Likenai

Naujienos

 

EFEKTYVŪS IR SAUGŪS NEINVAZINIAI TYRIMAI BIOIMPEDANSO APARATU JAU IR RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

 

Panevėžys

2021-04-16

 

Bioimpedanso kardiografija – tai saugus neinvazinis, paprastai atliekamas diagnostikos metodas. Taikant šį metodą galima įvertinti daugelį svarbių kardiologinių parametrų, kurie gali būti naudingi parenkant diagnostikos ir gydymo taktikas tiek ambulatoriniams, tiek stacionare gydomiems ligoniams.

Respublikinė Panevėžio ligoninė neseniai įsigijo naujos kartos bioimpedansą – elektrokardiografijos aparatą, kuris yra skirtas pacientų hemodinaminių parametrų stebėsenai ir rodiklių nustatymui neinvaziniu metodu. Anksčiau šie rodikliai taip pat buvo stebimi, tačiau šie procesai buvo invaziniai ir trukdavo nepalyginamai ilgiau – pacientas būdavo guldomas į ligoninę, vežamas į operacinę ir ten jam būdavo atliekamos invazinės procedūros. Dabar, įsigijus šį aparatą, visas procedūras bus galima atlikti gydytojo kardiologo kabinete neinvaziniu būdu ir visa ši neskausminga ir labai saugi procedūra užtruks apie 5 minutes.

„Šio aparato galimybės yra išties didelės, tad ateityje jis bus naudingas ne tik gydytojams kardiologams, bet ir nefrologams, nustatant skysčių balansą žmogaus organizme, juo bus tiriami pacientai, sergantys cukriniu diabetu, nustatant kraujotaką periferinėse kraujagyslėse, matuojant arterijų standumą organizme. Šis aparatas taip pat gali būti naudojamas pacientų stebėsenai. Lietuvoje šių aparatų kol kas nėra labai daug – juos turi tik didžiosios šalies gydymo įstaigos. Balandžio 15 d. šiuo aparatu ištyrėme pirmą pacientą – tai garbaus amžiaus ligonis, kurį prieš pusmetį buvo ištikęs miokardo infarktas, buvo gydytas mūsų ligoninėje, jam implantuoti moderniausi stentai, o dabar jis atvyko pasitikrinti. Taigi, ištyrėme pacientą šiuo nauju impedanso aparatu, viskas vyko labai sklandžiai ir gauti rezultatai buvo labai informatyvūs. Visiems buvo labai džiugu, nes žmogui galėjome pranešti džiugias žinias – jo gydymas vyksta sėkmingai, situacija pilnai kontroliuojama vaistais. Kas gali būti tiriamas šiuo aparatu? Aparatas yra gautas ir bus naudojamas pagal širdies nepakankamumo programą. Pacientų nukreipimą šiam tyrimui reglamentuoja SAM ministro įsakymu patvirtinta tvarka, pagal kurią pacientai, sergantys širdies nepakankamumo liga, po gydymo stacionare, širdies nepakankamumo ištyrimui yra nukreipiami pas gydytoją kardiologą, kuris ir atlieka visus būtinus tyrimus šiuo aparatu“, - pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja kardiologė Agnė Šimukauskienė.

Širdies nepakankamumas – sunki, lėtinė, smarkiai gyvenimo kokybę bloginanti liga. Pasaulyje šia liga serga 1-2 proc. gyventojų. Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai ir ligoninės administracija  daug dėmesio skiria inovacijų, šiuolaikinių diagnostikos ir gydymo metodų taikymui ligoninėje ne tik kardiologijos, bet visų medicinos sričių darbe.

Būkite sveiki! 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

BALANDŽIO 11 – OJI – PASAULINĖ PARKINSONO LIGOS DIENA

 

Panevėžys

2021-04-11

 

Balandžio 11 – ąją yra minima Pasaulinė, sergančiųjų Parkinsono liga, diena. Šią dieną ypatingas dėmesys yra skiriamas kuo išsamiau informuoti visuomenę apie šią ligą ir skatinti naujų mokslinių tyrimų, gydymo naujovių atsiradimui.

Sergančiųjų Parkinsono liga solidarumo gėlė – raudona tulpė. Prieš 25 metus vienas Nyderlandų sodininkas, sergantis Parkinsono liga, išvedė naują tulpės veislę, kurią pavadino „Daktaras Džeimsas Parkinsonas“. Raudona tulpė gavo šį vardą, pagerbiant anglų gydytoją D. Parkinsoną, kuris daugiau kaip prieš 200 metų pirmasis išsamiai aprašė šią ligą. 2005 metais, pažymint Pasaulinę Parkinsono liga sergančiųjų dieną Liuksemburge, raudona tulpė buvo patvirtinta Parkinsono ligos Pasauliniu simboliu.

Parkinsono liga – tai lėtinė progresuojanti neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities, dalyvaujančios judesių kontrolėje, ląstelės, todėl labiausiai sulėtėja ir pasunkėja judesiai.

Liga pavadinta anglų gydytojo Džeimso Parkinsono (James Parkinson) vardu, kuris 1817 m. aprašė tokių pacientų simptomus. Ligos pagrindą sudaro specialios biocheminės medžiagos – dopamino – kiekio sumažėjimas nervų sistemos dėl šią medžiagą gaminančios tam tikros galvos smegenų zonos, vadinamos juodąja medžiaga, ląstelių nykimo. Todėl ši liga priskiriama neurodegeneracinių susirgimų grupei. Svarbus ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų (acetilcholino, glutamato) balanso sutrikimas. Nervų sistemoje šios medžiagos dalyvauja informacijos perdavime, todėl, sutrikus jų tarpusavio pusiausvyrai, lėtėja ar/ir nebevyksta impulso plitimas tam tikrose srityse – ypač tose, kurios dalyvauja judesių kontrolėje.

Parkinsono ligos priežastis nėra aiški. Panašu, kad kai kurie žmonės paveldi genetinį polinkį susirgti šia liga. Galimos priežastys, sąlygojančios antrinio parkinsonizmo vystymąsi: kai kurių vaistų, ypač skiriamų gydyti psichikos sutrikimams, pykinimui, svaigimui, vartojimas, apsinuodijimas anglies monoksidu (smalkėmis), manganu, galvos smegenų traumos, galvos smegenų kraujotakos sutrikimai (insultai), augliai, kitos retesnės nervų sistemos ligos.

Parkinsono ligos simptomai – kalbos ir pusiausvyros sutrikimai, judesių sulėtėjimas, eisenos pasikeitimai, galūnių bei kūno sukaustymas, galvos ir galūnių drebėjimas, orientacijos pablogėjimas, rijimo sutrikimas, sulėtėjęs mąstymas. Dažniausiai iš pradžių pradeda drebėti viena ranka, rečiau koja, vėliau – kitos galūnės. Gali drebėti apatinis žandikaulis, galva, kartais ir visas kūnas. Drebėjimas matomas esant ramybės būsenai ar būnant tam tikroje pozoje. Jis sustiprėja susijaudinus, sumažėja judant ir išnyksta miegant.

Parkinsono liga nežino socialinių, etninių, ekonominių ar geografinių ribų. Šia liga pasaulyje serga apie 1,4 proc. žmonių, kiekvienais metais diagnozuojama apie 60,000 naujų atvejų tarp žmonių, vyresnių kaip 55 m. Žymesnio skirtumo tarp lyčių nenustatyta. Retai susergama iki 40 metų amžiaus – tada diagnozuojama jaunatvinė (juvenilinė) Parkinsono liga. Ši forma sudaro apie 5 proc. visų ligos atvejų. Apie 80 proc. parkinsonizmo simptomus patiriančių ligonių serga idiopatine Parkinsono liga, apie 20 proc. – antriniu parkinsonizmu, maždaug 7 proc. iš jų šie simptomai vystosi dėl kitų neurodegeneracinių pakitimų. Lietuvoje Parkinsono liga serga apie 12 tūkstančių gyventojų. Beje, nustatyta, kad per ateinančius 50 metų sergamumas šia liga padidės 3 kartus, nes didėja vidutinis populiacijos amžius.

Parkinsono ligai būdinga lėtai progresuojanti eiga su skirtingu simptomų vyravimu. Reabilitacijos priemonės, jų apimtys priklauso nuo žmogaus funkcijų sutrikimo lygio, savarankiškumo kasdieninėje veikloje. Pradinėje stadijoje reabilitacijos priemonės yra taikomos ambulatoriškai, vėliau, progresuojant ligai, jų daugėja ir jau reikalinga visa reabilitacijos specialistų komanda, kuri sergančiojo reabilitacijos programą vykdo stacionarinėmis sąlygomis, o toliau ji tęsiama namuose.

Kadangi liga yra nuolat progresuojanti, ji turi įtakos ir gyvenimo būdo pasikeitimui. Progresuojant ligai gali būti, kad reiks įvertinti tai, ką sergantysis gali realiai toliau daryti ir ką reikia keisti jo kasdieninėje veikloje. Gyvenimo būdo ar kokybės pokyčiai kiekvienam sergančiajam yra individualus dalykas, todėl specialistai sergančiajam turėtų padėti atrasti kasdieninėje veikloje tai, kas jį džiugintų ir padėtų jaustis savarankišku.

Respublikinės Panevėžio ligoninės neurologai tiek Konsultacijų poliklinikoje, tiek dirbdami stacionare, prisideda prie šios ligos diagnostikos, gydymo paskyrimo ir, periodiškai, prie gydymo korekcijos. Tuo medikai stengiasi palengvinti šia liga sergančių pacientų dalią, pagerinti jų gyvenimo kokybę, suteikti daugiau vilčių ir optimizmo.

Pasaulinę sergančiųjų Parkinsono liga dieną, pabandykime sukurti sergantiesiems ir jų artimiesiems emociškai šiltą nuotaiką, padovanokime malonią pavasarinių žiedų staigmeną.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

UNIKALI OPERACIJA PADĖJO IŠGELBĖTI PACIENTO INKSTĄ

 

Panevėžys

2021-04-09

 

Inkstai – tai nedidelis porinis pupelės formos organas, esantis nugaros dalyje šalia stuburo, žemiau diafragmos. Žmogaus organizme inkstai atlieka išskiriamąją, reguliacinę ir endokrininę funkcijas. Inkstų ligomis serga įvairaus amžiaus moterys ir vyrai. Didžiausią riziką susirgti turi tie, kurių giminėje buvo sirgusiųjų šiomis ligomis. Inkstų ligos dažniausiai yra „tylios“ – jos vystosi lėtai, be skausmo, pirmieji simptomai dažnai pastebimi tik ligoms pasiekus vėlyvą stadiją.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pacientai, segantys inkstų ligomis, yra gydomi Nefrologijos skyriuje, o dializuojami Hemodializės skyriuje. Kovo mėn. į ligoninės specialistus kreipėsi vyresnio amžiaus pacientas, kuris savaitę laiko buvo be šlapimo, turėjo nemažai gretutinių ligų. Situacija buvo rimta, tad, šiuo atveju, buvo aišku, kad, norint padėti šiam pacientui, neužteks vien tik nefrologų gydymo – teks kreiptis pagalbos ir į kitus gydytojus specialistus.

Apie šį išskirtinį atvejį ir jo sėkmės istoriją pasakoja gydytoja nefrologė Rasa Šriupšienė ir Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas, dr. Andrius Pranculis.

Rasa Šriupšienė, gydytoja nefrologė: „ Į ligoninę pacientas pateko būdamas sunkios būklės, buvo pakilęs kraujospūdis, visiškai neturėjo šlapimo ir šlakai kaupėsi organizme nuodydami jį, turėjo nemažai gretutinių ligų. Gydymas buvo pradėtas taikant pakaitinę inkstų terapiją ir hemodializę, buvo pagalvota apie inkstų kraujagyslių užsikimšimą. Tyrimų metu nustatyta, kad yra užsikimšusios abi inkstų kraujagyslės ir inkstai negauna kraujotakos, yra visiškas inkstų nepakankamumas. Dr. A. Pranculis ryžosi atlikti operaciją, kurios dėka pavyko atstatyti dešiniojo inksto kraujotaką ir inkstas po truputį, tačiau pradėjo funkcionuoti. Tad džiugu, kad bendrų pastangų dėka pavyko pasiekti tokių puikių rezultatų – pacientui nebereikėjo tęsti hemodializės ir šiuo metu jis yra gydomas namuose. Priešingu atveju šis pacientas visą likusį gyvenimą būtų privalėjęs 3 kartus per savaitę po 4 valandas atlikti hemodializės procedūras. Džiaugiamės, kad viskas pavyko, rezultatas – puikus“.

Andrius Pranculis, dr., Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas: „Džiaugiamės visi, nes tai – sėkmės istorija. Šiuo atveju liga jau buvo pažengusi, virtusi lėtine, jo vienintelis inkstas jau buvo dializuojamas, kraujotakos nebebuvo, tad apie tokius pacientus yra sakoma, kad jie visą likusį gyvenimą bus dializuojami. Tačiau niekada nereikia prarasti vilties, jaučiau, kad, gal būt, dar pavyks tą inkstą išgelbėti. Operavau - reikėjo išvalyti visas kraujagyslės šakas ir šakutes, kurios buvo stipriai užkalkėjusios ir inkstas pradėjo veikti. Taigi, dabar yra didelė tikimybė, kad ateityje šiam pacientui nebebus panašių problemų, žinoma, jei jis tinkamai prižiūrės save ir nuolat tikrinsis pas gydytojus specialistus. Tad noriu informuoti ir pakviesti visus – jei pacientas serga ateroskleroze, jam mažėja šlapimo išsiskyrimas, tokiam pacientui būtina skubiai išsitirti arterijas ir kraujagysles, nes, gali būti, kad dar yra galimas jų inkstų veiklos atstatymas“.

Mes galime padėti savo inkstams laikydamiesi sveikos gyvensenos, sportuodami, valgydami sveiką maistą, atsisakydami žalingų įpročių, sekdami savo kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje, be reikalo nevartodami vaistų, ypač tų, kurių nepaskyrė gydytojas. Rizikos grupei priklausantiems asmenims bent kartą per metus būtina išsitirti kreatinino kiekį kraujyje ir pasidaryti šlapimo tyrimą.

Būkite sveiki!

Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

BALANDŽIO 7 – OJI – PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA IR PASAULINĖS SVEIKATOS ORGANIZACIJOS PRIE JUNGTINIŲ TAUTŲ ORGANIZACIJOS GIMTADIENIS

 

Panevėžys

2021-04-07

 

Pasaulinė sveikatos diena – tai diena, kuomet didžiausias dėmesys yra skiriamas skleisti informaciją apie pasaulinį sveikatos suvokimą, atkreipti dėmesį į opiausias sveikatos apsaugos problemas atskiruose regionuose ir visame pasaulyje. Pagrindinė pasaulinės sveikatos dienos organizatorė yra Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO). Ši organizacija yra Jungtinių Tautų (JT) organizacijos dalis, kuriai yra pavesta prižiūrėti žmonių sveikatą visame pasaulyje.

Pirmoji Pasaulinė sveikatos diena vyko 1948 metais. Iš pradžių ši šventė buvo skirta PSO įkūrimui paminėti. Šios šventės metu daugiausia dėmesio yra skiriama pasaulio sveikatos gerinimo klausimams. Šiais metais Pasaulinė sveikatos diena yra švenčiama šiandien, balandžio 7 dieną ir, kartu, tai yra 73 – čiasis PSO gimtadienis.

Kiekvienais metais PSO atkreipia visuomenės dėmesį į konkrečią sveikatos problemą, rūpimą viso pasaulio žmonėms. Šių metų tema – „Sąžiningesnio, sveikesnio pasaulio kūrimas“ – raginimas viso pasaulio šalių Vyriausybėms kuo daugiau investuoti į visuotinę sveikatos priežiūrą, kaip tinkamiausią investiciją į žmogiškąjį kapitalą. Idėja paskelbti visuotinę sveikatos apsaugą svarbiausiu prioritetu – tai paskatinimas visų šalių Vyriausybėms padaryti kokybiškas ir visiems žmonėms prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas. Šiuos tikslus vyriausybės gali pasiekti efektyviai spręsdamos šiuolaikinių ligoninių statybos bei naujos medicinos įrangos įsigijimo klausimus.

Pasaulinės sveikatos dienos minėjimas – labai svarbus ir reikšmingas įvykis visiems. Pirmiausia – šis renginys suteikia pasauliui galimybę persvarstyti ir didinti visuotinį informuotumą apie konkrečią sveikatos problemą. Antra – tai puiki galimybė siekti visų tautų paramos, sprendžiant pasaulines sveikatos problemas. Trečia – Pasaulinė sveikatos diena suteikia galimybę PSO stebėti pažangą, susijusią su žmonių sveikatos klausimų sprendimu.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

Velykinių margučių paroda Likėnų reabilitacijos ligoninėje

 

Likėnai

2021-04-06

 

Sulaukę puikių, spalvingų Šv. Velykų, žengiame kartu su pavasariu pirmųjų gėlių žiedais nuklotais takais ir pasitinkame naują gyvybės ratą. Keliame akis į vis aukščiau kylančią saulę - galbūt sugrįžę paukščiai, sveikindami mus, numes puošnią savo plunksną... Gamta alsuoja gyvybe, lyg akvarele nupiešia žaliuojantį lopšį – mūsų žemę. Širdis plaka vienu ritmu su bundančiais pumpurais ir trokšta giedoti lyg volungė.

Dalis pacientų Šv. Velykas sutiko ligoninėje, su artimaisiais bendravo tik nuotoliniu būdu. Reabilitacijos ligoninės darbuotojai ėmėsi iniciatyvos surengti margučių parodą biuvetėje „Vilties angelas“, siekdami pradžiuginti pacientus, kolegas, įkvėpti pavasariškos nuotaikos. Parodą biuvetėje bus galima aplankyti nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki balandžio 13 d. Renginio sumanytojos - Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė, socialinė darbuotoja Sandra Čyžiutė, medicinos psichologė Rasa Ivanovienė. Pačius gražiausius margučius atnešė darbuotojai nuo savo šventinio stalo. Žalia paklotė pasipuošė įvairiais raštais, spalvomis, kūrybiškai išpuoštais margučiais - vieni margučiai puikavosi lizdeliuose, kuriuos saugojo paukščiai, nupinti iš beržo šakų ir pasidabinę žavingomis plunksnomis, kitus - paukščiai supo ant savo sparnų, dar kiti pariedėjo prie samanų kupstelių, glaudėsi šalia narcizų žiedų, žaliuojančio beržo šakų ar inkilėlio.

Šalia pirmojo ligoninės korpuso Ūkio dalies darbuotojai iš medžio sukūrė žaismingos kiškių šeimynėlės ekspoziciją, kuri džiugino atvykstančius pacientus, parko lankytojus.

Antrojo ligoninės korpuso fojė ant žaliuojančių beržo šakų nutūpė nuostabūs, originalūs popieriniai paukšteliai, dekoruoti džiovintomis gėlėmis. Juos sukūrė ergoterapeutė Ramunė Bareikaitė.

Likėnų reabilitacijos ligoninės administracija dėkoja visiems darbuotojams už pastangas, kūrybiškumą. Linkime pakilios nuotaikos, šviesių minčių, naujų jėgų prasmingiems darbams ir jaukios asmeninės laimės.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

SVEIKINIMAS ŠV. VELYKŲ PROGA!

 

Panevėžys

2021-04-02

 

 

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ ATNAUJINO ONKOLOGIJOS SKYRIAUS DIENOS STACIONARO ĮRANGĄ

 

Panevėžys

2021-03-31

 

Į gydymo įstaigas gyventojai kreipiasi ne tik tuomet, kai jiems iškyla vienokių ar kitokių sveikatos problemų ir tampa reikalingas ambulatorinis ar stacionarus gydymas ligoninėje, bet ir tada, kai atsiranda poreikis atlikti trumpalaikę procedūrą – paimti kraujo mėginį, atlikti lašelines skysčių infuzijas, dializės procedūrą, atliekant bendrąją paciento apžiūrą ar kitas procedūras. Atliekamos procedūros trunka nevienodą laiką, todėl ypač svarbu, kad jų metu pacientui būtų patogu ir saugu, o pati procedūra būtų suteikta kokybiškai.

Respublikinė Panevėžio ligoninė, rūpindamasi savo pacientų geresniu aptarnavimu ir jų patogumu, bei siekdama atliepti savo pacientų lūkesčius ir visada jiems teikti tik kokybiškas ir saugias asmens sveikatos priežiūros paslaugas, investavo į ligoninės Onkologijos skyriaus Dienos stacionaro įrangos atnaujinimą – įsigijo 16 vnt. universalių naujos kartos procedūrinių kėdžių, kurias gali naudoti įvairių sričių gydytojai specialistai – onkologai, hematologai, oftalmologai, angiochirurgai, reabilitologai, skausmo malšinimo specialistai, jos puikiai tinka ir pacientams, kurie atvyksta įvairioms procedūroms ar bendram sveikatos būklės patikrinimui.

Elektrinio pultelio pagalba šios procedūrinės kėdės yra lengvai valdomos, galima sureguliuoti jų aukštį, kojų padėtį ir paciento sėdėjimo/gulėjimo padėtį taip, kad pacientui procedūros atlikimo metu būtų patogu ir saugu.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.


 

P.S. pacientų sutikimai juos fotografuoti ir nuotraukas viešinti yra gauti.

 

 

Panevėžio medikai įvardijo du būdus, kaip apsisaugoti nuo koronaviruso: vieno jų nerekomenduoja

 

Panevėžys

2021-03-31

Šiuo metu vis platesniu mastu šalyje yra vakcinuojami šalies gyventojai, kurie pareiškia norą skiepytis nuo COVID–19 ligos. Panevėžio miesto savivaldybė, kaip ir kitos šalies savivaldybės, organizuoja ir vykdo gyventojų vakcinacijos kampaniją, tikslu per kuo trumpesnį laiką paskiepyti kuo daugiau žmonių, kurie po skiepo gavimo įgytų imunitetą, suteikiantį atsparumą šiai klastingam infekciniam susirgimui, primenama Respublikinės Panevėžio ligoninės pranešime spaudai.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/sveikata/medicinos-zinios/2021/03/31/news/panevezio-medikai-ivardijo-du-budus-kaip-apsisaugoti-nuo-koronaviruso-vieno-ju-nerekomenduoja-18826555/

 

 

COVID – 19 LIGA: SUSIRGIMAI, PASEKMĖS, VAKCINACIJA

 

Panevėžys

2021-03-29

 

Šiuo metu vis platesniu mastu šalyje yra vakcinuojami šalies gyventojai, kurie pareiškia norą skiepytis nuo COVID – 19 ligos. Panevėžio miesto savivaldybė, kaip ir kitos šalies savivaldybės, organizuoja ir vykdo gyventojų vakcinacijos kampaniją, tikslu per kuo trumpesnį laiką paskiepyti kuo daugiau žmonių, kurie po skiepo gavimo įgytų imunitetą, suteikiantį atsparumą šiai klastingam infekciniam susirgimui. Kad žmonėms būtų lengviau apsispręsti – skiepytis ar ne – jiems būtina žinoti, kokią baisi ir klastinga yra ši liga, kokios nepageidautinos ir, kartais su žmogaus gyvybe nesuderinamos, gali būti šios ligos pasekmės ir kaip svarbu yra saugotis nuo galimo užsikrėtimo COVID – 19. Šiais ir kitais klausimais šiandien kalbamės su Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriumi Arvydu Skorupsku, direktoriaus pavaduotoju medicinos reikalams dr. Mindaugu Vaitkumi, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėju Arūnu Valikoniu ir Infekcinių ligų klinikos vedėju Eugenijumi Preidžiu.

Arvydas Skorupskas, Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius: „Pasaulis yra taip surėdytas, kad kas 100 metų vis kartojasi didžiosios pandemijos. Jei prieš 100 metų buvo labai sunku žmonijai kovoti su šiais susirgimais, nes dar nebuvo skiepų, tai šiandien žmonės jau turi tą vienintelį ginklą – skiepus, ir tik jų pagalba galime apsaugoti save, artimuosius, visuomenę, bei turėti galimybę grįžti į ikipandeminį gyvenimą. Galima ir nesiskiepyti, tačiau tuomet teks dar ilgai ir rizikingai gyventi tokiomis gyvenimo sąlygomis ir suvaržymais, kokius patiriame šiuo metu, arba net blogiau. Geriausias veiksmingo skiepų poveikio pavyzdys – Respublikinė Panevėžio ligoninė. 2020 m. gruodžio mėn. sirgo per 400 ligoninės darbuotojų, nemaža jų dalis dar buvo saviizoliacijoje, tad buvo iškilusi reali grėsmė, kad gali sutrikti visas ligoninės darbas, nes katastrofiškai pradėjo stigti personalo, kuris būtinas mūsų pacientams gydyti. Gruodžio 27 d., prasidėjus vakcinacijos vajui šalyje, buvo paskiepyta per 1200 ligoninės darbuotojų, kita dalis darbuotojų įgijo natūralų imunitetą, tad 2021 m. kovo mėn. imunitetą turėjo jau per 90 proc. ligoninės darbuotojų. Baigėsi masiniai darbuotojų susirgimai COVID – 19 liga, šiuo metu pastebimi tik pavieniai susirgimų atvejai, kurie paliečia tik tuos darbuotojus, kurie nėra paskiepyti. Taigi, mes galime būti geriausiu pavyzdžiu visiems Panevėžio krašto gyventojams, kad skiepai – tai tas teisingas kelias į geresnį gyvenimą. Dar kartą kviesčiau visus aktyviai skiepytis ir neklausyti neatsakingų pareiškimų apie blogas vakcinas – visos vakcinos, kurios yra naudojamos Lietuvoje, yra patikimos kokybės, apsaugo nuo komplikuoto COVID – 19 susirgimo. Simptomai? Paskiepijus nuo kitų ligų taip pat jaučiame ir skausmą dūrio vietoje, ir nežymiai pakilusią kūno temperatūrą, nes visa tai – natūrali mūsų organizmo reakcija į skiepą, kuri greitai praeina. Šios vakcinos nuo COVID – 19 ligos niekuo nesiskiria nuo visų kitų vakcinų ir nesukelia ypatingų nepageidaujamų reakcijų, kurios būtų pavojingos žmonių sveikatai ir gyvybei.“

Arūnas Valikonis, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas: „Ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje yra gydomi patys sunkiausi COVID – 19 ligos forma sergantys pacientai, kuriems yra stipriai pažeista plaučių funkcija, pastebimas ryškus kvėpavimo nepakankamumas. Šie simptomai dažniausiai išsivysto po 2-3 savaičių nuo ligos pradžios. Šiuo metų mūsų skyriuje yra 6 pacientai – tai nėra pati blogiausia situacija, tačiau, įvertinus tai, kad palaipsniui situacija šalyje blogėja, ko gero ir mes turime ruoštis blogesniam scenarijui. Turime žinoti, kad persirgus šia infekcine liga, dar kurį laiką žmogus jaučia bendrą silpnumą, kvėpavimo funkcijos nepakankamumą dėl plaučių pažeidimų, sumažėja darbingumas. Dažnai pacientai, sirgę sunkia COVID – 19 forma ir jau pasveikę, dar lieka mūsų skyriuje dėl esančio sunkaus kvėpavimo funkcijos nepakankamumo. Skiepai – vienintelė priemonė, galinti padėti išvengti didelio sergamumo, didelio mirtingumo, nes ieškoti išeities tuomet, kada jau yra sunki ligos forma – ne pats geriausias sprendimas“.

