliones ir įvairias pramogas. Tai – ne kažkieno sugalvotas įnoris, tai – mūsų sveikatos ir gyvybės garantas. Nenumokime į tai ranka – pandemija atėjo ir, tikėkite, praeis, jei stengsimės visi, o Šv. Kalėdos, Naujieji metai ir kitos mūsų šventės bus visada!  

Būkite sveiki!

 

Vytautas Riaubiškis

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės

komunikacijos specialistas 

 

   

 

GRUODŽIO 3 – OJI – TARPTAUTINĖ NEĮGALIŲJŲ ŽMONIŲ DIENA 

 

Panevėžys 

2020-12-03

 

Kiekvienais metais gruodžio 3 – ąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną, kurią 1992 m. pabaigoje paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija.

Šią dieną visuomenė supažindinama su neįgaliųjų žmonių problemomis, primenama apie žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių visuotinumą, tarpusavio priklausomumą ir ryšį bei būtinybę neįgaliesiems užtikrinti galimybę visapusiškai naudotis šiomis teisėmis ir laisvėmis be diskriminacijos, ką plačiai deklaruoja ir JT Neįgaliųjų teisių konvencija.

Tarptautinės Neįgaliųjų dienos proga nuoširdžiai sveikiname visus neįgaliuosius, jų artimuosius ir globėjus, visus, kurie savo pastangomis, šiltu žodžiu ar šypsena padeda žmonėms su negalia integruotis į visuomenę, jaustis reikalingiems ir būti savarankiškiems. Tikime, jog net ir šiandien nedideli valstybės žingsniai, skirti neįgaliųjų poreikiams Lietuvoje užtikrinti, skatins Jus eiti pirmyn, palengvins ir sušildys Jūsų gyvenimą.

Vakar diena yra kiekvieno iš Jūsų istorija. Mokėkit džiaugtis tuo, kas šalia Jūsų: palaikančiu žvilgsniu, šiltu žodžiu ar nesavanaudišku poelgiu.. Galbūt tai nėra taip paprasta, tačiau gyventi ir branginti kiekvieną momentą – dvasinės stiprybės simbolis. Paverskite svajones siekiais, nes kiekvieno iš Jūsų, net ir mažiausias siekis, palieka neišdildomus pėdsakus šalia esantiems. Linkime Jums visiems kuo geriausios sveikatos, stiprybės ir tikėjimo ateitimi.

 

 

Pagarbiai

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                                      Arvydas Skorupskas 

 

 

 

   

 

Išskirtinis apsilankymas: kunigas ir fotografas – tarp sergančiųjų koronavirusu panevėžiečių 

 

Panevėžys 

2020-12-01 

 

Naujienų portalo „Jūsų Panevėžys“ fotografas Rimvydas Ančerevičius jau antrą kartą fotografavo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje sergančiuosius COVID-19. Šią išskirtinę galimybę fotografui suteikė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovybė. Pirmą sykį R. Ančerevičius ligoninėje COVID-19 per fotoaparato objektyvą stebėjo pavasarį – balandžio mėnesio antroje pusėje.

Tik šįsyk fotografavo ne vadinamajame „reaktoriuje“, bet Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje, kurioje gydomi lengvesne koronaviruso forma sergantys pacientai.

Be to, Rimvydas ligoninės korpuse lankėsi ne vienas – kartu su juo pacientus lankė ir Panevėžio ligoninės kapelionas, Švč. Trejybės rektorato dekanas Pavel Andžejevski.

Melagiu būti nenori

Panevėžio ligoninės kapelionas P. Andžejevski nuoširdžiai prisipažino, kad meluoti negali.

„Būčiau melagis, jei sakyčiau, kad nebijau. Bijau, bet negalėjau neiti į ligoninę. Privalau aplankyti ligonius. Todėl elgiausi ramiai, nes mano ramybė ramino ir sergančiuosius. Be to, norėjau eiti ir pamatyti sergančius, su jais pakalbėti, pabendrauti“, – naujienų portalui JP pasakojo kunigas.

Susitikimas kitoks

Kapelionas neslepia, kad yra pripratęs prie kontakto su žmonėmis ir bendravimo su ligoniais.

„Tik šį sykį kontaktas kitoks – kovidinis. Aš matau žmonių veidus, o mano veidas uždengtas apsaugos priemonėmis. Ir pats matau ligonių akis, jų veido mimikas – džiaugsmą, liūdesį, laukimą. Apsaugos priemonės būtinos, nes privalėjau ir save saugoti, ir ligonius“, – kalbėjo P. Andžejevski po apsilankymo ligoninėje.

Nusiminti negalima

Panevėžio ligoninės kapelionas pasakojo, kad iš besigydančių nuo koronaviruso išgirdo įvairių klausimų.

„Pats pirmas, ar nebijau. Tai prisipažinau, kad bijau, bet atėjau. Kalbėjomės apie viską: apie orą, kad prasideda adventas, kad laukia, kada išleis iš ligoninės. Žinoma, nepamiršome ir apie sveikatą pakalbėti. Svarbiausia, kad tik nebūtų negatyvo. Nors liga nežinoma, bet nereikia nusiminti. Labiausiai pradžiugino ligonių išsakytos geros naujienos, kad vieną greitai paleis namo, o kitas – jau ruošiasi namo. Negalima nusiminti ir leisti užvaldyti nerimui“, – sakė kunigas Pavelas.

Medicinos personalas – nuostabus

Kapelionas žavėjosi Panevėžio ligoninės personalo darbu ir ištverme.

„Jie dirba negailėdami savęs, nors ir labai sunku. Medicinos personalas – fantastiškas. Todėl visiems – ligoniams ir medikams – linkiu ramaus advento ir saugių Kalėdų. Ir nesvarbu, kur Kalėdos bus sutiktos, ar ligoninėje, ar namuose. Būkime saugūs. Pasiduoti negalima“, – linkėjo Panevėžio ligoninės kapelionas P. Andžejevski.

Antras susitikimas

 

Naujienų portalo JP fotografui R. Ančerevičiui tai jau antras kartas, kai gali nuotraukose iš arti užfiksuoti su COVID-19 kovojančius medikus, o šįsyk įamžinti ligonių susitikimą su ligoninės kapelionu.

 

„Šį kartą viskas šiek tiek kitaip – ligoninės skyrius kitas, o padėjo, kad jau nebe pirmą kartą. Žinodamas tvarką, galėjau saugotis daugiau ir pats. Tuo pačiu saugoti ligonius. Ir vaizdai pamatyti šįkart visai kitokie: daugiau žmonių boksuose, daug sunkios būklės senyvų žmonių. Atrodo, patirtis panaši, bet visiškai skirtinga. Labai sunku nupasakoti ir išreikšti žodžiais. Labai puiku, kad drauge buvo kunigas, kurį sergantieji sutiko džiugiai. Pakėlė jis ūpą ligoniams. Naudingas ir reikalingas apsilankymas“, – pasakojo fotografas ir teigė, kad viskas praėjo sklandžiai. 

   

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA


 

  

 

 

SVEIKINIMAS ADVENTINIO LAIKOTARPIO PROGA  

Panevėžys 

2020-11-29 

 

Gerbiami pacientai, ligoninės darbuotojai, visi geradariai,

Pradėję Adventą laukiame ypatingos šventės – dienos, kai Dievas atėjo į šį pasaulį kiekvienam iš mūsų duodamas viltį kitokiam, geresniam gyvenimui. Jis atėjo duoti mums jėgų ištverti sunkumus, kurie mus lydi.

Mielieji, tegul Jūsų šeimas, artimuosius ir bičiulius aplanko didžiosios Kalėdų šventės palaima, tegul lydi džiugesys, didelio tikėjimo dvasia. Juk širdžių šiluma tirpdo sienas tarp žmonių, o pasitikėjimo jėga griauna net viruso įsigalėjimą.

Nuoširdžiai sveikinu Jus su Šventom Kalėdom ir Naujaisiais metais! Linkiu stiprios sveikatos, jėgų ir energijos.

 

Kapelionas kun. Pavel Andžejevski

 

 

 

  

 

 

ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS, KURIS LEIS EFEKTYVIAU PASIRŪPINTI  

COVID – 19 SERGANČIAIS PACIENTAIS

Panevėžys 

2020-11-24  

 

Lapkričio 24 d. prie Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos vyko neeilinio ir nestandartinio projekto įgyvendinimas – lietuviško kapitalo įmonės pajėgomis buvo sumontuota mobili medicininio deguonies talpa. Paprastai tokių projektų įgyvendinimas užtrunka kelis mėnesius, tačiau šiuo atveju rangovai, kartu su ligoninės administracija, dėjo visas įmanomas pastangas, kad šie darbai būtų atlikti per maksimaliai trumpą laiką. Šio projekto skubaus įgyvendinimo reikalavo situacija, kuomet medicininio deguonies poreikis Infekcinių ligų klinikoje išaugo 10 kartų ir toliau naudotis balionuose transportuojamo deguonies kiekiais tapo neefektyvu – šis būdas labai išaugino laiko ir finansinius kaštus. Nauja mobili įranga leis ligoninei sutaupyti ir sudarys sąlygas nenutrūkstamai disponuoti pacientų gydymui būtino deguonies atsargomis. Ši medicininio deguonies talpa turi įrengtą telemetrijos įrangą, kuri leidžia nuotoliniu būdu stebėti deguonies likutį ir, esant poreikiui, jį papildyti.

„Koronavirusine infekcija sergančių žmonių skaičius pastaruoju metu yra ženkliai padidėjęs. Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, įvertinusi išaugusį poreikį ir siekdama užtikrinti teikiamas medicinines paslaugas, nusprendė, kad būtina šalia Infekcinių ligų klinikos, kuri šiuo metu tapo COVID – 19 liga sergančių pacientų ligonine, sumontuoti naują medicininio deguonies talpą. Šio projekto tikslas – užtikrinti išaugusį medicininio deguonies poreikį pacientams, kuriems jis yra naudojamas deguonies terapijos procedūroms atlikti. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra gydomi sunkiausi šia infekcine liga sergantys pacientai iš Panevėžio ir Utenos apskričių. Kasdien deguonies terapija yra taikome 30 – 50 pacientų, o vienam pacientui per 1 minutę reikia iki 10 litrų deguonies. Taigi, skaičiai yra įspūdingi, kiekiai – didžiuliai, tačiau mes privalome užtikrinti sklandžią šio gydomojo proceso eigą.

Džiaugiamės, kad šis projektas buvo realizuotas per rekordiškai trumpą laiką, o jo įgyvendinimu rūpinosi viena iš Lietuvos įmonių. Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvo ir visų Šiaurės Lietuvos gyventojų vardu dėkoju rangovams už operatyvų ir kokybiškai atliktą darbą. Dėkoju Panevėžio miesto savivaldybei už savalaikę organizacinę pagalbą, dėkoju UAB „Eismo valdymo sistemos“ direktoriui Tomui Smulkai už pagalbą, organizuojant laikiną eismo uždarymą gatvėje, kurioje vyko rangos darbai“, - nauju, sėkmingai realizuotu, projektu džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

   

  

 

  

 

Sveikinimas Lietuvos kariuomenės dienos proga

Panevėžys 

2020-11-23  

 

Mieli kariai, karininkai, savanoriai,

Su didžiule pagarba ir nuoširdžiu dėkingumu prisimename visus Tėvynės laisvės gynėjus, jų drąsą ir ištikimybę Lietuvai, didžiuojamės šiandienos karių fizine ir dvasine ištverme, pasirengimu ginti Tėvynę.

Sveikinu Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karius ir karininkus, visus Lietuvos kariuomenės karius, karininkus, savanorius Lietuvos kariuomenės dienos proga.

Būkite tvirti ir drąsūs, pasitikintys ir ištvermingi, visada pasirengę garbingai ir su meile atlikti šią savo misiją. Visada išlikite drąsos, pasiaukojimo, veržlumo ir pažangos pavyzdžiu mums visiems!

Pagarbiai

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                                         Arvydas Skorupskas 

 

 

 

  

 

EUROPOS SUPRATIMO APIE ANTIBIOTIKUS DIENA

Panevėžys 

2020-11-18  

 

Lapkričio 18 d. Europoje minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šią minėtiną dieną remia Pasaulinė sveikatos organizacija. Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į nereikalingo antibiotikų vartojimo pasekmes, skatinti atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą. Dažnokai poliklinikose antibiotikai nepagrįstai skiriami viršutinių kvėpavimo takų infekcijų gydymui, parenkami plataus veikimo spektro antibiotikai, ligoninėse ne visada atliekami tyrimai, reikalingi tikslesniam antibiotikų parinkimui. Be to, žmonės vis dar dažnai antibiotikais gydosi patys.

Būtina žinoti, kad antibiotikų negalima vartoti:

 

  •           sergant ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu (gali pasireikšti priešingas poveikis);
  •           esant šaltkrėčiui (antibiotikai nemažina temperatūros ir nepalengvina skausmų);
  •           sutrikus žarnyno veiklai;
  •           moteriai, kuri yra nėščia arba planuoja nėštumą.

 

Kartais antibiotikai tikrai yra labai svarbūs, kad ligonis pasveiktų, bet juos būtinai turi skirti gydytojas. Gydantis antibiotikais naudinga valgyti artišokus, svogūnus, cikorijas, česnakus, kukurūzų dribsnius, avižinę košę, ruginius gaminius, pupeles, vaisius, gerti tirštas sultis. Šis maistas pasižymi prebiotikų savybėmis, t. y. gamina organizme gerąsias bakterijas, kurios po antibiotikų vartojimo žūva. Gydytojai pataria po antibiotikų vartojimo sugerti gerųjų bakterijų kursą.

Būkite sveiki!

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

   

 

ŠIANDIEN – PASAULINĖ LĖTINĖS OBSTRUKCINĖS PLAUČIŲ LIGOS DIENA

Panevėžys 

2020-11-18  

 

Kiekvienų metų lapkričio mėn. trečiąjį trečiadienį yra minima Pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos diena (LOPL). Tai – kvėpavimo takų sutrikimas, kai žmogaus kraujyje trūksta deguonies ir jis pradeda dusti. Šią ligą dažniausiai sukelia rūkymas. Jei ši liga diagnozuojama per vėlai, žmogui gresia mirtis. Šios ligos formos yra: lėtinis bronchitas, bronchiolitas, emfizema.

Lietuvos astmos klubų asociacija Pasaulinės LOPL dienos proga skelbia akciją „Minutė be oro“. Visi gyventojai kviečiami pamėginti vieną minutę nekvėpuoti ir pajusti, su kuo nuolat susiduria LOPL sergantis žmogus. Akcijos „Minutė be oro“ pagrindinis tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šią ligą ir paskatinti gyventojus išsitirti dėl LOPL. Labiausiai turėtų susirūpinti asmenys, rūkantys ilgiau nei 10 metų. ES atliktas tyrimas parodė, kad 75 proc. sergančiųjų LOPL net nenumano apie savo ligą.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje yra pusė milijardo žmonių, sergančių LOPL. Manoma, kad 2020 m. LOPL bus trečioji liga pagal mirtingumą. Nuo 1984 m. sergamumas LOPL Lietuvoje išaugo nuo 1,3 proc. iki 3,5 proc. Iš Europos Sąjungos narių šis rodiklis didesnis tik Suomijoje ir Belgijoje, kur sergančiųjų LOPL dalis sudaro atitinkamai 4 proc. ir 5 proc. gyventojų.

Rūkymas yra pagrindinė susirgimo LOPL priežastis. Kitos šios ligos atsiradimo priežastys gali būti aplinkos tarša, persirgtos kvėpavimo takų infekcijos. Naujausi tyrimai, paskelbti žurnale „Respiratory Medicine“ parodė, kad LOPL suserga apie 50 proc., o ne 15 – 20 proc. rūkančiųjų, kaip buvo manoma anksčiau.

Mielieji, sveikata – brangiausias mūsų turtas. Nuolatos rūpinkimės ja ir saugokime savo sveikatą, kurios vėliau galime ir nebesusigrąžinti. Dažnai neapgalvotais savo poelgiais bei suvilioti  momentinio malonumo, mes kenkiame sau, esame savo oraus ir nepakartojamai žavingo gyvenimo bei savo sveikatos priešai.

Būkite sveiki! 

 

   

 

JP ir laikraštis „Tėvynė“ prisijungė prie gerumo iniciatyvos „Akcija su šypsena“: įteikė specialias dovanas

Panevėžys 

2020-11-18  

 

Artėjančios Kalėdos jau skatina imtis prasmingų darbų: aukoti, dovanoti ir dalintis gerumu. Prekybos centro „Vasaris“ vadovė Miglė Gruzdenė, kviečia įmones bei fizinius asmenis skleisti pozityvą ir prisijungti prie projekto „Akcija su šypsena“.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“ bei laikraštis „Tėvynė“. Šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninės Mikrobiologijos laboratorijos darbuotojams įteiktos specialios dovanos: laikraščio „Tėvynė“ prenumeratos ir prekybos centro „Vasaris“ firminis pyragas.

 

Dalintis gerumu

„Projekto esmė – susitelkti verslui ir fiziniams asmenims, taip pat dalintis pozityvu. Akcijoje galima dalyvauti dviem būdais: dovanoti staigmeną arba komentuoti „Vasario“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ po įrašu ir atspėti, kam bus dovanojamas prizas“, – pasakojo M. Gruzdenė.

Pasak „Vasario“ vadovės, nors akcija dar visai nauja, jos žinomumas greitai auga. „Žmonės noriai ir aktyviai jungiasi. Nuolat sulaukiame palaikančių žinučių, jog projektas – puiki idėja“, – tvirtino ji.

 

Laimi trys pusės

„Šioje akcijoje laimi trys pusės: „Vasaris“, dalyvaujantis pirkėjas ir dovanos gavėjas. „Vasaris“ gauna finansinio pelno, dalyvaujantis geradarys didina savo matomumą ir žinomumą, o dovanos gavėjas lieka nustebintas bei pradžiugintas! Žinau, kad yra net atsiradę bendradarbiavimo santykių tarp dalyvavusiųjų. Tokie faktai džiugina“,- atviravo M. Gruzdenė.

Norint sudalyvauti akcijoje, reikia kreiptis į prekybos centro „Vasaris“ administraciją.

 

„Nuo jų priklauso aktualiausi šių dienų skaičiai“

Naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“ ir laikraštis „Tėvynė“, dalyvaudami akcijoje, visus stebinčius projektą ragino atskleisti dovanos gavėją su užuomina „Nuo jų priklauso aktualiausi šių dienų skaičiai“.

Iš tiesų, tik maža dalis panevėžiečių žino, kad ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra laboratorija, kurioje tiriami COVID-19 mėginėliai. Tad gardi „Vasario“ dovana ir vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynės“ metinę prenumeratą gavo visi Panevėžio ligoninės Mikrobiologijos laboratorijos skyriaus darbuotojai.

 

Dirba neskaičiuodami laiko

Mikrobiologijos laboratorijos vedėja medicinos mikrobiologė Diana Žylytė, atsiimdama dovanas, teigė, kad laborantai dirba neskaičiuodami savo laiko.

„Mūsų darbo laikas yra nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro. Bet dirbame tol, kol ištiriame visus mėginėlius. Per dieną būną net iki 300 mėginėlių“, – pasakojo D. Žylytė.

Iš viso laboratorijoje dirba 18 darbuotojų, tačiau pasak vedėjos, kiekvienas turi savo funkciją. „Laboratorinis darbas yra komandinis darbas“, – sakė ji.

Paklausta, ar darbas laboratorijoje vargina, medicinos mikrobiologė teigė, jog laborantai savo darbą myli, todėl ne veltui čia dirba. „Vargina ne pats darbas, o pati situacija. Koronaviruso laikotarpiu reikia dirbti labai atsakingai ir nuolat palaikyti greitą tempą, bet laborantai nesiskundžia, nes myli savo darbą“, – atskleidė mikrobiologijos laboratorijos vedėja.

 

Skaitykite šį straipsnį JP.lt:
https://jp.lt/jp-ir-laikrastis-tevyne-prisijunge-prie-gerumo-iniciatyvos-akcija-su-sypsena-iteike-specialias-dovanas/

  

   

 

  

 

Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo diena

Panevėžys 

2020-11-01  

 

„mes bejėgiai prieš mirtį, bet ji yra per silpna sunaikinti prisiminimus ir paliktą šviesą, nes „juk šviesa nemiršta – ji pasilieka žolėj, žiede, vaiko akyse...“

Justinas Marcinkevičius

Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė. Plevenanti žvakės liepsna, kurią ant kapo uždega artimieji, giminės, draugai – tai ir yra atminties ir pagarbos mirusiajam simbolis. Deganti žvakė simbolizuoja ne mirtį, o išliekančią gyvybę.

Kuo dažniau susimąstome apie mirtį, tuo kokybiškiau galime gyventi. Kai suvoki visą ko laikinumą, labiau brangini tai, kas yra.

Mielieji, stabtelkime šiame skubančiame pasaulyje ir pagerbkime savo artimuosius, draugus, pažįstamus, išėjusius Anapilin. Uždekime žvakutę ir sukalbėkime maldą – tylaus pasikalbėjimo su mirusiuoju simbolį...

 

 

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                                       

Arvydas Skorupskas  

 

 

 

  

 

RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE PRADEDA DIRBTI GYDYTOJAS

VAIKŲ ORTOPEDAS, TRAUMATOLOGAS IR CHIRURGAS JONAS PUODŽIUS

Panevėžys 

2020-10-29  

 

Malonu Jums pranešti, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistų gretas ir toliau pildo jauni, gabūs ir labai perspektyvūs gydytojai. Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriuje pradeda dirbti gydytojas vaikų ortopedas, traumatologas ir chirurgas Jonas Puodžius.

Pagrindinė gydytojo J. Puodžiaus darbovietė – Vilniaus Santaros klinikos. Gydytojas Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos žinias gilino Austrijoje, Jungtinėje Karalystėje, nuolat tobulina skeleto ir raumenų echoskopijos įgūdžius tarptautiniuose mokymuose.

„Dirbdamas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje teiksiu ambulatorinę pagalbą vaikams iki 18 metų, patyrusiems traumas, tirsiu ir gydysiu vaikus dėl ortopedinių susirgimų – laikysenos sutrikimų, skoliozės, plokščiapėdystės ir kt. Ypatingą dėmesį skirsiu kūdikių iki 6 mėn. ortopedinei patikrai dėl klubų displazijos. Kasdieninėje praktikoje taikau echoskopinį ištyrimą. Turiu ambulatorinio darbo patirties įvairiose Vilniaus poliklinikose“, - taip savo būsimos veiklos gaires pristatė gydytojas Jonas Puodžius.

Savo laisvalaikį gydytojas J. Puodžius skiria profesinės, grožinės literatūros skaitymui, labai mėgsta klausytis klasikinės muzikos, domisi bitininkyste ir bičių gyvenimu, mėgsta būti gamtoje, ypač, Kuršių Nerijoje. Su žmona Virginija gyvena Vilniuje, augina keturis vaikus.

„Pastaruoju metu buvo pastebimas mažųjų pacientų, kuriems reikalinga vaikų ortopedo, traumatologo ir chirurgo pagalba, apsilankymų pas šiuos specialistus skaičiaus augimas, dėl ko pradėjo formuotis eilės. Ieškojome gydytojų korpuso papildymo ir suradome puikų šios srities specialistą gydytoją Joną Puodžių, kuris sutiko padirbėti ir pas mus. Šiam gydytojui įsiliejus į ligoninėje dirbančių gydytojų specialistų gretas, tikimės sumažinti pacientų eiles dėl ortopedinės, trauminės ir chirurginės patologijos. Gydytojas J. Puodžius sustiprins kūdikių profilaktikos sritį ir taikys išplėstines konsultacijas ultragarso pagalba. Tai bus patogu pacientams ir jų tėvams, nes konsultacija ir ultragarsinis tyrimas bus atliekami vienu metu. Šio specialisto darbas taip pat leis sumažinti Radiologinės tarnybos ir Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus darbuotojų krūvius, kurie šiuo metu yra ženkliai padidėję“, - situaciją komentavo Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriaus vedėjas Gytis Prieskienis.