Eugenijus Preidis, Infekcinių ligų klinikos vedėjas: „Šiuo metu mūsų klinikoje yra gydomi 42 pacientai, sergantys COVID – 19 liga. Tačiau nusiraminti neturime pagrindo - šis kelių savaičių laikotarpis gali būti labai kritinis, nes šalyje plinta britaniškojo, Pietų Afrikos susirgimų atmainos. Deja, tačiau šių atmainų susirgimai jau yra nustatyti ir Panevėžyje. Būtina žinoti, kad po susirgimo šia koronavirusine liga, egzistuoja ir taip vadinamas postkovidinis sindromas, kuris pasireiškia kritusiu darbingumu, nuovargiu, atminties sutrikimais, nervingumu, raumenų skausmais, intensyvesne širdies veikla, kraujospūdžio šokinėjimu. Šie pojūčiai gali tęstis iki 6 mėn. Pacientai, kurie yra persirgę dar ir pneumonijomis, dažnai yra priversti kreiptis į pulmonologus ir jų padedami gydosi gan ilgai. Suprantame, kad žmonės pavargo nuo karantino, nuo apribojimų, tad neretai jaučiamas lyg ir atsipalaidavimo momentas – mažiau saugomasi, ne visada ir ne visur dėvimos apsauginės veido kaukės, ne visada laikomasi būtinojo socialinio atstumo, ne visada laikomasi būtinų higienos reikalavimų. Tai, patikėkite, labai pavojingas ir galintis labai brangiai kainuoti abejingumo šiai grėsmingai infekcinei ligai pasireiškimas. Siekdami būti saugūs ir, tuo pačiu, apsaugoti savo artimuosius ir aplinkinius, neturime teisės ignoruoti karantininio laikotarpio reikalavimų ir nedvejojant, atsiradus galimybei, vakcinuotis“

Dr. Mindaugas Vaitkus, direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams: „Kaip nesirgti COVID – 19 liga yra du būdai – persirgti šia liga, įgauti imunitetą ir vėliau nebesirgti, arba vakcinuotis, kuomet skiepo pagalba žmogui sukeliamas imunitetas prieš šį virusą. Taigi, kas ko norime? Ar norime, kad liga pasireikštų ir, neduok Dieve, mes nukeliautume iki reanimacijos ir neturėtume realios garantijos dėl pilno pasveikimo, ar pasiskiepyti ir turėti tokį patį ar net didesnį imunitetą ir, kad ir susirgimo COVID – 19 liga atveju, išvengtume rimtesnių šios ligos formų. Mes patys turime apsispręsti ir rinktis. Virusas niekur nedingo ir, tikriausiai, dar ilgai niekur nedings – jis prisitaiko, kad išgyventų, jis piktėja, plinta, mutuoja, virusas nori gyventi, tačiau gyventi jis gali tik pereidamas iš žmogaus į žmogų per kvėpavimo takus ir niekaip kitaip. Taigi, norėdami nuo jo apsisaugoti, privalome dengti burną, nosį, kad neįkvėptume jo, laikytis socialinio atstumo, naudoti dezinfekavimo priemones ir laikytis elementariosios higienos. Persirgus COVID – 19 liga, žmogaus organizmas gan ilgai atsistatinėja (dusulys, kvėpavimo funkcijos sutrikimas), bet gydymo nuo šių liekamųjų reiškinių šiandien nėra – organizmas pats turi kovoti. Liga ypatingai pažeidžia plaučius, nes patenka per kvėpavimo takus. Po to atsistatymo laikotarpis yra ilgas ir sunkus, nes pažeidimas apima visus plaučius. Žmogus dūsta, dūsta visas organizmas – širdis, smegenys – ir jokie aparatai nebegali įnešti taip reikalingo deguonies. Vienintelis patikimas ir apsaugantis veiksmas šiandien, mano giliu įsitikinimu, yra skiepijimasis. Visos vakcinos veikia vienodai puikiai – jos patikrintos, sertifikuotos, veiksmingos ir saugios.“

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

SAUGI, PILNAI ATNAUJINUSI IR PAPILDŽIUSI TEIKIAMAS PASLAUGAS RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ LAUKIA PACIENTŲ (3)

 

Panevėžys

2021-03-25

 

Šiandien – pokalbių su Respublikinės Panevėžio ligoninės klinikų vadovais tęsinys apie jų vadovaujamose klinikose teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų gyventojams atnaujinimą bei šių paslaugų spektro išplėtimą, ligoninei įsigijus naują, modernią medicinos įrangą.

Remigijus Samuolis, Chirurgijos klinikos vadovas: „Karantino piko metu Chirurgijos klinikos skyriams įprastu ritmu dirbti buvo sudėtinga, susidūrėme su eile nemenkų iššūkių, ėmėmės visų būtinų epidemiologinių apsaugos priemonių, tad teko sustabdyti arba sumažinti kai kurių planinių paslaugų teikimą gyventojams. Šiuo metu Respublikinės Panevėžio ligoninės medikų bendruomenė yra imunizuota apie 90 proc., tad mes jau nesame šios infekcinės ligos platintojai ir tai sudaro galimybę ligoninei atverti duris pacientų priėmimui ir jų gydymui nuo įvairių ligų. Chirurgijos klinikos skyriai šiuo metu teikia visas ikipandeminiu laikotarpiu teiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Žinoma, kurį laiką apribojus paslaugų teikimą, susiformavo tam tikros pacientų eilės pas atskirus gydytojus specialistus, tačiau mes atsakingai šias eiles kontroliuojame ir, pirmiausia, kviečiame tuos pacientus, kurie buvo užsiregistravę iki karantino paskelbimo. Gyventojams galiu pasakyti – drąsiai ruoškitės visoms numatytoms planinėms operacijoms, kadangi šios paslaugos pilnai atnaujintos visuose Chirurgijos klinikos padaliniuose. Kita vertus, mes turime labai svarbų pastebėjimą ir nuoširdų prašymą pacientams – mielieji, jei Jūs esate užsiregistravę priėmimui, konsultacijai ar planinei operacijai ir vėliau, dėl tam tikrų priežasčių, nebenorite ar negalite nustatytu laiku atvykti pas mus, labai prašome apie tai laiku informuoti mus. Statistika rodo, kad apie 20 proc. pacientų neatvyksta paskirtu laiku pas gydytojus specialistus ir apie tai niekam nepraneša. Supraskite, kad tokia neatsakinga praktika labai apsunkina medikų darbą – paruoštos medžiagos, instrumentai, suplanuotas laikas, o paciento nėra. Nėra taip paprasta nedelsiant kviesti kitą pacientą, stovintį eilėje, nes kiekvieno paciento paruošimas planinei operacijai reikalauja ir laiko, ir tinkamo pasiruošimo. Maloniai prašome pacientų būti atsakingais ir pareigingais, o medikai visada deda ir dės visas pastangas, kad pagelbėtų Jums“.

Raimundas Petrauskas, L.e.p. Ginekologijos – akušerijos klinikos vadovas, Akušerijos skyriaus vedėjas: „Ginekologijos – akušerijos klinika nebuvo sustabdžiusi darbo ir karantininio laikotarpio piko metu, nes gimdymo procesas vyksta nuolat ir jo nei pristabdysi, nei nukelsi vėlesniam laikui. Žinoma, buvo sunkumų, visam klinikos kolektyvui reikėjo prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų, prie epidemiologinių reikalavimų, nes, norėdami nesutrikdyti klinikos skyrių darbo, privalėjome apsaugoti savo pacientes ir personalą. Reikia pasidžiaugti, kad šiuo sunkiu laikotarpiu mūsų klinika neblogai išsilaikė, personalo susirgimo atvejai buvo tik pavieniai. Buvo atvejų, kai sirgo gimdyvės, nėščiosios pacientės, tačiau visi gimdymai praėjo sėkmingai ir visos jaunosios mamytės su savo vaikučiais išvyko į namus. Šiuo metu epidemiologinė situacija nėra visiškai rami, tad pacienčių lankymai mūsų klinikoje yra labai ribojami – gimdyvių vyrams leidžiame dalyvauti gimdyme, tačiau jie turi pateikti neigiamą COVID – 19 testo rezultatą ( išduotą ne vėliau kaip prieš 48 val.) ir nejausti bei neturėti jokių koronavirusui būdingų simptomų“.

Eugenijus Preidis, Infekcinių ligų klinikos vadovas: „Mes – karantininė klinika, todėl priimame visus, kurie serga COVID – 19 liga. Šiuo metu yra uždarytas Pulmonologijos skyrius, pertvarkytas tuberkuliozės ligų korpusas, o šia liga sergančius pacientus gydytis vežame į Kauno rajone esančią Romainių ligoninę. Tokiu būdu ekstremaliu atveju turime galimybę sukomplektuoti iki 80 lovų skyrių, kuriame būtų gydomi COVID – 19 liga sergantys pacientai. Dermatologo ambulatorinę pagalbą perkėlėme į Konsultacijų polikliniką, odos ligomis sergančius pacientus nukreipėme į centrinės mūsų ligoninės terapinius skyrius, nes šios ligos nėra pavojingos ir jas galima gydyti ir kituose skyriuose. Šiuo metu klinikoje baigiamas renovuoti Maisto blokas, ES struktūrinių fondų lėšomis įrengiamos 6 palatos tuberkulioze sergantiems pacientams. Taip pat yra nupirkta ir bus sumontuota kita papildoma medicininė įranga. Odos ligomis sergančių pacientų tyrimus atliekame Dienos chirurgijos skyriuje – ten veikia naujas modernus odos ligų tyrimams skirtas aparatas. Įsigijome naują fotofainderį, kurio pagalba pacientas yra nuskenuojamas, o gydytojas specialistas gali nedelsiant pamatyti visas problemines vietas ir greitai įvertinti, į ką būtina atkreipti neatidėliotiną dėmesį. Turime pilnai sukomplektuotą ir puikiai funkcionuojančią fototerapiją, šukas, kuriomis šukuojant, ultravioletiniai spinduliai atlieka gydomąjį darbą. Mūsų klinikos kolektyvas saugus, imunizuotas ir pasirengęs padėti Jums“.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

KOVO 24 – OJI – TARPTAUTINĖ TUBERKULIOZĖS DIENA

 

Panevėžys

2021-03-24

Kovo 24 d. Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Ši diena skirta plačiau informuoti žmones apie pavojingą ligą.

Kvėpavimo organų tuberkuliozė (TB) tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija (TM) (Mycobacterium tuberculosis ), plintanti per orą su dalelėmis. Pagrindinis TM šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių TB forma. Negydomas TB sergantis žmogus gali mirti.

Kokie yra TB požymiai?

Tuberkuliozės požymiai priklauso nuo to, kurioje kūno vietoje dauginasi ligos sukėlėjas. TM dažniausiai pažeidžia plaučius (plaučių tuberkuliozė). Plaučių TB pasireiškia šiais požymiais:

Pagrindiniai:

Kiti:

• Sunkus kosulys, trunkantis 3 ar daugiau savaičių;
• Skausmas krūtinėje;
• Skreplių ar kraujo atkosėjimas.

• Silpnumas ar nuovargis;
• Svorio kritimas;
• Apetito stoka;
• Drebulys;
• Karščiavimas;
• Naktinis prakaitavimas.


Kaip plinta TB?

Tuberkuliozės mikobakterijos (TM) patenka į orą, kai plaučių TB sergantis žmogus kalba, kosėja ar čiaudi. TM ore gali išlikti kelias valandas priklausomai nuo aplinkos sąlygų. Žmogus, įkvėpęs TM užteršto oro, gali tapti infekuotu.
Koks skirtumas tarp žmogaus užsikrėtusio TM ir žmogaus sergančio TB?
Užsikrėtę asmenys savo organizme turi TM, bet jos nėra aktyvios ir nesukelia ligos, nepasireiškia TB būdingi požymiai ir žmogus neplatina ligos sukėlėjo. Nustatyta, kad tik dalis užsikrėtusių asmenų (5-10 proc.) gali susirgti arba suserga TB.
Sergančių TB žmonių organizme bakterijos aktyviai dauginasi, jiems pasireiškia TB būdingi simptomai, kosėdami jie platina užkratą. TB dažniausiai užsikrečiama, jei yra kasdienis artimas sąlytis su sergančiais asmenimis gyvenamoje aplinkoje, darbe, kitose įstaigose.

Skirtumai tarp užsikrėtusio tuberkulioze ir sergančiojo atvira tuberkuliozės forma

Užsikrėtęs, bet nesergantis tuberkulioze asmuo

Asmuo sergantis atvira plaučių tuberkuliozės forma

• Nėra jokių požymių
• Normaliai jaučiasi
• Neužkrečia TM kitų žmonių
• Dažniausiai būna teigiamas odos testas
• Normali krūtinės rentgeno nuotrauka ir skreplių tyrimas

• Sunkus kosulys, kuris trunka 3 ir daugiau savaičių
• Skausmas krūtinėje
• Kraujo ar skreplių atkosėjimas
• Silpnumas ar nuovargis
• Svorio kritimas
• Apetito stoka
• Drebulys
• Karščiavimas
• Naktinis prakaitavimas
• Gali užkrėsti TM kitus žmonės
• Dažniausiai būna teigiamas tuberkulino (Mantu) testas
• Gali būti pakitimai krūtinės rentgeno nuotraukoje, ar teigiamas skreplių tepinėlis ar pasėlis


Profilaktiniai patikrinimai

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka darbuotojams, dirbantiems maisto gamyboje, sveikatos priežiūros srityje, vaikų mokymo ir auklėjimo srityje, paslaugų teikimo gyventojams srityse ir kitose veiklos srityse, būtinas profilaktinis patikrinimas dėl tuberkuliozės prieš pradedant dirbti ir kasmet dirbant.
Gerinant tuberkuliozės profilaktiką Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka tuberkulino testas atliekamas 7 metų amžiaus vaikams ir rizikos grupių vaikams (bendraujantiems su sergančiais TB šeimoje ar kolektyve, sergantiems lėtinėmis ligomis ir kt.).

Kaip diagnozuojama TB?

Tuberkulino testas naudojamas siekiant nustatyti, ar žmogus užsikrėtęs TB. Sveikatos priežiūros specialistas įšvirkščia nedidelį kiekį tuberkulino po oda vidinėje dilbio dalyje. Po 2 - 3 dienų sveikatos priežiūros specialistas įvertina odos reakciją. Tuberkulino įšvirkštimo vietoje gali atsirasti patinimas. Išmatavus patinimo diametrą nustatoma, ar testas teigiamas, ar neigimas. Teigimas testas paprastai reiškia, kad žmogus yra infekuotas TM.
Paprasčiausias tyrimas yra skreplių ištyrimas dėl TM. Šiuo tyrimu galima greitai diagnozuoti TB ir paskirti reikiamą gydymą. Labai svarbu TM išskiriantį ligonį greitai izoliuoti ir skirti reikiamą gydymą, kontroliuojamą medicinos personalo.

Tuberkuliozės profilaktika

Skiepai nuo tuberkuliozės

Tuberkuliozės infekcija ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki 5 metų dėl pilnai nesusiformavusio imuniteto. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja šalims, kuriose registruojamas didelis sergamumas TB, skiepyti BCG vakcina vaikus kaip galima greičiau po gimimo. Jeigu sąlytį turėję šeimos nariai nebuvo paskiepiję naujagimio BCG vakcina, kūdikį būtina paskiepyti nedelsiant. Skiepijant kūdikius kuo jaunesniame amžiuje juos galima apsaugoti nuo susirgimų itin sunkiomis TB formomis, tačiau skiepijimai BCG vakcina neturi esminės įtakos sustabdant TB plitimą gyventojų tarpe. Lietuvoje nuo tuberkuliozės skiepijami naujagimiai 2-3 dieną po gimimo.

Asmeninė sergančiųjų higiena

TM platinimo tikimybė sumažėja, jeigu atvira plaučių tuberkulioze sergantis ligonis dėvi medicininę kaukę, kosėdamas vienkartine nosinaite prisidengia burną, nosį, nespjaudo ant grindų, dažnai plauna rankas ar naudoja rankų antiseptiką. Kaukės sulaiko sergančiųjų iškvepiamame ore esančius tuberkuliozės sukėlėjus. Pakartotinai kaukės nenaudojamos. Sveikatos priežiūros darbuotojams, teikiantiems paslaugas sergantiems TB, rekomenduojama dėvėti respiratorius.

Prevencijos ir saugumo priemonės sąlytį su ligoniu turėjusiems asmenims

Asmenims, turėjusiems sąlytį su ligoniu/sukėlėjo nešiotoju, kurio diagnozė patvirtinta medicinos įstaigoje, rekomenduojama vengti ilgalaikio buvimo su sergančiuoju uždaroje patalpoje (kambaryje, kabinete, klasėje ar pan.); naudoti kvėpavimo takus apsaugančias medicinines kaukes; reguliariai ir kuo dažniau vėdinti visas patalpas užtikrinant veiksmingą oro ventiliaciją, naudoti ventiliatorius; kruopščiai valyti aplinkos paviršius; nesinaudoti ligonio daiktais; kruopščiai plauti rankas; atidžiai stebėti savo ir sąlytį turėjusių vaikų sveikatos būklę.
Ilgalaikį sąlytį turėjusiems asmenims (šeimos, kolektyvo nariams) rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti sveikatą pagal gydytojo nurodymus; sergančiųjų šeimose gimusius naujagimius skiepyti nuo tuberkuliozės; stiprinti imunitetą, valgyti pilnavertį maistą, nebadauti, dažniau ir ilgiau būti gryname ore; reguliariai profilaktiškai tikrintis sveikatą, tikrinti kūdikių ir vaikų sveikatą gydymo įstaigoje pagal gydytojo rekomendacijas.

Rekomendacijos keliautojams

Keliautojams, vykstantiems į didelio sergamumo (endemines) TB šalis, rekomenduojama laikytis asmens higienos bei vartoti saugų maistą; vengti būti uždaroje patalpoje su sergančiais ar galimai sergančiais TB asmenimis (kosinčiais ir skrepliuojančiais) arba dėvėti kvėpavimo takus apsaugančias medicinines kaukes; po kelionės profilaktiškai pasitikrinti sveikatą; pasireiškus bet kokiems ligos simptomams ar negalavimams neatidėliotinai kreiptis į gydytoją, informuoti jį apie kelionę ir griežtai vykdyti gydytojo nurodymus; silpno imuniteto asmenims, kūdikiams ir kitiems rizikos grupėms priklausantiems asmenims vengti keliauti į endeminius TB atžvilgiu regionus.

Patalpų vėdinimas ir ventiliacija

Patalpų ventiliacijos tikslas – užtikrinti oro apykaitą bei kontroliuoti oro srovės kryptį, siekiant sumažinti susidūrimo su TB užkratu riziką žmonių susibūrimo vietose. Vėdinant patalpas ne tik sumažėja mikroorganizmų koncentracija ore, bet ir pagerėja bendra patalpų oro kokybė, sumažėja oro užterštumas ir kvapai. Ventiliacija gali būti natūrali, mechaninė ir mišri.

Vaikų sveikatos patikrinimai dėl TB ir profilaktika

Siekiant užtikrinti efektyvią tuberkuliozės profilaktiką ir kontrolę, mažinti tuberkuliozės plitimą, bei kuo anksčiau išaiškinti užsikrėtusių vaikų skaičių ir pradėti gydymą, vadovaujantis 2013 m. gruodžio 27 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V – 1249, kasmet Lietuvoje valstybės lėšomis turi būti atliekamas tuberkulino mėginys 7 metų amžiaus vaikams ir vaikams, priklausantiems rizikos grupėms.

Šios ligos išaiškinimui ir gydymui yra skiriamas didelis dėmesys ir materialinė valstybės parama. Panevėžyje tuberkuliozė yra gydoma Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje. Intensyvi gydymo fazė taikoma Pulmonologijos stacionare, turinčiame 40 lovų. Po stacionaro, šios ligos gydymas yra tęsiamas ambulatoriškai DOTS kabinete (tiesiogiai stebimas gydymas). Tuberkuliozę besigydantiems pacientams yra suteikiama materialinė parama, apmokamos nuvykimo į gydymosi kabinetą išlaidos. Baigus gydymo kursą, ligonis yra dispancerizuojamas 5 metų laikotarpiui jo stebėsenai.

Respublikinė Panevėžio ligoninė dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamoje „Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimo“ programoje, pagal kurią šiuo metu yra atliekamas ligoninės infrastruktūros modernizavimas, ligoninės padalinio – Infekcinių ligų klinikos – Pulmonologijos skyriaus stacionaro patalpų kapitalinis remontas, įrengta dezinfekavimo kamera, įsigyta medicinos ir kita įranga, skirta tuberkuliozės diagnostikai ir gydymui. Šio projekto metu yra vykdomi pacientų ir jų šeimų narių mokymai tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės klausimais.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

SAUGI, PILNAI ATNAUJINUSI IR PAPILDŽIUSI TEIKIAMAS PASLAUGAS RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ LAUKIA PACIENTŲ (2)

 

Panevėžys

2021-03-23

 

Tęsiame informacinių straipsnių ciklą apie atnaujintas ir papildytas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams. Šiandien kalbiname ligoninės klinikų vedėjus, kurie supažindins Jus su esama situacija jų vadovaujamose klinikose ir galimybėmis gyventojams gauti norimą specialistų gydytojų pagalbą.

Laima Sakalauskienė, Konsultacijų poliklinikos vedėja: „Konsultacijų poliklinika dirbo ir karantino laikotarpio piko metu, tačiau, laikantis visų būtinųjų epidemiologinių reikalavimų, darbų apimtys buvo kiek sumažėjusios. Šiuo metu, bendrajai situacijai gerėjant, jau dirba visi specialistai ir pacientų priimamumas yra netgi geresnis, nei anksčiau, trumpesnės eilės pas atskirus gydytojus specialistus. Noriu nuraminti visus į mūsų Konsultacijų polikliniką atvykstančius gyventojus – visas poliklinikos personalas yra paskiepytas ir šiuo metu poliklinikoje nėra nė vieno sergančio darbuotojo. Visiems pas mus atvykstantiems pacientams yra matuojama temperatūra, vykdoma jų apklausa pagal specialistų parengtą klausimyną, visada labai atsakingai valdome pacientų srautus, kad nebūtų būriavimosi prie gydytojų kabinetų. Vakcinacija vyksta, jau skiepijami ir vyresnio amžiaus gyventojai, todėl pastebime, kad pacientai mūsų poliklinikoje pradėjo lankytis drąsiau, aktyviau. Karantino piko metu nebuvo vykdomos profilaktinės programos, kurios šiuo metu yra atnaujintos ir pacientai jau turi galimybę pasitikrinti savo sveikatą profilaktiškai. Šiuo metu mes neaptarnaujame tų pacientų, kurie atvyksta tiesiai į polikliniką ir nori patekti pas specialistus. Yra nustatyta tvarka, kuri reglamentuoja gyventojų apsilankymo galimybę pas norimą gydytoją specialistą – gyventojas turi kreiptis į savo Šeimos gydytoją ir gauti el. siuntimą pas specialistą ir tuomet telefonu užsiregistruoti. Ligoninė yra pajungusi 5 telefono linijas, kuriomis pacientai gali skambinti, norėdami užsiregistruoti. Tuomet jiems bus įvardinta diena ir laikas, kuomet besikreipiantis galės atvykti konsultacijai. Taip pat galima užsiregistruoti ir internetu esveikata.lt “.

Ramunė Paliokaitė, Diagnostikos ir gydymo klinikos vedėja: „Diagnostikos ir gydymo klinikoje stengiamasi optimaliai atnaujinti ir organizuoti planines paslaugas, kurių apimtis pandemijos pakilimo laikotarpiu teko pristabdyti. Pandemijos metu intervencinės kardiologijos, insulto gydymo, intervencinės radiologijos, skausmo mažinimo, dializės, biologinės terapijos, chemoterapijos, skubiosios pagalbos paslaugos sveikatos priežiūros paslaugos nebuvo stabdomos. Nuo kovo mėn. 1 d. visiems pacientams pilnu krūviu stacionare ir ambulatoriškai pradėjome atlikti diagnostines ir profilaktines kolonoskopijas (ankstyvojo storosios žarnos vėžio susirgimo išsiaiškinimui), skrandžio endoskopinį ištyrimą intraveninėje nejautroje pacientams, turintiems įgimtų ligų, sunkių gretutinių susirgimų, psichikos sutrikimų. Įsigijome naują aparatą Fibrosan, kurio pagalba gydytojai gastroenterologai gali įvertinti kepenų elastingumą, kepenų fibrozės, kepenų susidėvėjimo laipsnį. Intervencinės radiologijos skyriuje atliekamos visų gyvybiškai svarbių organų skubios ir planinės kraujagyslių operacijos. Taip pat atliekamas kraujagyslių atvėrimas sergant miokardo infarktu, atliekamas trombų pašalinimas mechaniniu būdu, sergant galvos smegenų insultu, taip pat atliekamos įvairios lokalizacijos, kraujavimų diagnostika ir gydymas. Implantuojami elektrokardiostimuliatoriai, širdies defibriliatoriai, skirti pirminei ar antrinei staigios širdies mirties prevencijai. Neurologams pradėjus tirti ultragarsu kraujagysles ir specializuojantis pagal ligas, pagerėjo išsėtinės sklerozės, praeinančių galvos smegenų kraujotakos sutrikimų ištyrimo ir gydymo galimybės stacionare ir Konsultacijų poliklinikoje. FMR skyriuje atnaujinta šiuolaikiška reabilitacinė įranga, pacientams taikoma smūgio bangos terapija, magnetoterapija, kombinuota terapija, sudaromos individualios programos pacientams, apimančios kineziterapiją, masažą, fizioterapiją bei vandens procedūras. Vidaus ligų II skyrius yra padalintas į dvi atskirai funkcionuojančias dalis: pacientams, sergantiems COVID – 19 liga, turintiems polipatologiją ir karantiną, kuriame guldomi gydymui visi terapinio profilio suaugusieji ligoniai iki PGR testo rezultatų. Modernia medicinos aparatūra atliekame instrumentinius, laboratorinius tyrimus. Kviečiame gyventojus, kuriems buvo atidėtos planinės paslaugos, aktyviai kreiptis į savo Šeimos gydytojus, atvykti planinėms konsultacijoms, stebėjimo, dienos stacionaro, stacionaro ir kitoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Uždelstos ligos ar baimė, pastangos išvengti apsilankymo gydymo įstaigoje, gali turėti nepageidaujamų pasekmių.“

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės skelbiamas naujienas , kurios yra objektyvios, informatyvios, naudingos visiems ir kiekvienam. Laukite šios temos tęsinio – pokalbių su ligoninės Chirurgijos, Ginekologijos – akušerijos ir Infekcinių ligų klinikų vadovais.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

SAUGI, PILNAI ATNAUJINUSI IR PAPILDŽIUSI TEIKIAMAS PASLAUGAS RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ LAUKIA PACIENTŲ (1)

 

Panevėžys

2021-03-12

 

Nuo 2021 m. kovo mėn. 1 dienos Respublikinė Panevėžio ligoninė vėl dirba pilnu pajėgumu – ligoninėje yra teikiamos visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurias ligoninė teikė iki pandemijos. Ta proga su žiniasklaidos atstovais susitiko ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Šio susitikimo tikslas – informuoti visuomenę apie pilnai atsinaujinusį ligoninės darbą ir supažindinti gyventojus su naujovėmis, kurios pastaruoju metu buvo įdiegtos.