Džiaugiamės, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistų kolektyvą papildė jaunas, perspektyvus, puikias teorines žinias ir praktinius įgūdžius turintis gydytojas. Linkime jam ypatingos sėkmės darbinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

  

 

SPALIO 29 – OJI – PASAULINĖ ŽVYNELINĖS DIENA

Panevėžys 

2020-10-29  

 

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, žvyneline (psoriaze) serga apie 125 mln. žmonių. Tai yra apie 4 proc. viso pasaulio gyventojų. Lietuvoje šia liga serga apie 3 proc. gyventojų.

Dažnai diagnozavus žvynelinę, žmonės išsigąsta, patiria didelį emocinį smūgį, nes liga yra labai aiškiai matoma ir apipinta mitų bei stigmų. Be to, norint kontroliuoti ligos eigą neretai reikia koreguoti gyvenimo ritmą, poilsio režimą, mitybą ir įpročius.

Žvynelinė - tai varginanti, neišgydoma liga, galinti atsirasti bet kokiame amžiuje ir trunkanti visą gyvenimą, tačiau gali būti sėkmingai valdoma. Sukontroliavus ligą, bėrimų gali nebūti mėnesius, metus. Žvynelinės paūmėjimus provokuoja įvairūs veiksniai: stresas, žalingi įpročiai, įvairios infekcijos, gretutinės ligos.

Aktualu tai, kad sergantieji žvyneline susiduria ne tik su fizinėmis problemomis, tokiomis kaip pleiskanojimas, bėrimai, niežėjimas, trūkinėjanti, pažeista ir sausa oda, nagų pakitimai, bet kenčia ir diskriminaciją, stigmatizaciją, patiria negatyvų visuomenės požiūrį. Dažnai iš sergančiųjų girdime, kad aplinkiniai nenori paduoti rankos sveikinantis, naudotis tais pačiais daiktas. Esant bėrimų kūno odoje sergantieji vengia eiti į paplūdimius, baseiną, karštą vasaros dieną dėvėti atvirus drabužius, jei bėrimai yra galvos plaukuotoje dalyje –lankytis kirpyklose, žvynelinei pažeidus nagus – manikiūro salonuose. Taip yra dėl to, kad visuomenėje dar gajus įsitikinimas, kad galima užsikrėsti, tačiau pabrėžtina, kad moksliškai įrodyta, kad žvynelinė nėra užkrečiama.

Žvynelinė yra lėtinė imuninės sistemos liga, todėl gali pažeisti ne tik odą, bet ir kitas organų sistemas. Maždaug trečdalis žmonių, sergančių žvyneline, taip pat serga psoriaziniu artritu – skausminga ir sunkią negalią sukeliančia uždegimine sąnarių liga. Paminėtina, kad vis daugiau kalbama apie tai, jog ši liga susijusi ir su kitais sunkiais sveikatos sutrikimais, tokiais kaip širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, kepenų ligos, depresija ir nutukimas.

Sergantiesiems žvyneline iš pradžių taikomas vietinis gydymas – emolientais, gliukokortikosteroidų kremais ar tepalais. Jeigu jų nepakanka, skiriama fototerapija ir/ar sisteminiai vaistai. Sergant sunkia žvynelinės forma ir negaunant efekto prieš tai minėtais gydymo būdais, skiriama biologinė (dar kitaip vadinama taikinių) terapija. Galime pasidžiaugti, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje turime galimybes skirti kompleksinį gydymą vietiniais ir/ar sisteminiais medikamentais, fototerapija ir fotochemoterapija.

Spalio 29-ąją, minint pasaulinę žvynelinės dieną, norime priminti, kad žvynelinė yra lėtinė, visą gyvenimą trunkanti, neužkrečiama, bet ir nepagydoma, kartais net luošinanti liga. Todėl visus žmones raginame, atsiradus bet kokiems odos pažeidimams, pasikonsultuoti su gydytoju dermatovenerologu.

 

Agnė Gaigalė

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja dermatovenerologė  

 

 

  

 

VŠĮ RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA

Panevėžys 

2020-10-28  

  

Informuojame Jus, kad spalio mėn. 27 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės Neurochirurgijos skyriuje 5 pacientams ir 1 darbuotojui nustatytas koronavirusinės infekcijos susirgimas. Jų  susirgimo būklė yra lengva. Šiuo metu pacientai ir darbuotojas yra izoliuoti, šio skyriaus pacientams ir darbuotojams atliktas privalomas testavimas, visos skyriaus patalpos nedelsiant dezinfekuotos, laikantis visų tokiems atvejams privalomų dezinfekcijos protokolo reikalavimų. Iki lapkričio 6 dienos yra stabdomas planinis darbas Neurochirurgijos skyriuje. Neurochirurginė pagalba Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir toliau bus teikiama, tačiau hospitalizuojami bus tik tie pacientai, kurių sveikatos būklė reikalaus neatidėliotinos medikų pagalbos.

Taip pat COVID – 19 yra nustatytas 2 Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojams bei 1 Vaiko raidos centro darbuotojui. Dėl to 1 dienai yra sustabdytas Vaiko raidos centro darbas.

Šiuo metu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomi 24 COVID – 19 sergantys pacientai: 21 pacientas gydomas Infekcinių ligų klinikoje, 2 pacientai – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje ir 1 pacientas – Psichiatrijos skyriuje. Dar 5 pacientams yra atlikti testai ir laukiama atsakymų.

Visi kiti skyriai dirba, paslaugų teikimas nestabdomas, tačiau ir toliau griežtai ribojamas pacientų lankymas – lankyti galima tik labai sunkios būklės pacientus, vaikus iki 14 metų amžiaus ir gimdyves, prieš tai lankymo laiką ir trukmę suderinus su skyriaus, kuriame gydomas pacientas, vedėju. Vienu metu pacientą lankyti gali tik 1 asmuo ir ne ilgiau kaip 15 min. Palatoje vienu metu gali būti tik 1 lankytojas.  

Kreipiamės į Panevėžio krašto gyventojus ir svečius – jei Jūsų buvimas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nėra būtinas ir šiuo momentu išimtinai svarbus, prašome Jūsų šiuo metu susilaikyti nuo apsilankymų mūsų gydymo įstaigoje ir atidėti juos vėlesniam laikui, kuomet epidemiologinė situacija bus palankesnė tiek Jums, mieli panevėžiečiai, tiek ligoninėje besigydantiems pacientams, tiek personalui.

Visų labai atsiprašome už susidariusius nepatogumus, tikimės Jūsų supratimo, tolerancijos ir kantrybės. Tik visi kartu, bendromis pastangomis ir susitelkę bei aiškiai suprasdami visą situacijos rimtumą ir galimas labai skaudžias pasekmes, sugebėsime atsilaikyti šioje kovoje su koronavirusine infekcija COVID – 19. Mielieji, visur ir visada laikykitės specialistų nurodymų – dėvėkite apsaugines veido kaukes, laikykitės rekomenduojamo atstumo, nesibūriuokite daugiau kaip po 5 asmenis,  atsakingai elkitės viešajame transporte, viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Saugodami save -  apsaugosite aplinkinius. Nuo griežto ir besąlygiško šių ribojimų laikymosi, nuo visų sąmoningumo ir atsakomybės didžia dalimi priklausys mūsų visų ir kiekvieno atskirai kovos prieš pandemiją rezultatai.

Keičiantis situacijai, gali keistis ir privalomi ribojimai. Nuolat sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamą informaciją – tai aktualios, objektyvios ir informatyvios žinios.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

  

 

COVID – 19: SITUACIJA ŠALYJE IR PANEVĖŽIO KRAŠTE

Panevėžys 

2020-10-26  

 

Koronavirusinė infekcija COVID – 19 ir toliau plinta Lietuvoje. Vis daugiau savivaldybių dėl aukšto jose sergamumo COVID – 19 liga patenka į raudonąją zoną. Nuo šio pirmadienio be jau buvusių 11 savivaldybių, į raudonąją zoną iki lapkričio 1-osios dienos patenka dar 8 savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilutės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.

Valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad be nacionalinių apribojimų, kurie yra įsigalioję, t. y. naktinio viešojo maitinimo, pasilinksminimo įstaigų darbo laiko ribojimo, be dviejų savaičių pauzės pagrindiniame ir viduriniame ugdyme, tose savivaldybėse dar papildomai įsigalioja apribojimai dėl žmonių būriavimosi – ne daugiau kaip 5 žmonės gali būriuotis viešose vietose, tarp tų grupių turi būti išlaikomi atitinkami atstumai. Taip pat viešajam transportui įsigalioja tam tikri reikalavimai – tarpmiestiniuose autobusuose, kurie išvyksta iš tų savivaldybių, turi būti išlaikomas 1 m. atstumas, gali būti gabenami tik sėdintys keleiviai.

Taip pat draudžiama lankyti pacientus gydymo įstaigose, išskyrus kritinės būklės, vaikus iki 14 m., arba gimdyves. Taip pat draudimas lankyti įsigalioja ir socialinės globos įstaigose.

Prekybos, paslaugų teikimo vietose nustatomas 10 kv. m. plotas, tenkantis vienam žmogui. Tai reiškia, kad bus srautuojami ateinantys žmonės, kad vienu metu jų neprisirinktų per daug. Yra privalomas veido kaukių dėvėjimas, išskyrus tuos atvejus, kuomet tiesiog negalima paslaugos suteikti su kauke, arba tai yra vaikas, ar neįgalusis, kuriam kaukės dėvėti nėra galimybės, arba tai gali pabloginti jo sveikatos būklę.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtraukta 21 šalies savivaldybė, į geltonąją – 26 savivaldybės, į žaliąją – 13 šalies savivaldybių. Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybės šiuo metu yra geltonojoje zonoje.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje spalio 26 d. duomenimis yra gydomas 21 pacientas, sergantis COVID – 19. 1 pacientas yra gydomas Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos skyriuje, 3 pacientams yra pajungtas deguonis. Šiuo metu lengva forma sega 14 RPL darbuotojų, kurie gydosi namuose. Šiandien gavome pirmuosius naujojo testavimo rezultatus – 6 pacientams pirmojo pakartotinio testo rezultatas yra neigiamas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija ir ligoninės kolektyvas deda visas pastangas suvaldyti šią ligą ir užkirsti kelius tolesniam koronavirusinės infekcijos plitimui. Labai prašome ir tikimės Jūsų visų, mieli panevėžiečiai, supratimo, kantrybės, palaikymo ir pagalbos bei laikinųjų būtinųjų apribojimų laikymosi. Tik visi kartu, sutelkę turimas žinias, gebėjimus, pastangas bei pozityvų nusistatymą bendrai kovai su pandemija, pajėgsime atsispirti šiam infekciniam virusui.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės informaciją, kuri yra nuolat atnaujinama, informatyvi ir objektyvi.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

SPALIO 25 – OJI – LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS DIENA

Panevėžys 

2020-10-25  

 

Spalio 25 – ąją minime Lietuvos Respublikos Konstitucijos dieną. 1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Prieš 23 – ejus metus referendume pagrindiniam šalies įstatymui pritarė per 75 proc. dalyvavusiųjų.

Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus.

Konstitucija yra valstybės pamatas ir asmens laisvės sargas. Kaip ji veiks, priklausys nuo kiekvieno iš mūsų pastangų vykdant savo pareigas: gerbti žmogų, jo teises, ginti šalį ir pamatines jos vertybes. Ji primena kiekvienam iš mūsų, kad tik vykdydami Konstitucijos priesakus, galėsime užtikrinti Valstybės ir Tautos gerovę.

Sveikinu visus su Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena ir linkiu niekada nepamiršti savo teisių, pareigų ir vertybių!

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                                    Arvydas Skorupskas

 

  

 

  

 

ŠALIES SAVIVALDYBĖS PAGAL SERGAMUMĄ KORONAVIRUSU SUSKIRSTYTOS Į SPALVŲ ZONAS

Panevėžys 

2020-10-22   

 

Atsižvelgdama į koronavirusinės pandemijos COVID – 19 plitimo mastus šalyje ir galimas neigiamas pasekmes bei reaguodama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – žalią, geltoną ir raudoną.

Žalioji zona nuo šiol reikš, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms nebūtina taikyti papildomų ribojimų.

Geltonoji zona reikš, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.

Raudonoji zona bus laikoma pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reiks ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. Jį paskelbus, taip pat turėtų būti nustatyti ribojimai viešajam gyvenimui, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis.

Šiuo metu karantinas skelbiamas Elektrėnų, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Pasvalio, Plungės, Skuodo, Šiaulių, Švenčionių rajonų savivaldybėse, taip pat karantinas pratęsiamas Raseinių rajono savivaldybėje.

Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 26 d. 00.00 val. iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24.00 val. Raseinių rajono savivaldybėje – iki 2020 m. lapkričio 6 d. 24.00 val.

Šiame Vyriausybės posėdyje buvo aptarti ir patvirtinti ribojimai, kurie galioja visoje šalyje:

-          renginiuose dalyvių skaičius neribojamas, tačiau yra privaloma visų dalyvių registracija arba bilietai turi būti platinami el. būdu. Privalomos apsauginės veido kaukės ir 1 m. atstumas lauke ir apsauginės veido kaukės bei 2 m. atstumas patalpose;

-          viešojo maitinimo įstaigose darbo laikas ribojamas nuo 7.00 val. iki 24.00 val. Privaloma lankytojų registracija ir 2 m. atstumo laikymasis;

-          apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte, prekybos vietose. Atsakomybė taikoma juridiniam asmeniui;

-          rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu;

-          5-12 klasių mokiniai mokosi nuotoliniu būdu. Vaikai, besimokantys pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir profesinio ugdymo programas, toliau mokosi įprastu būdu. Neformalusis vaikų ir suaugusių švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas iki lapkričio 8 d. Rekomenduojama aukštojo mokslo studijų ir tęstinio profesinio mokymo programas vykdyti nuotoliniu būdu (iki lapkričio 8 d.);

-          sveikatos apsaugos įstaigų veikla bus reguliuojama Sveikatos apsaugos ministro įsakymais;

-          socialinės globos srityje ribojimų nėra;

-          religinių apeigų metu yra privalomos apsauginės veido kaukės ir mažiausiai 1 m. atstumo laikymasis.

Panevėžio ir Utenos apskritys pateko į žaliąją zoną. Tai – visų mūsų nuopelnas, nes stengėmės būti drausmingi, atsakingi, rūpinomės vieni kitais. Neapleiskime šios veiklos ir ateityje – saugokime save ir aplinkinius, rūpinkimės vieni kitais, ypač savimi pasirūpinti negalinčiais žmonėmis.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija ir ligoninės kolektyvas labai atsakingai žiūri į mūsų gydymo įstaigai patikėtus darbus ir įvertina tą didžiulę atsakomybę prieš žmones ir prieš valstybę. Esame žaliojoje zonoje, tad kartu dėkime visas pastangas, kad šioje zonoje ir išliktume. Norime visus atsakingai patikinti, kad ligoninė yra tinkamai pasirengusi galimiems koronavirusinės pandemijos scenarijams – turime sukaupę 3-4 mėn. asmens apsaugos priemonių rezervą, parengę medicininę įrangą, darbuotojų komandas, šiems atvejams reikalingas patalpas. Šiuo metu mūsų ligoninė teikia visas planines stacionarines ir ambulatorines paslaugas. Artimiausiu metu neplanuojame jokio šių paslaugų sumažinimo, nebent tik tuo išskirtinai bloguoju atveju, jei patektume į raudonąją zoną. Spalio 22 d. duomenimis, Infekcinių ligų klinikoje gydoma 18 COVID – 19 sergančių pacientų, 1 pacientas, kuriam reikalingas deguonies tiekimas, gydomas Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos skyriuje. Židinio plitimo nuo pirmadienio nebeturime. Serga 13 mūsų ligoninės darbuotojų, iš kurių 9 darbuotojai serga besimptome šios ligos forma. Šiuo metu lovų, kurios yra parengtos koronavirusu sergantiems pacientams, užimtumas yra 47,5 proc.

Būkime atsakingi, būkime kantrūs ir tolerantiški, padėkime sau , artimiesiems ir aplinkiniams bei nepriekaištingai laikykimės šiam laikotarpiui Vyriausybės nustatytų ribojimų.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                       Arvydas Skorupskas  

 

 

 

  

 

KRŪTIES VĖŽIO DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

Panevėžys 

2020-10-21   

 

Krūties vėžys – labiausiai Lietuvoje paplitusi moterų onkologinė liga - ja suserga maždaug kas devinta moteris. Dažniausiai krūties vėžys užklumpa vyresnes nei 50 metų amžiaus moteris. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1500 naujų vėžio atvejų, Panevėžyje – apie 50 naujų krūties vėžio susirgimų kasmet. Vyrai labai retai serga krūties vėžiu – tai sudaro tik apie 1 proc.

Krūties vėžys atsiranda tada, kai normalios krūties ląstelės išsigimsta ir pradeda nevaldomai daugintis. Tuomet jų perteklius kaupiasi į darinį ar sluoksnį, vadinamą augliu arba naviku. Auglys (darinys) krūtyje gali būti piktybinis arba nepiktybinis. Krūties vėžio atsiradimui didelę reikšmę turi paveldimumas ir genetika. 2-5 proc. jaunų moterų, sergančių krūties vėžiu, nustatomos BRCA1 ir BRCA2 genų mutacijos. Šioms moterims tikimybė susirgti krūties vėžiu yra net 90 proc.

Mamografija – svarbus krūtų ligų diagnostikos tyrimas.Jis atliekamas mamografu, naudojant rentgeno spindulius. Taip išgaunamas detalus krūties vaizdas nuotraukoje. Mamografijos metodu galima aptikti krūties pakitimus – cistas, riebalines sankaupas, navikus. Skiriama profilaktinė (atrankinė) mamografija ir diagnostinė mamografija.

Profilaktinė mamografija nuo 2005 m. vieną kartą kas 2 metus atliekama 50-69 m. amžiaus moterims. Ši patikra dėl krūties vėžio atliekama simptomų nejaučiančioms moterims, siekiant atrasti mažą vėžį prieš tai, kai jis gali būti aptinkamas savityros ar klinikinio tyrimo metu.

Diagnostinė mamografija atliekama pacientėms, turinčioms klinikinių simptomų, tokių, kaip užčiuopiamas darinys, išskyros iš spenelių, odos sustorėjimas ir/ar spenelio įsitraukimas. Diagnostine mamografija siekiama nustatyti arba atmesti krūties vėžio diagnozę.

Mamografija - tai  neskausmingas, saugus ir efektyvus tyrimas. Tenka pastebėti, deja, kad pastaruoju metu rimtomis ligomis serga vis jaunesni žmonės, „jaunėja“ ir vėžys. Ypač skaudi statistika atskleidžia, kad kasmet nuo krūties vėžio miršta apie 600 moterų, o tūkstančiai diagnozės dar net nežino.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė iš struktūrinių fondų lėšų finansuojamo projekto „Onkologinių ligų prevencijos, ankstyvosios diagnostikos ir gydymo paslaugų infrastruktūros tobulinimas“, įsigijo skaitmeninį mamografą su tomosinteze. Būtent tomosintezės tyrimų pagalba galima aptikti ankstyvosios stadijos krūtų navikus. Pasak specialistų, tai – itin informatyvus tyrimas. Šį aparatą galima lengvai pakreipti į norimą poziciją, yra mažesnė radiacijos dozė, skenuojama plačiu kampu, kas leidžia sukurti optimalų 3D vaizdą. Sykiu naudojamas 3 kartos amorfinio seleno jutiklis su gaunamais rezultatais, optimizuotais tomosintezei. Aukštos raiškos vaizdo monitorius parodo mamogramos arba tomosintezės nuotraukas per kelias sekundes, tad gydytojas radiologas ar radiologas technologas gali jas peržiūrėti. Gydytojai radiologai, dirbdami su nauju mamografu, galės lengviau pastebėti ikivėžinius pakitimus bei ankstyvąsias vėžio stadijas, o Panevėžio apskrities ir kitų šalies regionų moterys galės tikėtis pačių geriausių šios ligos gydymo rezultatų.

„Tokį aparatą įsigijome pirmieji Šiaurės Lietuvos regione ir galime pasiūlyti moterims išsamius ir tikslius tyrimus. Tomosintezė papildo skaitmeninės mamografijos tyrimo rezultatus, galima lengviau indentifikuoti pakitimus, gydytojas gali nustatyti tikslesnę diagnozę bei sekti, ar taikomas gydymas yra efektyvus. Mūsų ligoninės specialistai per metus atlieka iki 12 tūkst. mamografijos tyrimų“, - taip naują mamografą charakterizavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Mamografiją būtina atlikti, kai įtariamas vėžys, kai yra padidėję pažastų limfmazgiai, o krūtyse mazgų neapčiuopiama, kai krūtis buvo stipriai traumuota, kai buvo vienos krūties vėžys, naudojant hormonus, kai ilgas estrogenų poveikis (ankstyva mėnesinių pradžia, vėlyva menopauzė), kai sergama mastopatija, kai taikoma chemoterapija ir kt. Kai yra rizikos faktoriai (mama, močiutė sirgo krūties vėžiu), mamografiją rekomenduojama atlikti nuo 35 metų.

Naujasis mamografas su tomosinteze Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje pradės veikti nuo 2020 m. spalio 26 dienos. Į Konsultacijų polikliniką atlikti mamografijos su tomosinteze tyrimą galima atvykti moterims, kurios turi gydytojo specialisto siuntimą ir užsiregistravus tel. 8 45 507109, 8 45 507262, 8 613 35684, 8 633 48054, 8 682 43673, arba internetu www.esveikata.lt

Konsultacijos poliklinikos darbo laikas pirmadieniais – penktadieniais nuo 7.30 iki 20.00 val.

Būkite sveiki! 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

Edukacinis užsiėmimas Likėnų reabilitacijos ligoninėje „Šiaudiniai dirbiniai“

Panevėžys 

2020-10-16   

 

Tęsiant projektą “Menas gydo“, spalio 13-15 dienomis Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“ vyko edukaciniai užsiėmimai pacientams, skirti mokymuisi pinti šiaudinius sodus, žvaigždes, eglutės žaisliukus ir šiaudines girliandas.

Biržų krašto tradicinio amato meistrė Zita Kumpelienė įgyvendina projektą „Tradiciniai amatai Vakarų Aukštaitijoje“. Jo metu ji mokė pacientus kūrybos iš šiaudelių paslapčių.

Lietuviškų rankdarbių tradicijose labai svarbi kūryba iš šiaudelių. Šiaudas – nenutrūkstamas gyvybės simbolis, kuris tautodailininkų rankose virsta meno kūriniais.

Pagrindinės priemonės rankdarbiams pagaminti buvo: rugių šiaudeliai, adata, siūlai, žirklės ir kitos dekoracinės priemonės. Prasidėjo pacientų kūrybinė kelionė su įkvėpimu, nepaisant to, kad pirštai, veriant šiaudelius, ne visada buvo paklusnūs. Edukacinių mokymų dalyvius vienijo puiki nuotaika, įkvėpimas ir didžiulis noras įvaldyti šiaudelių vėrimo subtilybes. Kūryba iš šiaudų padeda išlaisvinti mintis, atskleisti vidinį pasaulį, fantazijas, svajones. Kurdamas žmogus atsipalaiduoja, nusiramina, gali pabėgti nuo įvairių rūpesčių, nuovargio, kasdieninės rutinos.

Artėjant Šv. Kalėdų šventei, pagaminti kūriniai iš šiaudelių kai kuriems pacientams gali tapti puikia idėja namuose papuošti eglutę, pajusti savo rankomis liestų šiaudelių skleidžiamą šilumą bei jaukumą.

2020 metai, kurie yra paskelbti tautodailės metais, baigiasi. Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė padėkojo amatų meistrei Zitai Kumpelienei už pravestus mokymus pacientams ir palinkėjo kūrybinių minčių ir sėkmės, įgyvendinant naujus projektus.

 

Likėnų reabilitacijos ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

  

 

  

 

PASAULINĖ BALTOSIOS LAZDELĖS DIENA

Panevėžys 

2020-10-15   

 

Pasaulinė baltosios lazdelės diena yra minima spalio 15 d. Lietuvoje ši diena buvo pradėta minėti 1992 m., kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare. Šios dienos minėjimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių, turinčių regėjimo negalią, problemas ir taip mažinti jų patiriamą socialinę ir kultūrinę atskirtį. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga šiuo metu vienija virš 7 tūkst. Žmonių.

Šiandien neregiai ir silpnaregiai kasdienybėje vis dar susiduria su daugybe problemų: jiems nėra gerai pritaikyta miestų infrastruktūra, mažai prieinamas socialinis, kultūrinis gyvenimas, sudėtinga gauti kokybišką išsilavinimą ar įsidarbinti.

Vis dėlto per paskutinį dešimtmetį įvyko ir svarbių teigiamų pokyčių – atsirado naujų techninės pagalbos priemonių, navigacijos programų, palengvinančių neregių judėjimą. Taip pat kinta visuomenės požiūris, daugėja regėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytų paslaugų ar pramogų.

Itin didelės reikšmės akliesiems turėjo Brailio rašto išradimas. Jį 1829 m. išrado aklas prancūzų pedagogas Luji Brailis. Ant popieriaus lapų įspaudžiamos įvairių kombinacijų šešių iškilių taškelių figūros, per kurias vesdami rankomis aklieji gali skaityti.

Šiuolaikinė kompiuterinė technika gali padėti akliesiems ir skaityti, ir bendrauti. Speciali programinė įranga geba paversti ekrane matomą tekstą į garsą. Naudodamiesi tokiomis programomis aklieji gali naršyti ir po internetą. Sukurti ir specialūs Brailio rašto ekranai, leidžiantys „matyti“ tekstą. Naudojant skanerius, galima įvesti reikiamą informaciją, o Brailio spausdintuvai gali atspausdinti tekstą Brailio raštu.

Baltoji lazdelė – neregių orientavimosi erdvėje priemonė, įspėjimas aplinkiniams ir, ypač, vairuotojams.

Mielieji, galvokime apie žmones, turinčius regos negalią, apie būtinybę jiems padėti sukuriant patogesnes gyvenimo sąlygas, galimybę gauti reikalingas paslaugas ir bendrauti tarpusavyje. Mūsų pagalba šiems žmonėms yra labai svarbi. Tai – kiekvieno mūsų žmogiškoji pareiga – sušildykime juos savo globa ir palaikymu.

 

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

PASAULINĖ TROMBOZĖS DIENA

Panevėžys 

2020-10-13   

 

Kiekvienais metais spalio 13 d. yra minima Pasaulinė trombozės diena. Pirmą kartą ji paminėta 2014 m. Tarptautinės trombozės ir hemostazės draugijos iniciatyva. Šios dienos minėjimu siekiama kuo plačiau supažindinti visuomenę su trombozės liga, sumažinti trombozių keliamų mirčių skaičių, pabrėžiant skirtingų širdies ir kraujagyslių ligų – veninės trombozės embolijos, insulto bei širdies smūgio priežastis.

Trombozė – būklė, kurios metu kraujo krešulys susiformuoja giliose kojų venose ( žinoma kaip giliųjų venų trombozė) ir kraujagyslėmis gali nukeliauti iki plaučių (žinoma kaip plaučių arterinė trombinė embolija).

Pasaulyje 1 iš 4 ligonių miršta nuo šios būklės, tačiau tik nedaugelis žino šios būklės simptomus. Giliųjų venų trombozę galime atskirti pagal skausmą ir patinimą pažeistoje galūnėje, taip pat juntamas karštis bei paraudimas. Plaučių arterinės trombinės embolijos simptomai yra kitokie: dusulys, dažnas kvėpavimas, krūtinės skausmas, dažnas širdies ritmas. Ši liga gali baigtis mirtimi, tačiau dažnai jos išvengiama, jeigu laikomasi tam tikrų gyvenimo taisyklių. Trombozės rizikos veiksniai yra paveldimumas, onkologiniai susirgimai, kontraceptinės tabletės, užsitęsusi imobilizacija, estrogenų arba hormonų terapija, nėštumas arba neseniai įvykęs gimdymas.

Kviečiame gyventojus aktyviau domėtis šios ligos faktoriais, požymiais bei simptomais. Tai – žinių bagažo kaupimas ne tik apie šią ligą, bet, svarbiausia, apie savo sveikatą ir priemones, kurios padės išvengti šios ligos.

 

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ PRATĘSĖ ATVIROS PSICHIATRIJOS MĖNESĮ

Panevėžys 

2020-10-12   

 

Nuo rugsėjo 10 d. iki spalio 10 d. vyko jau tradiciniu tapęs Atviros psichiatrijos mėnuo. Psichikos sveikatos vadybos asociacijos koordinuojamų renginių metu buvo siekiama šviesti visuomenę apie psichikos ligų prevenciją, atsisakyti baimių, susijusių su psichikos ligomis sergančiais žmonėmis.

Šiais metais renginiai buvo kiek kitokie – siekiant išvengti koronaviruso plitimo, daug jų vyko virtualiai. Pagrindinė šių metų tema – COVID – 19 pasekmės žmonių psichikos sveikatai. Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas ir su alkoholio vartojimu susijusioms problemoms aptarti.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos iniciatyva kovo mėnesį, kuomet tik prasidėjo koronavirusinės pandemijos plitimas, buvome bene pirmieji šalyje, kurie pradėjome teikti anoniminę psichologinę pagalbą gyventojams, skambinusiems mūsų gydymo įstaigos darbuotojams. Karantininis ir pokarantininis laikotarpis parodė, kad ši ligoninės iniciatyva buvo savalaikė ir labai reikalinga žmonėms – prie telefono linijų budėję specialistai kasdien sulaukdavo daug skambučių, konsultavo žmones bei teikė kitą jiems svarbią informaciją.

Spalio 10 d. baigėsi Atviros psichiatrijos mėnuo, tačiau Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenė nusprendė pratęsti nemokamas anonimines psichologų konsultacijas gyventojams iki spalio mėn. 30 d., tuo pačiu įgyvendindama psichologinės pagalbos žmonėms tęstinumą, kurią įgyvendinti pradėjo šių metų pavasarį.

Visus, kuriems reikalinga psichologo konsultacija, kviečiame skambinti tel. 8 45 506629 darbo dienomis nuo 8.00 iki 15.00 val. ir užsiregistruoti pokalbiui su psichologu. Užsiregistravus Jums bus paskirta diena ir valanda pokalbiui. Sutartu laiku paskambinę telefonu 8 687 40795, Jūs turėsite galimybę bendrauti su psichologu Jums rūpimais klausimais.

Kviečiame visus pasinaudoti šia nemokama anonimine galimybe aptarti savo ar artimųjų psichinės sveikatos problemas su specialistais.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info. 

 

 

 

 

  

 

SVEIKINIMAS SAVIVALDOS DIENOS PROGA

Panevėžys 

2020-10-10   

 

Gerbiami šalies savivaldybių darbuotojai,

 

Jūsų darbas – labai reikalingas ir svarbus. Jis reikalauja sugebėjimo spręsti sudėtingus, kartais neatidėliotinai skubius gyvenimo uždavinius, reikalauja mokėti išklausyti žmogų, padrąsinti, padėti jam. Dėkojame Jums už Jūsų prasmingus darbus Lietuvos žmonių ir valstybės labui.

Nuoširdžiai sveikinu Jus Savivaldos dienos proga, linkiu stiprios sveikatos, ištvermės, sklandaus ir įkvepiančio bendradarbiavimo įgyvendinant vietos bendruomenių interesus, drauge kuriant geresnę mūsų visų ateitį!

Pagarbiai

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                              Arvydas Skorupskas 

 

 

  

 

PASAULINĖ ORGANŲ DONORYSTĖS IR ORGANŲ TRANSPLANTACIJOS DIENA

Panevėžys 

2020-10-09  

 

Nuo 1996 m. kiekvienų metų antrąjį spalio šeštadienį yra minima Tarptautinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Šios dienos minėjimu norima atkreipti visuomenės dėmesį bei skatinti donorystę, griauti dar visuomenėje gyvuojančius stereotipus.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena daugiau kaip 1000 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Daugiausia tarp jų tų, kuriems yra persodinti inkstai (virš 800), kitiems yra atliktos širdies, kepenų ar plaučių transplantacijos. Kai kurie persodinto organo dėka gyvena 30 ir daugiau metų.

Būtinybė atlikti organų transplantaciją iškyla tuomet, kai kiti gydymo metodai ir būdai tampa nebeefektyvūs – tuomet gydytojų konsiliumas priima sprendimą, kad pacientui būtinas donorinis organas ar audinys. Donorinis organas recipientui (žmogui, laukiančiam transplantacijos) parenkamas pagal tam tikrus kriterijus: ligos sunkumą, kraujo tyrimus, donoro ir recipiento ūgio ir svorio suderinamumą, kitus medicininius parametrus. Organų donoru žmogus gali būti po mirties, taip pat galima ir gyvoji donorystė.

Organų donorystė suteikia gyvenimo viltį nepagydomai sergantiems pacientams. Donorystė ir transplantacija gali išgelbėti gyvybę, suteikti visavertį gyvenimą, leisti dirbti, mokytis, keliauti.

Kaip yra pasakęs popiežius Jonas Paulius II, donorystė yra didžiausia žmogaus meilės išraiška žmogui. Mirusiojo organų donorystė yra paskutinė jo dovana gyviesiems, o transplantacija suteikia galimybę mirusiojo organui gyventi kitame kūne.

Lietuvos Asociacija „Gyvastis“ penktadienį, spalio 9 dieną, kviečia pagerbti organų donorus ir dalyvauti žvakučių uždegime. Šiemet tai jau septintas kartas, kai 14 miestų ir miestelių suplevens jūra žvakučių šviesų. Šįkart bus pagerbti 1779 donorai. Ši akcija Panevėžyje vyks nuo 13.00 val. Laisvės aikštėje.

Labai kviečiame prisijungti visus, neabejingus kilniam poelgiui – organų donorystei po mirties ir dalyvauti žvakučių uždegimo renginyje. 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS GYDYTOJA DALĖ VILEIKIENĖ 

 ATSISVEIKINO SU LIKĖNŲ REABILITACIJOS LIGONINĖS KOLEKTYVU 

 

 

„Turėtum jaust, kad mylimas esi,

Žmogau, pasaulio angele ir paukšti,

Kad mylimas esi vandens ir oro,

Dienos ir vakaro, nakties ir ryto, 

Visų viršūnių savo ir bedugnių,

Turėtum jaust, kad mylimas esi“

Justinas Marcinkevičius

 

Didžiausias kiekvienos įstaigos turtas – aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie per ilgus darbo metus savo profesionalumą, atsidavimą profesijai įrodė gerais darbo rezultatais, pacientų ir jų artimųjų jiems rodoma pagarba ir dėkingumu, puikiais santykiais su darbo kolektyvu. Viena tokių – Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Dalė Vileikienė.

D. Vileikienė – biržietė, 1972 m. baigė Biržų I vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais įstojo į Kauno medicinos instituto gydomąjį fakultetą. 1978 metais baigė aukštuosius mokslus ir pagal paskyrimą pradėjo dirbti Biržų ligoninėje gydytoja interne. 1979 metais D. Vileikienė perkeliama į Biržų ligoninės Greitąją medicinos pagalbą skyriaus vedėjos ir gydytojos terapeutės pareigoms.

1984 metais rugsėjo 4 d. gydytoja pradeda dirbti Likėnų sanatorijoje terapeute. 1997 m. ji buvo atestuota fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo kvalifikacijai. 2002 m. Likėnų sanatorija pervadinama į Likėnų reabilitacijos ligoninę, o nuo 2010 m. ši ligoninė prijungiama prie Respublikinės Panevėžio ligoninės ir tampa jos filialu. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Dalė Vileikienė šioje ligoninėje dirbo iki 2020 m. spalio mėn. 5 dienos.

Laisvalaikiu gydytoja mėgsta skaityti knygas, ypač domisi psichologinio pobūdžio, istorine literatūra, mėgsta keliauti. Gydytoja D. Vileikienė yra ypatinga gamtos mylėtoja, todėl pasivaikščiojimai gamtoje visada jai suteikia daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Vyras Edmundas -  gydytojas, dirbantis Likėnų reabilitacijos ligoninėje. Ši puiki gydytojų šeima užaugino dukras Ingą (dirba odontologe) ir Aistę (dirba farmacininke) bei sūnų Darių (ekonomistas). Dalė ir Edmundas Vileikiai labai džiaugiasi, labai myli ir didžiuojasi anūkėmis Greta, Laura ir anūku Nojumi.

Dirbdama Likėnų reabilitacijos ligoninėje, gydytoja D. Vileikienė, kartu su šios gydymo įstaigos komanda, kūrė reabilitacijos ir slaugos procesus, įdiegė ligoninėje kokybės vadybos sistemą, orientuotą į pacientą. 2001 – 2009 m. Likėnų reabilitacijos ligoninės kokybės vadybos sistema buvo sertifikuota pagal ISO 9001 standartą.

Palydėtuvių į užtarnautą poilsį metu, ligoninės kolektyvo vardu administratorė Lina Meškauskienė dėkojo gydytojai D. Vileikienei už darbą kartu, už požiūrį, už pamokymus, supratimą, už patriotiškumą – gydytoja Likėnų reabilitacijos ligoninėje išdirbo 36 metus. „Su Jumis, gydytoja, visada buvo saugu ir ramu dirbti, buvo priimami teisingi sprendimai, o sunkiu metu ištarti Jūsų žodžiai būdavo nuoširdūs ir sakomi su meile. Viso darbo mūsų gydymo įstaigoje metu, Jūs nepriekaištingai atlikote svarbiausią kiekvieno žmogaus misiją – gyvenote ir dirbote tam, kad padėtumėte kitam žmogui. Šiandien yra ta diena, kai Jums, miela gydytoja, tariame nuoširdžiausius padėkos žodžius – tegu angelai globoja Jus ilgus metus, lai gera sveikata neapleidžia Jūsų ir Jūsų šeimos, o senjoriškas gyvenimas atneša Jums daug malonių emocijų, džiaugsmo kupinų gyvenimo akimirkų ir labai prašome Jūsų – nepamirškite mūsų, maloniai kviečiame Jus lankytis ne tik mūsų gydymo įstaigoje vykstančiuose renginiuose, bet ir turint laisvą valandėlę“, - nuoširdžius padėkos žodžius kalbėjo L. Meškauskienė.

„Visą laiką ypatingą dėmesį skyriau reabilitacijos, ypač neurologijos profilio, darniam komandos darbui, visada siekėme, kad iškelti tikslai būtų įgyvendinti ir stengėmės į komandinį darbą įtraukti pacientus ir jų artimuosius. Pagrindinis mano darbo tikslas visada buvo ypatingas dėmesys pacientui, nukreiptas į jo reabilitacijos tikslus ir funkcijų atstatymo teigiamus rezultatus“ – atsisveikinimo popietės metu susirinkusiems kalbėjo gydytoja Dalė Vileikienė. Gydytoja trumpai prisiminė darbo metus, praleistus šioje gydymo įstaigoje, kolegas ir bendradarbius, su kuriais teko garbė kartu dirbti, prisiminė įdomesnius savo darbo momentus. „Esu labai sujaudinta Jūsų dėmesio, Jūsų išsakytų šiltų žodžių mano adresu. Ačiū visiems, atėjusiems į šias išlydėtuves. Neslėpsiu – visas mano gyvenimas, mano darbas šioje gydymo įstaigoje, buvo nuostabi būties akimirka, kuri, deja, pralėkė labai greitai. Dar kartą dėkoju visiems, su kuriais teko garbė dirbti ir bendrauti. Jus visus labai myliu ir labai pasiilgsiu Jūsų...“- popietės dalyviams dėkojo D. Vileikienė.

„Daryti gerus darbus – šlovingiausia žmogaus užduotis. Gydytojos Dalės Vileikienės darbo metai Likėnų reabilitacijos ligoninėje – tai gerų ir labai reikalingų žmonėms darbų visuma. Ji – puiki savo srities specialistė, puikus žmogus, kuris paliko ryškų pėdsaką Likėnų reabilitacijos ligoninės ir Biržų krašto istorijoje. Nuoširdus Ačiū Jums už tai, miela gydytoja!“, - taip apie gydytoją D. Vileikienę kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Miela gydytoja, linkime Jums stiprios sveikatos, ilgų, gražių, nepakartojamai žavingų senjoriško gyvenimo metų, linkime Jums ir Jūsų artimiesiems visokeriopos sėkmės bei didelių ir mažų Jūsų troškimų išsipildymo!

 

Vytautas Riaubiškis

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės

komunikacijos specialistas 

  

 

 

  

 

PASAULINĖ REGĖJIMO DIENA

Panevėžys 

2020-10-08   

 

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio mėn. ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena. Šios dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, aklumą, taip pat skatinti rūpintis savo akimis.

Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Akimis matome, jaučiame, mylime, kalbame... Regėjimas leidžia  pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis nuo aplinkos pavojų. Menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia žmogui daug problemų. Dažnai net nesusimąstome, kaip turime tausoti, saugoti akis ir joms padėti.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis visame pasaulyje apie 300 milijonų žmonių turi regėjimo sutrikimų, iš jų apie 40 milijonų žmonių yra akli. 82 proc. žmonių, turinčių aklumą, yra virš 50 metų amžiaus. Apie 20 milijonų vaikų turi regos sutrikimų. Labiausiai atkreiptinas dėmesys į tai, jog 80 proc. visų regėjimo sutrikimų galima išvengti arba išgydyti. Todėl labai svarbu gerinti akių ligų profilaktiką, gydymo paslaugas, paslaugų kokybę ir prieinamumą. Svarbu didinti visuomenės informuotumą apie regėjimo funkcijos svarbą, regėjimo sutrikimų profilaktiką.

Kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Didžiausią vaidmenį vaidina visuomenės evoliucija, į kasdienį mūsų gyvenimą atnešusi didžiausius regėjimo priešus – televizorių, kompiuterį, išmaniuosius telefonus. Vaikams augant, ypač pradėjus lankyti mokyklą, padidėja jų akims tenkantis krūvis, jos greičiau pavargsta. Tėveliai ir pedagogai turėtų nuolat stebėti vaikus, atkreipti dėmesį į tai, ar nėra kokių nors požymių, galinčių rodyti silpną ar silpstantį vaiko regėjimą. Laiku pradėję gydyti regėjimo sutrikimą, galima ne tik sustabdyti silpnėjantį regėjimą, bet ir visiškai jį atkurti.

Regėjimo sutrikimų priežastys yra įvairios. Tai gali būti infekcinės ir neinfekcinės (pvz., hipertoninė liga, aterosklerozė, cukrinis diabetas ir kt.) ligos, mechaniniai pažeidimai, medžiagų apykaitos sutrikimai, vitaminų ar mineralų trūkumas, paveldimumas, užteršta aplinka, įtemptas regimasis darbas, senėjimas ir kt. Būtina atkreipti dėmesį į tinkamą mitybą, kad Jūsų regėjimas nenusilptų. Nuo seno liaudyje gajus posakis – nori, kad akys būtų sveikos, valgyk daug morkų ir mėlynių.

Dirbantiems kompiuteriu reikėtų atkreipti dėmesį į akių sausėjimą, periodiškai vartoti akis drėkinančius lašus, vadinamąsias „dirbtines ašaras“. Kas valandą būtina bent 10 min. leisti akims pailsėti – nukreipti jas nuo kompiuterio, pasižiūrėti pro langą, atlikti akių mankštos pratimus - pažvilgčioti į vieną, į kitą pusę, į viršų.

Jau nešiojančiam akinius pasitikrinti regą reikėtų bent kartą per metus, nes žmogui senstant keičiasi akių vidinės terpės, kinta ir reikalingų akinių stiprumas. Nuo 35 metų ir vyresniems, net ir gerai matantiems, gydytojai rekomenduoja pasitikrinti akis profilaktiškai bei pasimatuoti akių spaudimą, nes šio amžiaus žmonėms padidėja glaukomos ir kitų akių ligų grėsmė.

Linkime Jums saugoti savo sveikatą ir sielos veidrodį – akis! 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

SPALIO 7-OJI - KRAŠTO APSAUGOS DIENA

Panevėžys 

2020-10-07  

 

Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo paminėta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo motorizuotame pėstininkų batalione (Karaliaus Mindaugo husarų batalionas). Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės padaliniuose tapo tradiciniu renginiu, kuriuo siekiama sudaryti galimybę visuomenei susipažinti su Lietuvos kariuomene, skatinti stipresnį bendradarbiavimą formuojant pilietiškai atsakingą, Lietuvą ginti pasirengusį pilietį.

 

Mieli kariai, savanoriai, krašto apsaugos sistemos darbuotojai,

atkurta Lietuvos kariuomenė drauge su visais Lietuvos žmonėmis išgyveno ir ramius, ir sunkius laikotarpius, kai teko kovoti už valstybės ir tautos išlikimą. Šiandieninė saugumo situacija įpareigoja mus stengtis stiprinti šalies gynybinę galią. Tarnaukite Lietuvai taip, kad būtumėte verti pagarbos ir atminties.

Linkiu Jums ryžto ir vienybės, atsakomybės ir geranoriškumo tarnaujant ir dirbant Tėvynės labui. Tegul Jūsų darbus kasdieną lydi kovų dvasia, Tėvynės meilė ir tvirtybė.

Pagarbiai

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                                         Arvydas Skorupskas 

 

 

 

 

  

 

Sveikinimas tarptautinės mokytojų dienos proga

 

Panevėžys 

2020-10-05  

 

 

 

  

 

Sveikinimas Angelų Sargų – Policijos dienos proga

 

Panevėžys

2020-10-02 

 

 

 

   

 

ARCHYVINIŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA

 „PANEVĖŽIO KRAŠTO MEDICINAI 180 METŲ“ 

ATIDARYTA PC RYO

  

Panevėžys

2020-10-01 

 

2020 m. spalio 1 d. prekybos centre RYO įvyko archyvinių fotografijų parodos „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ atidarymas, kuriame dalyvavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, PC RYO vadovė Vilma Paškevičienė, centro rinkodaros vadovė Džiuginta Tamošiūnienė, prekybos centro darbuotojai, centro lankytojai, žiniasklaidos atstovai.

„Praeitis – labai svarbi ateičiai ir yra tarsi atspirties taškas mūsų ateities veiksmams. Ji glaudžiai susijusi su tuo, ko siekiame ir ką vertiname šiandien. Buvę įvykiai, atspindėti šiose fotonuotraukose, parodo mums ne tik istorinius faktus, bet ir tautos bei žmogaus likimą. Šioje parodoje, skirtoje Panevėžio krašto medicinos 180 – ties metų sukakčiai paminėti, eksponuojamos nuotraukos gaivina mūsų pasididžiavimą Panevėžio krašto medicina, supažindina su krašto medicinos istorija, žmonių gyvenimo kasdienybe ir kultūra. Paroda skiriama Panevėžio krašto žmonėms ir svečiams, jos tikslas – kuo plačiau supažindinti visuomenę su Panevėžio krašto medicinos raidos momentais, prisiminti ir pagerbti tuos žmones, kurie paskyrė savo gyvenimus, savo žinias ir siekius tam, kad gydytų kitus ir visais tuo metu įmanomais būdais ir priemonėmis kovotų dėl žmonių sveikatos ir gyvybių,“ – parodos atidarymo metu kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.