„Mes ne tik atnaujinome visas iki karantino paskelbimo teiktas paslaugas, bet ir kai kuriomis naujovėmis papildėme ligoninėje teikiamų paslaugų spektrą. Šiuo atveju būtų kalbama apie profilaktinės programos vykdymą moterims, naudojant naujos kartos mamografą su tomasintezės funkcija. Tad nuo šiol mūsų krašto moterims, norinčioms išsitirti, nebereiks vykti į Vilnių ar Kauną, nes ši paslauga jau yra teikiama ir Panevėžyje. Taip pat įsigijome naują medicinos aparatą, leidžiantį neinvaziniu būdu nustatyti kepenų tankį, prevenciškai diagnozuoti kitas kepenų ligas. Ligoninė įsigijo ir medicinos įrangą, kurios pagalba dermatologai gali atlikti nepiktybinių odos darinių gydymo ir šalinimo procedūras, kurios yra neskausmingos ir labai saugios. Taigi, karantino laikotarpiu ne tik teko kovoti su COVID – 19 liga, bet, planuodami ateities perspektyvas, įsigijome naujos, pažangios medicininės įrangos ir apmokėme mūsų specialistus dirbti su šia įranga. Dabar, pagerėjus epidemiologinei situacijai, jau galime šią įrangą naudoti efektyvesniam mūsų pacientų gydymui. Mes nuolat siekiame, kad naujos technologijos ir inovatyvūs gydymo būdai pasiektų ir regionines ligonines.

Respublikinės Panevėžio ligoninės kardiologijos ir intervencinės radiologijos specialistai nuolat sėkmingai taiko naujus diagnostikos ir gydymo metodus. Vasario mėn. pirmą kartą Lietuvoje buvo atliktos net dvi unikalios operacijos, kuomet pacientams buvo implantuoti daug ilgesni naujos kartos stentai. Džiugu, kad jos buvo labai sėkmingos – po kelių dienų abu gerai besijaučiantys pacientai buvo išleisti namo.

Buvo laikas, kai žmonės rečiau lankėsi mūsų gydymo įstaigoje – keitėsi apsilankymo pas specialistus tvarka, buvo griežti epidemiologiniai reikalavimai, gal kiek buvo ir baimės, kad gali užsikrėsti virusu. Šiuo metu pacientų srautai atsistato, nes ligos, kuriomis sergama, niekur nedingo, o be gydytojo specialisto pagalbos su jomis labai nepakovosi. Šiuo metu eilės pas gydytojus yra gerokai trumpesnės, tad ir patekti pas norimą specialistą galima daug greičiau, tereikia turėti Šeimos gydytojo siuntimą ir užsiregistruoti internetu arba paskambinus skelbiamais Konsultacijų poliklinikos telefonais.

COVID – 19 liga sergantys pacientai gydomi Infekcinių ligų klinikoje ir atskiruose karantininiuose skyriuose ligoninėje.

Šiuo metu ligoninėje per 85 proc. darbuotojų turi imunitetą COVID – 19 ligai – jie yra arba paskiepyti arba turi natūralų imunitetą. Tad, noriu visus nuraminti ir informuoti – galite drąsiai lankytis mūsų ligoninėje, nes, remiantis pasauliniais standartais, tokį imunitetą turinti gydymo įstaiga, laikoma saugia gydymo įstaiga pacientams ir personalui“, - pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Laukite šios temos tęsinio - pokalbių su Respublikinės Panevėžio ligoninės klinikų vadovais.

Būkite sveiki!

Respublikinės Panevėžio Ligoninės info.

 

 

 

Sveikinimas Kovo 11 – osios proga!

 

Panevėžys

2021-03-11

 

 

PANEVĖŽIO „ĄŽUOLO“ PROGIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI IR PEDAGOGAI APLANKĖ RESPUBLIKINĘ PANEVĖŽIO LIGONINĘ

 

Panevėžys

2021-03-10

 

Vaikų gydymo įstaiga – tai tikrai ne ta vieta, kurioje norėtume atsidurti. Bet, kartais, tai – neišvengiama. Sergant, o, ypač, lėtinėmis ligomis, gydymas ligoninėje gali užtrukti. Čia būtinas diagnostikos ir gydymo procedūras kartais lydi stresas, nerimas, baimė, ne tik mažųjų pacientų, bet ir mamyčių akyse pasirodančios ašaros. Esant tokioms situacijoms, tam tikrą įtampą patiria ir medicinos personalas, įsijausdamas į visą gydymo procesą.

Odos nudegimas – viena dažniausiai pasitaikančių įvairaus amžiaus vaikų traumų. Vaikai yra smalsūs, judrūs, aplinkinį pasaulį stengiasi pažinti liesdami, tyrinėdami įvairius daiktus.

2021 m. kovo mėn. 10 d. į Respublikinę Panevėžio ligoninę atvyko gausus būrys Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos moksleivių, lydimi mokytojų Vaidos Kriunienės, Rasos Guokienės, Ritos Jurgaitienės, Daivos Baubonienės, Irenos Stankevičienės ir mokyklos direktoriaus Remigijaus Glinskio. Šiam susitikimui su ligoninės medikais juos paskatino prieš kurį laiką įvykęs nelaimingas atsitikimas su jų draugu.

2020 m. dešimtmečiui vaikui teko patirti nudegimo traumą. Žaizda buvo gili, labai rimta, tad berniuką teko guldyti į stacionarą. Tėvams, natūralu, kilo abejonių – ar bus tinkamai pasirūpinta jų vaiku, kokia bus jo emocinė būsena? Tačiau, kaip parodė tolimesni įvykiai, nerimauti nereikėjo – Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriuje, kuriame jis buvo gydomas, moksleivis jautėsi puikiai – skyriaus personalas ne tik profesionaliai suteikė medicininę pagalbą, bet ir emocinį saugumą. Baigus gydymo kursą, vaikas ir jo artimieji nuoširdžiai dėkojo skyriaus vedėjui Gyčiui Prieskieniui, skyriaus darbuotojams už gydymą, už geranoriškumą, patarimus, už šiltus palaikančius žodžius.

Ši nudegimo istorija baigėsi laimingai, tačiau buvusio mažojo paciento šeimos nariams kilo mintis – suburti bendraminčius, surinkti pinigėlių ir, nupirkus kokybiškų tvarsčių, padovanoti juos Vaikų traumatologijos, ortopedijos ir chirurgijos skyriui. Prie šios gražios minties prisidėjo Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai, mokytojai ir kiti žmonės, atjaučiantys kito skausmą. Taigi, už paaukotus pinigus buvo nupirkta kokybiškų tvarsčių, kuriuos „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai ir įteikė ligoninės medikams kovo 10 d. Progimnazijos direktorius R. Glinskis, nuoširdžiai palaikydamas šią moksleivių iniciatyvą, sveikino visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir padovanojo ligoninei Lietuvos vėliavą, o pedagogai – įvairius suvenyrus. Susitikimo metu, kuris vyko lauke šalia ligoninės, moksleiviai dainavo, deklamavo, grojo, tuo išreikšdami savo padėką medikams, kurie kasdien rūpinasi žmonių sveikata.

Respublikinės Panevėžio ligoninės vardu Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviams, pedagogams, moksleivių tėveliams nuoširdžiai dėkojo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas ir ligoninės Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriaus vedėjas Gytis Prieskienis. Savo ruožtu ligoninės direktorius moksleiviams, pedagogams ir moksleivių tėveliams įteikė simbolines dovanėles – molinius pakabukus, simbolizuojančius Panevėžio krašto medicinos 180 – ties metų sukaktį, o progimnazijos direktoriui R. Glinskiui – šamotinio molio puodynėlę „Gerumo sparnai“ – nuoširdžią padėką už moksleivių gerumą, moksleivių tėvelių ir mokytojų pilietiškumą ir simbolizuojančią užsimezgančią Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos ir Respublikinės Panevėžio ligoninės draugystės ir bendradarbiavimo pradžią.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

 

 

Gerbiami panevėžiečiai, Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai

 

Panevėžys

2021-03-10

 

 

Gerbiami panevėžiečiai, Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai,

Vertiname Jūsų atkaklų darbą ir sakome nuoširdų Ačiū už Jūsų susitelkimą ir ryžtą šiuo nelengvu laikotarpiu. Suprantame, kad Jūsų rūpestis, darbas ir pastangos dėl visų mūsų ateities yra prasmingos. Sveikatos priežiūros kokybė, darbo sąlygos, jos gerovė ir pažanga priklauso ne vien tik nuo kompetencijos, patirties ar žinių, bet ir nuo aplinkos, įrangos kokybės ir daugybės kitų svarbių mūsų darbui veiksnių.

Kviečiame Jus prisidėti prie mus telkiančių tikslų ir idėjų ir pasinaudoti Jums suteikta galimybe skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio mūsų ligoninei. Jūsų suteiktą paramą skirsime darbuotojų darbo sąlygų gerinimui.

Su pagarba,

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės paramos gavėjo kodas 191340120.

Kurkime geresnes darbo sąlygas visi kartu!

 

 

 

 

Sveikinimas Kovo 8 – osios proga!

 

Panevėžys

2021-03-08

 

 

 

SVARBI INFORMACIJA

 

Panevėžys

2021-03-01

 

Malonu Jums, mieli panevėžiečiai ir visi Šiaurės Lietuvos krašto gyventojai, pranešti, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė nuo 2021 m. kovo mėn. 1 d. pilnai atnaujino visų ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikimą.

Keičiantis epidemiologinei situacijai Panevėžio mieste bei Panevėžio apskrityje, ligoninė palaipsniui mažino lovų, skirtų gydyti COVID – 19 liga sergančius pacientus, skaičių. Šios lovos nedelsiant buvo užimamos pacientų, sergančių kitomis ligomis. Taip pat palaipsniui atnaujino dirbą ir ligoninės skyriai, kurie šio karantino piko metu buvo laikinai sustabdę savo veiklą.

Šiuo metu ligoninėje teikiamų ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų pajėgumai sudaro apie 75 proc. asmens apsaugos priežiūros paslaugų, kurios buvo teikiamos iki karantino. To priežastis - iki šiol galiojantys epidemiologiniai reikalavimai medicinos personalo darbui ir pacientams, kurių laikymasis yra nediskutuotinai privalomas.

Kviečiame gyventojus, ypač tuos, kurie turi ilgalaikių rimtų sveikatos sutrikimų, registruotis konsultacijoms ir apsilankyti pas reikalingus gydytojus specialistus, kurie yra pasirengę suteikti Jums visą būtiną medicininę pagalbą. Savo svetainėje nuolat informuojame Jus apie laisvus priėmimo laikus pas atskirus gydytojus specialistus, tad kviečiame pasinaudoti šiomis galimybėmis.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

AKTUALI INFORMACIJA GYVENTOJAMS

 

Panevėžys

2021-03-01

Informuojame Jus, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo kovo 1 d. yra laisvų priėmimo laikų pas šiuos gydytojus specialistus:

- Alergologą ir klinikinį imunologą;

- Chirurgą;

- Darbo medicinos gydytoją;

- Dietologą;

- Kardiologą;

- Kraujagyslių chirurgą;

- Otorinolaringologą;

- Oftalmologą;

- Reumatologą;

- Urologą;

- Vaikų endokrinologą;

- Vaikų chirurgą;

- Vaikų nefrologą;

- Vaikų neurologą;

- Vaikų hematologą.

Taip pat nėra eilės akušerinei ir ginekologinei echoskopijai, kaklo kraujagyslių ultragarsiniam tyrimui, gastrofibroskopijai, programinei ir diagnostinei mamografijai.

Primename Jums, kad, norint patekti pas norimą gydytoją specialistą, Jums reikia pasinaudoti vienu iš šių registracijos būdų:

- užsiregistruoti tel. 8 45 507109, 8 45 507262, 8 613 35684, 8 633 48054, 8 682 43673;

- per savo Šeimos gydytoją;

- užsiregistruoti per internetinę prieigą www.esveikata.lt

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

EFEKTYVI IR MODERNI GERYBINIŲ ODOS DARINIŲ ŠALINIMO PROCEDŪRA RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

 

Panevėžys

2021-02-26

 

Gerybinių odos darinių šalinimas elektrokauteriu arba destrukciniu lazeriu yra efektyvi ir moderni procedūra. Prieš šią procedūrą yra atliekama gydytojo dermatologo konsultacija, kurios metu apžiūrimi odos dariniai, jie įvertinami dermatoskopu.

„Destrukcinis darinių šalinimas elektrokauteriu arba lazeriu yra pagrįstas veikiamo audinio išgarinimu. Ši procedūra nereikalauja specialaus pasiruošimo, odos darinius galima šalinti itin tiksliai ir greitai, maksimaliai išsaugant aplinkinius audinius. Gydant šiuo būdu išvengiama chirurginio pjūvio, siūlių, todėl gerokai mažesnė randėjimo bei infekcijos rizika, pasiekiamas geresnis estetinis rezultatas. Elektrokauteriu ar destrukciniu lazeriu dariniai yra šalinami nuo bet kurios kūno vietos, todėl šis būdas priimtinas dariniams esant net matomose srityse, tokiose kaip veidas ar kaklas. Priklausomai nuo odos darinių tipo ir lokacijos, jų šalinimo metu gali būti taikoma vietinė nejautra, tada procedūra yra neskausminga ir lengvai toleruojama. Tokiu būdu gali būti naikinamos seborėjinės keratozės, papilomos, hemangiomos, karpos, moliuskai, riebalinių liaukų hiperplazijos, ksanteliazmos, apgamai ir kt. Būtina pažymėti, kad lazeriu šalinami tik tie dariniai, kurie neturi supiktybėjimo rizikos“ – naują medicinos įrangą, kurią įsigijo Respublikinė Panevėžio ligoninė, pristato gydytoja dermatologė Aistė Gaigalė. Šios įrangos pagalba nuo kovo mėn. 1 d. Dienos chirurgijos skyriuje gydytoja A. Gaigalė pradės gydyti odos ligomis sergančius pacientus.

Poprocedūrinis gijimo procesas paprastas ir sklandus – galima praustis, naudoti įprastines kosmetines odos priežiūros priemones. Po gydymo lieka žaizdelė, kurios dydis priklauso nuo buvusio darinio dydžio, padengta sausu šašu, kuris savaime nukrenta per 5-12 dienų. Po procedūros pacientas iškart gali grįžti į savo kasdienę veiklą.

„Naujasis “Hyfrecator” elektrokauteris padės pasiekti aukštą procedūros kokybę, plačias naudojimo galimybes ir sklandų gijimą. Aukštos gydytojų kvalifikacijos ir modernios įrangos dėka užtikrinsime norimą tikslumą bei maksimalų estetinį rezultatą“ – naują įrangą įvertino ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Malonu, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradeda dirbti jauni, kvalifikuoti specialistai ,atstovaujantys jaunąją kartą. Šiuo atveju - gydytoja dermatologė A. Gaigalė. Tikimės, kad profesionalus jos darbas įneš naujų vėjų dermatologijoje. Gydytoja minėtas procedūras atliks dirbdama Dienos chirurgijos skyriuje ir naudodama naują įrangą . Šių paslaugų poreikis yra tikrai didelis, tad Panevėžio miesto bei apskrities gyventojai turės puikią galimybę jomis naudotis“, - džiaugėsi Dienos chirurgijos skyriaus vedėjas Rimvydas Tumas.

Kviečiame panevėžiečius ir visus Šiaurės Lietuvos krašto gyventojus, turinčius odos susirgimų ar pagrįstų nuogastavimų, kad galite sirgti odos liga, kreiptis į Respublikinę Panevėžio ligoninę. Puikūs ligoninės gydytojai specialistai, naudodami šiuolaikinius diagnostikos ir gydymo metodus bei medicininę įrangą, pasiruošę Jums padėti. Primename Jums, kad, norint patekti pas norimą gydytoją specialistą, Jums reikia gauti siuntimą iš Šeimos gydytojo, arba nustatyta tvarka užsiregistruoti Konsultacijų poliklinikoje pas norimą specialistą pradinei konsultacijai, arba užsiregistruoti per www.esveikata.lt. Laukiame Jūsų.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

 

 

SVEIKINAME ALGIRDĄ ŽEMAITAITĮ JUBILIEJAUS PROGA

 

Panevėžys

2021-02-25

 

Vasario 25 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės Lokalaus audito skyriaus darbuotojas Algirdas Žemaitaitis švenčia garbaus jubiliejaus sukaktį.

Algirdas gimė ir mokyklą baigė Šilutės rajone. 1968 m. įstojo į Kauno medicinos institutą, kurį 1974 m. sėkmingai baigė. Nuo 1980 m. kovo 3 dienos. A. Žemaitaitis pradėjo dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyr. gydytojo pavaduotojo medicinos reikalams pareigose. Nuo 2004 m. rugsėjo 1 d. iki dabar A. Žemaitaitis dirba mūsų ligoninės Lokalaus audito grupėje.

Kolegos apie Algirdą kalba taip: „Darbe - pareigingas, principingas, iniciatyvus, pasižymi kruopštumu, sąžiningumu, darbuotojų tarpe turi autoritetą, yra gerbiamas pacientų ir kolegų“.

Algirdas Žemaitaitis pastoviai domisi medicinos ir medicinos audito naujovėmis, nuolat gilina teorines ir praktines žinias. Ligoninėje jis audituoja skyrių ir padalinių darbą, kontroliuoja neatitikčių registraciją, atlieka skundų analizę, dalyvauja diegiant ligoninėje kokybės valdymo sistemą, rengiant ir tobulinant audito atitikimo dokumentus.

Gydytojas Algirdas yra Lietuvos gydytojų sąjungos narys. Jo darbas ne kartą yra įvertintas LR SAM, Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovybės padėkomis. 2004 m. Algirdui Žemaitaičiui buvo suteiktas Nusipelniusio Lietuvos Sveikatos apsaugos darbuotojo vardas ir jis apdovanotas Nusipelniusio Lietuvos Sveikatos apsaugos darbuotojo Garbės ženklu.

„Šiandien ligoninės administracija, kolegos sveikina gydytoją Algirdą jo gražaus jubiliejaus proga. Kolektyvo ir ligoninės administracijos vardu nuoširdžiai dėkoju Jums už Jūsų profesionalų darbą pacientų ir ligoninės labui, už mūsų ligoninės vardo garsinimą. Linkime Jums, gydytojau, stiprios sveikatos, linkime ir toliau būti tokiu energingu ir žingeidžiu, koks esate dabar, ir koks buvote visada. Visokeriopos sėkmės Jums Jūsų asmeniniame gyvenime ir darbe“, - sveikindamas jubiliatą kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Esu sujaudintas, visiems nuoširdžiai dėkoju už parodytą dėmesį, už nuoširdžius sveikinimus. Aš ligoninėje dirbu jau daugiau nei 40 metų, per tą laiką augo, plėtėsi mūsų ligoninė, kartu su ja augau, įgijau žinių, patirties ir aš. Labai džiaugiuosi, kad man teko garbė dirbti tokiame šauniame kolektyve, koks yra Respublikinėje Panevėžio ligoninėje“, - susirinkusiems dėkojo gydytojas Algirdas Žemaitaitis.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

 

 

INFORMACIJA APIE LAISVUS PRIĖMIMO LAIKUS KONSULTACIJŲ POLIKLINIKOJE

 

Panevėžys

2021-02-22

Informuojame Jus, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo vasario 22 d. yra laisvų priėmimo laikų pas šiuos gydytojus specialistus:

- Alergologą ir klinikinį imunologą;

- Chirurgą;

- Darbo medicinos gydytoją;

- Kardiologą;

- Kraujagyslių chirurgą;

- Otorinolaringologą;

- Oftalmologą;

- Reumatologą;

- Urologą;

- Vaikų endokrinologą;

- Vaikų chirurgą;

- Vaikų nefrologą;

- Vaikų neurologą;

- Vaikų hematologą.

Taip pat nėra eilės akušerinei ir ginekologinei echoskopijai, kaklo kraujagyslių ultragarsiniam tyrimui, gastrofibroskopijai, programinei ir diagnostinei mamografijai.

Primename Jums, kad, norint patekti pas norimą gydytoją specialistą, Jums reikia pasinaudoti vienu iš šių registracijos būdų:

- Užsiregistruoti tel. 8 45 507109, 8 45 507262, 8 613 35684, 8 633 48054, 8 682 43673;

- Per savo Šeimos gydytoją;

- Užsiregistruoti per internetinę prieigą www.esveikata.lt

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

ELASTOGRAFIJA – NAUJAS TYRIMAS ULTRAGARSU RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

 

Panevėžys

2021-02-19

 

Džiugu, kad vis dažniau mus pasiekia ne tik žinios apie sukurtą naujos kartos medicinos įrangą, suteikiančią puikias galimybes atlikti neinvazinius, neskausmingus ir labai saugius bei informatyvius tyrimus, tačiau dar džiugiau yra tai, kad ši inovatyvi įranga pasiekia mus, Panevėžio krašto gyventojus, tuo pačiu suteikiant vis daugiau galimybių realiu laiku pritaikyti šią įrangą pacientų ligų diagnostikai, stebėsenai ir gydymui.

Respublikinė Panevėžio ligoninė įsigijo neinvazinį prietaisą, skirtą kepenų ligų tyrimams atlikti elastografijos metodu. Šiuo metu daugumoje šalies gydymo įstaigų kepenų fibrozės laipsnio diagnostikai nustatyti taikoma skausminga ir rizikinga intervencija – kepenų biopsija. „Prieš įsigyjant šį aparatą pokyčius kepenyse buvo galima nustatyti tik biopsiniu tyrimu. Tačiau kiekviena intervencija į paciento kūną yra rizikinga. Be to, žmogus jaučia baimę, atsiranda įvairūs psichologiniai barjerai. Tyrimas šiuo elastografu sumažina kepenų tyrimo riziką, palengvina procedūrą, pacientui užtikrina komfortą bei saugumą, yra informatyvus ir greitas – tyrimas užtrunka apie 10 minučių ir yra neskausmingas, jam nereikia specialiai ruoštis“, - apie naują elastografą pasakoja ligoninės Gastroenterologijos skyriaus vedėjas dr. Darius Kriukas.

„Šis prietaisas – tai labai pažangi naujos kartos medicinos įranga ir jos mūsų šalyje nėra labai daug – tik didžiosiose šalies gydymo įstaigose. Kitose šalyse šis prancūzų sukurtas aparatas yra gerai žinomas ir naudojamas. Jis leidžia įvertinti kepenų fibrozės lygį (surandėjimo, susiraukšlėjimo procesą). Pastaruoju metu diagnostinės ir terapinės procedūros tampa vis mažiau invazinės, o kepenų fibrozės įvertinimas elastografu - vienas pavyzdžių, kaip invaziniai tyrimai tampa neinvaziniais. Mūsų ligoninės gydytojai nuolat tobulina savo profesinę kvalifikaciją, ligoninė įsigyja vis daugiau naujos, pažangios medicinos įrangos ir visa tai daroma turint tik vieną tikslą – plėsti asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo spektrą, jų prieinamumą ir užtikrinti nepriekaištingą šių paslaugų teikimo kokybę“, - sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Pacientams, sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis, kepenų fibrozės laipsnio nustatymas yra labai svarbus ne tik planuojant gydymą ir atsaką į jį, bet ir planuojant stebėjimą, ypač jei yra nustatoma kepenų cirozė. Diagnozuojant kepenų fibrozę, svarbu atsižvelgti į visus turimus paciento duomenis: anamnezę, fizinį ištyrimą, laboratorinių ir instrumentinių tyrimų rezultatus.

„Pirmiausia, žinoma, šis aparatas bus naudojamas atlikti tyrimus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje besigydantiems pacientams. Tačiau, gera žinia yra ta, kad tyrimus šiuo aparatu galės atlikti ir visi tie, kurie skundžiasi kepenų ligomis ar yra įtarimų dėl šio susirgimo. Kad patekti šiam tyrimui pas gydytoją specialistą, Jums reiks Jūsų Šeimos gydytojo siuntimo, arba gydytojo specialisto siuntimo, arba nustatyta tvarka užsiregistruoti Konsultacijų poliklinikoje“, - kalbėjo dr. Darius Kriukas.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Vasario 16 – oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

 

Panevėžys

2021-02-16

 

 

 

 

AKTUALI INFORMACIJA GYVENTOJAMS

 

Panevėžys

2021-02-15

 

Informuojame Jus, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo vasario 15 d. yra laisvų priėmimo laikų pas šiuos gydytojus specialistus:

- Akušerį ginekologą;

- Alergologą ir klinikinį imunologą;

- Chirurgą;

- Darbo medicinos gydytoją;

- Dietologą;

- Kardiologą;

- Kraujagyslių chirurgą;

- Otorinolaringologą;

- Oftalmologą;

- Reumatologą;

- Urologą;

- Vaikų endokrinologą;

- Vaikų chirurgą;

- Vaikų nefrologą;

- Vaikų neurologą;

- Vaikų gastroenterologą;

- Vaikų hematologą.

Taip pat nėra eilės akušerinei ir ginekologinei echoskopijai, kaklo kraujagyslių ultragarsiniam tyrimui, gastrofibroskopijai, programinei ir diagnostinei mamografijai.

Primename Jums, kad, norint patekti pas norimą gydytoją specialistą, Jums reikia pasinaudoti vienu iš šių registracijos būdų:

- užsiregistruoti tel. 8 45 507109, 8 45 507262, 8 613 35684, 8 633 48054, 8 682 43673;

- per savo Šeimos gydytoją;

- užsiregistruoti per internetinę prieigą www.esveikata.lt

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

VASARIO 11 – OJI – PASAULINĖ LIGONIŲ DIENA

 

Panevėžys

2021-02-11

 

Apie Pasaulinės ligonių dienos įvedimą popiežius Jonas Paulius II pranešė apaštališkuoju laišku, paskelbtu 1992 m. gegužės 13 – ąją dieną – jam labai brangią Fatimos Marijos šventės dieną. Šventojo popiežiaus įvesta Ligonių diena iškelia į Bažnyčios dėmesio centrą vieną svarbiausių krikščioniškojo liudijimo aspektų – pareigą Kristaus, kuris gydė žmonių kūno ligas ir dvasines negalias, pavyzdžiu liudyti gailestingą meilę sergantiesiems. Ligonių diena kartu yra proga apmąstyti, planuoti ir įvertinti Bažnyčios sielovadines iniciatyvas šioje specifinėje, bet, kartu, labai plačioje jos veikimo sferoje.

Pirmą kartą minėtos Pasaulinės ligonių dienos pagrindinė šventė 1993 m. vasario 11 – ąją buvo surengta Lurdo šventovėje. Nuo 2008 m. Pasaulinės ligonių dienos yra švenčiamos ir vietiniu mastu – vyskupijose ir parapijose, o didieji renginiai organizuojami kas keleri metai.

Kasmet popiežius skelbia žinią Pasaulinės ligonių dienos proga. Šiais metais popiežius Pranciškus savo „Žinioje 29 – osios Pasaulinės ligonių dienos proga“ kalba apie pasitikėjimo ir artumo svarbą, kurių ypatingai reikia dabartinėmis pandemijos sąlygomis.

„Brangūs broliai ir seserys,

29 – osios Pasaulinės ligonių dienos minėjimas 2021 m. vasario 11 – ąją, Lurdo Švč. Mergelės Marijos liturginio minėjimo dieną, yra tinkama proga atkreipti ypatingą dėmesį į ligonius, taip pat jais besirūpinančius tiek sveikatos apsaugos institucijose, tiek šeimose ar bendruomenėse. Visiems, ypač vargingiausiems ir esantiems visuomenės paribiuose, reiškiu dvasinį artumą ir patikinu, kad Bažnyčia juos myli ir jais rūpinasi.

...

Pavedu Marijai, Gailestingumo Motinai ir Ligonių sveikatai, visus ligonius, sveikatos apsaugos darbuotojus ir visus tuos, kurie rūpinasi kenčiančiaisiais. Tegul ji iš Lurdo grotos ir iš daugybės pasaulyje jai dedikuotų šventovių palaiko mūsų tikėjimą ir mūsų viltį, tepadeda ji mums rūpintis vienas kitu su broliška meile.