PC RYO vadovė V. Paškevičienė pasidžiaugė užsimezgusia draugyste su Respublikine Panevėžio ligonine, puikiai įvertino eksponuojamų fotografijų meninį ir estetinį lygį , išreiškė viltį, kad ir ateityje ligoninė ir prekybos centras dalyvaus bendruose projektuose, siekiant švietėjiškų, edukacinių tikslų ir efektyvaus visuomenės informavimo svarbiais asmens sveikatos apsaugą liečiančiais klausimais.

Fotografijų parodoje „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ eksponuojamos nežinomų ir žinomų fotografų – J. Žitkaus, A. Patamsio, A. Milašausko, J. Pauros, P. Šinskio 1919 – 1990 m. darytos nuotraukos.

Respublikinės Panevėžio ligoninės ateities planuose – šio svarbaus ir reikalingo projekto plėtojimas, siekiant kuo išsamiau supažindinti visuomenę su turtingą praeitį ir gražią ateities perspektyvą turinčia, svarbią vietą šalies gyvenime užimančia ir daug iškilių asmenybių išugdžiusia Panevėžio krašto medicina.

Fotografijų paroda „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ veiks nuo spalio 1 d. iki lapkričio mėn. 20 d. Maloniai kviečiame panevėžiečius ir miesto svečius apsilankyti archyvinių fotografijų parodoje RYO prekybos centre!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

  

  

 

 

   

 

Rudens gėrybių paroda Likėnų reabilitacijos ligoninėje  

Likėnai

2020-09-30

 

Vasara baigiasi, ateina ruduo ir, jei būtų kitaip, bangos visada ristųsi didelės ir naktimis šviestų vien pilnatis – mes niekada nepajustume kaip plaka gyvenimo širdis.

(Hal Borland)

                     

Rugsėjo 30 d. nuo 13 val. iki 16 val. Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“ į rudens paslapčių ir gėrybių parodą buvo pakviesti darbuotojai ir pacientai.

Dieną prieš parodą, rugsėjo 29 d., biuvetėje vyko kūrybinis užsiėmimas pacientams “Rudens pasaka“. Užsiėmimą pravedė socialinė darbuotoja Sandra Čyžiutė. Nuo gausaus rudens gėrybių stalo išsirinkome neįprastos formos moliūgą. Šioje „gamtos išdaigoje“ atpažinome gulbę. Nusprendėme išpiešti, paryškintį įvaizdį, kad iš „bjauraus ančiuko“ taptų svajinga gražuole. Paruošėme jaukų lizdą vandens lelijų apsuptyje, kurias pacientės išmoko daryti iš česnakų skiltelių.

Sukūrėme iš moliūgėlių kiškį linksmuolį, sutartinai puošėme ir patupdėme samanose prie eglučių „Likėnų parke“.

Iš spalvingų rudens dovanų – įvairiaspalvių gėlių, prieskoninių žolelių, uogų, laukinių obuoliukų sukomponavome margą puokštę moliūgo vazoje „Rudens mozaika“.

Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė kūrybingoms pacientėms padovanojo natūralaus Likėnų mineralinio vandens. Pacientės, įkvėptos savo spalvingų kūrinių, žingsniavo rudens auksu nubarstytu takeliu su šypsena ir gera nuotaika veide link gyvenamojo korpuso.

Darbuotojai iš visų ligoninės skyrių – FMR, administracijos, ūkio, maisto paruošimo atėjo į šventę nešini savo kūrybiškais, linksmais ir spalvingais darbais. Kiekvienas padalinys savo grožybę pavadino pagal esamą ar įsivaizduojamą prasmę. Taip apsijungė darbuotojų ir pacientų kūrinių Rudens šventė į vieną.

Kai kurie kūriniai buvo ne tik žavingi, bet ir skanūs paragauti. Maisto paruošimo skyriaus darbuotojos vaišino dalyvius ir pacientus nuostabaus skonio moliūgų sriuba, kurios pagrindinis ingredientas, kaip jos su šypsena sakė, yra meilė.

Visa rudeniškos nuotaikos šventė ir įspūdingi darbai atsispindi foto galerijoje.

 

Likėnų reabilitacijos ligoninės administracija

 

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

    

 

Artimųjų lankymas ligoninėje pandemijos metu: bendra tvarka galios visiems

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė bendrą tvarkos aprašą dėl ligonių lankymo pandemijos metu. Šia tvarka turės vadovautis visos šalies ligoninės, siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą. Iki šiol kiekviena ligoninė galėjo nusistatyti vidinę ligonių lankymo tvarką. Nauja tvarka įsigaliojo nuo rugsėjo 26 d.

Įsakymą dėl tvarkos aprašo pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Artimuosius lankantys žmonės bus registruojami, o į palatą galės patekti tik tuomet, jeigu jų kūno temperatūra neviršys 37,3 ℃. Norint aplankyti artimuosius ligoninėje bus reikalingas  skyriaus vadovo, o jam nesant – budinčio gydytojo leidimas.

Žmones ligoninėje bus galima lankyti, jeigu:
Lankytojai neturi ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų ir nėra izoliacijoje;
Įeinant ir išeinant iš skyriaus dezinfekuojamos rankos;
Lankytojai ir jų lankomi žmonės dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), išskyrus atvejus, kai jų neįmanoma dėvėti dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų. Taip pat apsauginių kaukių gali nedėvėti negalią turintys žmonės, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas dali pakenkti sveikatai. 

Ligoninėse gulinčius žmones bus galima lankyti, jeigu jiems nėra diagnozuotas koronavirusas,  asmenims nepasireiškė koronaviruso simptomai ir jie neturėjo sąlyčio su patvirtintu ligos nešiotoju. Jeigu asmenys minėtus požymius turi, artimiesiems turi būti suteikta galimybė  aplankyti terminalinės būklės pacientą.

Pacientus, kuriems nėra pasireiškę koronaviruso ligai būdingi simptomai, galima lankyti ne dažniau kaip tris kartus per savaitę.

Lankyti galima sunkios būklės pacientus, pacientus iki 14 metų amžiaus, žmones, kuriems nustatytas neįgalumas, o kitus pacientus lankyti galima vadovo arba gydytojo nustatytais atvejais.

Ligoninėje besigydantį žmogų vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus, nebent daugiau lankytojų leidžia gydymo įstaigos vadovas. 

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, nebent gautas įstaigos vadovo leidimas dėl daugiau lankytojų. 

Žmonės gali būti lankomi tik gydymo įstaigos vadovo nustatytomis lankymo valandomis, per dieną – ne ilgiau kaip 15 minučių. 

Sveikatos apsaugos ministro įsakymą rasite čia. 

 

 

 

    

 

Rugsėjo 29-oji — Pasaulinė širdies diena

 

 

 

Rugsėjo 29 – ąją Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva minima Pasaulinė širdies diena.

Viena iš šios dienos misijų – užtikrinti širdies sveikatinimo prieinamumą visiems, skatinti žmones pradėti veikti dabar, kad gyventų ilgiau, geriau, su sveika širdimi. Šios dienos minėjimas taip pat skatina duoti pažadus sau: gaminti ir valgyti sveikesnį maistą, daugiau mankštintis ir būti aktyvesniems, pasakyti „ne“ rūkymui ir pagelbėti artimiesiems mesti rūkyti, padėti pacientams mesti rūkyti ir sumažinti jų cholesterolio kiekį kraujyje, remti politiką, palankią širdies sveikatai, investuoti į sveikai širdžiai palankią darbo aplinką. Tai – paprasti, bet labai svarbūs pažadai savo širdžiai, artimųjų širdims, visų mūsų širdims!

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis pasaulyje. Bet nebūtinai taip turėtų būti: bent kiek pakeitę savo gyvenseną galime sumažinti širdies ligų ir insulto riziką, pagerinti savo gyvenimo kokybę ir rodyti gerą pavyzdį jaunesnėms kartoms. Šis pažadas – tai būdas pasakyti sau, žmonėms, kurie mums rūpi, ir visiems pasaulio žmonėms, kaip svarbu yra rūpintis savo širdies sveikata.

Kasmet pasaulyje dėl minėtos priežasties miršta apie 18 milijonų žmonių. Tai – trečdalis viso pasaulio mirčių. Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos sudaro apie 55 proc. mirties priežasčių. Lėtinė išeminė širdies liga yra pagrindinė mirties priežastis tarp darbingo amžiaus (16-65 m.) gyventojų.

Pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai yra rūkymas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, netaisyklinga mityba bei mažas fizinis aktyvumas. Kiti rizikos veiksniai, turintys įtakos širdies ir kraujagyslių ligoms vystytis, yra antsvoris, nutukimas, cukrinis diabetas, piktnaudžiavimas alkoholiu ir psichinis bei socialinis stresas.

Dažnai širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti. Iki 80 proc. priešlaikinių mirčių dėl širdies ir kraujagyslių ligų galima būtų išvengti, jei būtų kontroliuojami keturi pagrindiniai rizikos veiksniai – rūkymas, nesveika mityba, fizinis aktyvumas bei žalingas alkoholio vartojimas.

Todėl, 2020 m. rugsėjo 29 dieną minint Pasaulinę širdies dieną, Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenė kartu su Pasauline širdies federacija ir Lietuvos širdies asociacija kviečia:

SU ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGOMIS KOVOKITE IŠ ŠIRDIES!

Šis šūkis reiškia, kad:

-          kovokite savo protu – kad suprastumėte ko reikia, norint gyventi sveiką gyvenimą, ir, pasitelkę žinojimą, keistumėte savo įpročius, kad Jūsų gyvenimo kokybė būtų geresnė dabar ir ateityje;

-          kovokite savo įtaka – kaip individualus asmuo, rodydamas sveikos gyvensenos pavyzdį kitiems, kuriuos mylite. Kaip sveikatos apsaugos specialistas -  padėdamas pacientams žingsnis po žingsnio žengti sveikos gyvensenos link. Kaip darbdavys – investuodamas į savo darbuotojų širdžių sveikatą. Kaip valdžios atstovas – kurdamas įstatymus bei siūlydamas iniciatyvas, kurios gerintų visuomenės širdžių sveikatą;

-          kovokite savo užuojauta – rūpindamasis ne tik savimi, bet ir labiausiai pažeidžiama visuomenės dalimi, tai yra tais, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis ir turi didesnę riziką COVID – 19 pandemijos metu;

-          rinkitės klausdami širdies – mes galime rūpintis savo širdimi ir perspėti širdies ir kraujagyslių ligas sveikai maitindamiesi, atsisakydami tabako, ribodami alkoholio vartojimą ir didindami fizinį aktyvumą. Tokie pasirinkimai yra puikus pavyzdys mūsų vaikams bei tiems, kuriuos mylime;

-          įsiklausykite širdimi į savo širdį – jei Jūs turite sveikatos problemų, tokių kaip širdies liga, širdies nepakankamumas, cukrinis diabetas, aukštas kraujo spaudimas ar nutukimas, neleiskite, kad COVID – 19 sustabdytų Jus nuo reguliarių sveikatos patikrinimų, net jei jie ir yra nuotoliniai. Nevenkite kviesti greitosios medicinos pagalbos, jei jaučiate, kad Jūsų sveikatos būklė blogėja – neužmirškite, jog tai saugu ir medicinos darbuotojai dirba Jums. Individualūs asmenys, bendruomenės ir įmonės reagavo į pandemiją nepaprastais būdais, remdami vienas kitą, palaikydami sveikatos apsaugos personalą ir pažeidžiamus visuomenės narius. Todėl, kalbame apie geresnius pasirinkimus kiekviename lygyje – nuo asmeninių bei kasdieninių pasirinkimų, iki sprendimų valstybiniu ir pasauliniu lygiu;

-          širdimi palaikykite sveikatos apsaugos darbuotojus – pandemija lėmė išaugusį slaugytojų, gydytojų, mokslininkų, epidemiologų ir visuomenės sveikatos specialistų palaikymą. Didžiuojamės visais jais!

Mielieji,

neatidėliokite kovos su širdies ir kraujagyslių ligomis vėlesniam laikui, o jau nuo šiandien skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai, keiskite gyvenimo įpročius bei pažadėkite rūpintis savo bei aplinkinių širdimi!

Būkite sveiki! 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

  

   

 

Sveikinimas socialinių darbuotojų dienos proga

Panevėžys

2020-09-27

 

 

 

  

 

PARODA „EXPO AUKŠTAITIJA 2020“

Panevėžys

2020-09-26

 

Rugsėjo 25 – 27 dienomis Panevėžio Cido arenoje vyksta jubiliejinė 25 – oji verslo ir pasiekimų paroda „EXPO Aukštaitija 2020“. Tiek parodos organizatoriai, tiek jos dalyviai ir lankytojai apgailestavo, kad, ryšium su koronavirusine pandemija, šiais metais parodoje dalyvavo kone perpus mažiau dalyvių – tik apie šimtas įmonių, organizacijų, verslininkų, tačiau nuoširdžiai džiaugėsi, kad ši paroda, kuri yra didžiausia Šiaurės Lietuvos regione, vyksta ir dalyvavimas joje suteikia puikias galimybes eksponuoti savo produkciją, informuoti visuomenę apie teikiamas paslaugas bei ateities užmojus.

Parodos atidarymo metu išskirtinai buvo pagerbti Panevėžio krašto medikai, kurie šiais metais mini savo veiklos 180 – ties metų sukaktį. Ta proga Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas dėkojo visiems už sveikinimus, už bendrą sklandų darbą vardan žmonių sveikatos. Direktorius išreiškė įsitikinimą, kad ir ateityje bendros Respublikinės Panevėžio ligoninės, Panevėžio miesto ir rajono, aplinkinių rajonų savivaldybių pastangos ir darnus, kryptingas bendradarbiavimas bus visapusiškai naudingas ir duos gerų rezultatų. Atsidėkodamas už bendrą darbą ir ligoninei rodomą dėmesį, direktorius A. Skorupskas padovanojo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentui Sigitui Gailiūnui šamotinio molio puodynę „Gerumo rankos“.

Pirmą kartą šioje parodoje dalyvavo ir Respublikinė Panevėžio ligoninė. Jos ekspozicijos stende buvo pristatoma ligoninės veikla, Likėnų reabilitacijos ligoninėje teikiamos paslaugos. Parodos „EXPO Aukštaitija 2020“ dalyviai turėjo progą pamatyti archyvinių nuotraukų parodą „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“.

„Norime pagirti jus, labai puiki paroda – laiku ir vietoje. Šaunuoliai, šios parodos dalyvių tarpe jūs išsiskiriate originalumu, atrodote kitaip, negu visi. Jūsų stende gausu pažintinės informacijos, edukacinių momentų“, - taip reiškė savo nuomonę parodą ir ligoninės ekspozicinį stendą aplankę parodos lankytojai. „Gera paroda, puikios nuotraukos, nuostabiai atspindėta laikmečio dvasia ir Panevėžio krašto medicinos raidos momentai. Puiku, kad visa tai turi galimybę pamatyti panevėžiečiai ir mūsų miesto svečiai“, - kalbėjo parodą aplankęs Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas.

 

Džiaugiamės, kad dalyvavome parodoje „EXPO Aukštaitija 2020“, kad neiškritome iš bendro parodos dalyvių konteksto, kad buvome pastebimi ir originalūs. Pilnesnę parodos nuotaiką, jos emocijas galėsite pajusti peržiūrėję mūsų nuotraukas.

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS CHIRURGIJOS KLINIKOS KOLEKTYVĄ PAPILDĖ JAUNAS SPECIALISTAS

 

Panevėžys

2020-09-18

 

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad pastaruoju metu vis daugiau jaunų gydytojų po studijų baigimo įsidarbina ne tik Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gydymo įstaigose, bet ir atvyksta dirbti į kitas šalies ligoninės ir yra pasirengę jose pradėti savo profesinę ir vadybinę karjerą. Jauni gydytojai, kupini idėjų, jaunatviškų ambicijų, siekiantys esminių pokyčių, inovacijų kokybiškai papildo gydytojų gretas Lietuvos gydymo įstaigose.

Malonu Jums pranešti, kad šiais metais net šeši jauni specialistai gydytojai atvyko dirbti į Respublikinę Panevėžio ligoninę. Tai – akivaizdus ir džiuginantis įrodymas, kad mūsų ligoninė turi išties gerą vardą ir yra patraukli darbui, o joje dirbančio kolektyvo branda ir profesionalumu esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Šiandien, mieli Šiaurės Lietuvos gyventojai, pristatome Jums gydytoją chirurgą Domantą Balsį, kuris pradėjo dirbti mūsų ligoninės Chirurgijos klinikoje. Gydytojas Domantas yra vilnietis, baigęs Šv. Kristoforo vidurinę mokyklą. Mokyklos metais būsimasis gydytojas labai domėjosi gamtos mokslais, jis yra Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso laureatas. Nuo 2008 m. D. Balsys mokėsi Lietuvos sveikatos mokslų universitete, o nuo 2015 m. – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Chirurgijos klinikoje, bendrosios chirurgijos rezidentūroje. Rezidentūros metu gydytojas stažavosi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Kauno Respublikinėje ligoninėje. Baigęs rezidentūrą, gydytojas chirurgas Domantas Balsys atvyko dirbti į Respublikinę Panevėžio ligoninę.

„Kolegos dažnai geriausiais žodžiais atsiliepdavo apie Panevėžio chirurgus, ligoninės personalą, todėl, kuomet atėjo laikas pasirinkti kur dirbsiu, nusprendžiau įsidarbinti Panevėžyje. Dirbdamas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje tikiuosi tobulėti kaip chirurgas ir kaip žmogus, bei įnešti savo indėlį, gerinant chirurginę pagalbą Panevėžio apskrities gyventojams. Chirurgijoje mane itin žavi išvaržų operacinis gydymas, naujų technologijų panaudojimas, siekiant sumažinti lovadienių skaičių ir padėti pacientams kuo greičiau grįžti į kasdieninį gyvenimą. Laisvalaikį leidžiu su šeima – žmona Jovita ir dukryte Beatriče. Sportuoju – esu ilgų nuotolių bėgikas. Sportuojant pavyko tapti Lietuvos maratono čempionato prizininku, tarptautinių varžybų nugalėtoju ir prizininku. Džiaugiuosi, kad pasirinkau dirbą Respublikinėje Panevėžio ligoninėje - dirbu  su labai profesionaliais, draugiškais ir nuoširdžiais kolegomis“, - taip save ir savo apsisprendimą dirbti mūsų gydymo įstaigoje pristatė gydytojas D. Balsys.

Linkime gydytojui chirurgui Domantui Balsiui visokeriopos sėkmės profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info. 

 

  

 

  

 

PRIĖMIMO IR SKUBIOSIOS PAGALBOS SKYRIUJE REIKŠMINGAS PASTIPRINIMAS

PRADĖJO DIRBTI JAUNAS SPECIALISTAS – SKUBIOS MEDICINOS GYDYTOJAS

 

Panevėžys

2020-09-11

 

Skubioji medicina – medicinos sritis, apimanti visų amžiaus grupių pacientus su ūmiomis būklėmis ar sužalojimais, kuriems reikalingas neatidėliotinas diagnozės nustatymas ir neuždelsta gydymo pradžia. Skubios medicinos gydytojai dažniausiai neteikia ilgalaikės ar tęstinės pacientų priežiūros paslaugų, jie diagnozuoja įvairius susirgimus ir imasi skubių intercencijų, kuriomis gelbėjami, gaivinami ar stabilizuojami pacientai. Skubioji medicina yra viena sunkiausių specialybių. Ji reikalauja daug žinių, greitos orientacijos ir puikaus psichologinio pasirengimo. Šio gydytojo darbo tikslas – diagnozuoti gyvybei pavojingas, ūmiai atsiradusias būkles, stabilizuoti pacientus ir tikslingai nukreipti tolesniai priežiūrai.

Skubiosios medicinos specializacija atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose 1973 metais. Vėliau šios srities gydytojai buvo pradėti rengti Anglijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos valstybėse. Šiuo metu skubioji medicina diegiama 18- oje Europos valstybių, tarp kurių yra ir Lietuva. Siekiant pasivyti pažengusias valstybes ir perimti geriausią patirtį, 2017 – 2018 m. keturi skubiosios medicinos gydytojai rezidentai iš Lietuvos stažavosi JAV, Sinsinačio Gerojo samariečio ligoninėje. Šešias savaites trukusią jaunųjų specialistų stažuotę rėmė Juozo Kazicko šeimos fondas.

Skubame Jums, mieli panevėžiečiai, pranešti džiugią žinią – vienas iš jaunųjų skubiosios medicinos gydytojų, kurie atliko stažuotę JAV, nuo šių metų liepos mėnesio pradėjo dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje. Siekiant sustiprinti šio skyriaus darbą ir pagerinti skubiosios pagalbos paslaugų teikimą, ligoninės administracija dėjo daug pastangų, kad „prisiviliotų“ jauną skubiosios medicinos gydytoją dirbti mūsų ligoninėje. Šis specialistas mūsų ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje teiks terapinio ir chirurginio profilio paslaugas, atliks invazines procedūras.

„Esu Martynas Banys, skubiosios medicinos gydytojas, 2015 – 2020 metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijavau skubiosios medicinos rezidentūrą. Šią medicinos sritį pasirinkti paskatino taikomi modernūs ir šiuolaikiški gydymo būdai, galimybė padėti žmogui vienu iš sunkiausių jam metu. Stažavausi JAV Sinsinačio Gerojo samariečio ligoninėje domėjausi masinių nelaimių valdymo, skaitmeninių technologijų taikymo medicinoje sritimis, studijavau „Skubiosios pagalbos skyriaus vadovo“ kursuose. Kuomet rinkausi gydymo įstaigą, kurioje norėčiau dirbti, mano dėmesį patraukė Respublikinė Panevėžio ligoninė. Tikiuosi savo idėjų pagalba padėti kurti modernų ir inovatyvų Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių. Abu su žmona esame kauniečiai, tačiau manome, kad Panevėžys yra puikus miestas gyventi ir dirbti bei puiki vieta augti  net keturiems mūsų berniukams. Laisvalaikiu laiką dažniausiai leidžiu su šeima, keliaujame po Lietuvą, atrandame įvairių įdomių jos vietų. Taip pat mėgstu skaityti istorines knygas, domiuosi Lietuvos istorija. Džiaugiuosi pradėjęs dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyve“, - taip trumpai save pristatė jaunasis specialistas Martynas Banys.

 

Sveikiname skubiosios medicinos gydytoją Martyną Banį, pradėjusį dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje ir nuoširdžiai linkime jam visokeriopos sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info. 

 

 

 

  

 

PANEVĖŽIO KOLEGIJA PRADEDA 18 – ĄJĮ STUDIJŲ SEZONĄ

Panevėžys

2020-09-09

 

2002 m. rugpjūčio 30 d., reorganizavus Panevėžio aukštesniąją technikos mokyklą, Panevėžio Andriaus Domaševičiaus aukštesniąją medicinos mokyklą ir Rokiškio aukštesniąją pedagogikos mokyklą, buvo įsteigta Panevėžio kolegija. Šiais metais ši aukštoji mokykla jau 18 – ąjį sezoną kviečia studentus ir pedagogus pradėti naujuosius studijų metus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas džiaugiasi nuolatine Panevėžio kolegijos veiklos sėkme, gausiu kolegijoje įvairias specialybes studijuojančių jaunuolių skaičiumi. Smagu, kad šiais mokslo metais net 48 studentai pareiškė norą studijuoti bendrosios praktikos slaugytojo specialybę, kad kolegijos studijų programų gausą papildė dar viena studijų kryptis – studijas pradės būsimi skubiosios medicinos pagalbos specialistai. Respublikinę Panevėžio ligoninę ir Panevėžio kolegiją sieja ilgametis , įvairiaplanis ir prasmingas bendradarbiavimas. Tikime ir linkime, kad šis bendradarbiavimas dar ilgai būtų veiksnus ir naudingas tiek studentams, tiek kolegijai, tiek ir ligoninei.

Mieli studentai, pedagogai, gerbiama visa kolegijos bendruomene, nuoširdžiai sveikinu Jus naujųjų mokslo metų pradžios proga, linkiu, kad pažinimo kelias taptų Jūsų gyvenimo keliu. Visada būkite smalsūs ir kūrybingi, darbštūs ir energingi siekdami aukščiausių rezultatų. Nauji studijų metai – tai naujų žinių, naujų iššūkių pradžia. Su naujomis jėgomis ir jaunatviškų ambicijų vedini vėl siekite kurti, pažinti, tobulėti, nepaliaukite svajoti ir ryžtingai skristi savo svajonės link.

 

Sėkmingų ir rezultatyvių mokslo metų!

 

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius

Arvydas Skorupskas 

 

  

 

RUGSĖJO 8 – OJI – PASAULINĖ KINEZITERAPIJOS DIENA

Panevėžys

2020-09-08

 

Pasaulinė kineziterapijos diena yra švenčiama kiekvienais metais rugsėjo 8 – ąją dieną nuo 1951 metų, kai buvo įkurta pasaulinė kineziterapeutų organizacija (angl. trump. WCPT). Ši diena yra skirta pažymėti 101 šalies, kurios yra WCPT kineziterapijos bendruomenės narės, vienybę ir solidarumą. Tai diena, kai pasauliui primenama, kiek daug kineziterapeutas padaro dėl savo paciento, koks jis yra svarbus reabilitacijos pasaulyje.

2012 m. rugsėjo 8 dieną Kaune pirmą kartą Lietuvoje buvo organizuotas renginys, skirtas paminėti pasaulinę kineziterapijos dieną.

Reabilitacijos procese kineziterapijos svarba yra neabejotina. Ji ypatinga tuo, kad koncentruojasi į pacientą ir pritaikoma kiekvieno žmogaus poreikiams – sudaromas individualus planas, atsižvelgiama į sveikatos būklę, patariama ir prižiūrima, kad užduočių atlikimo metu pratimai būtų atliekami saugiai ir taisyklingai.

Mieli Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, Likėnų reabilitacijos ligoninėje ir visos šalies gydymo ir reabilitacijos įstaigose dirbantys kineziterapeutai, nuoširdžiai sveikinu Jus su Pasauline kineziterapeutų diena. Jūs – atsidavę savo profesijai ir veiklai, turintys idėjų, besidomintys naujovėmis kineziterapijos srityje specialistai, kiekvieną dieną pritaikantys savo žinias ir patirtį žmonių sveikatos gerinimui. Linkiu Jums išlikti sveikiems, kūrybiškiems ir energingiems!

 


 

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius

Arvydas Skorupskas

 

 

  

 

VALIO PANEVĖŽIUI, ŠVENČIANČIAM 517 – ĄJĮ GIMTADIENĮ!

Panevėžys

2020-09-06

 

Rugsėjo 4-6 dienomis miestas prie upės Panevėžys gražiai minėjo 517 – ąjį savo gimtadienį. Renginiai vyko įvairiose miesto vietose ir juose dalyvavo gausus būrys panevėžiečių ir miesto svečių. Verslininkai demonstravo savo išmonę, siūlydami įvairiausias prekes ir paslaugas, meno kolektyvai virkdė armonikas, dainavo, šoko, menininkai demonstravo savo kūrinius, žodžiu, visas miestas linksminosi – šventė kunkuliavo, klegėjo, džiaugėsi.

Šioje miesto gimtadienio šventėje dalyvavo ir Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas. Tačiau mes nieko nepirkome ir nieko nepardavinėjome – siūlėme šventės dalyviams nemokamai pasitikrinti svarbiausius savo sveikatos parametrus – kraujospūdį, deguonies prisotinimą kraujyje, išsimatuoti plaučių tūrį, pasikonsultuoti su dermatologu dėl odos ligų, dalyvauti sveikatos mankštelėse, kurias vedė kineziterapeutai, kvietėme visus šventės dalyvius paskanauti Likėnų mineralinio vandens. Visi dalyviai, kurie panoro pasitikrinti sveikatą, turėjo galimybę dalyvauti mūsų gydymo įstaigos organizuotoje loterijoje, kuri, beje, buvo labai populiari,  ir laimėti vieną iš prizų. Džiugu, kad šventės dalyviai ne tik labai aktyviai lankė mūsų gydymo įstaigos palapinę ir noriai tikrinosi sveikatą, bet ir mielai pozavo prie Respublikinės Panevėžio ligoninės logotipais papuoštos sienelės.  

Diena miesto šventėje prabėgo nepastebimai – vakarop skirstėmės šiek tiek pavargę, bet linksmi, kupini gausybės teigiamų emocijų ir dėkodami vieni kitiems, kad šios Panevėžio gimtadienio šventės metu buvome kartu.

Šventėje aktyviai dalyvavo ir Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams Mindaugas Vaitkus, įvairių ligoninės skyrių darbuotojai. Administracijos vadovai bendravo su visuomene, su žiniasklaida, prisidėjo prie viso kolektyvo geros nuotaikos kūrimo ir palaikymo. O Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas šios šventės metu atrodė išties įspūdingai – buvome pasipuošę vienoda apranga ir dėvėjome gražias kepuraites su ligoninės logotipu. Visa tai dar labiau skatino pasitempti ir būti atsakingais už įstaigą, kuriai teko garbė atstovauti – Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Tad, dar kartą Panevėžiui – VALIO! VALIO! VALIO!

 

 

P.S. visų sutikimai fotografuoti ir šias nuotraukas viešinti yra gauti.

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

SAVANORIŲ GRUPĖ BAIGĖ DARBĄ RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

Panevėžys

2020-09-03

 

Savanorystė – tai savo noru pasirinkta veikla, už kurią paprastai negaunamas finansinis atlygis ir kuri yra naudinga visuomenei. Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 metų bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje. Kiekviena organizacija nustato savanorių poreikį, kartu yra derinami abiejų pusių lūkesčiai, užduotys, veiklų apimtys, tvarkaraščiai, abiejų pusių komunikacijos galimybės.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė 2019 m. yra gavusi licenciją, kuri leidžia mūsų ligoninei priimti savanorius įvairiam terminui ir, pasibaigus savanoriavimo laikui, išduoti savanoriams pažymėjimus, kurie galioja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Rugsėjo 3 d. ligoninės konferencijų salėje vyko jaudinantis renginys – buvo atsisveikinama su 18 savanorių grupe iš Panevėžio ir Vilniaus kolegijų, kurie Respublikinėje Panevėžio ligoninėje savanoriavo 3 mėnesius – nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Šie savanoriai dirbo ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje – jiems buvo patikėtos pacientų, atvykstančių į ligoninę, sutikimo, apklausų, rūšiavimo, įvairiausios informacijos suteikimo užduotys.

Susitikime dalyvavęs Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams dr. Mindaugas Vaitkus nuoširdžiai dėkojo savanoriams už jų nuoširdų, pareigingai ir paslaugiai atliktą darbą, už jų svarią pagalbą Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus darbuotojams, palinkėjo visiems sėkmės moksle ir tolimesnėje veikloje.

Savanoriams nuoširdžiai ir jautriai dėkojo Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė, skyriaus vyr. slaugytoja Regina Žuromskienė, ligoninės slaugos administratorė Jolanta Gertienė. Atsidėkodami ligoninės administracijos atstovai įteikė savanoriams Savanoriškos veiklos pažymėjimus, molinius angeliukus, kurie jau tapo ligoninės simboliu ir ... didžiulį tortą.

„Visų savanorių vardu noriu padėkoti ligoninės administracijai, visam kolektyvui už jaukią atmosferą, kurią jautėme visos savanorystės metu, už pagalbą, patarimus, pamokymus, už puikų bendravimą ir bendradarbiavimą. Tikiu, kad dalis jaunų žmonių, kurie atliko savanorystės darbus, ateityje susies savo gyvenimą su medicina ir grįš dirbti į gydymo įstaigas. Savanorystė mums buvo naujas, niekada nepatirtas iššūkis, kurio metu susipažinome su naujomis galimybėmis, kaip padėti žmonėms ir būti naudingais visuomenei. Ačiū Jums“, - dėkojo savanoris Linas Karaliūnas.

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems savanoriams, dirbusiems mūsų ligoninėje ir labai svariai prisidėjusiems prie sklandaus gydymo įstaigos darbo. Linkime visiems sveikatos, sėkmės moksluose ir asmeniniame gyvenime. Tuo pačiu kreipiamės į kitus jaunus žmones – jei jus sudomino savanorystė ir norėtumėte padirbėti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje – kviečiame, kreipkitės, laukiame Jūsų!

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

  

 

JAUNI SPECIALISTAI ĮSIDARBINO RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIUJE

 

Panevėžys

2020-09-01

 

Toliau tęsiame pažinčių ciklą su jaunaisiais medicinos specialistais, kurie nuo šių metų vasaros pradėjo dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Šiandien supažindinsime Jus su Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje dirbti pradėjusiais jaunaisiais gydytojais Urte Jokubauskiene ir Povilu Valentukoniu.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Urtė Jokubauskienė 2010 – 2016 m. studijavo LSMU medicinos magistro laipsnio studijose, 2015 – 2016 m. atliko internatūros praktiką Kėdainių ligoninėje. 2017 m. U. Jokubauskienė įstojo į Fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūros studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kurias baigė 2020 m. ir įgijo Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo profesinę kvalifikaciją.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Povilas Valentukonis 2011 – 2017 m. studijavo LSMU medicinos magistro laipsnio studijose, o 2016 – 2017 m. atliko internatūros praktiką Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje. 2017 m. P. Valentukonis įstojo į Fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūros studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kurias 2020 m. sėkmingai baigė ir įgijo Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo profesinę kvalifikaciją.

Abu jaunieji fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai dalyvaudavo gydytojų draugijos organizuojamose konferencijose, kuriose yra pristatę ne vieną temą, savo profesinę kvalifikaciją kėlė įvairiuose mokymuose, nuolat domėjosi visų sričių reabilitacijos galimybėmis.

U. Jokubauskienės baigiamojo darbo tema buvo „Plantarinio fascito gydymo didelės galios lazeriu efektyvumo vertinimas“. Taip pat U. Jokubauskienė 2018 m. dalyvavo Paryžiuje (Prancūzija) vykusiame Pasauliniame Fizinės medicinos ir reabilitacijos kongrese, kuriame pristatė pranešimą baigiamojo darbo tema. P. Valentukonio baigiamojo darbo tema buvo „Sergančiųjų miokardo infarktu funkcinės būklės kaita priklausomai nuo skirtingos fizinio treniravimo rizikos antruoju reabilitacijos laikotarpiu“.

Abu jaunieji medikai gimę Kaune, abu mėgsta 70 – 90 – ųjų metų muziką, kurios visada mielai klausosi vykdami į darbą ir namo. Laisvalaikiu Urtė noriai keliauja ir šių kelionių metu stengiasi kuo labiau pažinti lankomų kraštų istoriją, kultūrą, skaito, daug laiko skiria fizinei veiklai – daugiausia jogai ir pilatesui. Povilas savo laisvalaikį skiria sportui – jau trejus metus dalyvauja triatlono varžybose, daug metų treniruojasi Kyokushin karate, vertina geras knygas, įtraukiantį kiną ir įdomų teatrą.

„Esame jauni kvalifikuoti specialistai, atvykome dirbti į Panevėžio Respublikinę ligoninę. Manome, kad darbas šioje gydymo įstaigoje suteiks mums daug neįkainuojamos patirties, o mes, jauni specialistai, turėsime galimybę savo žinias ir jaunatvišką entuziazmą tinkamai panaudoti padėdami savo pacientams“, - apie atvykimą dirbti į Panevėžį ir artimiausius savo lūkesčius kalbėjo jaunieji fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai Urtė Jokubauskienė ir Povilas Valentukonis.

Linkime gydytojams Urtei Jokubauskienei ir Povilui Valentukoniui visokeriopos sėkmės jų darbuose ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

 

Sveikinimas Rugsėjo 1–osios proga

 

Panevėžys

2020-09-01

 

 

 

 

Kaip saugiai dėvėti veido kaukę?

 

Panevėžys

2020-08-31

 

Siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą, nuo šeštadienio, rugpjūčio 1-osios, grąžinamas privalomas kaukių dėvėjimas uždarose viešosiose vietose (viešajame transporte, uždarose prekybos, paslaugų teikimo vietose ir kt.). Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje, nes sumažina kvėpavimo takų lašelių išsiskyrimą iš užsikrėtusių asmenų, kurie dar neturi simptomų ar kurie yra besimptomiai infekcijos nešiotojai.

Daugiau skaitykite čia:

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

GYDYTOJA NEUROLOGĖ D. VYŠNIAUSKIENĖ IŠĖJO Į UŽTARNAUTĄ POILSĮ

 

Panevėžys

2020-08-31

 

Su didžiuliu dėkingumu, nuoširdžiausia padėka ir pagarba informuojame Jus, mieli Panevėžio krašto gyventojai, kad rugpjūčio mėn. 31 d. žinoma, visų mylima ir gerbiama gydytoja neurologė Danguolė Marija Vyšniauskienė nusprendė baigti savo darbus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir išeiti į užtarnautą poilsį.

Gydytoja Danguolė Marija yra panevėžietė, baigusi Panevėžio 1 – ąją vidurinę mokyklą sidabro medaliu. 1966 m. įstojo į Kauno medicinos institutą, gydomąjį fakultetą. 1974 m. baigė KMI, o 1974 – 1975 m. – neurologo internatūrą Kaune. 1974 – 1980 metais D. Vyšniauskienė dirbo Šiaulių ligoninėje neuropatologo pareigose, o nuo 1980 m. vasario 1 d. pradėjo dirbti Panevėžio ligoninėje neurologės pareigose. Nuo 1980 m. ji paskiriama Nervų ligų skyriaus vedėja. Iki pat šios dienos gydytoja neurologė Danguolė Marija Vyšniauskienė dirbo I Neurologijos skyriaus vedėja. Ji – ilgametė Panevėžio apskrities vyr. neurologė.

Už nepriekaištingą darbą gydytoja D. Vyšniauskienė buvo apdovanota SAM ministro padėka, visa eile padėkų ir pagyrimo raštų. Gydytoja labai mėgsta literatūrą, noriai lankosi spektakliuose, dalyvauja įvairiuose renginiuose, koncertuose. Dirbdama Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, ji aktyviai dalyvavo įvairiuose Neurologijos kongresuose, pastoviai gilino neurologijos žinias, kurias perdavė tūkstančiams savo pacientų, siekdama vienintelio tikslo – padėti sergančiam žmogui.

Darbinės veiklos ligoninėje baigimo proga gydytoją neurologę Danguolę Mariją Vyšniauskienę sveikino Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams Mindaugas Vaitkus, II neurologijos skyriaus vedėjas Linas Masiliūnas, kolegos, draugai. „Viso ligoninės kolektyvo vardu nuoširdžiai dėkoju Jums, miela gydytoja, už Jūsų nuoširdų ir prasmingą darbą mūsų ligoninėje. Visada Jūs vykdėte svarbią ir atsakingą gydytojo pareigą - nepriekaištingai ir profesionaliai dirbote savo darbą. Jūs jau 40 metų dirbate mūsų ligoninėje, esate labai kvalifikuotas ir didžiulę profesinę ir gyvenimiškąją patirtį sukaupęs specialistas, turintis daug mokinių, mylima pacientų ir gerbiama kolegų. Ačiū Jums už Jūsų darbą, gerbiama gydytoja. Linkiu Jums stiprios sveikatos, daug džiugių ir prasmingų gyvenimo akimirkų ir visokeriopos sėkmės Jūsų tolesnėje veikloje ir asmeniniame gyvenime“, - dėkodamas gydytojai Danguolei Marijai Vyšniauskienei linkėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas. Ligoninės administracijos vardu direktoriaus pavaduotojas medicinai M. Vaitkus prisiminimui įteikė gydytojai D. Vyšniauskienei senosios Panevėžio ligoninės (1930 m.) išdidintą ir įrėmintą nuotrauką.

Gydytoja D. Vyšniauskienė dėkojo už gražius žodžius, už dėmesį ir linkėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvui sėkmės kasdieniniuose darbuose Panevėžio krašto ir visos šalies pacientų labui.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

 


JAUNOJI SPECIALISTĖ PANEVĖŽIETĖ GYDYTOJA DERMATOVENEROLOGĖ

AGNĖ GAIGALĖ GRĮŽO DIRBTI Į PANEVĖŽĮ

Panevėžys

2020-08-26

Šie metai VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei ir visai Panevėžio krašto medikų bendruomenei yra gausūs jaunųjų specialistų medikų apsisprendimais savo darbinės veiklos kelią pradėti Panevėžyje – jau net 5 jaunieji medikai įsidarbino mūsų ligoninėje, tuo kokybiškai ir prasmingai papildydami Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų gretas.

Jaunųjų medicinos specialistų įsiliejimas į Panevėžio krašto medikų bendruomenę yra svarbus ir reikšmingas įvykis visiems – tiek ligoninės personalui, tiek Panevėžio krašto gyventojams. Juk šalia patyrusių, aukštą profesinę kvalifikaciją turinčių gydytojų, pradeda dirbti jauni, ambicingi, didelius profesinius ir karjeros lūkesčius puoselėjantys jauni specialistai, susipažinę su medicinos mokslo naujovėmis, naujomis inovacijomis, moderniausiais diagnostikos ir gydymo metodais, puikiai žinantys ne tik savo profesinį dalyką, bet ir informacines technologijas, užsienio kalbas, siekiantys aukštesnio, geresnio, efektyvesnio gydytojų ir paciento bendravimo lygmens.

Šiandien norime supažindinti Jus su gydytoja dermatovenerologe Agne Gaigale, kuri šių metų rugpjūčio 3 d. pradėjo dirbti VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje gydytojos dermatovenerologės pareigose. Agnė – panevėžietė, baigė Panevėžio 5 – ąją gimnaziją. Medicinos magistro studijas baigė Vilniaus universitete, o dermatovenerologijos rezidentūrą – VUL Santaros klinikose. Gydytoja A. Gaigalė daug dėmesio skiria profesiniam tobulėjimui – ji yra Lietuvos dermatologų draugijos (LDVD) bei Europos dermatologijos asociacijos (EADV) narė, nuolatos dalyvauja įvairiuose Baltijos šalių dermatologų asociacijos, Europos dermatologų asociacijos ir kitų profesionalių organizacijų rengiamuose kongresuose bei mokymuose. Gydytoja Agnė taip pat yra Euromelanomos akcijos Lietuvoje dalyvė. Laisvalaikiu jaunoji medikė mėgsta keliauti, būti gamtoje, eiti į žygius, lankytis koncertuose, teatre, skaityti knygas.

Savo apsisprendimą grįžti į Panevėžį gydytoja Agnė pakomentavo taip: „kadangi pati esu panevėžietė, į gimtąjį miestą grįžti nebuvo sunku. Smagu matyti atsinaujinantį, besikeičiantį Panevėžį ir pačiai būti šio atsinaujinimo dalimi. Manau, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė yra puiki vieta jaunam specialistui dirbti ir tobulėti. Labai mėgstu savo darbą, todėl tikiu, kad pavyks surasti ryšį su pacientais ir išspręsti jų problemas. Mano domėjimosi sritys yra bendroji dermatologija, dermatoonkologija, plaukų ir nagų ligos, lytiškai plintančios infekcijos.“

Vis dažnesnis jaunųjų medicinos specialistų pasirinkimas dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje – neginčijamas įrodymas, kad Panevėžio krašto medicina, kuri šiais metais mini 180 – ties metų jubiliejų, yra pelniusi ne tik visos Lietuvos medicinos specialistų bendruomenės, bet ir jaunųjų medikų, kurie drąsiai sieja su Panevėžiu savo profesinę ir vadybinę ateitį, pasitikėjimą ir palankumą. Tai – džiugina, įpareigoja, skatina vystytis ir tobulėti.

 

Nuoširdžiai linkime jaunai specialistei gydytojai dermatovenerologei Agnei Gaigalei sėkmės jos profesinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

Padėka

 

Panevėžys

2020-08-24

 

Sveiki. Už operatyvią, profesionalią pagalbą bei gydymą noriu nuoširdžiai padėkoti radiologui A. Pranculiui, neurochirurginio skyriaus vedėjui G. Miliūnui, gydytojui J. Tvaskui bei visam nuostabiam, rūpestingam personalui. Ačiū jiems, kad gegužės 2d, karantino metu, kai daug žmonių skundėsi negaunantys medicininės pagalbos, šių gydytojų dėka, buvo operatyviai sureaguotą ir išgelbėta mano vyro gyvybė blyšus galvos smegenų aneurizmai. Planiškai dėl esančių neplyšusių aneurizmų vėl esam jūsų ligoninėje ir vėl dėka profesionalių medikų, viskas sklandžiai pavyko. Tariu Jiems nuoširdų AČIŪ. Te saugo Juos Dievas.

Su pagarba

Janina Sablinienė

 

 

LAISVĖS KELIAS Į BALTARUSIJA!

Panevėžys

2020-08-21

Istorinę Baltijos kelio dieną (rugpjūčio 23 d., sekmadienį), „Laisvės TV“ kviečia sustoti į naują laisvės grandinę – laisvės kelią į Baltarusiją.

„Laisvės kelias“ sulaukė milžiniško susidomėjimo – sustoti į gyvąją grandinę jau užsiregistravo dešimtys tūkstančių dalyvių. Šiame renginyje žada dalyvauti Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Prezidentas Gitanas Nausėda, ją palaikyti planuoja ir kiti Lietuvos miestai. Lietuviai Londono Haid parke žada tiesti simbolišką „Laisvės kelią“. Susidomėjimą prisijungti prie šios akcijos pareiškė estai, latviai, ukrainiečiai. „Laisvės kelio“ metu vyks tiesioginė transliacija iš įvykio vietos.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas, palaikydamas šią akciją, ant devynių aukštų ligoninės pastato nuo Smėlynės gatvės pusės iškels ne tik Estijos, Latvijos ir Lietuvos vėliavas, simbolizuojančias istorinio Baltijos kelio 31 – erių metų sukaktį, bet ir raudonai baltą tautinę Baltarusijos vėliavą - tegu Vytis vėl rodo kryptį į laisvę!

Akcijos „Laisvės kelias“ pradžia – sekmadienį 19.00 val. Katedros aikštėje Vilniuje. Šis gyvasis laisvės kelias nusidrieks nuo Katedros aikštės iki valstybinės sienos su Baltarusija (Medininkų). Šia pilietine akcija mes parodysime kaimynams, kad jie yra ne vieni savo kovoje už ateities Baltarusiją.

„Laisvės TV“ kviečia žmones, įstaigas, organizacijas bei savivaldybes registruotis į „Laisvės kelią“ ir sekmadienio vakare kartu stovėti už Laisvę. Aprangos kodas – balta.