Visiems ir kiekvienam iš visos širdies teikiu palaiminimą“.

Popiežius Pranciškus

Pasaulinės ligonių dienos proga Jo Ekscelencija Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM aukojo Šv. Mišias Katedroje už ligonius, už kenčiančius, už gydytojus, slaugytojus, savanorius ir visus geros valios žmones, kurie slaugo sergančius, padeda jiems, rūpinasi jų sveikata ir buitimi.

Pasibaigus Šv. Mišių aukai, Jo Ekscelencija atvyko į Respublikinę Panevėžio ligoninę ir, lydimas ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko, Diagnostikos ir gydymo klinikos vedėjos Ramunės Paliokaitės bei ligoninės kapeliono Pavel Andžejevski, lankė ligoninėje besigydančius ligonius, linkėdamas jiems sveikatos, kantrybės, ir greito grįžimo namo pas savo artimuosius.

„Rūpintis silpnaisiais, kenčiančiais – visų mūsų pareiga ir svarbiausias pašaukimas Žemėje. Tai vyksta per pasitikėjimu grindžiamą tarpasmeninį santykį ir pagarbą vienų kitiems. Privalome padėti jiems ir siekti, kad ligonio orumas nuolat būtų dėmesio centre, kad būtų saugomas sveikatos apsaugos darbuotojų profesionalumas ir palaikomi geri santykiai su pacientų šeimomis. Linkiu visiems segantiems ir kenčiantiems sveikatos, stiprybės, kantrybės ir Dievo palaimos, kovojant su juos užklupusiomis ligomis“, - lankydamasis ligoninėje kalbėjo Jo Ekscelencija Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

„Mes labai džiaugiamės, kad tokiu įtemptu ir atsakingu laikotarpiu sulaukėme garbių svečių – Pasaulinės ligonių dienos proga mūsų ligoninėje šiandien lankosi Jo Ekscelencija Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, kuris išreiškė norą aplankyti ligoninėje besigydančius pacientus. Šis vyskupo vizitas į ligoninę – labai svarbus ir reikšmingas įvykis pacientams ir ligoninės darbuotojams, nes visi yra išsiilgę betarpiško bendravimo, atidos, nuoširdaus padrąsinančio žodžio. Ligoninės bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkoju Jo Ekscelencijai Panevėžio vyskupui Linui Vodopjanovui OFM už pacientams ir ligoninės personalui parodytą dėmesį, pagarbą, už nuoširdžią užuojautą, už suteiktą viltį ir palaiminimą“ – Panevėžio vyskupo vizitu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje džiaugėsi ir dėkojo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

P.S. pacientų ir darbuotojų sutikimai juos fotografuoti ir nuotraukas viešinti yra gauti.

 

 

Šv. Mišių auka Pasaulinės ligonių dienos proga

 

Panevėžys

2021-02-10

 

„Dieve, minėdami pasaulinę ligonių dieną, tave meldžiame: stiprink ligonius, kad Jie savo kentėjimus aukotų kenčiančiam Kristui, tegul mūsų maldos išprašo Jiems kantrybės ir sveikatos, o gydytojams bei slaugytojams – atsidėjimo ir meilės“.

Mielieji,

minint Pasaulinę ligonių dieną vasario 11 – ąją, Lurdo Švč. Mergelės Marijos liturginio minėjimo dieną, kviečiu Jus visus bendrai maldai – vasario 11 – ąją d. Jo Ekselencija Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM Katedroje aukos Šv. Mišias už ligonius, jais besirūpinančius medikus ir globėjus. Šv. Mišių auka prasidės 8.00 val. ir bus transliuojama Respublikinės Panevėžio ligoninės Facebook paskyroje.

Pasibaigus Šv. Mišių aukai, Jo Ekselencija Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM vyks į Respublikinę Panevėžio ligoninę ir nuo 10.00 val. kartu su ligoninės direktoriumi Arvydu Skorupsku lankys ligonius ir medicinos darbuotojus.

Kviečiu pasimelsti už visus sergančius ir kenčiančius bei už juos gydančius medikus ir slaugos darbuotojus.

Kun. Pavel Andžejevski

Respublikinės Panevėžio ligoninės kapelionas

 

 

 

FIZINĖ MEDICINA IR REABILITACIJA RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

 

Panevėžys

2021-02-09

 

Respublikinės Panevėžio ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) skyrius buvo įkurtas 1998 m. sausio 6 d. Per daugiau nei dvidešimt darbo metų sukaupta didelė patirtis dirbant su neurologinio, judamojo atramos aparato pažeidimų profilio pacientais. Jau daugiau nei dešimt metų teikiame fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugas ir kraujotakos ligomis sergantiems pacientams. Skyriuje dirba kvalifikuota, didžiulę darbo patirtį turinti specialistų komanda, suderinta sklandi pacientų aptarnavimo sistema – kiekvienas mūsų pacientas gauna individualią pagalbą, jo poreikiams, darbui su juo yra skiriamas nuolatinis dėmesys.

Pagrindinis mūsų tikslas – teikti kompleksinės reabilitacijos paslaugas asmenims po ligų, traumų, turintiems fizinę negalią, siekiant jų savarankiškumo, visapusiško savęs realizavimo ir geresnės gyvenimo kokybės.

FMR skyrius teikia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų konsultacijas, vykdo ambulatorinę reabilitaciją bei I reabilitacijos etapo paslaugas. Ligoniai gali gydytis su gydančio gydytojo siuntimu, kai paslaugos apmokamos ligonių kasų lėšomis, taip pat ir be siuntimo, kai susimoka patys. Tai gi į RPL FMR skyrių pacientai atvyksta iš kitų daugiaprofilinės ligoninės skyrių ( po gydymo kurso) arba iš ambulatorinės grandies (po ūmių ligų ar lėtinių ligų paūmėjimo gydymo). Ambulatorinei reabilitacijai II ir ambulatorinei reabilitacijai I pacientus į FMR skyrių nukreipia ir siuntimą reabilitacijai išduoda gydantis gydytojas po FMR gydytojo konsultacijos. FMR gydytojo konsultacijos su gydančio gydytojo siuntimu atliekamos RPL Konsultacijų poliklinikoje. FMR gydytojas įvertina paciento funkcinę būklę ir sudaro I reabilitacijos etapo paslaugų planą. Taip pat konsultuoja pacientus ir be siuntimo. Paskirtos procedūros atliekamos RPL FMR skyriuje.

Su pacientais individualiai dirba specialistų komanda: FMR gydytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, masažuotojas, psichologas, socialinis darbuotojas, FMR slaugytoja, jei reikalinga ir logopedas.

Reabilitacijos programoje taikomos priemonės:

Kineziterapija – gydymas judesiu – yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Kineziterapija taikoma pacientams prieš ir po operacijų, esant įvairiems rankų, kojų, nugaros skausmams, ortopediniams stuburo, veido nervo pažeidimams, sergant kvėpavimo, širdies-kraujagyslių ligomis, po sausgyslių, raiščių patempimų, įvairių kaulų lūžių, sąnarių traumų ir kt. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies-kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę.
Kineziterapijoje naudojamos įvairios metodikos, taikomos įvairios priemonės: REDCORD sistema, peties sąnario pasyvių judesių amplitudės atstatymo aparatas, "Gymnic" kamuoliai, įvairūs svareliai, treniruokliai, tamprios juostos, lazdos, nestabilūs paviršiai ir kt.

Atsižvelgiant į paciento diagnozę ir jo nusiskundimus, yra skiriama individuali kineziterapija:

· - sergant kvėpavimo sistemos ligomis;

· - aktyvūs pratimai reabilituojant po įvairių ligų (atlieka pats ligonis, prižiūrimas specialisto);

· - po traumų ir ortopedinių susirgimų;

Kineziterapija vandenyje – tai bendra vonios ir stuburo tempimo vandenyje gydomoji procedūra. Šios procedūros metu apjungiamas vandens ir kineziterapijos gydomasis poveikis, siekiant koreguoti sutrikusias raumenų, raiščių bei sąnarių funkcijas. Ši procedūra taip pat yra individuali. Po kineziterapijos vandenyje procedūrų sustiprėja raumenys ir raiščiai; pristabdomas stuburo patologinių procesų progresavimas, raumenų atrofijos, stuburo deformacijų vystymasis; didėja juosmeninės ir kaklinės stuburo dalies paslankumas, tolerancija fiziniam krūviui; gerėja medžiagų apykaita, nuotaika; judesiai tampa laisvesni ir žymiai mažiau skausmingi.

Ergoterapija (gr. Ergon – darbas, therapeia – gydymas) – pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla, siekiant padėti pacientams savarankiškai gyventi, atsižvelgiant į jų norus, poreikius bei visuomenės nustatytus reikalavimus. Skatinama pacientus siekti maksimalaus funkcinio nepriklausomumo visose gyvenimo srityse.

Pagrindinis ergoterapijos tikslas – mokyti pacientą atlikti veiklą, užduotis ir vaidmenis, siekiant užtikrinti jo produktyvų gyvenimą, savęs bei aplinkos kontrolę. Įvertinus paciento funkcinę ir psichinę būklę ergoterapijos procedūra gali būti: aktyvi, pusiau aktyvi, pasyvi. Ergoterapijos procedūra gali būti atliekama be priemonių arba su priemonėmis (įvairūs kamuoliukai, terapinė masė, įvairaus pasipriešinimo gumos ir kt. Rankų - kojų judesių treniravimui naudojamas MOTOmed MUVI treniruoklis.) Procedūros metu didėja judesių amplitudė, lavėja smulkioji motorika, stiprėja nusilpę raumenys, gerėja audinių aprūpinimas krauju, gerėja koordinacija.

Fizioterapija (gr. physis – gamta, therapeia – gydymas) – tai gydymas natūraliais bei dirbtiniais fiziniais veiksniais. Gydant fiziniais veiksniais, gerinama audinių mityba ir kraujotaka, slopinamas uždegimas, gerinamas raumenų tonusas, silpninami spazmai, o svarbiausia – malšinamas skausmas. Šis metodas – svarbi medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, pagerina gyvenimo kokybę.
Mūsų FMR skyriuje taikomų fizioterapijos metodų ir procedūrų bazę papildėme: Smūgio bangos terapija – medicinoje taikomos smūginės bangos yra garso banga, kuri perduoda aukštą energiją į skaudamą tašką ir skatina gijimo, regeneracinius ir atkuriamuosius procesus. Skiriama esant šioms būklėms: Achilo sausgyslės tendinitas, girnelės tendinitas, kulnakaulio atauga, riešo kanalo sindromas, epikondilitas ir kt. Gydomasis efektas: mažėja skausmas, mažėja audinių tempimas, gerėja audinių kraujotaka ir mityba.

Magnetoterapija – tai organizmo veikimas žemo dažnio kintamu arba nuolatiniu magnetiniu lauku. Skiriama esant periferinės kraujotakos, judamojo-atramos aparato pažeidimams, demielinizuojančioms periferinės nervų sistemos ligoms, odos vientisumo pažeidimams, alerginėms odos ligoms, smegenų kraujotakos sutrikimams (po insultų, traumų), sergant išemine širdies liga, I ir II stadijos hipertonine liga, bronchine astma, lėtine pneumonija, rinitais, esant osteochondrozei, osteoartrozei. Gydomieji efektai: kraujagysles plečiantis, priešuždegiminis, nuskausminantis, patinimus mažinantis, raminantis, kraujospūdį mažinantis, imunitetą stiprinantis, alergijos reiškinius mažinantis poveikis.

Kombinuota terapija – tai gydymo metodas, kada vienu metu taikomi keli gydomieji veiksniai, kurie veikdami kartu sustiprina vienas kito poveikį. Derinamas UG kartu su impulsinėmis srovėmis. Gydomasis efektas: mažėja skausmas, gerėja audinių kraujotaka ir mityba, slopina lėtinį ir poūmį uždegimą, didina jungiamojo audinio elastingumą, skatina audinių metabolinius procesus.

Taip pat FMR skyriuje taikoma:

Darsonvalizacija – tai gydymas kintamąja impulsine aukšto dažnio ir įtampos elektros srove. Ši procedūra skiriama esant periferinės nervų sistemos ligoms, kai vyrauja kraujotakos sutrikimas ir skausmo sindromas, kraujagyslių patologijos ligoms gydyti (Reino liga, migrena ir kt.), odos vientisumo pažeidimams ir trofinėms opoms, ausų, nosies, gerklės ligoms, odontologinėms ligoms. Gydomasis efektas: mažina skausmą, gerina kraujotaką, stiprina imuninę sistemą.

Mikrobangų terapija – tai gydymas superaukšto dažnio magnetiniu lauku. Skiriama esant judamojo-atramos aparato ligoms gydyti (kelių, klubų, čiurnų ir kt. sąnarių artrozei, kontraktūroms, reumatoidiniam artritui), ausų, nosies, gerklės ligoms (sinusitas, ausų uždegimas, lėtinė neinfekcinė sloga ir kt.), nervų sistemos ligoms (radikulopatija ir kt.). Gydymo poveikis: mažina uždegimą (gerėja mikrocirkuliacija, medžiagų apykaita), mažina alergiją (veikia limfinį audinį, slopina autoantikūnų sintezę, didina gliukokortikoidų aktyvumą), slopina kraujagyslių spazmus (gerėja kraujotaka), gerina audinių atsinaujinimą (stimuliuoja kolageno susidarymą, randėjimą), ramina,nuskausmina, skatina gijimą, mažina raumenų spazmus, lengvina judesius sąnariuose.

Impulsinių srovių terapija – taikoma simptominiam ir lėtiniam skausmui mažinti bei raumenims stimuliuoti. Tai ir galvaninės, interferentinės, diadinaminės, TENS ir kt. srovės skiriama esant ūmiam ir poūmiam skausmo sindromui, susijusiam su periferinių nervų pakenkimu, vertebrogeniniams skausmams, po traumų (raumenų patempimas, sutrenkimas, sumušimas). Bei raumenų elektrinis stimuliavimas (RES) – taikoma esant hipokinezijai, raumenų tonuso nusilpimui, kraujotakos aktyvinimui, kai reikia skatinti žarnyno judesius pooperaciniu laikotarpiu. Gydomasis poveikis: sustiprėja raumens jėga, tonusas, ištvermė, skatinama periferinė kraujotaka, metaboliniai raumenų procesai.

Ultragarsas – tai gydymas aukšto dažnio mechaniniais virpesiais. Taikomas gydant uždegimines ir degeneracines sąnarių ligas, traumų bei judamojo-atramos aparato pažeidimo pasekmes, kvėpavimo organų, virškinamojo trakto, akių ligas. Ultragarsu galima padėti įsiskverbti į organizmą medikamentams. Gydomasis efektas: slopina lėtinį ir poūmį uždegimą, didina jungiamojo audinio elastingumą, skatina audinių metabolinius procesus.

Aerozolių terapija (inhaliacijos) – plačiai taikoma kvėpavimo bei širdies-kraujagyslių sistemų ligoms gydyti. Aerozolių terapijos tikslas – paskirti norimo vaisto terapines aerozolio dozes į kvėpavimo takus per trumpą laiką. Skiriama drėkinti kvėpavimo takus, palengvinti sekreciją, mažinti uždegimą, gerinti kraujotaką, esant kvėpavimo sistemos ligoms (bronchinei astmai, lėtiniam bronchitui ir kt.).

Šilumos terapija - priskiriama gydymui temperatūriniais veiksniais, kada gydymui naudojami fiziniai veiksniai, atiduodantys šilumą organizmui. Pas mus naudojamos parafino vonelės. Ši procedūra taikoma, sergant esant plaštakų, riešų sąnarių uždegimais, kontraktūroms po traumų prieš kineziterapijos ar ergoterapijos procedūras.

Kompresinė terapija (limfodrenažinis masažas) – tai specialiu aparatu atliekama procedūra, skirta limfos ir veninės kraujotakos apytakos gerinimui. Gydomasis efektas: gerėja limfos apytaka, išsiplečia kraujagyslės, šalina audiniuose susikaupusius skysčius, stimuliuoja ląstelių ir medžiagų apykaitą, stiprėja skausmą mažinantis poveikis. Skiriama esant pirminei ir antrinei limfoedemai, lėtinio venų nepakankamumo sukeltai veninei ir limfinei edemai, pooperacinės edemos atveju, kraujotakai gerinti, esant venų varikozei (išsiplėtusioms kojų venoms), trombozės profilaktikai.

Klasikinis masažas – taikomas įvairioms ligoms gydyti, pažeistoms organizmo funkcijoms atkurti bei normalizuoti. Masažas gerina trofinius procesus odoje, aktyvina medžiagų apykaitą, intensyvina dujų apykaitą organuose bei audiniuose, gerina kraujo ir limfos apytaką, raumenų elastingumą, didina jų gebėjimą greičiau susitraukti ir atsipalaiduoti, didina jų darbingumą.

Povandeninis masažas yra atliekamas stipria vandens srove, gulint specialioje vonioje. Vanduo vonioje gėlas, 35–37 ºC temperatūros. Šiltame vandenyje geriau atsipalaiduoja raumenys. Vandens aplinkoje sumažėja spazmai, greitesnis nuskausminimo efektas, gerėja sąnarių lankstumas, judesiai atliekami laisviau, lengviau. Povandeninis masažas, palyginti su masažu rankomis, turi gilesnį ir stipresnį poveikį organizmui.

Hidroterapija – tai įvairios temperatūros gėlo vandens procedūros, skirtos gydymui, sveikatinimui, ligų prevencijai. Vanduo veikia savo temperatūra, o taip pat mechaniškai. Mechaninį vandens poveikį lemia vandens masės judėjimas, hidrostatinis slėgis ir asmens nesvarumo būsena.

Masažinė -sūkurinė vonia – tai vandens procedūra, kurios metu organizmas (išskyrus galvą, kaklą ir krūtinės viršutinę dalį) visiškai ar dalinai panardinamas į vandenį ir veikiamas vandens srovėmis, kurios audinius masažuoja, atpalaiduoja, gerina audinių aprūpinimą maisto medžiagomis, skatina gijimo procesus. Ši vonia ypač tinka gydant potrauminius sutrikimus, kontraktūras, sąnarių ir raumenų pažeidimus, kraujotakos sutrikimus galūnėse.
Perlinė vonia – tai gydymas vandeniu, kurio dujinis komponentas – oras – pasiskirsto vandenyje įvairių dydžių burbuliukais ir juda įvairiomis kryptimis, dirgina jutiminius bei temperatūrinius odos receptorius, todėl neurorefleksiškai sukelia raminamojo poveikio efektus. Odai įtaką daro kontrastinė temperatūra (dėl skirtingo vandens dujų šilumos laidumo ir imlumo).

Cirkuliacinis dušas – tai vertikalių vamzdžių su skylutėmis sistema, kuri įrengta specialioje kabinoje. Pro skylutes tekantis gėlas vanduo horizontaliomis pailgomis vandens čiurkšlėmis masažuoja visą žmogaus kūną. Šiluma nuramina kūną, sumažina vidaus organų aktyvumą. Spaudimo metu, kurį sukelia vandens paviršius, yra stipriai dirginami odos periferiniai receptoriai. Procedūros metu gerėja medžiagų apykaita, aktyvinama virškinimo sistema, reguliuojama kraujo tėkmė ir mažinamas jautrumas skausmui.

Šarko dušas - tai labai efektyvus masažavimo vandeniu būdas. Specialiu įrenginiu 2-3 atmosferų spaudimo 35-36°C temperatūros vandens srove paeiliui masažuojamas visas kūnas (išskyrus galvą), ilgiau tos kūno vietos, kuriose yra didesnis raumenų ir riebalų sluoksnis, taip pat sąnariai. Ši procedūra skiriama esant hipotonijai, nuovargio sindromui, funkciniams nervų sistemos sutrikimams, I-II° nutukimui, celiulitui.

Logoterapija taikoma ligoniams, sergantiems įvairiomis nervų sistemos ligomis, po galvos traumų, insultų, auglių ir kt. Logoterapeutas įvertina ir įvairiomis metodinėmis priemonėmis šalina ar sumažina vaikų ir suaugusiųjų kalbėjimo, kalbos, balso, rijimo ir komunikacijos sutrikimus. Parenka įvairius korekcijos metodus ir būdus, padedančius ligoniui greičiau įveikti ar sumažinti sutrikimą. Esant veido parezei atlieka logopedinį masažą ir mankštą.

Individualios psichologo konsultacijos tikslas – padėti sergančiajam prisitaikyti prie pakitusių aplinkybių, susidorojant su neigiamomis emocijomis ar socialinių ryšių kokybės sumažėjimu. Individualių pokalbių metu psichologas padeda išgyventi sunkumus, geriau susivokti savyje, įveikti beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmus, spręsti tarpasmeninius konfliktus, efektyviau valdyti stresą, geriau suprasti susiklosčiusią situaciją ir priimti sprendimus. Individuali psichologinė konsultacija padeda žmogui plačiau pažiūrėti į savo gyvenimišką situaciją, naujai įvertinti savo vaidmenį, remiantis nauju suvokimu, keisti savo elgesį.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje yra teikiamos ir socialinės konsultacijos.

Fizinė medicina ir reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas po operacijų, traumų ar sergantiems lėtinėmis ligomis, siekiant kuo geriau atkurti sutrikusias funkcijas, jas kompensuoti ar palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje dirbanti profesionali, didžiulę patirtį sukaupusi medicininės reabilitacijos specialistų komanda kviečia Jus atvykti ir pasinaudoti šiame skyriuje kokybiškai teikiamomis fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugomis. Esame pasiruošę padėti Jums, taikydami individualius reabilitacijos metodus, suteikdami gydytojo reabilitologo konsultacijas.

Būkite sveiki!

Kristina Penkauskaitė

Respublikinės Panevėžio ligoninės

 

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus l.e.p. vedėja

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

 

GYVENTOJŲ DĖMESIUI

 

Panevėžys

2021-02-08

 

Informuojame jus, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo vasario 8 d. yra laisvų priėmimo laikų pas šiuos gydytojus specialistus:

- Akušerį ginekologą;

- Alergologą ir klinikinį imunologą; chirurgą;

- Darbo medicinos gydytoją;

- Dietologą;

- Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją;

- Kardiologą;

- Kraujagyslių chirurgą;

- Neurochirurgą;

- Otorinolaringologą;

- Oftalmologą;

- Pulmonologą;

- Reumatologą;

- Urologą;

- Vaikų endokrinologą;

- Vaikų chirurgą;

- Vaikų nefrologą;

- Vaikų hematologą.

Taip pat nėra eilės akušerinei ir ginekologinei echoskopijai, kaklo kraujagyslių ultragarsiniam tyrimui, gastrofibroskopijai, programinei ir diagnostinei mamografijai.

Primename Jums, kad , norint patekti pas norimą gydytoją specialistą, Jums reikia užsiregistruoti tel. 8 45 507109, 8 45 507262, 8 613 35684, 8 633 48054, 8 682 43673, per savo Šeimos gydytoją arba per internetinę prieigą www.esveikata.lt

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

EUROPOS EPILEPSIJOS DIENA

 

Panevėžys

2021-02-08

 

Europos Epilepsijos diena minima antrąjį vasario mėn. pirmadienį. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta 2011 m. vasario 14 dieną.

Šios dienos minėjimo tikslas – kuo plačiau supažindinti visuomenę su šios ligos sukeliamomis problemomis, išmokti jas spręsti bendrai su sergančiais šia liga pacientais, suprasti sergančiuosius ir jiems kuo daugiau padėti. Epilepsija – tai klastinga liga, kuri gali prasidėti kiekvienam ir bet kuriame amžiuje. Tai liga, kuri pasireiškia staigiais, įvairaus sunkumo ir dažnumo sąmonės sutrikimo priepuoliais, kurių priežastis ir pobūdis gali būti labai įvairūs. Dažniausios ligos priežastys yra buvusios galvos traumos, neuroinfekcijos, insultai, navikai, kartais ir įgimti ar įgyti genetiniai sutrikimai. Epilepsijos formų yra labai daug, kiekviena iš jų turi savo gydymą. Epilepsija – tai liga visam gyvenimui, su kuria reikia susigyventi, išmokti epilepsijos priepuolių išvengti ir save apsisaugoti nuo galimų susižalojimų priepuolio metu.

Šiuo metu epilepsijos gydymas yra labai pažengęs: yra daug labai efektyvių medikamentų, išskirtiniais atvejais taikomas ir chirurginis epilepsijos gydymas. Šiuolaikinis epilepsijos gydymas padeda pacientams visiškai išvengti priepuolių pasikartojimo arba pasiekti, kad priepuoliai būtų labai reti. Maždaug pusei pacientų gydymą priešepileptiniais vaistais galima nutraukti, jei pacientas bent per 2 metus nepatiria epilepsijos priepuolių.

Epilepsijos priepuolio požymiai dažniausiai atsiranda tokia seka:

- staigus riktelėjimas, sustingimas – akių žvilgsnis į viršų – galva atsilošia atgal, liemuo išsiriečia lanku – ritmiški raumenų traukuliai – putos iš burnos – veido pamėlynavimas – garsus kvėpavimas – vyzdžių išsiplėtimas – nevalingas šlapinimasis, tuštinimasis – miegas.


Pirmoji pagalba epilepsijos priepuolio metu:

- prilaikyti krentantį žmogų, kad nesusižalotų – įsiminti traukulių pradžios laiką – prilaikyti galvą, tarp dantų nedėti jokių kietų daiktų – saugoti, kad neužspringtų – atlaisvinti drabužius, neslopinti traukulių fizine jėga – priepuolio metu nieko neduoti gerti – nevežti į ligoninę priepuolio metu – pasibaigus traukuliams atverkite kvėpavimo takus, paguldykite ligonį ant šono ir stebėkite gyvybines funkcijas – sąmonę, kvėpavimą, pulsą – ramiai kalbinkite ir būkite su ligoniu, kol būklė taps normali.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nuolat skiriamas atsakingas dėmesys ir teikiama būtinoji medicininė pagalba pacientams, sergantiems epilepsija. Visi pacientai nuolat kviečiami atidžiai stebėti ne tik savo fizinę bet ir psichologinę savijautą, pagerinti savo gyvenimo kokybę laikantis režimo, kurį paskyrė gydytojas. Pacientų, sergančių epilepsija, gydymui ligoninėje yra reikiama medicininė įranga, naudojami pažangūs diagnostikos ir gydymo metodai ir visada pacientui padėti pasirengę kompetetingi specialistai.

Minint Europos Epilepsijos dieną norėtųsi suteikti sergantiems šia liga optimizmo, paskatinti pacientus nesidrovėti kreiptis į medikus ir bendrai spręsti iškylančias tiek medicinines, tiek ir socialines šios ligos sukeliamas problemas.

Būkite sveiki!

Linas Masiliūnas

gydytojas neurologas,

II Neurologijos skyriaus vedėjas

 

 

 

AORTOS DISEKACIJOS GYDYMAS RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

 

Panevėžys

2021-02-05

 

Aortos disekacija yra viena iš pavojingiausių ligų. Aorta yra didžiausia žmogaus organizmo kraujagyslė. Disekacijos priklausomai nuo pažeidimo vietos yra skirstomos pagal DeBakey ir Stantfordo klasifikacijas.

Kiekviena disekacija yra mirtinai pavojinga. Disekacijos pasireiškia sunkiai valdomu skausmu , nevaldoma hipertenzija, greitu aortos plėtimusi, įvairių vidaus organų pažeidimu dėl perplyšusių kraujagyslių, gali būti kraujavimas į krūtinės ląstą, kraujavimas prie aortos ar į tarpuplautį, kraujavimas į pilvo ertmę, dubenį. Visi simptomai priklauso nuo pažeidimo vietos, pobūdžio , intensyvumo.