 

Nuoroda į renginį: http://www.facebook.com/events/1456246001229615

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

GYDYTOJA ALERGOLOGĖ IR KLINIKINĖ IMUNOLOGĖ RŪTA KAVALIAUSKAITĖ PRADEDA DARBĄ RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

Panevėžys

2020-08-19

 


Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama mažinti sveikatos netolygumus tarp Lietuvos regionų bei gerinti sveikatos priežiūros kokybę ir prieinamumą gyventojams, imasi kompleksinių priemonių, kurios turėtų paskatinti jaunus medikus rinktis darbo vietas įvairiuose šalies regionuose. Tačiau, anot ministro Aurelijaus Verygos, darbo vietos pasirinkimui įtaką daro daug veiksnių, todėl vien ministerijos pastangų neužtenka.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija nuolat analizuoja gydytojų ir vidurinio medicinos personalo kaitos procesus ligoninėje ir pastoviai vykdo jaunų specialistų paieškas, domisi jų pritraukimo ir išsaugojimo galimybėmis mūsų ligoninėje. Juolab, kad pasigirti ir sudominti jaunuosius medikus pradėti savo darbinę veiklą mūsų ligoninėje tikrai galime ir turime kuo – tai darbo krūvių bei karjeros galimybių pasiūla, taip pat vienais didžiausių šalyje gydytojų atlyginimais ir asmeninio bei profesinio tobulėjimo galimybėmis.

Šiandien pristatome Jums jauną specialistę Rūtą Kavaliauskaitę, kuri pasirinko Panevėžį ir nuo rugpjūčio mėn. 17 d. pradėjo dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojos alergologės ir klinikinės imunologės pareigose.

R. Kavaliauskaitė 2010 – 2016 m. studijavo LSMU medicinos magistro laipsnio studijas. 2015 – 2016 m. atliko internatūros praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, o 2016 m. įstojo į Alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentūros studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kurias 2020 m. sėkmingai baigė ir įgijo gydytojos alergologės ir klinikinės imunologės profesinę kvalifikaciją.

R. Kavaliauskaitė kasmet dalyvaudavo Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos organizuojamose konferencijose, domėjosi alergologijos ir klinikinės imunologijos mokslo naujovėmis. Tarptautiniuose kongresuose yra pristačiusi du įdomius pacientų klinikinius atvejus (EAACI – Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos draugijos kongrese Lisabonoje 2019 m. ir Londone – 2020 m. birželio mėn.)

Save R. Kavaliauskaitė pristato kaip žmogų, kuris „aktyviai domisi pasirinkta sritimi, kuriam netrūksta motyvacijos ir entuziazmo dirbant su tiek su kolektyvu, tiek su pacientais. Laisvalaikiu mėgstu klausytis muzikos, lankytis koncertuose, teatre, leisti laiką gamtoje, artimųjų ir draugų rate. Pasirinkusi Panevėžį tikiuosi šį miestą, jo žmones pažinti geriau, padėti jiems atsiradus sveikatos sutrikimams. Tikiu, kad čia manęs laukia įdomi patirtis ir nauji iššūkiai“.

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Rūta Kavaliauskaitė konsultuos pacientus, sergančius alerginėmis ligomis ir imunodeficitinėmis būklėmis. Į gydytoją jos darbo metu gali kreiptis įvairaus amžiaus pacientai – tiek vaikai, tiek suaugusieji.

Linkime jaunai specialistei gydytojai Rūtai Kavaliauskaitei sėkmės darbuose ir visų jos lūkesčių išsipildymo!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

Susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidentu

Panevėžys

2020-08-18


Šiandien 10.30 val. Lietuvos medikų vadovų bendruomenės atstovai, kurių tarpe yra ir VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

Susitikimo tikslas – aptarti situaciją Lietuvoje, susijusią su susirgimų koronavirusu Covid – 19 skaičiaus didėjimu ir galima antrąja šios infekcinės ligos banga mūsų šalyje. Susitikimo metu buvo pasikeista aktualia informacija, patikslinti strateginiai planai ir uždaviniai, susiję su galimomis grėsmėmis, asmens apsaugos ir medikamentų rezervo klausimai ir tolesnio jų įsigijimo poreikis ir galimybės.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Sveikinimas Žolinių proga

Panevėžys

2020-08-15

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

 

 

PILVO AORTOS ANEURIZMOS TYRIMAI PANEVĖŽYJE

Panevėžys

2020-08-14

 

Aortos ligos – aortos aneurizma bei aortos disekacija – yra itin pavojingos, kurios gan dažnai baigiasi liūdnomis pasekmėmis žmogui. Dėl savo latentiškumo ir simptomų nebuvimo, aortos aneurizma netgi vadinama „tyliąja žudike“.

Mes turime nuolat rūpintis savo sveikata. Į medikus privalu kreiptis ne tik tuomet, kai pajuntame vienokius ar kitokius negalavimus, bet ir tada, kai nieko mus neraminančio nejaučiame – turime nuolat savo sveikatą tikrinti profilaktiniais tikslais. Tik šitaip specialistai gali laiku pastebėti atsirandančios ligos požymius ir rekomenduoti ar pradėti taikyti Jums tinkamą gydymą.

VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba daug puikių intervencinės radiologijos ir kraujagyslių ligų gydytojų, kurie savo darbais pelnė medicinos specialistų ir pacientų pripažinimą bei puikų įvertinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjo, medicinos mokslų daktaro Andriaus Pranculio ir Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjo Arūno Čapkausko iniciatyva liepos 16 d. Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro patalpose buvo atliekami pirmieji šiais metais nemokami pilvo aortos aneurizmos tyrimai. Ši mūsų ligoninės specialistų iniciatyva sulaukė didžiulio Panevėžio krašto žmonių susidomėjimo – tądien susirinko tiek žmonių, kad medikai tiesiog fiziškai nespėjo visų priimti. Tuomet buvo pažadėta, kad rugpjūčio mėnesį tokie pilvo aortos aneurizmos tyrimai vėl bus atliekami.

Rugpjūčio 14 d. Visuomenės sveikatos biuro patalpose Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistai vėl priiminėjo gyventojus ir atliko jiems pilvo aortos aneurizmos tyrimus. Medikams aktyviai talkino Visuomenės sveikatos biuro ir UAB „Formedics“ darbuotojai, tad gyventojų priėmimo diena ir tyrimų atlikimo eiga vyko labai sklandžiai.

Džiaugiamės šia gražia Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų iniciatyva ir tikimės, kad tokios akcijos, kurios yra organizuojamos rūpinantis gyventojų sveikata, ateityje bus dar dažnesnės ir įvairesnės.

 

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

SAVANORIAI RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

Panevėžys

2020-08-13

 

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė nuo 2019 m. rudens priima savanorius, kurių pagalba yra labai reikalinga personalui ir pacientams. Savanorystė – tai nesavanaudiška veikla ne tik dėl kitų, bet ir dėl savęs. Savanorystės praktika ne mažiau reikalinga ir reikšminga yra ir patiems savanoriams – jos metu įgyjama nemažai naudingos patirties, kuri vėliau panaudojama įvairiose gyvenimiškose situacijose. Atlikdami jiems pavestus darbus, savanoriai įsilieja į gydymo įstaigos kolektyvą ir jaučiasi neatskiriama jo dalimi. Savanorystė ligoninėje – tai puiki galimybė bent šiek tiek palengvinti personalo darbą bei padėti ligoniams, tuo pačiu gaunant daug vertingesnį nei materialų atlygį – įprasmintą laiką ir naujas patirtis, kurios daro jaunuolius labiau išsilavinusius ir augančius, kaip asmenybes.

Rugpjūčio mėn. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje savanorišką darbą pradėjo devyni savanoriai. Nuo rugpjūčio 3 d. ilgalaikės savanorystės ( 6 mėn., 240 val. – po 2 val. į dieną 5 dienas savaitėje) programoje pradėjo dalyvauti keturi (du Juozo Balčikonio gimnazijos, vienas Juozo Miltinio gimnazijos ir vienas 5 – osios gimnazijos) moksleiviai. Buvo pasirašytos trišalės sutartys tarp moksleivių, gydymo įstaigos ir Panevėžio jaunimo organizacijos „Apskritasis stalas“ , kuriose aptartos visos savanorystės laikotarpio Respublikinėje Panevėžio ligoninėje sąlygos, terminai, reikalavimai, tvarka ir atsakomybė. Visi šie savanoriai planuoja savo ateitį susieti su medicina, todėl tokia savanoriškos veiklos praktika jiems bus labai naudinga.

Rugpjūčio mėn. savanoriauti mūsų ligoninėje pradėjo ir penki studentai iš Panevėžio ir Vilniaus kolegijų, kurių mokslai yra susiję su medicina. Visi savanoriai pilnai aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis, išsamiai supažindinti su ligoninės ir Konsultacijų poliklinikos darbo tvarka bei ypatybėmis, aptarti konfidencialios informacijos saugojimo klausimai. Savanoriavimo laikotarpiui jiems priskirti vadovai, kurie padeda jaunuoliams visais klausimais ir koordinuoja jų darbus gydymo įstaigoje.

„Džiaugiamės, kad turime tokius šaunius pagalbininkus“, - pasakoja Konsultacijų poliklinikos vyriausioji slaugytoja Vaida Barzdienė. – „Visi savanoriai labai stengiasi, domisi mūsų gydymo įstaigos veikla, personalo darbu, noriai padeda pacientams įvairiais jų apsilankymo mūsų poliklinikoje klausimais, stropiai ir rūpestingai vykdo visus personalo pavedimus. Puiku, nes savanoriai padeda ne tik ligoninės personalui, bet ir pacientams – jų skiriamas laikas, šiluma ir dėmesys labai palengvina pacientams surinkti jiems reikalingą informaciją rūpimais klausimais, užpildyti įvairias anketas, palydėti pacientus iki specialistų kabinetų ir kitais klausimais“.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija kviečia kreiptis į ją arba savo ugdymo įstaigų administracijas visus, kurie ateityje norėtų dalyvauti savanoriškoje veikloje. Savanorystės metu įgytos žinios ir praktinė patirtis taps Jums neįkainuojama dovana, kuri ateityje gali suvaidinti lemiamą vaidmenį Jūsų tolimesnio profesinio pasirinkimo kelyje.


VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Gydytojas – apie ligą, baisesnę už infarktą: kai ji ištinka, tikimybė išgyventi – labai maža


Jei ištiks pilvo aortos aneurizma, šansų išgyventi – labai nedaug. Ką daryti, kad nepasiektume kritinio taško, interviu papasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės (RPL) gydytojas radiologas Andrius Pranculis.

Aorta yra pati stambiausia organizmo elastinė arterija, kuri yra skirstoma į krūtininę ir pilvinę. Jai išsiplėtus (normalus dydis iki 3 cm), be jokio aiškaus įspėjimo ji gali plyšti ir taip staigiai nusinešti gyvybę. Tokia būklė vadinama aortos aneurizma.


Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/sveikata/iveik-liga/gydytojas-apie-liga-baisesne-uz-infarkta-kai-ji-istinka-tikimybe-isgyventi-labai-maza.d?id=84928405

 

 

 

Planuojami mokymai šeimos gydytojams, gydytojams pulmonologams ir vaikų pulmonologams, slaugytojams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams

 

 

 

Biržų miesto šventė „Biržai — sostinė mano 2020“

Likėnai

2020-08-03

Liepos 30 – rugpjūčio 2 dienomis Biržuose vyko miesto šventė „Biržai – sostinė mano 2020“, kurią aplankė ne tik biržiečiai, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai bei svečiai iš užsienio.

Šventės, kuri tęsėsi kelias dienas, programa buvo išties įvairi, tad kiekvienas joje apsilankęs galėjo rasti renginių ir pramogų pagal savo skonį ir interesus. Šventės dalyviams buvo siūloma aplankyti įvairias parodas, klausytis koncertų, žiūrėti filmus po atviru dangumi, pasinerti į šventinės mugės šurmulį ir įsigyti patinkančių prekių ar skanėstų, stebėti meno kolektyvų pasirodymus, klausytis šventinio koncerto, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės orkestras, grupė „Sare Roma“, atlikėjai Monika Liu ir Saulius Prūsaitis. Šeštadienio renginių vakarą vainikavo fejerverkų fiesta ir lazerinės muzikos projekcijos.

Nors šventės dalyvių minia buvo ganėtinai marga, tačiau Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės dalyvių komanda buvo išties pastebima – smagiai nusiteikę, vilkintys gražia vienoda apranga ji labai sudomino šventės dalyvius įvairiais sveikatinimo pratimais: kineziterapijos mankštas vedė kineziterapeutė Jolita Greviškienė, , ergoterapijos užsiėmimus vedė ergoterapeutės Ramūnė Bareikaitė ir Jurgita Graičiūnienė, pečių juostai masažus atliko masažistai Vilma Sajatauskienė ir Eugenijus Cibulskis, o Likėnų mineraliniu vandeniu šventės dalyvius vaišino ligoninės administratorė Lina Meškauskienė. Visu būtino inventoriaus ir reikiamos įrangos pristatymu Likėnų reabilitacijos ligoninės komandai pasirūpino Vytautas Černauskas.

Likėnų reabilitacijos ligoninės info.

 

 

Vaikų poliklinikos atidarymas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje

Panevėžys

2020-08-03

Rugpjūčio 3 d., pirmadienį, duris atvėrė VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaikų poliklinika, kuri įsikūrė adresu Smėlynės g. 25B (buvusios Pilėnų šeimos klinikos patalpose).

Vaikų ligų gydytojų darbo kabinetų iškėlimas iš Konsultacijų poliklinikos patalpų į naujai sutvarkytą pastatą – vienas iš svarbiausių administracijos įgyvendintų pokyčių Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Dabar didžioji dalis paslaugų, kurias siūlome tėveliams ir vaikučiams, yra viename pastate.

Naujoje Vaikų poliklinikoje pradeda dirbti vaikų endokrinologai, vaikų gastroenterologai, vaikų pulmonologai, vaikų kardiologai, vaikų nefrologai, vaikų hematologai ir vaikų neonatologai. Deja, dėl sudėtingų techninių galimybių, į naujas patalpas šiuo metu negalime perkelti vaikų oftalmologų, otorinolaringologų, vaikų traumatologų chirurgų ir vaikų neurologų, kurie ir toliau dirbs Konsultacijų poliklinikos patalpose.

Naujai atidarytos Vaikų poliklinikos darbo laikas yra nuo 7.30 val. iki 20.00 val. Šeštadienis ir sekmadienis – nedarbo dienos. Registracija pas vaikų ligų specialistus vykdoma visais Konsultacijų poliklinikos telefonais, turint elektroninį siuntimą.

Vaikų poliklinikos atidarymas – natūrali visų Respublikinės Panevėžio ligoninės atnaujinimo ir modernizavimo darbų seka. Ligoninės administracija ir visas mūsų gydymo įstaigoje dirbantis personalas siekia užtikrinti maksimaliai kokybišką ir šiuolaikišką medicininę pagalbą Panevėžio apskrities vaikams. Stengiamės sudaryti visas sąlygas, kad, susirgus vaikui, jo tėveliams nereiktų jo vežti į Vilniaus, Kauno ar kitų didžiųjų šalies miestų gydymo įstaigas, o visa būtina kompleksinė pagalba būtų suteikiama vietoje – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Mūsų tikslas – sudaryti jaukią, saugią, šiuolaikišką, visus privalomus Sveikatos apsaugos ministerijos ir tarptautinius standartus atitinkančią specializuotą Vaikų polikliniką su naujausia diagnostine ir gydomąja medicinine įranga bei profesionaliais specialistais.

Tikime, kad naujos Vaikų poliklinikos atidarymas ženkliai pagerins konsultacijų pas vaikų ligų specialistus sąlygas, sudarys galimybę specialistams daugiau laiko skirti bendravimui su pacientais, aiškinantis paciento nusiskundimus ir derinant gydymą. Dedame visas pastangas, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaikų poliklinikos pacientams visa reikalinga medicininė pagalba būtų atliekama saugiai, efektyviai ir kokybiškai, o mažųjų pacientų tėveliai visada būtų patenkinti mūsų specialistų darbu bei galėtų drąsiai rekomenduoti mus savo draugams ir pažįstamiems.

Būkite sveiki!

Tėvelių sutikimas fotografuoti juos ir vaikus bei viešinti šias nuotraukas yra gautas.


VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

 

 

INFORMACIJOS DĖL ASMENS APSAUGOS PRIEMONIŲ TRŪKUMO RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE PANEIGIMAS

Panevėžys

2020-07-31

Liepos 31 d. naujienų portale LRT.lt yra išspausdintas straipsnis „Suabejojo dėl Panevėžio ligoninės apsaugos priemonių rezervo, ligoninė tikina – visko turime“. Šiame straipsnyje, remiantis „vieno žmogaus“ nuomone, bandoma teigti, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje trūksta asmens apsaugos priemonių. Šalies gyventojams bandoma suformuoti nuomonę, kad šioje gydymo įstaigoje yra katastrofiška padėtis, nes ligoninės administracija, neva, nepasirūpino asmens apsaugos priemonių rezervu.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija kategoriškai paneigia naujienų portale LRT.lt pateiktą visuomenę klaidinančią informaciją ir atsakingai pareiškia, kad mūsų gydymo įstaigoje ne tik netrūksta asmens apsaugos priemonių, bet yra sukauptas jų rezervas, kurio užtektų mažiausiai dviem mėnesiams.

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad tokia ir panaši visuomenę klaidinanti ir abejonės šešėlius Respublikinės Panevėžio ligoninės pusėn metanti informacija, žiniasklaidoje pasirodo jau ne pirmą kartą. Susidaro įspūdis, kad „kai kurie žmonės“ neapsunkina savęs objektyvios informacijos surinkimu ir perteikia visuomenei nepatikrintas žinias, tuo įaudrindami sudėtingas nūdienos temas ir, tuo pačiu, sėdami nepasitikėjimą ne tik atskirų gydymo įstaigų veikla , bet ir Sveikatos apsaugos sistema apskritai.

Prie šio paneigimo pridedame kelias nuotraukas (fotografuota Respublikinės Panevėžio ligoninės sandėliuose, kuriuose saugomas asmens apsaugos priemonių rezervas).

Gerbiamieji, primename, kad nuo rugpjūčio mėn. 1 d. uždarose patalpose yra privalomas medicininių kaukių dėvėjimas.

Būkite sveiki!


VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

Paroda „Medžio ir vilnos duetas“ ir edukacinis užsiėmimas

Likėnai

2020-07-17

2020 – ieji metai paskelbti Tautodailės metais. Ta proga šiemet visoje Lietuvoje bus rengiamos įvairios parodos, plenerai, kūrybinės stovyklos, edukacinės programos, Likėnų reabilitacijos ligoninėje tęsiama programa „ Menas gydo“. 2020 m. liepos 16 d. 11 val. pasigrožėti tautodailininkų Danutės ir Dano Stočkų paroda biuvetėje „Vilties angelas“ atėjo pacientai, darbuotojai, bendruomenės gyventojai, keliaujantys turistai. Tautodailinininkai atvyko iš Rokiškio krašto, pristatė vienetinius meniškus medžio ir vilnos dirbinius. Puikus reginys “Medžio ir vilnos duetas“ tarsi šokėjų pora derėjo ir papildė vienas kitą. Dirbiniai patraukė akį autentiškumu, išskirtiniu grožiu. Sukurti mylinčių rankų skleidė šilumą, nuoširdumą ir jaukumą. Pristatyti unikalūs dirbiniai iš rožės šaknies, „dainuojantys“ šaukšteliai stovintys ant medinių kojų, mediniai kryželiai padaryti iš ąžuolinių bažnyčios langų rėmų, skirti relaksacijai. Viename medžio dirbinyje buvo galima įžvelgti net keletą drakonų.

Minkšti ir mieli vilnos gaminiai turėjo savų paslapčių. Iš pirmo žvilgsnio aiškus darbelis galėjo turėti kitą žaismingą prasmę. Parodos metu visą biuvetę tarsi globojo baltas namų angelas iš vilnos. Šalia jo spalvoti drugiai, paukšteliai, avinėliai, katinai ir daugybė kitų šiltų darbelių.

Tautodailininkas Danas Stočkus gydėsi Likėnų reabilitacijos ligoninėje ir džiaugėsi pagerėjusia sveikata. Kaip padėką ligoninės kolektyvui ir norėdamas palaikyti besigydančius pacientus, kad jie neprarastų vilties, tikėjimo pasveikti, neprarastų savų pomėgių, svajonių ir gyvenimo džiaugsmo surengė savo nuostabią medžio ir vilnos parodą. Nuo 14 val. įvyko edukacinis užsiėmimas pacientams. Tautodailininkas Danas pristatė įrankius medžio darbams atlikti, pasakojo apie medžio savybes, parodė kaip drožiamas šaukštelis iš medžio. Visi dalyvavę pacientai galėjo gaminti šaukštelį ir savo rankomis pajusti, koks švelnus jis tampa po šveitimo darbų.

Pacientės vėlė iš vilnutės žavingas skrybėlaites, mokomos tautodailininkės Danutės, kuriomis galės papuošti savo namus. Tautodailininkė Danutė pasakojo apie vilnos vėlimo metodikas.

 

Reginyje apsilankę pacientai ir svečiai liko sužavėti tautodailininkų dirbiniais ir nuoširdumu, o prisiminimui šį renginį išsinešė jų pačių padirbtus šaukštelius, nuveltas skrybėlaites.

Likėnų reabilitacijos ligoninės info.

 

 

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

 

 

VALSTYBĖS DIENOS ŠVENTĖ LIKĖNŲ PARKE

Likėnai

2020-07-03

Liepos 6 – oji – Valstybės diena – paskelbta Valstybės švente 1990 m. spalio 25 d. 1253 m. liepos 6 – ąją dieną buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas.

Tą dieną norisi atsigręžti į prieštaringus istorijos vingius ir prisiminti karalių Mindaugą – asmenybę, pranokusią savo epochą politine strategija, mentalitetu, dvasine jėga.

Mindaugo karūnavimo, kaip Lietuvos valstybės europinio pripažinimo, diena jau buvo minima nepriklausomoje Lietuvoje prieš sovietinę okupaciją. Sovietmečiu, kaip ir visa, kas tautiška, kas žadina patriotinius jausmus, jos istorinę atmintį, visokiais būdais buvo persekiojama ir slopinama, Mindaugo karūnavimo prisiminimą buvo siekiama sumenkinti ir išblukinti.

Atkūrę Nepriklausomybę stengėmės kuo daugiau sužinoti apie senąją mūsų valstybingumo istoriją.

Valstybės šventė, primenanti didingą Lietuvos praeitį, jos ilgaamžes valstybingumo tradicijas, liepos 2 d. iškilmingai buvo paminėta Likėnų reabilitacijos ligoninės įspūdingo grožio parke, kuris, drįstume teigti, šiuo metu yra vienas iš gražiausių Lietuvos parkų. Šventėje dalyvavo LR Seimo nariai Viktoras Rinkevičius, Audrys Šimas, Biržų savivaldybės meras Vytas Jareckas, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Mindaugas Čipinys, kiti garbingi svečiai. Į renginį, kurio dalyvius bandė gąsdinti apniūkęs dangus ir retsykiais palinojantis gaivus vasarinis lietus, susirinko nemažai žmonių iš Biržų, Likėnų, dalis reabilitacijos ligoninės personalo ir pacientų.

Valstybės dienos proga susirinkusius sveikino LR Seimo nariai, Biržų savivaldybės ir Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovai, linkėjo nepaliaujamai didžiuotis savo valstybe, kuri nuo karaliaus Mindaugo laikų vienija savo žmones, drąsiai žvelgti į ateities iššūkius, gerbti savo šalies istoriją ir niekada nepamiršti savo šaknų net ir tolimiausiuose pasaulio kraštuose.

Pasibaigus oficialiajai šios šventės daliai, renginio dalyviams koncertavo Biržų kultūros centro Kirdonių skyriais vokalinis ansamblis „Prisiminimai“ (vadovė Vaidota Malinauskienė) ir instrumentinis trio „Moderato“ (vadovė Nijolė Budriūnienė). Šventės oficialiąją dalį ir koncertą puikiai vedė Vlada Balbierienė.

Renginio organizatorių ir jo dalyvių dideliam džiaugsmui lietus neužlijo – viso renginio metu dangumi linksmai ritinėjosi skaisti saulė, savo spinduliais nuotaikingai koketuojanti su Likėnų parko medžiais, nuotaikingai žaisdama su antimis Likėnų parko tvenkinyje ir taip sukurdama žavią visos šventės atmosferą. Pasibaigus renginiui, jo dalyviai skirstėsi pakylėtos nuotaikos ir pilni nuoširdaus dėkingumo Likėnų reabilitacijos ligoninės administracijai už puikų renginį.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

Erkinis encefalitas

Respublikinė Panevėžio ligoninė

2020-07-03

 

Karantinas dėl COVID -19 ir su šiuo virusu susiję nuolatiniai aiškinimai apie kvėpavimo takų apsaugą ir rankų higieną, davė labai gerus rezultatus. Tikrai sumažėjo gripu ir žarnyno ligomis sergančių pacientų.

Tačiau erkėms karantino nebuvo ir jos niekada „nesilaiko socialinio atstumo“. Labai šilta praėjusi žiema buvo naudinga jų dauginimuisi. Beveik visą žiemą buvo fiksuojami erkių įsisiurbimai. Pavasaris ir vasaros pradžia parodė jų didelį pagausėjimą. Karantino metu daug daugiau žmonių buvo gamtoje, sodybose, tvarkė aplinką.

Erkės maitinasi krauju. Per savo gyvenimą nuo nimfos, lervos ir suaugusio vabzdžio gali pakeisti net kelis šeimininkus. Taip iš vieno kitam perneša virusus, bakterijas, kitus parazitus. Jos perneša Laimo ligos, Erkinio encefalito, babeziozės, erlichiozės sukėlėjus. Pernešamomis ligomis serga ir gyvūnai ir žmonės. Graužikai, paukščiai, stirnos ir kiti gyvūnai jas išnešioja labai plačiai. Erkės atnešamos ir į miestus, parkus. Taigi, pramogaudami ar ilsėdamiesi parkuose, vedžiodami šunis galime parsinešti ir erkių. Todėl šunims reikėtų uždėti specialius dirželius, supurkšti repelentais, o grįžus iš lauko - gerai apžiūrėti. Gyvūnai taip pat gali susirgti ir žūti nuo erkių pernešamų ligų.

Einant į lauką, mišką, žvejoti, pievas reikia saugotis. Rekomenduojama rengtis šviesiais rūbais, kad matytume erkes, apsiauti aukštesnius batus. Reikėtų kas porą valandų apsižiūrėti ar nėra įsisiurbusių erkių ir kuo greičiau jas ištraukti, kad kuo trumpesnį laiką jos būtų įsisiurbusios. Virusai būna jų burnoje, pilveliuose. Kuo erkė būna ilgiau įsisiurbusi, tuo didesnė tikimybė, kad virusai ir bakterijos pateks į kraują ir sukels susirgimą. Erkės mėgsta minkštesnę ir drėgną odą, todėl jos dažnai įsisiurbia į kaklo, pažastų, kirkšnių, ausų odą. Apie 40 % pacientų, kuriems pasireiškia ligos požymiai, erkės būna nepastebėję.

Kaip ištraukti erkę? Reikėtų suimti ją kuo arčiau odos su pincetu ar specialiu prietaisėliu ( jų būna pirkti vaistinėse) ir staigiu sukamuoju judesiu prieš laikrodžio rodyklę ją ištraukti. Tą vietą patepti spiritiniu dezinfektantu ar jodo tirpalu. Negalima draskyti tos vietos, kad neįneštume infekcijos. Jei liko galvutė, ji iškris pati.

Būtina stengtis išvengti visų erkių platinamų ligų, tačiau ypatingą dėmesį reikia atkreipti į Erkinį encefalitą, kurio šiais metai pasitaikė jau 15 atvejų, o kasmet būna ir mirties atvejų, kurių priežastis – Erkinis encefalitas.

Erkinį encefalitą sukelia virusai. Būtina žinoti, kad šia liga galima užsikrėsti ir geriant sergančių ožkų nevirintą pieną. Tokį atvejį šiais metais taip pat jau turėjome. Dažniausiai tai - šeimyniniai atvejai, kuomet suserga keli šeimos nariai.

Virusai pažeidžia smegenų dangalų ,pačių smegenų audinius ir periferinius nervus. Ligos sunkumas dažnai priklauso ir jau nuo buvusių pakitimų smegenyse, paryškina buvusius pokyčius.

Ligai būdinga aukšta temperatūra, didesnė nei 38 laipsniai. Dažniausiai būna dvi karščiavimo bangos, su kelių dienų pertrauka. Pirmai bangai būdingi gripo požymiai: skauda galvą, raumenis. Antros karščiavimo bangos metu galvos skausmas ryškėja, atsiranda pykinimas, vėmimas, rankų ir kojų drebulys, sunku vaikščioti. Vėliau liga gali komplikuotis paralyžiais, sąmonės sutrikimais.

Priešvirusinio gydymo nėra, galime tik kovoti su smegenų patinimu, intoksikacija. Kartais padėti Erkiniu encefalitu susirgusiam pacientui gali būti labai sunku.

Tačiau čia yra ir gera žinia. Mes turime efektyvų skiepą - jo efektyvumas didesnis nei 90%. Tad kviečiu visus nelaukti, vykti pas savo Šeimos gydytojus ar į Skiepų kabinetus ir pasiskiepyti. Šis skiepas apsaugos Jus nuo susirgimo Erkiniu encefalitu.

Mielieji, džiaukimės gražia vasara, pramogaukime ir dažniau būkime gamtoje, tačiau visada ir visur prisiminkime – būtina saugotis patiems ir saugoti savo artimuosius bei draugus, nes, kaip minėjome, „erkėms karantino nėra ir jos niekada nesilaiko socialinio atstumo“.

Būkite sveiki!

Gydytoja Violeta Dambrauskienė

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos

Infekcinių ligų suaugusiųjų skyriaus vedėja

 

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

 

 

 

Dailės terapijos užsiėmimas pacientams

Likėnai

2020-06-10

„Tapyba – tai poezija, kuri matoma, o poezija – tai tapyba, kuri girdima“.

(Leonardo da Vinci)

Rimstant koronavirusinei COVID – 19 infekcijai ir palaipsniui švelnėjant karantininio laikotarpio reikalavimams, Likėnų reabilitacijos ligoninėje tęsiama programa „Menas gydo“, skirta šioje reabilitacijos įstaigoje besigydantiems pacientams.

2020 m. birželio 10 d. ligoninės mineralinio vandens biuvetėje vyko piešimo terapijos užsiėmimas tema: „Piešiu savo svajonę“. Baltame popieriaus lape, naudodami jiems patinkančias spalvas, pacientai reiškė savo mintis, jausmus, potyrius – piešė savo svajonę. O tos svajonės jų piešiniuose – ryškios, savitos, nepakartojamos. Buvo matyt, kaip už lango purškė lengvas lietutis, tvenkinyje turškėsi antys su savo jaunikliais, parko medžiai lėtai lingavo, taikydami į vėjo taktą... Terapijos dalyvius žavėjo matomi Likėnų parko vaizdai, juos supančio gamtos grožio įaudrinta vaizduotė įkvėpė kūrybai. Žinoma, būnat biuvetėje, neįmanoma pajausti ir išgirsti viso Likėnų parko žavesio. Tad sekantį kartą, kai dailės terapijos užsiėmimas bus lauke, jo dalyvių sielas pamalonins ir varlės savo įspūdingu kurkimu, ir parke gyvenantys paukšteliai savo giesmėmis.

Dailės terapija – viena iš meno terapijos sričių. Ji nėra skirta žmonėms, norintiems išmokti piešti. Pagrindinė ir svarbiausia šios terapijos ypatybė - pats kūrybinis procesas, kurio metu atsipalaiduojama, ugdomi meniniai gebėjimai, žmogui pasireiškia gydomasis šios terapijos poveikis. Ši terapija pagyvina tarpusavio bendravimą, praturtina jutiminę patirtį, padeda išreikšti save per spalvų gamą, lavina motorinius įgūdžius, erdvės suvokimą, pažintinius gebėjimus. Tokia kūrybinė veikla pažadina gyvybinę energiją, suteikia daug teigiamų emocijų, skatina pasitikėti savimi ir norą kurti, kurti, kurti...

Likėnų reabilitacijos ligoninės informacija

 

 

 

Atnaujiname programą „Menas gydo“

 

Likėnai

2020-06-05

 

Birželio 10 d. piešimo užsiėmimas „ Piešiu savo svajonę“

 

Užsiėmimas vyks Likėnų parko teritorijoje nuo 14val., ( esant blogam orui biuvetėje, užsiėmimas skirtas VŠĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientams)

Planuojami renginiai :

Liepos 2d. Artėjančios Valstybės dienos minėjimas. Koncertuos Biržų kultūros centro Kirdonių skyriaus vokalinis ansamblis „ Prisiminimai“ vadovė Vaidota Malinauskienė, instrumentinis trio „ Moderato“ vadovė Nijolė Budriūnienė. Renginį ves Vlada Balberienė.

Liepos 16d. Tautodailininkų Danutės ir Dano Stočkų paroda ir edukacinis užsiėmimas „ Medžio ir vilnos duetas“

Detalesnė informacija bus skelbiama prieš renginius.


Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė

Lina Meškauskienė

 

 

Pažinkime kaimynus Žiemgaloje

 

Likėnai

2020-03-06

 

Kovo 6 d. Lietuvos ir Latvijos pasienio savivaldybių (Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Bauskės, Rundalės, Iecavos, Vecumniekų) vadovai, turizmo informacijos specialistai susirinko Biržų rajone, Likėnuose. Šio susitikimo svarbiausias tikslas buvo pasirašyti naują, jau ketvirtą, projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ sutartį. Projekto sutartį rajonų vadovai ir buvo pakviesti pasirašyti viename iš projekto objektų – VšĮ Panevėžio respublikinės ligoninės Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“.

Atvykstančius svečius Likėnuose pasitiko ir pasveikino rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas, Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Čipinys ir Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė. Prieš pradėdami darbą visi rajonų vadovai pabendravo tarpusavyje, pasidžiaugė nauju susitikimu.

Oficialų renginį pradėjo meras Vytas Jareckas, linkėdamas tinkamai atlikti svarbiausią darbą ir maloniai paviešėti Likėnuose.

Projekto koordinatorė, Bauskės turizmo informacijos centro direktorė Inese Turkapole-Zilpure supažindino su šių metų projekto veiklomis, nuostatais, numatytų lankytinų objektų ir renginių sąrašu. Visi susitikimo dalyviai išsakė savo pastabas dėl nuostatų, kitų projekto dalykų. Aptarus nuostatus savivaldybių vadovai buvo pakviesti pasirašyti projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ sutartį. Po sutarties pasirašymo pasikeista suvenyrais.

Svečius pasveikino VšĮ Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Čipinys, dėkodamas už apsilankymą ir linkėdamas gražios viešnagės Likėnuose šiandienos svečiams ir būsimiems keliautojams. Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė visiems svečiams pasiūlė pasivaišinti Likėnų šaltinio mineraliniu vandeniu ir parsivežti jo į namus. Svečiai ir vandenį gėrė ir gyrė.

Paskui visi susitikimo dalyviai buvo pakviesti pasivaikščioti po Likėnų parką, susipažinti su Ligoninės istorija ir šiandienos galimybėmis.

Priminsime, kad pagal projektą „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ rengiama kelionių akcija: visi mėgstantys keliauti lietuviai ir latviai yra kviečiami aplankyti turizmo objektus ir renginius projekte dalyvaujančiose savivaldybėse, nusifotografuoti prie jų ar juose ir laimėti prizus. Šiais metais projektas įtraukia šiuos Biržų rajono lankytinus objektus ir šventes: jau minėtą Likėnų reabilitacinės ligoninės biuvetę „Vilties angelas“, pėsčiųjų tiltą per Širvėnos ežerą, Kirkilų pažintinį taką su pontoniniais lieptais, Biržų miesto šventę (rugpjūčio 1 d.) ir Monteball pasaulio čempionatą 2020 (rugpjūčio 22 d.). Projektas vyks nuo gegužės 1 iki rugpjūčio 31 dienos. Kitų rajonų lankytinas vietas sužinosite netrukus, kai bus išleistas 2020 metų projekto turisto žemėlapis su visa informacija. Išmaniems šio projekto dalyviams yra siūloma alternatyva vietoj turistinio žemėlapio – mobili projekto programėlė, kurioje galite užsiregistruoti, sekti savo aplankytų objektų ir renginių skaičių, matyti, kiek dar trūksta iki galimybės laimėti prizus. Prizų laimėtojus (keturi dviračiai ir keturi elektriniai paspirtukai) numatoma pagerbti baigiamajame projekto renginyje, kuris vyks rugsėjo 19 dieną.

 

Parengė rajono Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

 

 

Užgavėnių šventė Likėnų reabilitacijos ligoninės parke

 

Likėnai

2020-02-25

 

Parke šventė mūs Likėnų

Atvažiavo net Gavėnas.

Kepėm blynus – šurmuliavom,

Šiupininę išragavom.

Buvo daug garbių svečių

Ir su kaukėm, ir be jų.

Užgavėnės fainos buvo,

Šokom, šėlom, dainos sruvo.

( Likėnų RL darbuotojų eilės)

2020 m. vasario 25 d. 18 val. Likėnų reabilitacijos ligoninės parke vyko labai smagi Užgavėnių šventė, kurią organizavo administratorė Lina Meškauskienė, prisijungė Pabiržės seniūnija ir bendruomenė, Kirdonių daugiafunkcinis ugdymo centras ir bendruomenė, Gulbinų bendruomenė, folkloro ansamblis „Žemyna“.

Į šventę atvyko Biržų miesto meras Vytas Jareckas, administracijos direktorius Vidas Eidukas, Biržų raj. savivaldybės žemės ūkio sk. vedėjas Steponas Staškevičius, Pabiržės seniūnė Vita Zurbaitė.

Persirengėlių eisena pagrindiniu parko taku kvietė prisijungti svečius, pacientus, darbuotojus. Eisena judėjo į prie II-o korpuso esančią aikštelę, kur buvo sukrautas Užgavėnių laužas, pastatyta palapinė, iš kurios sklido malonus blynų kvapas, laukė karšta arbata ir labai skani šiupininė.

Pagrindinis šventės akcentas buvo Gavėnas, kuris pagal šiaurės ir šiaurės rytų Lietuvos papročius yra piktoji žiemos dvasia. Persirengėlių teismas Gavėną nuteisė sudeginti. Šventėje vyko Kanapinio ir Lašininio kova, skambėjo dainos, vyko smagūs žaidimai ir šokiai.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisijungusiems prie Užgavėnių šventės organizavimo!

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

 

 

Utenos meno kolektyvas „ Atgaiva“ ( Vadovas V. Mieželis)

Informuojame:

Kovo 10 d. 15 val. Likėnų mineralinio vandens biuvetėje planuotas koncertas atidedamas.

 

Nauja data bus paskelbta.

 

 

 

Kūrybinis užsiėmimas pacientams

 

Likėnai

2020-02-20

 

2020 m. vasario 20 d. Likėnų reabilitacijos ligoninės I-o korpuso II aukšte ergoterapijos kabinete, tęsiant temą „Menas gydo“, vyko smagus užsiėmimas „Dekoruoti akmenukai“, kuris bus organizuotas ir II-o korpuso pacientams kovo mėnesį. Užsiėmimą vedė socialinė darbuotoja Sandra Čyžiutė ir ergoterapeutė Jurgita Graičiūnienė.

Akmenukų dekoravimo technika nereikalauja medžiagų gausos, tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Akmenukai visiems prieinama, natūrali medžiaga.

Šio užsiėmimo akmenukai rasti Likėnų vieškelio pakelėje, taigi pakelėje liko keliolika akmenėlių mažiau. O jei sugrąžintume juos išpuoštus atgal... galbūt pro šalį einantys žmonės nusišypsotų...

Piešimas ant akmenukų Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientams pagerino nuotaiką, praturtino vaizduotę, padėjo susikaupti, lavino rankų smulkiąją motoriką, pažintinius procesus – kalbą, suvokimą, atmintį, orientaciją.

Spalvų parinkimas, sumanymas lemia į ką paversime akmenėlius. Jie gali tapti dovanėlėmis, talismanais, mandalomis, jaukiomis namų dekoracijomis.

Užsiėmimo metu akmenukai pacientų rankose atgijo bitutėmis, boružėmis, laumžirgiais ir nutūpė į kvapnias samanas. Pacientus aplankė pavasariška nuotaika, su šypsenomis veiduose grįžo į palatas.

 

 

 

Edukacinis užsiėmimas „Apyrankių vėrimo pradžiamokslis“

 

Likėnai

2020-02-06

 

Derinti žaismingų karoliukų spalvas, pasinerti į kūrybinį procesą – vienas iš daugelio atsipalaidavimo būdų, malonus užsiėmimas padeda užsimiršti apie turimas sveikatos problemas.

2020 m. vasario 6 d. Likėnų reabilitacijos ligoninės II-o korpuso III-čiojo aukšto foje užsiėmimą pravedė ligoninės administratorė Lina Meškauskienė. Pacientai buvo supažindinti su reikalingomis detalėmis, kurios pagyvina ir puošia apyrankes: tai įvairūs stikliniai karoliukai, intarpai, karoliukų kepurėlės, metalinės detalės. Vėrimui reikalingos specialios replės detalėms užspausti, palenkti, kirpti, taip pat valas, vielutė ar speciali gumutė karoliukams verti. Buvo panaudoti akmenukai, kurie, kaip teigiama įvairiuose šaltiniuose, turi gydomųjų savybių.

Šungitas – juodas mineralas, neutralizuojantis elektromagnetines bangas, naudojamas ne tik papuošalų gamybai - geriamas šungito vanduo taikomas gydymui.

Rožinis kvarcas antikoje buvo garbinamas kaip meilės akmuo, jis padeda atsipalaiduoti, gydo širdies žaizdas, stiprina grožio pojūtį ir kūrybingumą.

Turkis buvo panaudotas mėlynos, šviesiai rudos ir baltos spalvos. Arabų šalyje turkis laikomas laime nešančiu akmeniu, kuris suteikia apsaugą, harmoniją, pilnatvę. Turkis ramina skausmą, uždegiminius procesus.

Kalnų krištolas – vienas stipriausių negatyvią energiją aplinkoje valančių akmenų, padeda susikaupti, stiprina intuiciją, gerina miegą.

Pradedant daryti apyrankę reikalinga išmatuoti riešo apimtį, pasiruošti gumutę, išsirinkti patinkančius karoliukus, įkomponuoti papuošimus ir kurti. Mineralinius akmenis galima derinti su įvairiomis faktūromis, geriausia dera su metalu ir panašios spalvos stikliniais karoliukais.

Pacientams sunkiausia buvo daryti kilputes iš vinučių, ant kurių kabinamas vienas ar du karoliukai apyrankei gražinti. Šis veiksmas reikalauja didesnių pastangų ir įgūdžių.

Pacientai įsijautė į kūrybinį procesą, rinkosi karoliukus net pagal savo rūbų spalvą. Buvo spėjančių sunerti ir po dvi apyrankes. Smagu, kad užsiėmime dalyvavo du vyrai, kurie suvėrė puikias, žaismingas apyrankes. Visi dalyvavę su savimi išsinešė ne tik spalvingų kūrinių, bet pasipildė geros energijos, nuotaikos, nors trumpam pamiršo ligas. Pacientai dėkojo už turiningai praleistą laiką.

 

 

 

 

Eilėraščių popietė „Svajonių tėviškė“

 


Likėnai

2020-01-23

 

Tęsiant 2019 m. pradėtą projektą „Menas gydo“, Likėnų reabilitacijos ligoninėje 2020 m. sausio 23 d., po visų procedūrų, I-o korpuso poilsio kambaryje eilėmis kalbėjo ligoninėje besigydantis pacientas Stanislovas. Kūrybingas, pozityvus, draugiškas žmogus buvo greitai pastebėtas ligoninėje besigydančių pacientų ir darbuotojų.

Tėviškės tema jautri ir brangi daugeliui, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių neteko gimtų namų. Dažnai apie buvusią tėviškę liudija vieniši šimtamečiai ąžuolai laukuose, o buvusių namų net pelenų nelikę...

Stanislovo eilėraščių ciklas apie tėviškę sudarytas iš trijų dalių: svajonių tėviškė, tėviškė sapnuose ir liūdna tėviškė. Eilės, išsakytos su meile, palietė žmonių širdis, daugeliui nuriedėjo ašaros...

Popietės pertraukėlės metu pacientai vaišinosi arbata, maloniai bendravo.

Antroje dalyje išgirdome humoristinių eilių ir pasakojimų. Tarsi nubudę iš svajingų eilių, pacientai juokavo, dalinosi savo mintimis, neskubėjo skirstytis į palatas.

 

Likėnų reabilitacijos ligoninės info.

 

 

Koncertas Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientams

 

Likėnai

2019-09-18

 

Lietingą rugsėjo popietę į Likėnų reabilitacijos ligoninę atvyko puikus meno kolektyvas „Ratelis“ iš Panevėžio . Ansambliečiai priklauso neįgaliųjų asociacijai, dauguma jų „Artrito“ klubo nariai. Ansamblio vadovė Aldona Ramoškienė.

Panevėžio dainorėlių koncertas, puiki dovana visiems Likėnų reabilitacijos pacientams. Šiuo metu mūsų ligoninėje gydosi ir šio kolektyvo siela Danutė Ušurėlu. Ansambliečiai pirmiausia pasveikino Danutę, linkėdami kuo greičiau pasveikti ir grįžti į kolektyvą, nes be Danutės trūksta altų ir jos skaitomų eilių. Suskambo pirmieji muzikos akordai, iš palatų skubėjo pacientai, kurie kartu dainavo su ansamblio nariais visiems žinomas, patriotines dainas, jausmingus romansus. Danutė Ušurėlu pasidalijo mintimis apie išvykusius vaikus, rūpesčiu dėl pilietybės ir kalbos išlikimo, skaitė savo kūrybos eiles. Keli ansamblio nariai taip pat anksčiau gydėsi mūsų ligoninėje, po sėkmingo gydymo, vėl dainuoja, šoka, dalinasi gera nuotaika ir puikiomis melodijomis su visais, kurie juos pakviečia koncertuoti. Vadovė Aldona Ramoškienė pakvietė visus besigydančius panevėžiečius įsilieti į jų kolektyvą, nes tai puiki proga išreikšti save, užsiimti mėgiama veikla, smagiai leisti laiką su bendraminčiais. Po koncerto ansamblio „Ratelis“ nariai aplankė Likėnų parką, atsigėrė mineralinio vandens Likėnų biuvetėje.

 

 

 

 

Muzikinis vakaras „Dovanoju svajonę“

Likėnai

2019-09-16

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialas Likėnų reabilitacijos ligoninė tęsia projektą „Menas gydo“ ir kviečia ligoninės pacientus dalyvauti įvairiuose renginiuose, parodose, koncertuose, knygų pristatymuose, skatina pačius kurti, kol vyksta gydimo procesas, sveikti ir stiprėti ne tik kūnu , bet ir emociškai, juk gera nuotaika padeda greičiau įveikti ligą.