2021 m. sausio mėn. į Respublikinę Panevėžio ligoninę buvo paguldytas pacientas, kuriam buvo diagnozuota sunki aortos disekacijos būklė. Mūsų gydytam ligoniui situacija buvo labai grėsminga, dėl labai išreikšto pažeidimo - ligoniui buvo perplyšusi aorta nuo krūtinės ląstos vidurio iki pat distalinės dalies , taip pat buvo perplyšusios ir abi klubinės arterijos iki pat kirkšnių. Taip pat buvo išsiliejęs kraujas į dubenį iš aortos. Buvo beveik pilnai perplyšusios kairio inksto, pasaito arterija (maitina visą žarnyną), pilvinio kamieno arterija (maitinanti kepenis, blužnį, kasą), taip pat buvo pilnai užsidariusi dešinės kojos arterija.

Visas perplyšimo mechanizmas , kuris gali būti statinis, dinaminis ar mišrus paaiškintas lentelėse, kur parodyta , kaip perplyšta kraujagyslės.

 

 

 

Viena iš didžiausių problemų disekacijos metu (B tipo, kaip mūsu atveju) yra daugybinis organų (inkstų , žarnyno, kepenų, galūnių ir kt.) pažeidimas. Mūsų gydytam ligoniui buvo nuplyšusios kairio inksto, žarnyno, kepenų, dešinės kojos arterijos, todėl buvo reikalingas skubus nuplyšusių arterijų atstatymas stentų pagalba, nes vystėsi minėtų organų nepakankamumas. Kaip yra atstatoma parodyta lentelėse.

 

 

 

Atlikus išsamius tyrimus buvo priimtas sprendimas skubiai operuoti šį pacientą. Šios operacijos metu dirbau kartu su Respublikinės Panevėžio ligoninės Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėju, kraujagyslių chirurgu Arūnu Čepkausku. Operacijos metu ligoniui per kairę kirkšnį buvo įvestas specialus disekacinis stentas, kuris sustabdė tolesnį aortos plyšimą ir su baliono pagalba buvo prispaustas plyšimas. Taip pat reikėjo atstatyti kairio inksto, žarnyno , kepenų ir dešinės kojos kraujotaką. Kairio inksto, žarnyno , kepenų, kasos kraujotaka buvo atstatyta per kirkšnį kateteriu surandant nuplyšusią arteriją , arterija buvo išplečiama balionėliu ir sutvirtinama stentu. Taip buvo atstatyta gyvybiškai svarbių organų kraujotaka ir neįvyko jų pilnas ir neatstatomas pažeidimas. Dešinė koja buvo išgelbėta atviru šuntu iš kairiosios. Operacija praėjo labai sėkmingai - tą rodo pilnai atsistačiusi organų funkcija.

„Tokia apimtimi ir tokio sudėtingumo operacija, kurią atliko ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas, dr. Andrius Pranculis ir Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas Arūnas Čepkauskas, yra bene pirmoji šalyje, tad labai džiaugiamės, kad ji praėjo sėkmingai. Šiandien pacientas jau yra perkeltas į Kraujagyslių chirurgijos skyrių, jaučiasi gerai - vaikšto, bendrauja, tačiau dar laukia labai svarbus reabilitacijos laikotarpis,“ – sėkminga operacijos baigtimi džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. „Didelio pagyrimo vertas mūsų ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus kolektyvas, kuriam vadovauja gydytojas Arūnas Valikonis. Šio skyriaus personalo profesionalaus darbo dėka minėtas sunkios būklės pacientas sparčiai sveiko“.

„Sunku buvo, jaučiausi blogai – skaudėjo kojas, krūtinę. Dabar jau daug geriau. Ačiū Panevėžio gydytojams, kad labai padėjo man“, - su neslepiamu jauduliu ir nuoširdžiu dėkingumu kalbėjo pacientas B.Š.

Džiugu, kai tokie sudėtingi, iš pirmo žvilgsnio atrodantys gal ir sunkiai įgyvendinami darbai, baigiasi sėkmingai – pacientas jaučiasi gerai, tyrimų rezultatai rodo spartų paciento būklės gerėjimą. Tai didina gyventojų tikėjimą ir pasitikėjimą mumis, Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojais, tai skatina ir mus pačius, suteikia papildomą motyvaciją, kad su kiekviena diena kuo efektyviau ir profesionaliau būtume pasirengę išnaudoti turimas ligoninės galimybes bei savo vidinius resursus ir sukauptą patirtį savalaikiam ir kokybiškam mūsų pacientų gydymui.

Būkite sveiki!

Dr. Andrius Pranculis

Respublikinės Panevėžio ligoninės

Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas

P.S. leidimas filmuoti, fotografuoti ir viešinti ligos detales iš paciento ir jo artimųjų yra gautas.

 

 

 

Prieš ir po stentavimo viršutinė pasaito (žarnyno) arterija

Prieš ir po stentavimo kairio inksto arterija

Aorta po stentavimo

 

 

 

 

PASAULINĖ KOVOS SU VĖŽIU DIENA

 

Panevėžys

2021-02-04

 

Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva, vasario 4 – oji paskelbta Pasauline kovos su vėžiu diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į vėžio profilaktikos ir ankstyvosios diagnostikos svarbą, į užkrečiamųjų ligų prevenciją, fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo įtaką, užkertant kelią pavojų žmogaus gyvybei keliantiems onkologiniams susirgimams.

Vėžys yra didelė ligų grupė, kuri gali prasidėti beveik bet kuriame kūno organe ar audinyje, kai pakitusios ląstelės auga nekontroliuojamai, peržengia įprastas ribas, kad įsiveržtų į gretimas kūno dalis ir (arba) išplistų į kitus organus. Pastarasis procesas vadinamas metastaze ir yra pagrindinė mirties nuo vėžio priežastis.

Vėžys yra antra pagal dydį mirties priežastis visame pasaulyje. Šiuo metu nuo vėžio pasaulyje kasmet miršta daugiau nei 10 mln. žmonių. Tarp vyrų dažniausiai paplitusios vėžio rūšys yra plaučių, prostatos, gaubtinės ir tiesiosios žarnos, skrandžio ir kepenų vėžys, tarp moterų – krūties, storosios žarnos, plaučių, gimdos kaklelio ir skydliaukės vėžys. Net 30-50 proc. mirčių nuo vėžio būtų galima išvengti keičiant pagrindinius rizikos veiksnius arba jų vengiant ir įgyvendinant esamas įrodymais pagrįstas prevencijos strategijas. Mirčių skaičių taip pat galima sumažinti anksti nustatant ligą.

Pagrindiniai rizikos veiksniai, kurių modifikavimas arba vengimas, gali padėti išvengti vėžio, yra šie:

- vengti tabako, įskaitant cigaretes ir tabaką be dūmų, vartojimo;

- išlaikyti sveiką svorį;

- valgyti sveiką maistą, vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių;

- reguliariai mankštintis;

- praktikuoti saugų seksą;

- pasiskiepyti nuo hepatito B ir žmogaus papilomos viruso (ŽPV);

- sumažinti ultravioletinių spindulių ir jonizuojančios spinduliuotės poveikį (profesinė ar medicininė diagnostika);

- vengti miesto oro taršos ir patalpų dūmų;

- reguliariai gauti medicininę priežiūrą;

- kai kurios lėtinės infekcijos taip pat yra vėžio rizikos veiksniai, todėl svarbu reguliariai tikrintis sveikatą.

Nauji vaistai, inovatyvi diagnostika ir modernūs gydymo metodai, brangių tyrimų prieinamumo didinimas, gydymo įstaigos turimos įrangos keitimas modernia, prevencinių programų vykdymo efektyvumas, psichosocialinės pagalbos onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems plėtra – tai tik dalis priemonių, įgyvendinamų Respublikinėje Panevėžio ligoninėje onkologijos srityje per pastaruosius kelerius metus. Tikime, kad jos kasmet padidins galimybes sveikti tūkstančiams žmonių, susidūrusių su šiais sudėtingais susirgimais.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

NAUJA OTOLARINGOLOGO DARBO VIETA RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

 

Panevėžys

2021-02-03

 

Jau esame informavę, kad nuo vasario 1 d. savo veiklą atnaujino Kraujagyslių chirurgijos, Dienos chirurgijos ir Akių, ausų, nosies ir gerklės ligų skyriai. Tai – džiugi žinia pacientams ir ligoninės personalui. Šiandien skelbiame dar vieną gerą naujieną – Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriuje nuo vasario 1 d. pradėjo veikti nauja otolaringologo darbo vieta. Tai – puikus naujausių technologijų pavyzdys ir preciziškos kokybės bei puikaus dizaino sąsaja. Ši moderni ir funkcionali darbo vieta užtikrina ergonomišką darbą gydytojui bei sukuria pasitikėjimo ir saugumo jausmą pacientui. Sukurtos modulinės sistemos dėka otolaringologo darbo vieta yra itin kompaktiška bei turinti daug vietos instrumentų bei medikamentų laikymui. Šioje darbo vietoje yra integruotas mikroskopas bei HD kokybės video sistemos, suteikiančios galimybę atlikti dar tikslesnę ir kruopštesnę diagnostiką. Stiprūs ir ryškūs LED šviesos šaltiniai užtikrina, jog kiekviena pacientų apžiūra būtų atlikta be priekaištų. Visų šių prietaisų sąsaja sukuria nepriekaištingą otolaringologo darbo vietą, leidžiančią atlikti pacientų apžiūrą greitai ir efektyviai.

Prietaisas yra naudingas gydytojams ir specialistams, platus jo funkcijų spektras padeda greitai ir tiksliai diagnozuoti ligą, o sudėtingos ir protingos šios darbo vietos savybės pagreitina kelią iki tikslios diagnozės. Taip pat lengvai yra valdomi paciento duomenys ir diagnozės rezultatai.

„Šis prietaisas yra labai universalus ir funkcionalus, visi vaizdai ir duomenys yra perkeliami į atmintį, juos gali matyti tiek gydytojas, tiek pacientas. Šis įrenginys yra labai reikalingas ne tik pacientų pirminei apžiūrai, susirgimų diagnostikai, bet ir nuodugniai pacientų apžiūrai po operacijų. Anksčiau visapusiškai ligonių apžiūrai teko naudoti keletą vienas su kitu nesusijusių instrumentų – buvo nepatogu ir procesas reikalavo nemažai laiko sąnaudų. Čia, kaip sakoma, „viskas viename“ – ir patogus, ir universalus“, - naują otolaringologo darbo vietą pristatė skyriaus vedėjas Alvydas Abramavičius.

„Ligoninės administracija nuolat gauna gydytojų specialistų pasiūlymus, susijusius su darbo kokybės, funkcionalumo pagerinimo, inovacijų, šiuolaikinių diagnostikos ir gydymo metodikų įdiegimo klausimais. Visi siūlymai yra analizuojami, įvertinamas jų poreikis, įsigijimo galimybės ir kaštai ir, priėmus palankius sprendimus, stengiamės atnaujinti turimą medicinos įrangą. Taip atsitiko ir su šia nauja otolaringologo darbo vieta. Esame įsitikinę, kad ši medicinos įranga padės specialistams efektyviai ir profesionaliai diagnozuoti, gydyti ir stebėti ausų, nosies ir gerklės ligomis sergančius pacientus, siekiant pagrindinio mūsų ligoninės tikslo – maksimaliai kokybiškai ir profesionaliai atliepti visus mūsų pacientų ir jų artimųjų lūkesčius ir teikti savalaikę pagalbą jiems.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

 

 

RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE LAIPSNIŠKAI ATNAUJINAMAS PLANINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMAS

 

Panevėžys

2021-02-01

Antrojo karantino metu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kaip ir visose šalies gydymo įstaigose, dėl didelio gyventojų ir gydymo įstaigų darbuotojų sergamumo COVID – 19 liga, vadovaujantis LR SAM rekomendacijomis, buvo siaurinamas planinių paslaugų teikimas pacientams ir laipsniškai didinamas lovų, skirtų pacientams, sergantiems COVID – 19 liga, skaičius. Išaugęs sergamumas COVID – 19 liga neigiamai atsiliepė teikiamų planinių medicinos paslaugų apimtims, o, kai kada, ir laikinam atskirų skyrių veiklos sustabdymui.

Bendromis šalies vyriausybės, SAM, Ekstremalių situacijų valdymo centro pastangomis ir nuosekliai nuo 2020 m. gruodžio mėn. įgyvendinant priemonių, skirtų COVID – 19 susirgimų plitimo suvaldymo planą, 2021 m. sausio mėn. viduryje jau buvo pastebimos šios infekcinės ligos plitimo mažėjimo tendencijos, mažėjo gyventojų mirtingumas šalyje.

Griežti šalies Infekcijų kontrolės reikalavimai neleido gydymo įstaigoms priimti tiek pacientų, kiek jų buvo priimama iki karantino, tad dalis planinių paslaugų pacientams, jei tai leido ligos pobūdis ir paciento sveikatos stovis, buvo nukeliamos vėlesniam laikui. Taip objektyviai formavosi eilės pas gydytojus specialistus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija nuolat gilinosi į esamą situaciją, atidžiai stebėjo ir analizavo kasdien kintančią epidemiologinę situaciją Panevėžio, Utenos apskrityse ir visoje šalyje. Ši preciziška stebėsena buvo reikalinga tam, kad, laiku pastebėjus epidemiologinės situacijos gerėjimo požymius, būtų galima nedelsiant pradėti įgyvendinti laipsniško grįžimo prie planinių paslaugų atnaujinimo plano. Šios priemonės pasiteisino – jau 2021 m. sausio mėn. viduryje ligoninė sumažino lovų, skirtų pacientams, sergantiems COVID – 19 liga, skaičių nuo 236 iki 184 lovų, o šios 52 lovos nedelsiant buvo skirtos kitomis ligomis sergančių pacientų gydymui.

Teigiamą rezultatą ir labai svarią saugumo garantiją Respublikinėje Panevėžio ligoninėje besigydantiems pacientams ir ligoninėje dirbančiam personalui davė ir prasidėjęs gydymo įstaigų darbuotojų vakcinavimo procesas. Informuojame Jus, kad šiuo metu dviem vakcinos skiepais jau yra paskiepyti 1138 darbuotojai. Įvertinus šį skaičių kartu su 502 ligoninės darbuotojais, kurie yra persirgę COVID – 19 liga, gauname rezultatą, kuris rodo, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje 80.1 proc. darbuotojų yra paskiepyti arba persirgę šia infekcine liga ir turi imunitetą, tad mūsų ligoninėje jau yra pasiekta kolektyvinio imuniteto riba, kuri garantuoja, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė tapo saugia gydymo įstaiga pacientams ir darbuotojams.

Nuo vasario mėn. 1 d. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, įvertinus esamą epidemiologinę situaciją, atnaujinamas laipsniškas eilės planinių paslaugų teikimas pacientams, kad jie galėtų lankytis ligoninėje ir tiesiogiai bendrauti su medikais. Tai liečia Dienos chirurgijos skyriaus, Kraujagyslių chirurgijos skyriaus ir Akių, ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus darbą. Visą praėjusią savaitę šių skyrių darbuotojai skambino pacientams, kuriems laikinai buvo nukeltas planinių paslaugų teikimas, kviesdami juos nuo vasario 1 d. atvykti į savo veiklą atnaujinusius ligoninės skyrius tęsti numatyto gydymo. Tad šiandien nuo ankstaus ryto šiuose skyriuose atnaujintas ir tomis apimtimis, kurias leidžia esama situacija, vykdomas planinių paslaugų teikimas pacientams. Tačiau ir toliau lieka būtinosios sąlygos pacientams – neigiamas COVID – 19 testas ir Šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimas.

„Mūsų ligoninė turi parengusi ir patvirtinusi planą kaip organizuos darbą, valdys pacientų srautus, kad toliau būtų užtikrinamas pacientų ir dirbančio ligoninės personalo saugumas. Planinių paslaugų apimtis plėsime palaipsniui, atsižvelgdami į šalyje bei Panevėžio ir Utenos apskrityse esančią epidemiologinę situaciją. Toliau nuosekliai vykdysime lovų užimtumo stebėseną ir, atsiradus galimybei, mažinsime lovų skaičių, skirtų pacientams, sergantiems COVID – 19 liga, panaudodami šias lovas planinių stacionarinių paslaugų laukiančių pacientų gydymui“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Šie teigiami pokyčiai leis padidinti teikiamų planinių paslaugų apimtis pacientams. Visos šios priemonės yra skirtos saugiam laipsniškam medicinos paslaugų atnaujinimui Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, siekiant užtikrinti tinkamą infekcijų kontrolę pacientų, personalo ir aplinkos atžvilgiu bei užtikrinti COVID – 19 infekcijos plitimo prevenciją.

Informuojame Jus, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo vasario 1 d. yra laisvų priėmimo laikų pas šiuos gydytojus specialistus:

akušerį ginekologą, alergologą ir klinikinį imunologą, chirurgą, dietologą, kardiologą, kraujagyslių chirurgą, otorinolaringologą, oftalmologą, ortopedą traumatologą, pulmonologą, reumatologą, urologą, dermatovenerologą, vaikų neurologą, vaikų hematologą.

Taip pat nėra eilės akušerinei ir ginekologinei echoskopijai, kaklo kraujagyslių ultragarsiniam tyrimui, gastrofibroskopijai, programinei ir diagnostinei mamografijai.

Nuolat sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės naujienas – tai savalaikė, informatyvi ir naudinga informacija Jums .

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

 

 

PERSONALINIAI PASIKEITIMAI PRIĖMIMO IR SKUBIOS PAGALBOS SKYRIUJE

 

Panevėžys

2021-01-29

 

2021 m. sausio 29 d. iš Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėjo pareigų pasitraukė gydytoja Jolanta Vokietienė. Šiuo metu laikinai šio skyriaus vedėjo pareigoms yra paskirtas gydytojas Martynas Banys.

Jolanta Vokietienė Respublikinės Panevėžio ligoninės II Vidaus ligų skyriuje pradėjo dirbti 2008 m., perėjusi iš Infekcinių ligų ligoninės. Pasibaigus ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus kapitaliniam remontui, 2010 m. lapkričio 14 d. J. Vokietienė pradėjo dirbti šio skyriaus vedėjo pareigose.

„Pradžia buvo sunki – trūko medicinos įrangos, personalo, visą medicininę dokumentaciją turėjome pildyti ranka. Laikui bėgant skyriuje buvo įdiegta e.sistema, palaipsniui buvo įsigyjama vis daugiau pažangios, šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios, medicinos įrangos, kuri ne tik praplėtė teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų spektrą, bet ir labai palengvino vis gausėjančio skyriaus personalo darbą bei leido žymiai greičiau ir kokybiškiau atlikti pacientų apžiūras, diagnostiką, suteikti neatidėliotiną pagalbą“, - savo darbo metus skyriuje prisimena Jolanta Vokietienė. „Vėliau prasidėjo klasterinė veikla – insultai, infarktai, politraumos – reikėjo daug ką išmokti, prisitaikyti. Taip pamažu iš paprasto Priėmimo kambario, kokiu buvo šis skyrius seniau, virtome labai rimtu konsultaciniu, diagnostiniu ir gydomuoju skyriumi“, - kalbėjo J. Vokietienė.

„Mums liūdna, kad skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė nusprendė keisti darbą ir nuo šiandien palieka mūsų ligoninę. Viso kolektyvo vardu ir nuo savęs asmeniškai nuoširdžiai dėkoju gydytojai Jolantai už nuoširdų, pasiaukojantį ir profesionalų jos darbą, už nuolatinį rūpestį pacientais bei Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus darnia veikla, už Respublikinės Panevėžio ligoninės vardo garsinimą. Visiems mums ypač atsakingi ir sunkūs buvo COVID – 19 pandemijos pirmojo ir antrojo karantino laikotarpiai, kuomet buvome priversti susidurti su rimtais iššūkiais, negalėjome trauktis ar blogai atlikti savo pareigas. Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius, kuriam vadovavo J. Vokietienė, puikiai susitvarkė su šiais iššūkiais – buvo užtikrinta nepertraukiama ir kokybiška šio skyriaus veikla. Linkiu Jums, gydytoja, sveikatos, didelės sėkmės Jūsų darbuose ir asmeniniame gyvenime“, - Jolantai Vokietienei dėkojo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, kartu įteikdamas ir jau tradicine tapusią šamotinio molio puodynę „Gerumo rankos“.

„Ačiū visiems už parodytą dėmesį, už gražius žodžius, už nuoširdžius linkėjimus. Visada stengiausi elgtis taip, kad šalia manęs esantiems kolegoms būtų gera dirbti, kad vyrautų tarpusavio pasitikėjimo, pagalbos ir pagarbos vienas kitam atmosfera. Ar pavyko? Nežinau, buvo visaip... Šis dešimtmetis, kuris prabėgo man dirbant ligoninėje, įsimins kaip laikas, kurį skyriau vienam tikslui – teikti skubią ir savalaikę pagalbą žmonėms, kuriems tos mūsų pagalbos tuo metu labiausiai reikėjo. Noriu nuoširdžiai padėkoti visam personalui, su kuriuo teko dirbti visą šį laiką – AČIŪ JUMS, nes viską, ką gero per tą laiką padarėme, padarėme visi kartu. Linkiu visiems sveikatos ir sėkmės“, - susirinkusiems kolegoms dėkojo Jolanta Vokietienė.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

 

 

MAŽĖJANT SUNKIŲ COVID – 19 PACIENTŲ SKAIČIUI,

RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE MAŽINAMAS LOVŲ SKAIČIUS

 

Panevėžys

2021-01-25

 

Gerėjant epidemiologinei situacijai Panevėžio ir Utenos regione ir mažėjant itin sunkia COVID – 19 forma sergančių pacientų skaičiui, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėtas laipsniškas šiems pacientams skirtų lovų mažinimas.

2020 m. gruodžio mėn., kuomet buvo stebimas itin didelis gyventojų sergamumo šia infekcine liga bumas, o Panevėžio mieste buvo fiksuotas didžiausias ne tik šalyje, bet ir ES gyventojų susirgimo lygis (apie 2500 susirgimų atvejų 100 tūkst. gyventojų), Respublikinė Panevėžio ligoninė, vykdydama LR SAM rekomendacijas, buvo padidinusi lovų, skirtų itin sunkia forma sergančių pacientų gydymui, skaičių iki 236.

Vyriausybei sugriežtinus karantino sąlygas, įvedus eilę apribojimų, kuriuos šalies gyventojų dauguma priėmė pozityviai ir jų laikėsi, nuo 2021 m. pradžios buvo pastebimas laipsniškas gyventojų sergamumo COVID – 19 liga skaičiaus mažėjimas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, įvertinusi esamą epidemiologinę situaciją šalyje ir Panevėžio bei Utenos apskrityse ir siekdama padidinti lovų, skirtų gydyti pacientus, sergančius kitomis ligomis, skaičių, 2021 m. sausio mėn. sumažino COVID – 19 liga sergantiems pacientams numatytų lovų skaičių iki 184 lovų (52 lovomis), kurios nedelsiant buvo skirtos kitomis ligomis sergantiems pacientams gydyti.

Ligoninės administracija stebi ir analizuoja nuolat kintančią epidemiologinę situaciją šalyje ir Panevėžio bei Utenos regionuose ir, esant palankioms galimybėms, yra pasirengusi tolesniam lovų, skirtų COVID – 19 liga sergantiems pacientams, mažinimui, tuo pačiu operatyviai sudarant galimybę didinti lovų skaičių tiems pacientams, kurie serga kitomis ligomis ir laukia planinės medicinos pagalbos.

Ligoninėje visada buvo kreipiamas ypatingas dėmesys prevencinių programų įgyvendinimui, siekiant kuo labiau atliepti mūsų gydymo įstaigoje besilankančių pacientų poreikius. Informuojame Jus, kad ligoninės Konsultacijos poliklinikoje nuo sausio mėn. 25 d. yra laisvų talonų pas šiuos gydytojus specialistus: akušerį ginekologą, alergologą ir klinikinį imunologą, chirurgą, dietologą, kardiologą, kraujagyslių chirurgą, otorinolaringologą, oftalmologą, ortopedą traumatologą, pulmonologą, reumatologą, urologą, vaikų neurologą, vaikų hematologą. Taip pat nėra eilės akušerinei ir ginekologinei echoskopijai, kaklo kraujagyslių ultragarsiniam tyrimui, gastrofibroskopijai, programinei ir diagnostinei mamografijai.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS GYDYTOJAS CHIRURGAS

RIMVYDAS TUMAS

IŠRINKTAS 2020 – ŲJŲ METŲ PANEVĖŽIEČIU

 

Panevėžys

2021-01-21

 

Kiekvienais metais tradiciškai Panevėžyje vyksta Metų panevėžiečių rinkimai. Miestiečiai yra kviečiami įvertinti ir siūlyti apdovanojimui labiausiai nusipelniusius, vertus pagarbos panevėžiečius. Metų panevėžiečiai yra apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio apdovanojimas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus.

Šiais metais, atsižvelgiant į COVID – 19 situaciją mieste, Panevėžio miesto savivaldybės sprendimu buvo pratęstas kandidatų Metų panevėžiečių apdovanojimui siūlymo terminas – nominantų buvo laukiama iki gruodžio 17 d. Panevėžiečiai įvertino ir komisijai pateikė 47 įvairiose srityse pasižymėjusius, labiausiai nusipelniusius miestiečius. 2020 – ųjų metų panevėžiečiai bus apdovanoti J. Lebednyko sukurtomis skulptūrėlėmis.

„Dėkoju visiems, siūliusiems įvairiose srityse pasižymėjusius miestiečius. Jūsų pateiktų kandidatų gausa tik dar kartą įrodo, kad Panevėžyje gyvena aktyvūs, talentingi, kuriantys ateities miestą gyventojai. Sveikinu kiekvieną kandidatą – jau buvimas šiame sąraše yra svarbus Jūsų įvertinimas. Komisijai teko iš tokio gausaus garbingų kandidatų būrio išrinkti penkis labiausiai miestui nusipelniusius žmones. Atsižvelgėme ir į asmeninius pasiekimus, ir į jų atstovaujamas sritis, dėmesį skiriant toms, kurios turėjo įveikti didžiausius pandemijos sukeltus iššūkius“, - sakė Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas.

2020 – ųjų Metų panevėžiečiais tapo Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas chirurgas Rimantas Tumas, Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė, UAB „Naftėnas“ generalinis direktorius Dainius Janėnas, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas, režisierius Aleksandras Špilevojus bei aktorius, renginių vedėjas Gintaras Mikalauskas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenė nuoširdžiai džiaugiasi, jaučiasi labai pagerbta ir įvertinta, nes jos nariui, Dienos chirurgijos skyriaus vedėjui gydytojui chirurgui Rimvydui Tumui, yra suteiktas 2020 – ųjų Metų panevėžiečio vardas už kovą dėl pacientų gyvybių su COVID – 19 liga, neskaičiuojant laiko bei dedant maksimalias pastangas.

Mielas gydytojau Rimvydai Tumai, visas mūsų ligoninės kolektyvas nuoširdžiai sveikina Jus šio garbingo, kiekvieno panevėžiečio labai vertinamo, apdovanojimo – Metų panevėžiečio vardo suteikimo proga. Ačiū Jums už Jūsų profesionalų, preciziškai atliekamą darbą, už rūpestį pacientais ir visokeriopą pagalbą jiems, už Respublikinės Panevėžio ligoninės vardo garsinimą, už gražius ir prasmingus Jūsų darbus mūsų visų labui. Linkime Jums sveikatos, energijos, naujų profesinių idėjų įgyvendinimo bei gražaus polėkio asmeniniame gyvenime. Mes didžiuojamės Jumis, Daktare!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJA RASITE ČIA

 

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS DARBUOTOJAI PRADĖTI SKIEPYTI ANTRĄJA VAKCINOS DOZE

 

Panevėžys

2021-01-19

 

Anradienį, sausio 19 d., visose Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse buvo pradėtas pakartotinis vakcinavimas nuo COVID – 19 tiems šių ligoninių darbuotojams, kurie pirmuoju skiepu buvo paskiepyti 2020 m. gruodžio 27 – 28 dienomis.

„Pirmadienį Respublikinę Panevėžio ligoninę pasiekė eilinė vakcinos siunta, kuri skirta pakartotinam Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimui. Tą pačią dieną ši vakcina iškeliavo į šias ligonines, tad antradienį, iš ryto, buvo pradėta revakcinacija visose šių apskričių ligoninėse. Mūsų ligoninėje šiandien antruoju skiepu buvo paskiepyti visi darbuotojai, kurie buvo skiepijami gruodžio 27 dieną, išskyrus tuos, kurie trijų savaičių tarp pirmojo ir antrojo skiepo bėgyje susirgo COVID – 19 – jiems skiepijimo terminai nukeliami trims mėnesiams, po to, atlikus tarpinius testus, bus paskiepyti ir jie. Džiaugiamės, kad ši masinio vakcinavimo programa yra įgyvendinama sklandžiai. Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimo lygis, lyginant šalies mastu, yra labai aukštas ir tai, be abejo, labai prisidės prie bendro sergamumo mažėjimo šiame regione, pacientų, ligoninių darbuotojų saugumo ir asmens sveikatos paslaugų teikimo nepertraukiamumo užtikrinimo bei saugaus burbulo šiose gydymo įstaigose sukūrimo. Negalime teigiamai neįvertinti ir sklandaus šios vakcinavimo programos, kuriai vadovauja SAM ir šalies Ekstremalių situacijų centras, eigos užtikrinimo“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Pateiksime keletą ligoninės darbuotojų, kurie buvo skiepijami šiandien, minčių:

„Juntame, kad žmonių susirūpinimas ir dėmesys auga, visi pavargo, nori, kad greičiau baigtųsi ši pandemija. Tikiu, kad žmonių, norinčių pasiskiepyti, tik daugės. Aš pasiskiepijau ir jaučiuosi atlikusi labai svarbų darbą, jaučiuosi gerai“.

„Daug žmonių serga, šalyje išaugęs gyventojų mirtingumas, sveikatos apsaugos sistema perkrauta. Valstybė pasirūpino – įsigijome vakcinos, žmonės nemokamai skiepijami – kas gali būti geriau? Tik mums patiems nereikia būti abejingais ir aktyviai, esant galimybei, skiepytis“.

„Pasiskiepijau, jaučiuosi gerai, tarsi būčiau atlikusi labai svarbų darbą savo gyvenime – būsiu saugi aš, bus saugūs namiškiai, bendradarbiai, aplinkiniai“.

„Tikiu mokslu, tikiu skiepais, todėl, atsiradus galimybei, nedvejojau nė akimirkos. Manau, kad vakcina – geriausia apsauga nuo COVID – 19 ligos. Kviečiu visus, kai tik jums atsiras galimybė, skiepytis“.

Habilituotas medicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos profesorius Vytautas Usonis taip apibūdino naujos vakcinos sukūrimą: „Sukurti šią vakciną padėjo tiek imunologijos, tiek biotechnologijos mokslo pasiekimai, buvo panaudotos naujausios technologijos ir mokslo žinios, vakcinų kūrimui buvo mobilizuoti visi resursai – tiek intelektualūs, tiek technologiniai, o virusologinės procedūros ar tyrimai nebuvo trumpinami“.

Vakcinacija yra labia svarbi, siekiant išvengti šios infekcijos sukeliamos ligos ir, svarbiausia, sunkios jos formos. Vakcina yra skirta imuninės sistemos paruošimui arba specifinių tam tikrų medžiagų ar ląstelių susidarymui tam, kad imuninė sistema būtų pasiruošusi kovoti su infekcija tuomet, kada įvyks užkrėtimas, arba, kad sugebėtų kovoti ir nebūtų tokių sudėtingų komplikacijų ar sukių ligos formų, užsikrėtus COVID – 19 liga.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti šalies gyventojų skiepijimo programoje.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

Video Reportažą rasite ČIA

 

 

Šv. Mišios už Birutę Malinauskaitę

 

Panevėžys

2021-01-18

 

„pasaulis, kurio nebėra,

pasaulis, kuris jau praėjo,

dar kartais sugrįžta veidais,

dar kartais sugrįžta vardais,

ir bando lyg vėtroje gęstantis laužas

sušildyti mus atmintim...“

Mielieji,

Siela nepavaldi erdvei ar laikui – ji laisva. Ateina laikas, kai mes baigiame visus šio pasaulio darbus ir mūsų nemirtingą sielą apgaubia ramybė.

Velionė Birutė neišnyko iš mūsų minčių, jos tik nemato mūsų akys. Pagerbiant ją, kviečiu visus bendrai maldai – pirmadienį, sausio 18 d. 12.00 val. Švč. Trejybės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už velionę Birutę. Šv. Mišių auka bus transliuojama Respublikinės Panevėžio ligoninės Facebook paskyroje.

Bendra visų mūsų malda bus nuoširdžiausia padėka velionei Birutei už jos gerumą ir meilę mums.

Kun. Pavel Andžejevski

Respublikinės Panevėžio ligoninės kapelionas

 

 

 

BIRUTĖ MALINAUSKAITĖ 1972-04-03 — 2021-01-16

 

Panevėžys

2021-01-18

 

 

Užsidegė žvaigždė ir vėl užgeso,

Dangus tik žėri amžinai.

Tu sušukai esu – mes esam,

O aidas atkartojo taip trumpai.

Skaudi netektis palietė artimuosius, bendradarbius ir draugus: 2021 metų sausio 16 dieną po sunkios ir klastingos gretutinės ligos mirė Urologijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja BIRUTĖ MALINAUSKAITĖ.

BIRUTĖ gimė 1972 metų balandžio 3 d.

1993 metais baigė Panevėžio A. Domaševičiaus medicinos mokyklą ir tais pačiais metais pradėjo dirbti VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje Endokrinologijos skyriuje, o nuo 1994 metų Urologijos skyriuje bendrosios praktikos slaugytojos pareigose.

Visą dėmesį ir sukauptą patirtį skyrė pacientų slaugai, geranoriškiems patarimams, draugiškam ir kolegiškam bendravimui.

Būdama darbšti, pareiginga, rami, tačiau reikli sau ir kitiems, ji išmanė savo profesiją ir visas jėgas atidavė daugybės skyriaus pacientų slaugai ir artimųjų priežiūrai ir globai.

Šiandien mūsų mintys ir nuoširdi užuojauta dalijasi sunkių valandų našta.

Mylime ir ilgimės

Visuomet prisiminsime

Širdyje paslėpta – niekuomet neužmiršta

Saldžiai miegok, mieloji drauge

Mylimas žmogus niekur neišnyksta...

Laidotuvės - š. m. sausio 18 d. 1400 val. išlydėsime iš „Grauduvos“ baltosios salės į Šilaičių kapines

Šv. Mišios bus aukojamos Švč. Trejybės bažnyčioje sausio 18d. 12.00 val. ir bus transliuojamos Panevėžio ligoninės Facebook paskyroje

 

 

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ GAVO GYVYBIŠKAI SVARBIĄ MEDICINOS ĮRANGĄ

 

Panevėžys

2021-01-14

 

Lietuvoje plintant COVID – 19 ligai ir didėjant šia liga susirgusių pacientų srautams šalies gydymo įstaigose, ligoninėms pradėjo trūkti ne tik personalo, bet ir medicinos įrangos, būtinos gydyti ligonius ir gelbėti jų gyvybes.

2020 m. pabaigoje eilinį kartą pagalbos ranką gydymo įstaigoms ištiesė šalies verslininkai, kurie šiuo įtemptu momentu susisiekė su didele dalimi Lietuvos ligoninių, įvertino esamą situaciją ir, išsiaiškinę ko šiuo metu labiausiai reikia ligoninėms, nupirko ir perdavė joms reikiamą medicinos įrangą.

Šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu ypatingai norime padėkoti SBA Grupei.

„Rinkoje šios įrangos poreikis yra didžiulis, visame pasaulyje ji yra graibstoma. Mūsų komanda sukontaktavo su dešimtimis tiekėjų, kuriems buvo iškeltas pagrindinis klausimas – kaip greitai galėsime gauti jų turimą įrangą? Radome tinkamiausią tiekėją ir didelę dalį ligoninėms gyvybiškai svarbių prietaisų pristatėme iki Šv. Kalėdų, likusi įranga ligonines pasieks artimiausiu laiku“, - pasakojo SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Pasak jo, tai, kad reikalingą įrangą pavyko nupirkti taip operatyviai, galime laikyti mažu kalėdiniu stebuklu. Šalies ligoninėms bus perduota penkiolika dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, kurie užtikrins kvėpavimo funkciją tiek sunkiems, tiek apysunkiems ligoniams, devynios didelio deguonies srauto terapijos sistemos, tieksiančios deguonį pacientams ir padėsiančios jiems išvengti plaučių intubavimo, devyni gyvybinių funkcijų monitoriai, kurie nuolat seks ligonių būklę, šešiolika deguonies koncentratorių, kurie tieks deguonį tose palatose, kuriose nėra centralizuoto deguonies tiekimo sistemų, penkiolika reanimacinių lovų, portatyvinis rentgenas, leisiantis operatyviai diagnozuoti ir sekti sunkių pacientų plaučių būklę, kad laiku būtų priimti gyvybiškai svarbūs gydymo sprendimai, septyniasdešimt penkios infuzinės pompos, kurios automatiškai dozuoja ir leidžia vaistus ligoniams, penkios dezinfekcinio rūko sistemos, naikinančios užkratą ligonių palatose. Bendra visos šios įrangos vertė – 479 tūkst. eurų.

„Mūsų ligoninė gavo 5 deguonies koncentratorius, kurie yra naudojami COVID – 19 infekuotų pacientų įkvepiamam orui įsotinti deguonimi, tuo pačiu, palengvinant šios infekcinės ligos simptomus. Ši įranga yra pastatyta Psichiatrijos korpuse ir I Ortopedijos – traumatologijos skyriuje. Taip pat gavome transportinį DPV aparatą, prie kurio yra galimybė pajungti suslėgto deguonies balioną. Šis aparatas yra Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje ir yra skirtas intubuotų ir sunkios būklės pacientų pervežimui. Visa ši paramos būdu gauta medicinos įranga labai reikalinga mūsų ligoninei ir ji pasiekė mus pačiu tinkamiausiu metu, kuomet poreikis tokiai įrangai visame pasaulyje yra labai išaugęs. Respublikinės Panevėžio ligoninės pacientų, jų artimųjų, ligoninės personalo vardu nuoširdžiai dėkoju SBA Grupė prezidentui Arūnui Martinkevičiui, visam SBA kolektyvui, kurie nedvejodami nusprendė padėti medikams ir per labai trumpą laiką efektyviai įgyvendino savo ketinimus“, - naujos medicinos įrangos gavimu džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Ligoninės bendruomenės vardu reiškiame pagarbą ir dėkingumą SBA Grupė kolektyvui už nesavanaudišką ir savalaikę paramą mūsų medikams, kovojantiems už šalies gyventojų sveikatą ir gyvybes. Ne veltui šios Grupės pavadinimo raidės – SBA („Scitus Bonus Animus“) kurios, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „Protinga geroji dvasia“. Tai – atspindys to siekio, kuriuo SBA Grupė remiasi kasdienėje savo veikloje.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Sausio 13 – oji — Laisvės gynėjų diena

 

Panevėžys

2021-01-13

 

„Labai svarbu išsaugoti žuvusiųjų Sausio 13 – ąją atminimą, nes jie jau amžini. Amžinai mūsų. Ir mūsų tautos atmintyje. Ir liks ten, kol gyva tauta“

Algirdas Patackas, signataras, Parlamento gynėjas

Sausio 13 – ąją susikibę rankomis ir dainuodami lietuviškas dainas visam pasauliui parodėme, kad vienybė ir tikėjimas gali nugalėti net brutaliausią jėgą. Tragiški to meto įvykiai paliko randą mūsų širdyse, tačiau nepalaužė tikėjimo Laisve, mūsų valstybe – Lietuva. Valstybė – tai mes, mūsų kasdienis gyvenimas, pagrįstas žmogiška pagarba ir orumu, mūsų žodžiai ir darbai, todėl kiekvienas turime jausti atsakomybę už jos ateitį.

Laiko tėkmėje kruvinieji 1991 – ųjų Sausio 13 – osios dienos įvykiai liko už trisdešimties metų. Žmogaus gyvenime tai – nemažas laiko tarpas. Per tą laiką kai kurie šių kraupių įvykių liudininkai jau išėjo Amžinybėn, užaugo nauja žmonių karta. Tautos istorijoje trisdešimt metų – lyg mirksnis, tačiau Sausio 13 – osios įvykiai gyvi ir šiandien kiekvieno iš mūsų širdyse.

1990 m. Kovo 11 – ąją pasirašytas ir pasauliui paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas, kurį pasirašė 141 signataras. Sausio 13 – osios dienos įvykiuose dalyvavo visa Lietuva. Tuomet mes visi ir padėjome savo parašus prie tų 141 ir parodėme, kad norime būti laisvi.

Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu tariu nuoširdžiausią AČIŪ tiems žmonėms, kurie buvo Sausio įvykių sūkuryje, kurie parodė solidarumą, bebaimiškumą, ištikimybę ir begalinę meilę Tėvynei. Tik jų dėka tuometiniai Sausio įvykiai baigėsi visų mūsų LAISVĖS triumfu! Nulenkime galvas prieš tuos, kurie dėl Tėvynės paaukojo brangiausią dalyką – gyvybę. Meilė Tėvynei, jos Laisvei – tai vertybės, be kurių neįsivaizduojamas nė vienos tautos gyvenimas.

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA

 

Panevėžys

2021-01-12

 

Informuojame Jus, kad sausio 12 d. Respublikinę Panevėžio ligoninę pasiekė eilinė vakcinos siunta, kurią sudaro 780 flakonų vakcinos. Visa ši siunta šiandien bus paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskričių savivaldybėms ir yra skirta skiepyti slaugos ir globos įstaigų, esančių šiose savivaldybėse, gyventojus ir darbuotojus. Šios vakcinos siuntos skiepijimo procesas turi būti baigtas iki sausio 16 d. Už sąrašų sudarymą ir skiepijimo eigą yra atsakingos savivaldybių, kurioms yra skirta vakcina, administracijos. Respublikinė Panevėžio ligoninė savo darbuotojų skiepijimui iš šios siuntos vakcinos nepasilieka.

Skiepijimo procesas Panevėžio ir Utenos apskrityse vyksta pagal planą, visos savivaldybės vakcina, pagal nustatytus prioritetus, yra aprūpintos pilnumoje.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės informaciją – tai objektyvios, savalaikės ir informatyvios naujienos apie esamą situaciją Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir Panevėžio bei Utenos apskrityse.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

PANEVĖŽIO IR UTENOS APSKRIČIŲ LIGONINĖSE PRADEDAMAS ANTRASIS DARBUOTOJŲ SKIEPIJIMO ETAPAS

 

Panevėžys

2021-01-06

 

Sausio 6 d. Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse pradedamas antrasis darbuotojų, dirbančių šiose gydymo įstaigose, vakcinacijos etapas.

Sausio 5 d. į Respublikinę Panevėžio ligoninę buvo pristatyta antroji vakcinos siunta – 1950 dozių. Vadovaujantis su LR SAM suderintais vakcinos paskirstymo ir skiepijimo planais, tą pačią dieną visa gauta vakcina buvo paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėms, atsižvelgiat į šių ligoninių pateiktus vakcinos poreikius. Tos pačios dienos pavakare vakcina iškeliavo į Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Ignalinos, Visagino, Molėtų, Zarasų, Anykščių ligonines ir į Rokiškio psichiatrijos ligoninę.

Sausio 6 d. 8.00 val. šiose ligoninėse buvo pradėti skiepyti darbuotojai. Vadovaujantis nustatytais prioritetais, antrojo vakcinacijos etapo metu turi būti skiepijami COVID – 19 padaliniuose dirbantys darbuotojai, GMP darbuotojai, karščiavimo ir mobiliose komandose dirbantys darbuotojai, kiti darbuotojai, užtikrinantys aukščiau išvardintų padalinių darbą ir turintys didelę riziką susirgti COVID – 19 liga.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad visa su antrąja siunta gauta vakcina yra paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėms. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šiuo metu dirba virš 700 darbuotojų, kurie dar nėra skiepyti – savo darbuotojus baigsime skiepyti sulaukę sekančių vakcinos siuntų.

Pirmasis darbuotojų vakcinacijos procesas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje praėjo sklandžiai – darniai ir profesionaliai dirbo šį procesą organizuojanti komanda, medicinos personalas, vykdęs skiepijimą, pagalbiniai aptarnaujantys darbuotojai, užtikrinę sklandų šio proceso vyksmą. Esame pasirengę, esant poreikiui, teoriškai ir praktiškai padėti kitiems, vykdant visuomenės skiepijimo programą.

Pirmųjų dviejų siuntų metu Respublikinė Panevėžio ligoninė Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimui gavo 2925 dozes vakcinos. Tikimės, kad šio vakcinos kiekio turėtų pakakti patenkinti šių apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimo, pagal nustatytus prioritetus, poreikį.

Išsamesnę informaciją apie antrojo vakcinacijos Panevėžio ir Utenos apskrityse etapo eigą ir rezultatus pateiksime tuomet, kai gausime visą reikiamą informaciją iš regioninių ir rajoninių ligoninių. Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės skelbiamas naujienas – tai išsamios, objektyvios ir informatyvios žinios apie esamą situaciją šalyje bei Panevėžio ir Utenos apskrityse.

Tikslas – vienas, kova – bendra, pergalė – visų!

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

LIETUVOS VĖLIAVOS DIENA

 

Panevėžys

2021-01-01

 

Lietuvos vėliavos diena – atmintina diena, pažymima sausio 1 d. Šią dieną keliama valstybės vėliava prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų. Prisimenant ir pagerbiant savanorių žygdarbį, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kiekvienais metais sausio 1 d. , minint Lietuvos vėliavos dieną, Gedimino kalno bokšte rengiama iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija. Pagal tradiciją senoji vėliava kasmet perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų, pasižymėjusių ugdant pilietiškumą, puoselėjant istorinę atmintį.

Kaip laisvos Lietuvos ženklas, pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 d. Tąkart ją iškėlė Lietuvos savanorių grupė, vadovaujama Vilniaus miesto komendanto, pirmojo LK savanorio Kazio Škirpos. Pakelta vėliava buvo palydėta šūviais, po to savanoriai sugiedojo Lietuvos himną. Deja, pirmą kartą iškelta Lietuvos trispalvė plevėsavo neilgai. 1919 m. sausio 6 d. Vilnių užėmę bolševikai nuo trispalvės nuplėšė geltoną ir žalią spalvas, palikę tik raudoną.

Antrą kartą Lietuvos trispalvė suplevėsavo 1920 m. rugpjūčio 26 d., kai į Vilnių sugrįžo Lietuvos kariuomenė. Tačiau tų pačių metų spalio 9 d. Vilnių užgrobė lenkų „želigovskininkai“ ir lietuviška trispalvė vėl buvo nuplėšta.

Trečią kartą Lietuvos trispalvė iškelta virš Gedimino bokšto 1939 m. spalio 29 d., Lietuvai atgavus Vilnių. Pirmajam Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pėstininkų pulkui buvo suteikta didžiulė garbė – Gedimino pilies bokšte iškelti Lietuvos vėliavą. Varpai skambėjo tol, kol šaudė patrankos. Po vėliavos pagerbimo, garbės kuopa, palikusi prie vėliavos garbės sargybą, nulipo nuo kalno į Katedros aikštę ir stojo į bendrą rikiuotę. I pėstininkų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pulko vadas pulkininkas Leonas Gustaitis Vilniaus rinktinės vadui atraportavo: „Pakėliau vėliavą Gedimino kalne, pastačiau garbės sargybą ir pabrėžiau, kad kol Gedimino pulkas yra Vilniuje, tol Trispalvė vėliava čia laisvai plevėsuos“. Tačiau ir tuomet vėliava ilgai neplevėsavo. Prasidėjo gūdūs sovietmečio metai be Lietuvos trispalvės.

Ketvirtą kartą Lietuvos trispalvę virš Gedimino kalno bokšto iškėlė sukilę Lietuvos kariai 1941 m. birželio 23 dienos popietę.

Penktą kartą vėliavą Gedimino kalno pilies bokšte 1944 m. balandžio 5 d. iškėlė Lietuvos vietinės rinktinės 306 – ojo bataliono kariai savanoriai, vadovaujami pulkininko leitenanto P. Grebliausko. Lietuvos vietinės rinktinės iškelta trispalvė plevėsavo iki 1944 m. gegužės 15 d.

Šeštą kartą Lietuvos trispalvė virš Gedimino bokšto iškelta 1988 m. spalio 7 d. ir nuo to laiko tebeplevėsuoja iki šiol.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Sveikinimas su Naujaisiais 2021 metais

 

Panevėžys

2020-12-31

 

Mielieji,

amžinasis gamtos ratas jau brėžia paskutinę senųjų metų atkarpą ir į mūsų būtį beldžiasi Naujieji, 2021 – ieji, metai.

Lai šie metai taps Jums tais, per kuriuos kaupsis tik sėkmės ir pergalės, malonūs susitikimai ir prasmingi darbai. Įsileiskite į savo gyvenimą daugiau spalvų, neleiskite Jūsų svajonėms likti tik svajonėmis.

Nuoširdžiai sveikinu Jus su artėjančiais Naujaisiais metais, linkiu sveikatos, ramybės, santarvės, gausos, geros nuotaikos ir šviesių dienų!

Būkite laimingi!

Pagarbiai

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

 

 

Ponia Diana Nausėdienė skaito pasaką mažiesiems ligoniukams

 

2020-12-30

 

Naujųjų metų išvakarėse Diana Nausėdienė mažiesiems ligoniukams skaitė Debi Gliori knygą „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“.

„Norėčiau paskaityti pasaką ir taip praskaidrinti jūsų dieną bei palinkėti gražių, šviesių Naujųjų metų“, – į mažuosius pacientus kreipėsi pirmoji ponia.

Vaizdo įrašas, kuriame Diana Nausėdienė skaito knygą, išsiųstas visoms ligoninėms Lietuvoje, kuriose yra gydomi vaikai.

Diana Nausėdienė taip pat yra ankstyvojo skaitymo skatinimo projekto „Knygų startas“ globėja.

Pasak pirmosios ponios, skaityti vaikams yra svarbu nuo pat jų gimimo: „Žinios, apgaubtos tėvų meile ir šiluma, yra nuostabi jų dėmesio mažylių ateičiai išraiška. Skaitydami savo vaikams mes palydime juos į nuostabią vaizduotės šalį. Vėliau skaitydami kartu turime puikią progą kalbėtis, diskutuoti su savo atžalomis pačiomis įvairiausiomis temomis, padėti jiems atrasti svarbiausias gyvenimo vertybes.“

Skaitymas lavina mažylių kalbos įgūdžius, atmintį, vaizduotę, o vaikui paaugus padeda lengviau išmokti skaityti savarankiškai ir pasiekti geresnių rezultatų mokykloje.

 

Prezidento komunikacijos grupė

 

 

 

Lietuvą pasiekė antroji vakcinų siunta

 

Panevėžys

2020-12-28

 

Pirmadienį, 7 val. 10 min., į Tarptautinį Vilniaus oro uostą buvo pristatyta antroji farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos siunta. Lietuvą pasiekė 10725 vakcinos dozių.

Siunta 9 val. 14 min. ryto buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos -75 laipsnių temperatūroje.

Planuojama, kad šios siuntos skiepai bus panaudoti antrajam medicinos darbuotojų, kurie jau buvo paskiepyti, vakcinavimui, kai praeis antrajam skiepui reikalingas trijų savaičių terminas. Šis sprendimas gali būti peržiūrėtas gavus tikslią informaciją apie trečiosios siuntos pristatymo laiką ir dydį.

Sekmadienį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose prasidėjo medicinos darbuotojų skiepijimas. Pirmieji skiepijami COVID-19 pacientų gydymą organizuojančių ligoninių labai didelės rizikos pagal tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga darbuotojai, kuriems kasdien tenka akis į akį susidurti su klastingu virusu. Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.

Per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus. Vėliau atvykstant naujoms vakcinų siuntoms, bus pradėti skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir pacientai bei socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, vaistinių darbuotojai, vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, gretutinėmis ligomis sergantys asmenys, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalintys išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai (viešąją tvarką palaikantys darbuotojai, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos sistemoje dirbantys asmenys, kariškiai, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai ir pan.). Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes – skiepytis kviesime visus norinčiuosius.

Pasak specialistų, 70 proc. paskiepytų šalies gyventojų užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso. Sudarytos sutartys su šešiais vakcinų gamintojais, iš jų numatyta įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.

Daugiau informacijos apie skiepus nuo COVID-19 rasite tinklalapyje www.koronastop.lt specialiai sukurtoje skiltyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/duk/skiepai-nuo-covid-19

SAM Spaudos tarnyba

 

 

 

Nuo koronaviruso pradėti skiepyti Lietuvos medikai

 

Panevėžys

2020-12-28

 

Sekmadienį prasidėjo medicinos įstaigų darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso (COVID-19). Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninės sutartinai vakcinacijos procesą pradėjo vienu metu – 8 valandą ryto. Planuojama, kad visi šalies medikai bus paskiepyti per pirmąjį kitų metų ketvirtį.

Penki vakcinacijos centrai - Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinės ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė – gautą vakciną paskirstė savo regione esančioms, COVID-19 liga sergančių pacientų gydymu besirūpinančioms, stacionarioms sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios kasdien akis į akį susiduria su koronavirusu.

„Prasminga, kad Lietuvoje vienu metu pradėti skiepyti penkių organizuojančių ir pagrindinių ligoninių medikai. Tai rodo visų mūsų medikų vienybę šioje kovoje. Labai svarbu, kad priešakinėse linijose su COVID-19 liga sergančiais pacientais dirbantys sveikatos priežiūros specialistai skiepijami pirmieji. Tai – didžiausia dovana sveikatos sektoriaus žmonėms“, – sakė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Pirmosios vakcinos dozės skirtos COVID-19 skyriuose dirbantiems darbuotojams, skubiosios pagalbos – priėmimo skyriuose paslaugas teikiantiems darbuotojams ir kitiems, kurie turi didelę riziką susirgti COVID-19 liga. Anot vienos didžiausių COVID-19 gydymo įstaigų - Santaros klinikų - vadovo prof. Felikso Jankevičiaus, nuo šios akimirkos – viskas tik geryn!

„Skiepai - pagrįsti mokslu. Tai viltis grįžti į įprastą darbo ritmą ir gyvenimą. Lyg žiburys itin įtemptais pastaraisiais mėnesiais. Tikiu, kad vakcina, medikų bendruomeniškumas, sutelktumas ir bendras darbas nugalės klastingą virusą“, - mintimis dalijosi sekmadienį pasiskiepijusi Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinio korpuso slaugytoja.