Rugsėjo 12 d. Likėnų mineralinio vandens biuvetėje vyko muzikinis vakaras „Dovanoju svajonę“, koncertavo Biržų kultūros centro Papilio skyriaus moterų kvartetas „Rovėjūnės“, vadovė Vigilija Macienė. Kvartetas dovanojo ligoninės pacientams ir visiems biuvetės lankytojams nuostabias dainas, ansamblio moterys yra respublikinių konkursų laureatės. Pacientės iš Panevėžio Danutės žodžiais, tai buvo atgaiva sielai, nors Danutė sveiksta po sunkios operacijos, yra ribotas judėjimas, bet labai džiaugėsi galėdama pabūti nuostabioje aplinkoje, paklausyti profesionaliai atliekamų dainų, mat pati mėgsta dainuoti, yra vieno kolektyvo dainininkė.

Žiūrovai skirstėsi su ašaromis akyse, koncertas buvo be galo jautrus, daugeliui grąžinęs viltį, kuo greičiau pasveikti.


 

Biuvetei - 50!!!

 

Nuotraukos: Janinos Bagdonienės

 

 

 

 

Likėnų reabilitacijos ligoninės mineralinio vandens biuvetės 50-metis

 


Likėnai

2019-09-06

Ši diena reikšminga mums visiems - šiandien vienintelei Šiaurės Lietuvos mineralinio vandens biuvetei sukanka 50 metų! Ši diena tai ir bendruomeniškumo šventė. Stiprią vietos savivaldą kuriame visi kartu. Mielieji, būkite aktyvūs, dalinkitės savo išmintimi ir puikia nuotaika. Dėkojame Jums už kasdieninį darbą, už atkaklumą ir kantrybę, už meilę žmonėms! Su Švente Jus!

 

VŠĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija

 

Biržų mero Vyto Jarecko vizitas į Likėnus

 

Likėnai

2019-04-24

Vienu iš pirmųjų naujojo Biržų mero Vyto Jarecko vizitu tapo VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Likėnų reabilitacijos ligoninės aplankymas. Mero noras buvo pačiam susipažinti su esama situacija, kuri paskutinių metu yra aptarinėjama Respublikinėje žiniasklaidoje. Tai, kad nuo 2018 metų įstaigai sustabdytas gydomojo korpuso rekonstrukcijos finansavimas, merui patikslino ir filialo administratorė gydytoja-reabilitologė Edita Garnytė. Po apžvalgos po gydomąjį korpusą meras ir jį lydėję asmenys pažadėjo išsiaiškinti kodėl buvo sustabdytas darbų finansavimas.

Primename, kad 2013 metais pagal VIP (Vyriausybės investicijų programa) buvo pradėti Likėnų gydomojo korpuso, valgyklos ir teritorijos rekonstrukcijos darbai. Bendra penkių etapų darbų suma 3,5 mln eurų, tačiau įgyvendinus tik 2 etapus finansavimas dėl įstaigai nežinomų priežasčių buvo sustabdytas.


 

 

 

 

Tradicinė paroda ir koncertas Biuvetėje

 

Jau tapo tradicija, kai Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokiniai organizuoja savo darbų parodą Likėnų mineralinio vandens biuvetėje.

Šiemet gruodžio 6 dieną keramikos darbų parodos atidarymą vainikavo tos pačios mokyklos mokinių šventinis koncertas. Prieš paskelbiant koncerto pradžią, buvo būtina įžiebti kalėdinę eglutę, todėl ši misiją buvo patikėta Biržų rajono savivaldybės merui V. Valkiūnui ir būsimam „merui“ Jokūbui. Visi liko sužavėti originaliais kalėdinės eglutės žaisliukais, kurie pagaminti naudojant „Papier-mâché“ gamybos būdą.

Paklausius jaunųjų atlikėjų atliekamų muzikinių kūrinių bei pasigrožėjus originaliais keramikos darbais biuvetės šeimininkė Rita Venskūnienė visus pakvietė aplankyti Likėnų gydyklų, pirmajame korpuse įrengtos dviejų fotografų, Vydmanto Bručo ir Petro Šilinsko fotografijų parodos.

Keramikos ir fotografijų parodos veiks iki 2019 metų sausio 18 dienos, kviečiame apsilankyti.

Primename, kad Likėnų mineralinio vandens biuvetė dirba kiekvieną darbo dieną nuo 10:00 iki 15:00 valandos.

Apie renginį galite matyti Balticum TV, „Biržų žinių“ reportaže.

 

Reportažo peržiūrai spausti ČIA.

 

 

 

ATSISVEIKINANT

Juozapas STAPULIONIS (1937-07-28 - 2018-12-02)

Ilgametis Likėnų sanatorijos gydytojas Juozapas Stapulionis gimė: 1937-07-28 Biržų rajone Kiršonių kaime valstiečių šeimoje.

1944 metais pradėjo lankyti Pabiržės pradžios mokyklą.

1955 metais baigė Pabiržės vidurinės mokyklos 11 klasių.

Nuo 1961 metų iki 1967 metų mokėsi Kauno medicinos institute.

Nuo 1967-07-24 iki 2004-04-30 dirbo Likėnų sanatorijoje gydytoju.

Tyliai kaip žvakė užgęsta žmogus...Žemės grumstas - tarsi didelė juoda ašara: buvai, gyvenai...išėjai... Jautri buvo gydytojo siela, tarsi matome jį greita eisena ir susirūpinusiu veidu skubantį pas savo ligonius, kurie buvo visas jo gyvenimas. Savo tauria ir jautria širdimi teikė viltį ir paguodą kitiems. Gydytojas Juozapas Stapulionis - atsidavimo darbui, profesionalumo ir pareigingumo pavyzdys, jį begaliniai gerbė ir mylėjo pacientai, o jis visus savo darbingus metus atidavė jiems. Gydytojas savo krašto patriotas, kaip tas lietuviškas medis visomis šaknimis įaugęs į Likėnų žemę, niekur nuo jos nebenorėjęs atsiplėšti. Skaudi netektis, staigi žmonos mirtis paliko neišgydomą žaizdą jo širdyje. Sunki liga palaužė, o siela iškeliavo į Amžinybės Sodus, kur nėra skausmo, ašarų ir praradimų.

Iš Dievo rankų - į Dievo rankas. ilsėkis ramybėje. Gili užuojauta artimiesiems ir visiems pažinojusiems.

Likėnų reabilitacijos ligoninės darbuotojai

Velionis išlydimas iš Pabiržės bendruomenės namų 14 val. Šv. Mišios už mirusįjį gruodžio 4 d. 14 val. Pabiržės švč. Trejybės bažnyčioje, po šv. Mišių išlydime į Pabiržės kapines.


 

Sveikatos apsaugos ministerijai pateikti siūlymai dėl administracijos ir ūkio padalinių optimizavimo

 

2018-07-05

Ketvirtadienį laikinai einantis Ligoninės direktoriaus pareigas Remigijus Samuolis Sveikatos apsaugos ministerijai pateikė pasiūlymus dėl įstaigos administracijos ir ūkio padalinių optimizavimo.

„Įvertinus įstaigos veiklos specifiką ir bendrąsias funkcijas atliekančių padalinių darbo organizavimo ypatumus, organizacinės valdymo struktūros pokyčiais siekiama atsisakyti perteklinių, besidubliuojančių funkcijų,, neefektyviai dirbančių skyrių, kuriuos sudaro 1-2 darbuotojai, o vienas jų – vadovas. Bendrąsias funkcijas atliekančių struktūrinių padalinių veiklos optimizavimu siekiama žmogiškuosius išteklius paskirstyti tolygiai, mažinti vadovaujančių darbuotojų skaičių, stiprinti svarbias bendrąsias funkcijas vykdančių padalinių atsakomybę ir kompetenciją, modernizuoti valdymą, didinti veiklos efektyvumą, mažinti valdymo išlaidas.“, - sakė laikinasis Ligoninės vadovas.

Pokyčiai leistų sumažinti vadovaujančių administracijos ir ūkio padalinių vadovų skaičių. (planuojama atsisakyti 12 bendrąsias funkcijas atliekančių padalinių vedėjų pareigybių), atsisakyti Ligoninei nebūdingų funkcijų, optimizuoti skyrių veiklą juos apjungiant pagal vykdomų funkcijų pobūdį (vietoje dabar esančių 10 ūkio skyrių ir tarnybų numatoma sukurti 4 stiprius ir pagal atliekamų funkcijų pobūdį racionaliai, efektyviai veikiančius skyrius). R. Samuolis pastebėjo, kad dėl planuojamų pokyčių gali būti atleisti 26 darbuotojai. Jiems bus siūlomos šiuo metu laisvos Ligoninėje esančios darbo vietos, atitinkantieji reikalavimus turi teisę dalyvauti konkursuose į naujai steigiamų padalinių vadovų pareigas. „Visiems be išimties naujųjų skyrių vadovams ir direktoriaus pavaduotojui bus taikomi aukščiausi nepriekaištingos reputacijos reikalavimai ir bus kreipiamasi į tarnybas dėl jų nepriekaištingos reputacijos įvertinimo“ Dėl Administracijos ir ūkio padalinių optimizavimo sutaupytas lėšas ketinama panaudoti kreditoriniams įsiskolinimams mažinti ir mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimas didinti.

Planuojamiems pokyčiams pritarimą yra išsisakęs Ligoninės Stebėtojų tarybos pirmininkas, Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Igoris Baikovskis. Birželio mėnesio pradžioje laikinasis ligoninės vadovas pasiūlymus dėl Ligoninės administracijos ir ūkio padalinių optimizavimo išsakė Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Ministras pritarė siūlymams mažinti vadovaujančių darbuotojų skaičių ir optimizuoti bendrąsias funkcijas atliekančių skyrių struktūrą.

„Tik pradėjęs laikinai vadovauti ligoninei praėjusių metų gruodžio mėnesį, pažadėjau, kad sieksiu modernaus, racionalaus ir efektyvaus įstaigos valdymo. Esu nuoseklus ir pažadus tęsiu“, - teigė R. Samuolis.

Sveikatos apsaugos ministerijai pateiktiems organizacinės valdymo struktūros pokyčiams liepos 3 d vienbalsiai pritarė Darbo tarybos funkcijas atliekanti Ligoninės Jungtinė profesinių sąjungų atstovybė.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.


 

 

 

 

 

 

 

Birželio mėnesį ligoninės sveikatos priežiūros specialistai gaus padidėjusius atlyginimus


Panevėžys 2018-05-23

 

Gegužės 23 d. bendrame Ligoninės administracijos ir įstaigoje veikiančios Jungtinės profesinės sąjungos atstovybės įgaliotos atstovės Birutės Paškevičienės pasitarime patvirtinti darbo užmokesčio didinimo ligoninės sveikatos priežiūros specialistams pagrindiniai principai ir priimtas sprendimas, kaip ir kiek didės atlyginimai konkrečioms įstaigos sveikatos priežiūros specialistų grupėms.

Numatyta, kad bendrosios praktikos slaugytojams ir jiems prilygintiems darbuotojams darbo užmokestis didinamas vidutiniškai 260 eurų, neatskaičiavus dabdavio ir darbuotojo mokesčių (135,99 eurai „į rankas“).

Priklausomai nuo dabar gaunamo darbo užmokesčio dydžio, vidutiniškai 260 eurų (neatskaičius darbdavio ir darbuotojo mokesčių) didėja ir gydytojų atlyginimai. „Gydytojams, gaunantiems mažesnį darbo užmokestį, atlyginimai didės daugiau, o gaunančiųjų 1900 eurų ir didesnį darbo užmokestį algos augs šiek tiek mažiau, nes siekiame laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų teikti prioritetą mažiausiai uždirbantiems specialistams“,- sakė l. e. direktoriaus pareigas R. Samuolis. Planuojama, kad mažiausią atlyginimą gaunančių gydytojų darbo užmokestis padidės 20 proc. Laikinasis ligoninės vadovas pabrėžė, kad didindama darbo užmokestį nurodytomis proporcijomis, ligoninė siekia, kad atlyginimai ženkliau augtų mažiausiai uždirbantiems sveikatos priežiūros specialistams ir kad gydytojo ir bendrosios praktikos slaugytojo vidutinio darbo užmokesčio santykis būtų 2:1. „Šiandien šis santykis yra 1:2,4. Tai reiškia, kad vidutinis mūsų gydytojo darbo užmokestis šiandien yra lygus 2,4 bendrosios praktikos slaugytojo atlyginimo. Mes siekiame socialinio teisingumo ir šią disproporciją sumažiname“, - teigė R. Samuolis.

Ligoninės Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės įgaliotoji atstovė B. Paškevičienė pritarė administracijos pasiūlymams dėl darbo užmokesčio didinimo. „Administracijos sprendimas daugiau didinti mažiausiai uždirbančių sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį mus tenkina, tikiuosi, kad bendrai dirbsime ir rengdami naują ligoninės darbo užmokesčio tvarką“, - sakė B. Paškevičienė. R. Samuolis pabrėžė, kad visi papildomai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo gauti pinigai bus naudojami pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nurodytą paskirtį – sveikatos priežiūros specialistų algoms didinti.

Šiuo metu ligoninėje rengiama 2017 m. birželio 16 d. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties Nr. 1 papildomo susitarimo nuostatas atitinkanti darbo užmokesčio tvarka, kuri įves skaidresnius darbo užmokesčio skaičiavimo principus, didins darbuotojų motyvaciją ir užtikrins tolygų darbo užmokesčio augimą. Planuojama, kad naujoji darbo užmokesčio tvarka įsigalios 2019 m. pradžioje.

Ligoninė sveikatos priežiūros specialistams atlyginimus didino 2016 m. ir 2017 m. Šiuo metu ligoninės gydytojų vidutinis atlyginimas siekia 1851 eurą.. (neatskaičius darbuotojo mokesčių) ir yra vienas didžiausių Lietuvoje. Bendrosios praktikos slaugytoju ir jiems prilygintų sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio vidurkis yra 794 eurai (neatskaičius darbuotojo mokesčių).

Ligoninės darbuotojai darbo užmokesčio didinimo klausimais konsultuojami tel. 2328. L. e. p. direktorius R. Samuolis darbuotojus asmeniniais klausimais priima kiekvieną pirmadienį nuo 15 iki 16 val. Registracija - tel. 2244.

Ligoninės administracijos inf.

 

„...visas mano gyvenimas tebūna skirtas tarnauti žmonijai, saugosiu žmogaus gyvybę ir jos neliečiamumą nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties...“

(iš Hipokrato priesaikos)

Vida Stapulionienė

( 1936-01-30 - 2018-04-24 )

Nekrologas

Balandžio 27 d. minime Medicinos darbuotojų dieną, balandžio 27 –tąją atsisveikiname su puikia gydytoja, medike Vida Stapulioniene. Ji gimė 1936 m. sausio 30 d. Kupiškio rajone, Biliūnų kaime, ūkininkų šeimoje. 1954 m. mokėsi Panevėžio medicinos felčerių mokykloje. 1956 m. įstojo į Kauno medicinos institutą. Nuo 1962 m. iki pat pensijos dirbo Likėnų sanatorijos gydytoja. 1972 m. jai buvo suteikta gydytojo neurologo aukščiausia kategorija. Gydytoja beveik 30 metų rūpinosi Likėnuose besigydančių pacientų sveikata, buvo savo srities žinovė ir profesionalė, stebinusi savo išmintimi, stropumu, sąžiningumu. Gydytoja dirbo ir su sunkiais ligoniais, jos kasdienybėje buvo pacientai po sunkių traumų, insultų, spinaliniai ligoniai, kuriems negali pasakyti „pavargau“, „neturiu laiko“, „vėliau“, o ligonių buvo daug, dirbo gydytoja Vida kartu su vyru gydytoju Juozapu netausodami savęs, nežiūrėdami į laiką. Po darbo vėl visada kartu ir bėdoje ir kasdieniuose džiaugsmuose, Likėnuose, savo namuose, Biržuose ar Pabiržės bažnytėlėje. Puiki, darni gydytojų šeima, dirbantys iš pašaukimo, ne vienam sugrąžinę viltį, gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę. Vilties maldoje, kai skausmo ir silpnumo bedugnėje matai tikėjimo pilną sveikstančio žmogaus šypsnį- esi, miela gydytoja gerumo ir meilės šviesa.

Išėjo tyliai, ramiai, taip, kaip ir gyveno. Lemtis išsivedė... Gal ten, kur saulė šviečia, gal ten, kur skausmo, rūpesčių nėra... Gydytojos gyvenimas susilaukia didelės pagarbos ir dėkingumo. Atidavusi save sunkiai mediko profesijai ji atsigulė amžinam poilsiui, nesulaukusi taip trokštamų baltų sodų žydėjimo, tyliai nusinešusi visus gyvenimo planus ir rūpesčius. Esame pažeidžiami ir trapūs po šiuo dangumi. Amžinybė pakviečia mus visus. Tik lieka nuveikti darbai, gražūs prisiminimai, nuotraukos. „Tarp mūsų gyvena pabaiga, ji visur atseka, – nesvarbu, kur nukeliautume, ji išnyra taip netikėtai, ir niekad negali žinoti, iš kurios pusės ji tave užpuls, nespėji nė jos pavidalo įžvelgti, neišmanai, kaip su ja kovoti“ (Vincas Mykolaitis-Putinas).

Užjaučiame sunkią nelaimę išgyvenančius artimuosius, į amžinojo poilsio vietą velionę išlydėsime iš Biržų A.Jankausko ritualinių paslaugų įmonės į Pabiržės kapines penktadienį, balandžio 27 d. 13.30 val. ( Šv. Mišios Pabiržės Švč. Trejybės bažnyčioje. 12 val. )

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės darbuotojų kolektyvas

 

 

Ligoninės vadovai ministerijai pristatė 2017 metų veiklos ataskaitą

 

Panevėžys 2018-04-25

Antradienį l. e. ligoninės direktoriaus pareigas Chirurgijos klinikos vedėjas Remigijus Samuolis Sveikatos apsaugos ministerijoje pristatė ligoninės 2017 m. veiklos ataskaitą. R. Samuolis pažymėjo, kad įstaiga įvykdė jai numatytus kiekybinius ir kokybinius rodiklius. Ligoninė 2017 m. baigė teigiamu finansiniu rezultatu, turėdama 845 tūkst. eurų pliusą. Daug dėmesio buvo skirta finansų bei skolų valdymui ir tai jau duoda teigiamus rezultatus: pastebima įsiskolinimų tiekėjams mažėjimo tendencija.

Ligoninė minima tarp lyderių vertinant medicinos darbuotojų atlyginimus. Vidutinis gydytojo darbo užmokestis vienam etatui siekia 1900 eurų (neatskaičius mokesčių) ir yra bene didžiausias Lietuvoje, lyginant su kitų sveikatos priežiūros įstaigų medikų atlyginimais. Bendrosios praktikos slaugytojų vidutinis darbo užmokestis (etatui) 2017 m. siekė 814 eurų (neatskaičius mokesčių), kas taip pat yra aukščiau už Lietuvos vidurkį. Planuojama, kad medicinos darbuotojų atlyginimai didės šių metų gegužės mėnesį.

Laikinasis vadovas pristatė ligoninėje ir jos padaliniuose teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų spektrą, jų pokyčių tendencijas, klasterių veiklą, apžvelgė įstaigos vykdomus investicinius projektus, didžiausią dėmesį sutelkdamas į Likėnų reabilitacijos ligoninės projektą, dėl kurio tolesnio finansavimo dar vyksta diskusijos. R. Samuolis pažymėjo, kad Likėnų reabilitacijos ligoninės maisto bloko rekonstrukcija yra svarbi siekiant užtikrinti visavertį kokybišką reabilitacijos paslaugų tiekimą.

Ligoninės stebėtojų tarybos pirmininkas, Sveikatos apsaugos ministerijos projektų ir procesų valdymo patarėjas Igoris Baikovskis pažymėjo, kad Stebėtojų taryba ligoninės 2017 m. veiklos ataskaitai pritarė bei padėkojo ligoninės laikinajam vadovui už pastangas stabilizuojant įstaigos finansų valdymą bei užtikrinant ligoninės veiklos organizavimo stabilumą.

Su Ligoninės 2017 m. veiklos ataskaita galite susipažinti ligoninės interneto puslapyje, artimiausiu metu jis bus pristatytas Gydymo tarybai ir Slaugos tarybai.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.


 

 

Renginys, skiras Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-osioms metinėms ir Medicinos darbuotojų dienai paminėti.

 

Panevėžys 2018-04-25

Š. m. balandžio mėn. 27 d. (penktadienį) VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės aktų salėje vyks renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100 - osioms metinėms ir Medicinos darbuotojų dienai paminėti. Renginyje dalyvauti pakviesti LR Seimo nariai, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybių vadovai, Panevėžio TLK, kitų sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje daug metų dirbę medikai, šiuo metu esantys pensijoje, ligoninės darbuotojai.

Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas skaitys pranešimą tema „Vasario 16 - oji ir Panevėžio medikai“. Renginio metu bus pagerbti ligoninės medikai, kurie 2017 m. pasiekė puikių darbo rezultatų.

Pasibaigus renginiui visus jo dalyvius organizatoriai pakvies nuoširdžiam pabendravimui prie puodelio kavos. Maloniai kviečiame atvykti. Renginio pradžia - 15.00 val.

Ligoninės administracija

 

 

 

 

 

 

 

Atnaujinamas mineralinio vandens naudojimas

 

Likėnai 2018-01-03

Nuo šių metų gautas naujas Lietuvos Geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos LEIDIMAS (Nr. PV-17-60) naudoti žemės gelmių išteklius (išskyrus angliavandenilius) ir ertmes.

 

 

 

Advento popietė biuvetėje

 

Likėnai 2017-12-20

Didžiųjų švenčių belaukiant, poezijos klubas „Svajoklis“ suorganizavo jaukų renginį Likėnų mineralinio vandens biuvetėje.

Renginys buvo skirtas ligoninės pacientams, esamiems ir buvusiems įstaigos darbuotojams. Klubo „Svajoklis“ prezidentas Egidijus Saldys pasveikino visus susirinkusius bei džiaugėsi, kad klubas šias metais švenčia savo 25-metį. Smagu, jog per nemažą laikotarpį susivienijo gausus būrys poeziją kuriančių ir mylinčių bendraminčių. Kartu su E.Saldžiu į renginį atvyko bei savo eiles skaitė poetė Gunda Jagminienė, o ponia Aldona Lavickienė mūsų įstaigos bibliotiekai padovanojo du savo poezijos romanus. Vakaronė neapsėjo ir be melodingų romansų, kuriuos susirinkusiems atliko Skapiškio moterų ansamblis „Gija“.

Išklausę nuoširdžių ir atvirų eilių bei išgirdę jausmingas melodijas žmonės buvo sujaudinti, dažnas ir ašarą nubraukė. Šilta ir atvira vakaronė privertė susimąstyti, įsigilinti į savo mintis. Džiaugiamės šiuo renginiu bei tariame didelį ačiū organizatoriams!

 

 

 

 

 

Šventų Kalėdų ir Naujųjų belaukiant

Likėnų reabilitacijos ligoninės gyvenamasis korpusas belaukiant Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų yra papuoštas autoriniais Irmos Tamašauskienės darbais. Tai mūsų ligoninės kolektyvo narys, turintis menišką gyslelė ir džiūginantis savo darbais tiek ligoninės pacientus, tiek lankytojus ir darbuotojus.

 


 

 

Koncertas „Baltos Šventųjų Kalėdų natos“

(papildyta vaizdo reportažu)