Pirmąją vakcinavimo dieną, iki 17 valandos, paskiepyta 2270 medicinos darbuotojų: Vilniuje – 700, Kaune – 440, Klaipėdoje – 160, Šiauliuose – 120, Panevėžyje – 850 asmenų. Procedūra vyko 26 skiepijimo punktuose.

„Medikams šis skiepas labai svarbus, nes juo bus pradėtas reguliuoti žmonių į gydymo įstaigas srautas, o medikai vėl galės grįžti į įprastą gyvenimą, galės gydyti ir kitas infekcines ligas, kurių dabar tarsi nebėra“, - teigė Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėjas Aidas Kaušas.

Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

SAM Spaudos tarnyba

 

 

 

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, ponios Dianos Nausėdienės ir Prezidento komandos padėka

 

2020-12-28

 

Brangieji,

nuoširdžiai dėkojame už Jūsų darbą, už Jūsų pašaukimą.

Per Jūsų rankas vyksta stebuklai: jos grąžina žmones į gyvenimą, teikia viltį, mažina skausmą.

Jūsų profesionalumas, atsidavimas ir atjauta padeda Lietuvai įveikti pandemiją.

Šv. Kalėdų šviesos, gerovės ir sveikatos Jums ir Jūsų šeimoms!

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ponia Diana Nausėdienė ir Prezidento komanda

 

 

 

 

INFORMACIJA DĖL PANEVĖŽIO IR UTENOS APSKRITYSE ESANČIŲ GYDYMO ĮSTAIGŲ DARBUOTOJŲ SKIEPIJIMO NUO COVID – 19 LIGOS

 

Panevėžys

2020-12-27

 

Informuojame Jus, kad skiepijimo nuo COVID – 19 ligos procesas vyko taip, kaip ir buvo planuota – nuo šios dienos ryto pradėti skiepyti Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai. 14.30 val. mūsų ligoninėje buvo baigtas darbuotojų skiepijimas, kurio metu buvo paskiepyti 850 darbuotojų. Jokių šalutinio poveikio reakcijų šiems darbuotojams nebuvo pastebėta.

Laikantis aptarto plano, 15.00 val. likusi dalis vakcinos pajudėjo į visas Panevėžio ir Utenos apskrityse esančias ligonines, kuriose yra gydomi COVID – 19 liga sergantys pacientai. Skiepijimo estafetę toliau perima Anykščių raj. ligoninė, Biržų ligoninė, Ignalinos ligoninė, Kupiškio ligoninė, Pasvalio ligoninė, Rokiškio raj. ligoninė, Utenos ligoninė, Visagino ligoninė, Zarasų ligoninė ir Molėtų ligoninė. Taigi, visos šios gydymo įstaigos prisidės prie bendros Europos šalių piliečių vakcinacijos idėjos. Šiose ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimas planuojamas pradėti šiandien, gruodžio 27 d., 17.00 val. Vakcinos dozės skirtos šių ligoninių darbuotojams, kurie šiandien budi COVID – 19 padaliniuose.

Planuojama, kad pilna Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų vakcinacija bus baigta dar šiais metais, nes sekanti skiepų partija Respublikinę Panevėžio ligoninę turėtų pasiekti apie gruodžio 28 – 29 d. d.

Linkime visiems gražių Naujųjų 2021 – ųjų metų ir nesirgti COVID – 19 infekcija. O tam geriausias priešnuodis – skiepas.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE SĖKMINGAI PRASIDĖJO SKIEPIJIMAS NUO COVID – 19 LIGOS

 

Panevėžys

2020-12-27

 

Gruodžio 27 – ąją dieną 8.00 val. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėtas ligoninės darbuotojų skiepijimas nuo COVID – 19 ligos Pfizer vakcina. Šiam tikslui ligoninėje yra įrengtos 7 patalpos, atitinkančios visus būtinus reikalavimus bei paruoštas personalas, kuris ir vykdys skiepijimą. Laukiantys skiepytis nesibūriavo, nesistumdė eilėje, o, laikydamiesi saugaus atstumo ir žmonių buvimo vienoje vietoje skaičiaus ribojimo reikalavimų, laukė savo eilės – kiekvienas jų iš anksto buvo informuotas apie skiepijimo laiką ir vietą.

Pirmasis skiepijimo nuo COVID – 19 ligos etapas sulaukė ir nemenko žiniasklaidos atstovų dėmesio – radijo, dienraščių, televizijos žurnalistai gausiai susirinko prie Konsultacijų poliklinikos, kalbino ligoninės darbuotojus, kurie paskiepyti išeidavo iš skiepijimo patalpos, ligoninės vadovai pateikė oficialią informaciją ir atsakė į žurnalistų klausimus.

„Jaučiuosi gerai, esu įsitikinusi, kad atlikau labai svarbų ir reikalingą darbą, Aš pati dirbu COVID – 19 skyriuje, tad kasdien susiduriu su pacientais, sergančiais šia pavojinga infekcine liga, matau jų kančias, jų norą pasveikti ir gyventi, matau neviltį jų veiduose, jei liga labai progresuoja. Prisipažinsiu – kurį laiką dvejojau, tačiau, įvertinusi visas rizikas, galimas susirgimo grėsmes, nusprendžiau pasiskiepyti. Džiaugiuosi, kad tai padariau“, - pakilia nuotaika susirinkusiems žurnalistams pasakojo pirmoji naująjį skiepą gavusi Respublikinės Panevėžio ligoninės Vidaus ligų skyriaus vyr. slaugytoja Gražina Budrevičiūtė.

„Pasitikiu šiuolaikiniu mokslu ir mokslininkais, kurie įtemptai dirbdami sukūrė šią vakciną – galimybę efektyviai pasipriešinti šiai klastingai ligai. Niekada neabejojau, kad pasinaudosiu šia galimybe skiepytis – kodėl turėčiau rizikuoti savo sveikata ir ateitimi? Priklausau rizikos grupei, pasiskiepijau, jaučiuosi gerai ir esu laiminga. Noriu pasakyti abejojantiems – žinoma, teisė rinktis priklauso Jums, tačiau mano įsitikinimu, skiepytis nuo COVID – 19 reikia - reikia dėl savęs, dėl kitų, dėl to, kad buvęs mūsų visų gyvenimas vėl grįžtų pas mus“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės I Ortopedijos – traumatologijos skyriaus vyr. slaugytoja Lyta Puodžiūnienė, kuri antroji buvo paskiepyta Pfizer vakcina.

Kadangi vakcinavimui ligoninėje buvo įrengtos 7 patalpos, kitose patalpose pirmieji paskiepyti buvo ligoninės darbuotojai Lena Ambraškienė, Inga Nemanienė, Danguolė Valentienė ir Arvydas Burneikis.

„Į mūsų ligoninę vakar buvo pristatyta Pfizer vakcina, kurios gavome 975 dozes. Šiandien prasidėjo ligoninės darbuotojų skiepijimas ir tikimės visus norinčius paskiepyti iki vakaro. Planuojame, kad paskiepyti pavyks apie 850 mūsų ligoninės darbuotojų, nes nemaža dalis panorusių skiepytis šiuo metu serga. Likusias dozes nedelsiant pristatysime į kitas Panevėžio ir Utenos apskrities gydymo įstaigas, kad būtų panaudota visa gauta vakcina ir paskiepyti jose dirbantys darbuotojai. Po kelių dienų planuojama gauti antrąją partiją vakcinos, kuri bus paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskrityse esančioms gydymo įstaigoms. Šiuo metu darbuotojų skiepijimas vyksta be trikdžių, tikiuosi, kad šis procesas sėkmingai vyks visą dieną“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Abejojančių buvo ir mūsų ligoninės darbuotojų tarpe, tačiau nieko nevertėme skiepytis, nes tai – savanoriškas pasirinkimas. Džiaugiamės, kad didelė dalis darbuotojų panoro skiepytis. Ši vakcina sukurta ne iš neturėjimo ką veikti, ji – reali priemonė kovoje su šia klastinga ir sparčiai plintančia liga. Nuoširdžiai sveikinu visus, kurie pareiškė norą skiepytis. Šiandien paskiepysime visus, kurie nori ir gali tai daryti, o visus likusius, kurie šiuo metu serga, paskiepysime vėliau. Šiandien pasiskiepijusiems antrasis skiepas yra numatytas sausio 17 dieną“ – žiniasklaidos atstovus informavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai dr. Mindaugas Vaitkus.

Visiems linkime sklandaus darbo ir stiprios sveikatos!

Sekite mūsų naujienas – mes informuosime Jus apie skiepijimo proceso Respublikinėje Panevėžio ligoninėje eigą ir rezultatus.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ TINKAMAI PASIRUOŠUSI VAKCINACIJAI NUO COVID – 19

 

Panevėžys

2020-12-26

 

„Labai malonu Jus informuoti, kad šiandien, gruodžio 26 d., Respublikinę Panevėžio ligoninę pasiekė pirmoji Pfizer vakcinos siunta, tad ligoninės darbuotojų skiepijimas, numatytas gruodžio 27 d., vyks be kliūčių ar kitokių staigmenų“, - susirinkusiems žiniasklaidos atstovams situaciją komentavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Ligoninės direktorius išsamiai papasakojo apie pasiruošimą priimti vakciną, apie skiepijimo sąlygas ir šio proceso eigą. „Respublikinė Panevėžio ligoninė yra atsakinga už COVID – 19 ligos gydymo paslaugų organizavimą Panevėžio ir Utenos apskrityse, tad mes nuolat bendraujame su šiose apskrityse veikiančiomis pagrindinėmis stacionarinėmis asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis. Tinkamai pasiruošėme šiam atsakingam ir labai svarbiam procesui – turime visas reikiamas sąlygas ir priemones šiam darbui“, - patikino ligoninės direktorius A. Skorupskas. „Yra sudaryti sąrašai ir nustatyti prioritetai, kurie darbuotojai turi būti skiepijami pirmiausia. Tai – darbuotojai, dirbantys COVID – 19 skyriuose, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuose dirbantys žmonės, kiti specialistai, kurie teikia paslaugas, kurių teikimo metu jie dirba padidintos rizikos erdvėje. Skiepijami bus ne tik gydytojai, bet ir slaugytojai, valytojai ir kiti pagalbiniai darbuotojai, dirbantys konkrečiuose skyriuose, nepriklausomai nuo užimamų pareigų“, - konkretizavo situaciją ligoninės direktorius.

Direktorius A. Skorupskas pažymėjo, kad skiepijimas nuo COVID – 19 ligos bus vykdomas savanoriškais pagrindais, tačiau išreiškė viltį, kad šalies gyventojai tinkamai įvertins kylančias grėsmes žmonių sveikatai ir gyvybei, susijusias su šio susirgimo mastais ir pasinaudos šia valstybės suteikta galimybe nemokamai pasiskiepyti nuo COVID – 19 bei taip prisidėti prie savo, o kartu, ir visuomenės apsaugojimo nuo šios ligos plitimo ir žudančio jos poveikio žmonėms.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės naujienas – tai savalaikė, objektyvi ir informatyvi informacija Jums.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

 

KALĖDINĘ ŠVENTĘ PASITINKANT

 

Panevėžys

2020-12-23

 

Gruodžio 23 – čiąją dieną įprastiniai darbai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo nuspalvinti pakilia darbuotojų nuotaika ir nekantriu artėjančių švenčių laukimu. Nors šie metai ligoninės kolektyvui, kaip ir visiems Lietuvos žmonėms, buvo sunkūs dėl didėjančių plintančios COVID – 19 ligos mastų, su šia pandemija susijusiais apribojimais ir mūsų asmeninio ir visuomeninio gyvenimo suvaržymais, šventes mūsų darbuotojai pasitinka pakilia nuotaika.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas šiandien pasveikino ligoninės darbuotojus ir jų šeimas artėjančių švenčių proga, linkėdamas jiems sveikatos, stiprybės, darnos. Direktorius savo sveikinimo kalboje pažymėjo, kad „2020 metai, nežiūrint į tai, kad daug neplanuotos sumaišties įnešė pandemijos problemos, Respublikinei Panevėžio ligoninei buvo sėkmingi – pavyko pasiekti žymių teigiamų rezultatų įvairiose mūsų veiklos srityse, patys formavomės kaip vieningas ir profesionalus kolektyvas, gebantis ir sunkiu metu suremti pečius ir tinkamai atlikti savo pareigas. Linkiu Jums, Jūsų šeimoms sveikatos, stiprybės, ramybės ir visokeriopos sėkmės asmeniniame gyvenime ir darbe. Būkite sveiki ir laimingi!

Artėjančių švenčių proga direktorius A. Skorupskas klinikų, skyrių vedėjams, vyr. slaugytojoms dovanojo molinę puodynėlę su ligoninės simbolika „Gerumo sparnai“, o visų skyrių darbuotojams buvo įteikti kučiukai, saldainių rinkiniai „Žiemos pasaka“ ir kalėdaičiai.

Mielieji, nuoširdžiai sveikiname Jus artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų 2021 – ųjų metų proga, linkime Jums sveikatos, kantrybės, meilės, vilties – tai yra tie gerieji sparnai, kurie išneš mus iš visų mus užklupusių negandų!

Būkite sveiki ir laimingi!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA DĖL PASIRUOŠIMO VAKCINACIJAI

 

Panevėžys

2020-12-23

 

Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas intensyviai ir labai atsakingai ruošėsi skiepijimo nuo COVID – 19 ligos pradžiai, todėl dabar atsakingai galime pranešti Jums, kad esame pilnai ir tinkamai pasiruošę skiepijimui, kuris turi prasidėti gruodžio 27 d.:

- yra parengtas ir suderintas skiepų planas;

- paruoštos saugios vakcinos laikymo sąlygos;

- tinkamai parengtos skiepijimui skirtos patalpos;

- sudaryti ligoninės darbuotojų, pageidaujančių skiepytis, sąrašai ir eiliškumas;

- apmokyti skiepijimą atliksiantys ligoninės darbuotojai.

Pagal patvirtintą planą, pirmiausia bus skiepijami COVID – 19 skyriuose dirbantys darbuotojai (medikai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, pagalbiniai ir kiti darbuotojai), darbuotojai, dirbantys Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuose, bei kituose padaliniuose dirbantys darbuotojai, kuriems yra padidinta kontakto su COVID – 19 liga sergančiais pacientais rizika.

Informuojame Jus, kad gruodžio 23 d. bendrame SAM ir didžiausių Lietuvos gydymo įstaigų vadovų pasitarime kolegialiai buvo priimtas sprendimas, kad skiepijimas prasidės gruodžio 27 d. ryte visose didžiosiose Lietuvos gydymo įstaigose vienu metu.

Skiepijimas yra savanoriškas, tačiau turime suprasti, kad jis – labai svarbi šio sunkaus pandeminio laikmečio realybė ir puiki galimybė apsaugoti save ir kitus nuo klastingos ir vis plintančios COVID – 19 infekcinės ligos. Šis skiepas – geriausia Šv. Kalėdų dovana mūsų ligoninės darbuotojams.

 

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

 

 

Sveikinimas Šv. Kalėdų proga

 

Panevėžys

2020-12-23

 

 

GYVENTOJŲ DĖMESIUI

 

Panevėžys

2020-12-21

 

Informuojame Jus, kad, sparčiai daugėjant COVID – 19 ligos susirgimų atvejų Panevėžyje (šiuo metu fiksuota apie 2400 ligos atvejų 100 tūkst. gyventojų), bei augant Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų sergamumo COVID – 19 liga skaičiams (šiuo metu serga apie 270 ligoninės darbuotojų), nuo gruodžio mėn. 21 d. yra laikinai stabdoma Dienos chirurgijos skyriaus veikla, o šio skyriaus darbuotojai laikinam darbui yra perkeliami į Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos bei COVID – 19 skyrius.

Mieli Panevėžio apskrities gyventojai, ši priverstinė asmens sveikatos paslaugų apribojimo priemonė yra susijusi su ženkliai padidėjusio sergamumo COVID – 19 mastu mūsų krašte bei stipriai jaučiamu medicininio personalo trūkumu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Atsiprašome Jūsų už iškilusius nepatogumus, tikimės Jūsų supratimo, tolerancijos ir kantrybės šiuo visiems sunkiu ir labai atsakingu laikotarpiu.

Artėja Šv. Kalėdos ir Naujieji – 2021 – ieji metai. Tai laikas, kurį buvome įpratę linksmai atšvęsti savo artimųjų, draugų, bendradarbių aplinkoje, lankyti įvairius šventinius renginius, koncertus. Šie metai į mūsų būtį įnešė daug reikšmingų permainų, apribojimų, būtinybę laikytis griežtesnės viešo ir privataus gyvenimo tvarkos. COVID – 19 liga – klastingas, mutuojantis, šiuo metu dar sunkiai suvaldomas infekcinis susirgimas, kuris jau pareikalavo didelio gyventojų sergamumo šia liga ir, deja, didelio mirčių nuo šio susirgimo skaičiaus. Mielieji, įsiklausykite į sveikatos specialistų rekomendacijas ir vyriausybės paskelbtus apribojimus, kuriais siekiama sustabdyti šios infekcinės ligos plitimo mastą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą ir gyvybes. Kviečiame visus nepriekaištingai laikytis šių reikalavimų – taip apsaugosite save, savo artimuosius ir aplinkinius. Didelių mokslininkų pastangų dėka jau sukurta vakcina nuo COVID – 19 ligos, kurios pirmoji partija greitu laiku pasieks ir Lietuvą. Gyventojų vakcinacija – ypač svarbus ir reikalingas procesas, kuriuo tikimasi lemtingų teigiamų poslinkių mūsų visų kovoje su COVID – 19.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės informaciją – mes operatyviai ir išsamiai informuosime Jus apie visus pasikeitimus ir pateiksime kitas Jums aktualias naujienas.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ RUOŠIASI COVID – 19 VAKCINACIJAI

 

Panevėžys

2020-12-14

 

Nenumaldomai artėja laikas, kai Lietuvą pasieks pirmosios vakcinos nuo koronaviruso (COVID _ 19) siuntos ir šalies gydymo įstaigos pradės gyventojų skiepijimą. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atsakingai vyksta pasiruošimas šiai vakcinacijai.

Pagal laikinai Sveikatos apsaugos ministro pareigas ėjusio, valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo parengtą įsakymą, yra patvirtinta tikslinių ir prioritetinių gyventojų grupių skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama koronaviruso vakcina tvarka, pagal kurią pirmojo etapo metu bus skiepijami šioms tikslinėms ir prioritetinėms grupėms priklausantys asmenys:

- Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientai bei stacionarių socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai;

- Sveikatos sistemos darbuotojai, kurie, neatsižvelgiant į jų darbo specifiką, išskaidomi į tam tikras grupes: labai didelės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, tiesiogiai kontaktuojantys su COVID – 19 liga sergančiais pacientais, didelės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, turintys didelę sąlyčio tikimybę su asmenimis, kuriems nustatyta ar yra įtariama COVID – 19 liga, vidutinės rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, vykdantys stacionarines ir ambulatorines kontaktines paslaugas užkrečiamųjų ligų požymių neturintiems pacientams, teikiantiems medicininės reabilitacijos paslaugas, mažos rizikos sveikatos sistemos darbuotojai, kurių funkcijoms atlikti reikalingi minimalūs profesiniai kontaktai su kolegomis, dirbama atokiai nuo likusio personalo ir pan.

Siekiant tinkamai pasiruošti pacientų ir darbuotojų skiepijimui, šiuo klausimu įvyko Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos pasitarimas. Šio pasitarimo metu buvo pristatyta esamos padėties analizė, aptartas skiepijmo planas, numatyti artimiausi būtini pasirengimo skiepijimui darbai, paskirtas koordinatorius, kuris yra įpareigotas rūpintis skiepijimo procesu ir užtikrinti sklandžią prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų vakcinaciją. Planuojama, kad pirmosios vakcinos dozės Lietuvą pasieks gruodžio pabaigoje – sausio pradžioje.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA

 

Panevėžys

2020-12-11

 

2020 m. pavasarį prasidėjusi COVID – 19 pandemija labai paveikė šalies visuomeninio, ekonominio, kultūrinio gyvenimo sritis, palietė visų mūsų ir kiekvieno atskirai gyvenimus. Šiuo metu gyvename jau antrojo šiais metais karantino sąlygomis, kurios, neslūgstant infekcinei COVID – 19 ligai, pastaruoju metu vis griežtėja. Šių priemonių imamasi siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą ir jo keliamą grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei.

Respublikinei Panevėžio ligoninei yra deleguotos organizuojančios COVID – 19 sergančių pacientų gydymą Panevėžio ir Utenos apskrityse gydymo įstaigos funkcijos. Ligoninės administracija kasdien renka duomenis ir analizuoja šiose apskrityse esančių gydymo įstaigų lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus, personalo pajėgumus, rūpinasi asmens saugos priemonių užsakymu ir savalaikiu jų paskirstymu šioms gydymo įstaigoms. Pagrindinis šio klasterio tikslas – teikti savalaikę ir profesionalią medicininę pagalbą pacientams ir patenkinti visus šios pagalbos teikimo poreikius ne tik COVID – 19 sergantiems pacientams, bet ir kitomis ligomis sergantiems ligoniams.

Gruodžio 11 d. duomenimis Panevėžio ir Utenos apskrityse esančiose gydymo įstaigose yra įrengta 371 lova, skirta COVID – 19 liga sergantiems pacientams. Šiuo metu yra gydomi 258 pacientai (lovų užimtumas – 69 proc.).Deguonies terapija taikoma 103 pacientams. Artimiausiu metu Panevėžio ir Utenos gydymo įstaigose lovų, skirtų COVID – 19 liga sergantiems pacientams, skaičius bus padidintas iki 413.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šiuo metu yra gydomi 143 pacientai, sergantys koronavirusine infekcija, iš jų – 2 vaikai. Deguonies terapija yra taikoma 64 pacientams, 15 pacientų gydomi Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, 5 pacientams taikoma DPV (dirbtinis plaučių ventiliavimas), 11 pacientų taikoma hemodializė. Ligoninėje yra įrengta 214 lovų, skirtų COVID – 19 liga sergantiems pacientams, iš kurių 143 yra užimtos (lovų užimtumas – 68 proc.). Koronavirusine infekcija ir kitomis ligomis serga 226 ligoninės darbuotojai, 24 darbuotojai šiuo metu yra saviizoliacijoje. Tačiau labai džiaugiamės Panevėžio Kolegijos medicinos studentų pagalba, kurių ne viena dešimtis padeda ligoninės personalui šiuo sunkiu metu.

Nežiūrint, kad šiuo metu COVID – 19 pandemija grėsmingai plinta, Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas, mobilizuodamas visas pastangas ir žmogiškuosius resursus, per lapkričio mėn. suteikė mūsų piliečiams:

- Ambulatorinių paslaugų – 75 proc.;

- Stacionarinių paslaugų – 80 proc.;

- Kompiuterinės tomografijos – 100 proc.;

- Hemodializės – 99.2 proc.;

- Profilaktinių programų – 83 proc.;

- Reabilitacijos paslaugų – 85 proc.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad COVID – 19 liga – tai labai klastingas, mutuojantis susirgimas, kuriam būdingos įvairios komplikacijos ir galimi mirties atvejai. Tad visi privalome saugoti save ir aplinkinius, privalome susitelkti, numatyti, pasiruošti ir tinkamai mobilizuotis, kad visuomet būtume tinkamai pasirengę naujoms, galimoms, šio susirgimo proveržio bangoms.

Nuo spalio 30 – osios dienos mūsų šalyje veikia trumpasis telefono numeris 113, skirtas neskubiai medicininei informacijai ar konsultacijai gauti. Juo galima ir reikia skambinti, kai Jums reikalinga tik medicininė konsultacija, kai situacija nekelia pavojaus žmogaus gyvybei ar sveikatai. Pasinaudokite šia galimybe.

Bendroji situacija, susijusi su COVID – 19 ligos plitimu šalyje, yra sudėtinga ir reikalauja visų – visuomenės, medikų, savivaldybių – sutelktų pastangų, siekiant suvaldyti kylančias grėsmes. Neįgnoruokite šios klastingos ligos grėsmių ir griežtai laikykitės specialistų rekomenduojamų asmens saugos priemonių ir elgesio tvarkos reikalavimų viešose vietose ir privačioje erdvėje.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

ĮTEIKTI APDOVANOJIMAI RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS MEDIKAMS

 

Panevėžys

2020-12-10

 

Gruodžio 10 – osios dienos darbus Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas pradėjo nuo džiugaus įvykio – buvo suteikti Nusipelniusio Lietuvos gydytojo ir Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardai ir įteikti apdovanojimai trims mūsų ligoninės darbuotojams.

Už viso gyvenimo nuopelnus Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas ir Garbės ženklo apdovanojimas buvo įteiktas ilgametei Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojai, buvusiai Naujagimių skyriaus vadovei, neonatologijos pradininkei Lietuvoje Liudvikai Knizikevičienei, kuri šiuo metu yra pensijoje. Su dideliu pasididžiavimu informuojame Jus, kad Liudvikos ir Petro Jurgio Knizikevičių šeima yra vienintelė tokia medikų šeima Lietuvoje - abiems sutuoktiniams yra suteikti Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardai. Petras Jurgis Knizikevičius taip pat daugiau nei 50 metų dirbo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojo ginekologo pareigose.

Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardai suteikti ir Garbės ženklo apdovanojimai įteikti Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikos vyr. slaugytojai Vaidai Barzdienei ir LSSO Panevėžio skyriaus vadovei, I Kardiologijos skyriaus vyr. slaugytojai Rasai Masienei.

Nuoširdžiai sveikiname gydytoją Liudviką Knizikevičienę, vyr. slaugytojas Vaidą Barzdienę ir Rasą Masienę šio garbingo apdovanojimo proga, linkime stiprios sveikatos, visokeriopos sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime! Tebūnie ateitis dosni Jums prasmingais darbais ir laime!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

 

Tylus šventinių eglučių įžiebimas Likėnų reabilitacijos ligoninėje

 

Likėnai

2020-12-09

 

Artėjant didžiosioms metų šventėms - Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams - Likėnų reabilitacijos ligoninėje įžiebėme šventines eglutes biuvetėje „Vilties angelas“, II-ojo korpuso foje ir registratūroje. Šiais metais eglutės nušvito tyliai, be gausaus būrio pacientų ir ligoninės darbuotojų.

2020 – uosius metus pabaigiame ne vien liūdna nata ir susirūpinimu dėl plintančios pandemijos, bet ir turėdami daug kuo pasigirti: 2020 metais ligoninėje vyko įvairūs kūrybiniai užsiėmimai, minėjome tautodailės metus, buvo sėkmingai tęsiamas projektas „Menas gydo“, pacientai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, mokėsi meno paslapčių.

Spalio mėnesį edukacinius užsiėmimus vedė Biržų krašto tradicinio amato meistrė Zita Kumpelienė, kuri ligoninės pacientus mokė šiaudinių sodų, žvaigždžių, kalėdinių žaisliukų pynimo meno. Šie šiaudiniai kūriniai dabar supasi ant eglutės, esančios biuvetėje, šakų. Tai - bendras tautodailininkės, pacientų ir socialinės darbuotojos Sandros Čyžiutės kūrybinis darbas.

Šiais metais puoštos eglutės jaukios, kuklios, skleidžiančios šilumą ir kvepiančios mišku, nes papuoštos tik pacientų ir personalo rankų darbo žaisliukais – ant jų šakų puikuojasi šiaudiniai žiemos sodai, paukščiai ir angelai, Likėnų parko kankorėžiai, riešutai, žaislai iš džiovintų vasaros gėlių.

Pasitinkant šventes linkime, kad Vilties snaigės kristų adventiniu vainiku ant mūsų galvų, paliestų lūpas, kurios taria labai svarbius, reikalingus ir nuoširdžius žodžius artimajam, ligoniui. Šie žodžiai gydo, nuramina, puoselėja tikėjimo šviesą, degančią kiekvieno iš mūsų širdyje.

Sveikiname Jus artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga, linkime, kad ateinantys metai būtų dosnūs Jums prasmingais darbais, turtingi sėkme ir laime!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija

 

 

 

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ – KASDIENIAI IŠŠŪKIAI IR AKTUALIJOS

 

Panevėžys

2020-12-09

 

2020 m. pavasarį mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, pradėjo plisti koronavirusinė infekcinė liga COVID – 19. Valstybiniu mastu kuriant kovos su šia pandemija strategiją ir taktiką, Respublikinė Panevėžio ligoninė buvo numatyta kaip viena iš gydymo įstaigų, kuriai buvo deleguota organizuojančios CIOVID – 19 sergančių pacientų gydymą Panevėžio ir Utenos apskrityse gydymo įstaigos funkcija.

Organizuodama savo darbą , ligoninė kasdien analizuoja šiuose regionuose esančių gydymo įstaigų lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus, personalo pajėgumus, rūpinasi asmens saugos priemonių savalaikiu užsakymu ir išdalinimu šių apskričių gydymo įstaigoms, vadovaujantis patvirtinta metodika. Tai – atsakingas ir ypatingos svarbos darbas, siekiant užtikrinti ne tik COVID – 19 pacientų gydymą, bet ir planinių paslaugų teikimą. Yra išanalizuoti ir aptarti įvairūs galimi šios infekcinės ligos plitimo ir COVID – 19 grėsmių suvaldymo scenarijai, kurie pildomi ir kooreguojami, priklausomai nuo esamos epidemiologinės situacijos ne tik Panevėžio ir Utenos apskrityse, bet ir šalyje.

Šiuo metu Panevėžio ir Utenos apskrityse yra 11 gydymo įstaigų su skyriais, skirtais gydyti COVID – 19 liga sergančius pacientus, kuriems yra būtinas stacionarinis gydymas. Tai – Respublikinė Panevėžio ligoninė, Anykščių rajono savivaldybės ligoninė, Biržų ligoninė, Ignalinos rajono ligoninė, Kupiškio ligoninė, Pasvalio ligoninė, Rokiškio psichiatrijos ligoninė, Rokiškio rajono ligoninė, Utenos ligoninė, Visagino ligoninė ir Zarasų rajono savivaldybės ligoninė.

Šiose gydymo įstaigose šiuo metu yra 362 stacionarinės lovos, skirtos COVID – 19 pacientams. Šios dienos duomenimis, yra užimta 241 lova, 121 lova yra laisva.

„Pastaruoju metu labai išaugo žmonių, sergančių COVID – 19, skaičius. Respublikinės Panevėžio ligoninės, kaip ir visų Panevėžio ir Utenos apskrityse esančių gydymo įstaigų, medikai dirba sunkiai ir pasiaukojamai, kad sergantiems pacientams būtų laiku ir profesionaliai suteikta būtinoji medicininė pagalba. Tačiau labai neramina augantis šia infekcine liga sergančių medikų skaičius ir, jei šie rodikliai augs ir toliau, greitu laiku galime atsidurti labai nepavydėtinoje situacijoje, kuomet gali pradėti strigti gydymo įstaigos darbas“, - esamą situaciją komentavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Direktoriaus teigimu, vien tik medicininio deguonies, skirto deguonies terapijos procedūroms sergantiems pacientams, poreikis paskutiniu metu išaugo 4 kartus. „Kol kas visomis išgalėmis išlaikome planinių paslaugų teikimo apimtis, tačiau, jei situacija blogės, matyt, teks kooreguoti ir šią veikos sritį. Tam, kad esama padėtis neblogėtų, kad pavyktų suvaldyti situaciją, kuri darosi grėsminga, reikalingos visų – visuomenės, medikų savivaldybių - pastangos“, - kalbėjo ligoninės direktorius A. Skorupskas.

Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra gydomi 134 COVID – 19 liga sergantys pacientai, iš kurių Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje – 14 pacientų, deguonies terapija taikoma 60 sergančiųjų, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 4 pacientams.

Kreipiamės į Panevėžio ir Utenos apskričių, į visus šalies gyventojus – neignoruokite šios infekcinės ligos grėsmių, griežtai laikykitės specialistų įvardintų asmens saugos priemonių ir rekomenduojamos elgesio viešose vietose, darbe ir namuose tvarkos, saugokite save ir aplinkinius, nes tai mūsų sėkmingos kovos su COVID – 19 priemonės.. Artėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpis, kurį buvome įpratę sutikti su artimaisiais, draugais, bendradarbiais ir linksmai atšvęsti. Deja, šio laikmečio realija diktuoja kitą scenarijų – nesiburti, atidėti keliones ir įvairias pramogas. Tai – ne kažkieno sugalvotas įnoris, tai – mūsų sveikatos ir gyvybės garantas. Nenumokime į tai ranka – pandemija atėjo ir, tikėkite, praeis, jei stengsimės visi, o Šv. Kalėdos, Naujieji metai ir kitos mūsų šventės bus visada!

Būkite sveiki!

Vytautas Riaubiškis

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės

komunikacijos specialistas

 

 

GRUODŽIO 3 – OJI – TARPTAUTINĖ NEĮGALIŲJŲ ŽMONIŲ DIENA

 

Panevėžys

2020-12-03

 

Kiekvienais metais gruodžio 3 – ąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną, kurią 1992 m. pabaigoje paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija.

Šią dieną visuomenė supažindinama su neįgaliųjų žmonių problemomis, primenama apie žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių visuotinumą, tarpusavio priklausomumą ir ryšį bei būtinybę neįgaliesiems užtikrinti galimybę visapusiškai naudotis šiomis teisėmis ir laisvėmis be diskriminacijos, ką plačiai deklaruoja ir JT Neįgaliųjų teisių konvencija.

Tarptautinės Neįgaliųjų dienos proga nuoširdžiai sveikiname visus neįgaliuosius, jų artimuosius ir globėjus, visus, kurie savo pastangomis, šiltu žodžiu ar šypsena padeda žmonėms su negalia integruotis į visuomenę, jaustis reikalingiems ir būti savarankiškiems. Tikime, jog net ir šiandien nedideli valstybės žingsniai, skirti neįgaliųjų poreikiams Lietuvoje užtikrinti, skatins Jus eiti pirmyn, palengvins ir sušildys Jūsų gyvenimą.

Vakar diena yra kiekvieno iš Jūsų istorija. Mokėkit džiaugtis tuo, kas šalia Jūsų: palaikančiu žvilgsniu, šiltu žodžiu ar nesavanaudišku poelgiu.. Galbūt tai nėra taip paprasta, tačiau gyventi ir branginti kiekvieną momentą – dvasinės stiprybės simbolis. Paverskite svajones siekiais, nes kiekvieno iš Jūsų, net ir mažiausias siekis, palieka neišdildomus pėdsakus šalia esantiems. Linkime Jums visiems kuo geriausios sveikatos, stiprybės ir tikėjimo ateitimi.

 

 

Pagarbiai

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

 

 

 

Išskirtinis apsilankymas: kunigas ir fotografas – tarp sergančiųjų koronavirusu panevėžiečių

 

Panevėžys

2020-12-01

 

Naujienų portalo „Jūsų Panevėžys“ fotografas Rimvydas Ančerevičius jau antrą kartą fotografavo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje sergančiuosius COVID-19. Šią išskirtinę galimybę fotografui suteikė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovybė. Pirmą sykį R. Ančerevičius ligoninėje COVID-19 per fotoaparato objektyvą stebėjo pavasarį – balandžio mėnesio antroje pusėje.

Tik šįsyk fotografavo ne vadinamajame „reaktoriuje“, bet Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje, kurioje gydomi lengvesne koronaviruso forma sergantys pacientai.

Be to, Rimvydas ligoninės korpuse lankėsi ne vienas – kartu su juo pacientus lankė ir Panevėžio ligoninės kapelionas, Švč. Trejybės rektorato dekanas Pavel Andžejevski.

Melagiu būti nenori

Panevėžio ligoninės kapelionas P. Andžejevski nuoširdžiai prisipažino, kad meluoti negali.

„Būčiau melagis, jei sakyčiau, kad nebijau. Bijau, bet negalėjau neiti į ligoninę. Privalau aplankyti ligonius. Todėl elgiausi ramiai, nes mano ramybė ramino ir sergančiuosius. Be to, norėjau eiti ir pamatyti sergančius, su jais pakalbėti, pabendrauti“, – naujienų portalui JP pasakojo kunigas.

Susitikimas kitoks

Kapelionas neslepia, kad yra pripratęs prie kontakto su žmonėmis ir bendravimo su ligoniais.

„Tik šį sykį kontaktas kitoks – kovidinis. Aš matau žmonių veidus, o mano veidas uždengtas apsaugos priemonėmis. Ir pats matau ligonių akis, jų veido mimikas – džiaugsmą, liūdesį, laukimą. Apsaugos priemonės būtinos, nes privalėjau ir save saugoti, ir ligonius“, – kalbėjo P. Andžejevski po apsilankymo ligoninėje.

Nusiminti negalima

Panevėžio ligoninės kapelionas pasakojo, kad iš besigydančių nuo koronaviruso išgirdo įvairių klausimų.

„Pats pirmas, ar nebijau. Tai prisipažinau, kad bijau, bet atėjau. Kalbėjomės apie viską: apie orą, kad prasideda adventas, kad laukia, kada išleis iš ligoninės. Žinoma, nepamiršome ir apie sveikatą pakalbėti. Svarbiausia, kad tik nebūtų negatyvo. Nors liga nežinoma, bet nereikia nusiminti. Labiausiai pradžiugino ligonių išsakytos geros naujienos, kad vieną greitai paleis namo, o kitas – jau ruošiasi namo. Negalima nusiminti ir leisti užvaldyti nerimui“, – sakė kunigas Pavelas.

Medicinos personalas – nuostabus

Kapelionas žavėjosi Panevėžio ligoninės personalo darbu ir ištverme.

„Jie dirba negailėdami savęs, nors ir labai sunku. Medicinos personalas – fantastiškas. Todėl visiems – ligoniams ir medikams – linkiu ramaus advento ir saugių Kalėdų. Ir nesvarbu, kur Kalėdos bus sutiktos, ar ligoninėje, ar namuose. Būkime saugūs. Pasiduoti negalima“, – linkėjo Panevėžio ligoninės kapelionas P. Andžejevski.

Antras susitikimas

Naujienų portalo JP fotografui R. Ančerevičiui tai jau antras kartas, kai gali nuotraukose iš arti užfiksuoti su COVID-19 kovojančius medikus, o šįsyk įamžinti ligonių susitikimą su ligoninės kapelionu.

 

„Šį kartą viskas šiek tiek kitaip – ligoninės skyrius kitas, o padėjo, kad jau nebe pirmą kartą. Žinodamas tvarką, galėjau saugotis daugiau ir pats. Tuo pačiu saugoti ligonius. Ir vaizdai pamatyti šįkart visai kitokie: daugiau žmonių boksuose, daug sunkios būklės senyvų žmonių. Atrodo, patirtis panaši, bet visiškai skirtinga. Labai sunku nupasakoti ir išreikšti žodžiais. Labai puiku, kad drauge buvo kunigas, kurį sergantieji sutiko džiugiai. Pakėlė jis ūpą ligoniams. Naudingas ir reikalingas apsilankymas“, – pasakojo fotografas ir teigė, kad viskas praėjo sklandžiai.

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA


 

 

 

SVEIKINIMAS ADVENTINIO LAIKOTARPIO PROGA

Panevėžys

2020-11-29

 

Gerbiami pacientai, ligoninės darbuotojai, visi geradariai,

Pradėję Adventą laukiame ypatingos šventės – dienos, kai Dievas atėjo į šį pasaulį kiekvienam iš mūsų duodamas viltį kitokiam, geresniam gyvenimui. Jis atėjo duoti mums jėgų ištverti sunkumus, kurie mus lydi.

Mielieji, tegul Jūsų šeimas, artimuosius ir bičiulius aplanko didžiosios Kalėdų šventės palaima, tegul lydi džiugesys, didelio tikėjimo dvasia. Juk širdžių šiluma tirpdo sienas tarp žmonių, o pasitikėjimo jėga griauna net viruso įsigalėjimą.

Nuoširdžiai sveikinu Jus su Šventom Kalėdom ir Naujaisiais metais! Linkiu stiprios sveikatos, jėgų ir energijos.

Kapelionas kun. Pavel Andžejevski

 

 

 

ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS, KURIS LEIS EFEKTYVIAU PASIRŪPINTI

COVID – 19 SERGANČIAIS PACIENTAIS

Panevėžys

2020-11-24

 

Lapkričio 24 d. prie Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos vyko neeilinio ir nestandartinio projekto įgyvendinimas – lietuviško kapitalo įmonės pajėgomis buvo sumontuota mobili medicininio deguonies talpa. Paprastai tokių projektų įgyvendinimas užtrunka kelis mėnesius, tačiau šiuo atveju rangovai, kartu su ligoninės administracija, dėjo visas įmanomas pastangas, kad šie darbai būtų atlikti per maksimaliai trumpą laiką. Šio projekto skubaus įgyvendinimo reikalavo situacija, kuomet medicininio deguonies poreikis Infekcinių ligų klinikoje išaugo 10 kartų ir toliau naudotis balionuose transportuojamo deguonies kiekiais tapo neefektyvu – šis būdas labai išaugino laiko ir finansinius kaštus. Nauja mobili įranga leis ligoninei sutaupyti ir sudarys sąlygas nenutrūkstamai disponuoti pacientų gydymui būtino deguonies atsargomis. Ši medicininio deguonies talpa turi įrengtą telemetrijos įrangą, kuri leidžia nuotoliniu būdu stebėti deguonies likutį ir, esant poreikiui, jį papildyti.

„Koronavirusine infekcija sergančių žmonių skaičius pastaruoju metu yra ženkliai padidėjęs. Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, įvertinusi išaugusį poreikį ir siekdama užtikrinti teikiamas medicinines paslaugas, nusprendė, kad būtina šalia Infekcinių ligų klinikos, kuri šiuo metu tapo COVID – 19 liga sergančių pacientų ligonine, sumontuoti naują medicininio deguonies talpą. Šio projekto tikslas – užtikrinti išaugusį medicininio deguonies poreikį pacientams, kuriems jis yra naudojamas deguonies terapijos procedūroms atlikti. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra gydomi sunkiausi šia infekcine liga sergantys pacientai iš Panevėžio ir Utenos apskričių. Kasdien deguonies terapija yra taikome 30 – 50 pacientų, o vienam pacientui per 1 minutę reikia iki 10 litrų deguonies. Taigi, skaičiai yra įspūdingi, kiekiai – didžiuliai, tačiau mes privalome užtikrinti sklandžią šio gydomojo proceso eigą.

Džiaugiamės, kad šis projektas buvo realizuotas per rekordiškai trumpą laiką, o jo įgyvendinimu rūpinosi viena iš Lietuvos įmonių. Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvo ir visų Šiaurės Lietuvos gyventojų vardu dėkoju rangovams už operatyvų ir kokybiškai atliktą darbą. Dėkoju Panevėžio miesto savivaldybei už savalaikę organizacinę pagalbą, dėkoju UAB „Eismo valdymo sistemos“ direktoriui Tomui Smulkai už pagalbą, organizuojant laikiną eismo uždarymą gatvėje, kurioje vyko rangos darbai“, - nauju, sėkmingai realizuotu, projektu džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Sveikinimas Lietuvos kariuomenės dienos proga

Panevėžys

2020-11-23

 

Mieli kariai, karininkai, savanoriai,

Su didžiule pagarba ir nuoširdžiu dėkingumu prisimename visus Tėvynės laisvės gynėjus, jų drąsą ir ištikimybę Lietuvai, didžiuojamės šiandienos karių fizine ir dvasine ištverme, pasirengimu ginti Tėvynę.

Sveikinu Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karius ir karininkus, visus Lietuvos kariuomenės karius, karininkus, savanorius Lietuvos kariuomenės dienos proga.

Būkite tvirti ir drąsūs, pasitikintys ir ištvermingi, visada pasirengę garbingai ir su meile atlikti šią savo misiją. Visada išlikite drąsos, pasiaukojimo, veržlumo ir pažangos pavyzdžiu mums visiems!

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

 

 

 

EUROPOS SUPRATIMO APIE ANTIBIOTIKUS DIENA

Panevėžys

2020-11-18

 

Lapkričio 18 d. Europoje minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šią minėtiną dieną remia Pasaulinė sveikatos organizacija. Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į nereikalingo antibiotikų vartojimo pasekmes, skatinti atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą. Dažnokai poliklinikose antibiotikai nepagrįstai skiriami viršutinių kvėpavimo takų infekcijų gydymui, parenkami plataus veikimo spektro antibiotikai, ligoninėse ne visada atliekami tyrimai, reikalingi tikslesniam antibiotikų parinkimui. Be to, žmonės vis dar dažnai antibiotikais gydosi patys.

Būtina žinoti, kad antibiotikų negalima vartoti:

 

  • sergant ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu (gali pasireikšti priešingas poveikis);
  • esant šaltkrėčiui (antibiotikai nemažina temperatūros ir nepalengvina skausmų);
  • sutrikus žarnyno veiklai;
  • moteriai, kuri yra nėščia arba planuoja nėštumą.

 

Kartais antibiotikai tikrai yra labai svarbūs, kad ligonis pasveiktų, bet juos būtinai turi skirti gydytojas. Gydantis antibiotikais naudinga valgyti artišokus, svogūnus, cikorijas, česnakus, kukurūzų dribsnius, avižinę košę, ruginius gaminius, pupeles, vaisius, gerti tirštas sultis. Šis maistas pasižymi prebiotikų savybėmis, t. y. gamina organizme gerąsias bakterijas, kurios po antibiotikų vartojimo žūva. Gydytojai pataria po antibiotikų vartojimo sugerti gerųjų bakterijų kursą.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

ŠIANDIEN – PASAULINĖ LĖTINĖS OBSTRUKCINĖS PLAUČIŲ LIGOS DIENA

Panevėžys

2020-11-18

 

Kiekvienų metų lapkričio mėn. trečiąjį trečiadienį yra minima Pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos diena (LOPL). Tai – kvėpavimo takų sutrikimas, kai žmogaus kraujyje trūksta deguonies ir jis pradeda dusti. Šią ligą dažniausiai sukelia rūkymas. Jei ši liga diagnozuojama per vėlai, žmogui gresia mirtis. Šios ligos formos yra: lėtinis bronchitas, bronchiolitas, emfizema.

Lietuvos astmos klubų asociacija Pasaulinės LOPL dienos proga skelbia akciją „Minutė be oro“. Visi gyventojai kviečiami pamėginti vieną minutę nekvėpuoti ir pajusti, su kuo nuolat susiduria LOPL sergantis žmogus. Akcijos „Minutė be oro“ pagrindinis tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šią ligą ir paskatinti gyventojus išsitirti dėl LOPL. Labiausiai turėtų susirūpinti asmenys, rūkantys ilgiau nei 10 metų. ES atliktas tyrimas parodė, kad 75 proc. sergančiųjų LOPL net nenumano apie savo ligą.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje yra pusė milijardo žmonių, sergančių LOPL. Manoma, kad 2020 m. LOPL bus trečioji liga pagal mirtingumą. Nuo 1984 m. sergamumas LOPL Lietuvoje išaugo nuo 1,3 proc. iki 3,5 proc. Iš Europos Sąjungos narių šis rodiklis didesnis tik Suomijoje ir Belgijoje, kur sergančiųjų LOPL dalis sudaro atitinkamai 4 proc. ir 5 proc. gyventojų.

Rūkymas yra pagrindinė susirgimo LOPL priežastis. Kitos šios ligos atsiradimo priežastys gali būti aplinkos tarša, persirgtos kvėpavimo takų infekcijos. Naujausi tyrimai, paskelbti žurnale „Respiratory Medicine“ parodė, kad LOPL suserga apie 50 proc., o ne 15 – 20 proc. rūkančiųjų, kaip buvo manoma anksčiau.

Mielieji, sveikata – brangiausias mūsų turtas. Nuolatos rūpinkimės ja ir saugokime savo sveikatą, kurios vėliau galime ir nebesusigrąžinti. Dažnai neapgalvotais savo poelgiais bei suvilioti momentinio malonumo, mes kenkiame sau, esame savo oraus ir nepakartojamai žavingo gyvenimo bei savo sveikatos priešai.

Būkite sveiki!

 

 

JP ir laikraštis „Tėvynė“ prisijungė prie gerumo iniciatyvos „Akcija su šypsena“: įteikė specialias dovanas

Panevėžys

2020-11-18

 

Artėjančios Kalėdos jau skatina imtis prasmingų darbų: aukoti, dovanoti ir dalintis gerumu. Prekybos centro „Vasaris“ vadovė Miglė Gruzdenė, kviečia įmones bei fizinius asmenis skleisti pozityvą ir prisijungti prie projekto „Akcija su šypsena“.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“ bei laikraštis „Tėvynė“. Šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninės Mikrobiologijos laboratorijos darbuotojams įteiktos specialios dovanos: laikraščio „Tėvynė“ prenumeratos ir prekybos centro „Vasaris“ firminis pyragas.

Dalintis gerumu

„Projekto esmė – susitelkti verslui ir fiziniams asmenims, taip pat dalintis pozityvu. Akcijoje galima dalyvauti dviem būdais: dovanoti staigmeną arba komentuoti „Vasario“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ po įrašu ir atspėti, kam bus dovanojamas prizas“, – pasakojo M. Gruzdenė.

Pasak „Vasario“ vadovės, nors akcija dar visai nauja, jos žinomumas greitai auga. „Žmonės noriai ir aktyviai jungiasi. Nuolat sulaukiame palaikančių žinučių, jog projektas – puiki idėja“, – tvirtino ji.

Laimi trys pusės

„Šioje akcijoje laimi trys pusės: „Vasaris“, dalyvaujantis pirkėjas ir dovanos gavėjas. „Vasaris“ gauna finansinio pelno, dalyvaujantis geradarys didina savo matomumą ir žinomumą, o dovanos gavėjas lieka nustebintas bei pradžiugintas! Žinau, kad yra net atsiradę bendradarbiavimo santykių tarp dalyvavusiųjų. Tokie faktai džiugina“,- atviravo M. Gruzdenė.

Norint sudalyvauti akcijoje, reikia kreiptis į prekybos centro „Vasaris“ administraciją.

„Nuo jų priklauso aktualiausi šių dienų skaičiai“

Naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“ ir laikraštis „Tėvynė“, dalyvaudami akcijoje, visus stebinčius projektą ragino atskleisti dovanos gavėją su užuomina „Nuo jų priklauso aktualiausi šių dienų skaičiai“.

Iš tiesų, tik maža dalis panevėžiečių žino, kad ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra laboratorija, kurioje tiriami COVID-19 mėginėliai. Tad gardi „Vasario“ dovana ir vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynės“ metinę prenumeratą gavo visi Panevėžio ligoninės Mikrobiologijos laboratorijos skyriaus darbuotojai.

Dirba neskaičiuodami laiko

Mikrobiologijos laboratorijos vedėja medicinos mikrobiologė Diana Žylytė, atsiimdama dovanas, teigė, kad laborantai dirba neskaičiuodami savo laiko.

„Mūsų darbo laikas yra nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro. Bet dirbame tol, kol ištiriame visus mėginėlius. Per dieną būną net iki 300 mėginėlių“, – pasakojo D. Žylytė.

Iš viso laboratorijoje dirba 18 darbuotojų, tačiau pasak vedėjos, kiekvienas turi savo funkciją. „Laboratorinis darbas yra komandinis darbas“, – sakė ji.

Paklausta, ar darbas laboratorijoje vargina, medicinos mikrobiologė teigė, jog laborantai savo darbą myli, todėl ne veltui čia dirba. „Vargina ne pats darbas, o pati situacija. Koronaviruso laikotarpiu reikia dirbti labai atsakingai ir nuolat palaikyti greitą tempą, bet laborantai nesiskundžia, nes myli savo darbą“, – atskleidė mikrobiologijos laboratorijos vedėja.

Skaitykite šį straipsnį JP.lt:
https://jp.lt/jp-ir-laikrastis-tevyne-prisijunge-prie-gerumo-iniciatyvos-akcija-su-sypsena-iteike-specialias-dovanas/

 

 

Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo diena

Panevėžys

2020-11-01

 

„mes bejėgiai prieš mirtį, bet ji yra per silpna sunaikinti prisiminimus ir paliktą šviesą, nes „juk šviesa nemiršta – ji pasilieka žolėj, žiede, vaiko akyse...“

Justinas Marcinkevičius

Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė. Plevenanti žvakės liepsna, kurią ant kapo uždega artimieji, giminės, draugai – tai ir yra atminties ir pagarbos mirusiajam simbolis. Deganti žvakė simbolizuoja ne mirtį, o išliekančią gyvybę.

Kuo dažniau susimąstome apie mirtį, tuo kokybiškiau galime gyventi. Kai suvoki visą ko laikinumą, labiau brangini tai, kas yra.

Mielieji, stabtelkime šiame skubančiame pasaulyje ir pagerbkime savo artimuosius, draugus, pažįstamus, išėjusius Anapilin. Uždekime žvakutę ir sukalbėkime maldą – tylaus pasikalbėjimo su mirusiuoju simbolį...

 

 

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius

Arvydas Skorupskas

 

 

 

RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE PRADEDA DIRBTI GYDYTOJAS

VAIKŲ ORTOPEDAS, TRAUMATOLOGAS IR CHIRURGAS JONAS PUODŽIUS

Panevėžys

2020-10-29

 

Malonu Jums pranešti, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistų gretas ir toliau pildo jauni, gabūs ir labai perspektyvūs gydytojai. Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriuje pradeda dirbti gydytojas vaikų ortopedas, traumatologas ir chirurgas Jonas Puodžius.

Pagrindinė gydytojo J. Puodžiaus darbovietė – Vilniaus Santaros klinikos. Gydytojas Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos žinias gilino Austrijoje, Jungtinėje Karalystėje, nuolat tobulina skeleto ir raumenų echoskopijos įgūdžius tarptautiniuose mokymuose.

„Dirbdamas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje teiksiu ambulatorinę pagalbą vaikams iki 18 metų, patyrusiems traumas, tirsiu ir gydysiu vaikus dėl ortopedinių susirgimų – laikysenos sutrikimų, skoliozės, plokščiapėdystės ir kt. Ypatingą dėmesį skirsiu kūdikių iki 6 mėn. ortopedinei patikrai dėl klubų displazijos. Kasdieninėje praktikoje taikau echoskopinį ištyrimą. Turiu ambulatorinio darbo patirties įvairiose Vilniaus poliklinikose“, - taip savo būsimos veiklos gaires pristatė gydytojas Jonas Puodžius.

Savo laisvalaikį gydytojas J. Puodžius skiria profesinės, grožinės literatūros skaitymui, labai mėgsta klausytis klasikinės muzikos, domisi bitininkyste ir bičių gyvenimu, mėgsta būti gamtoje, ypač, Kuršių Nerijoje. Su žmona Virginija gyvena Vilniuje, augina keturis vaikus.

„Pastaruoju metu buvo pastebimas mažųjų pacientų, kuriems reikalinga vaikų ortopedo, traumatologo ir chirurgo pagalba, apsilankymų pas šiuos specialistus skaičiaus augimas, dėl ko pradėjo formuotis eilės. Ieškojome gydytojų korpuso papildymo ir suradome puikų šios srities specialistą gydytoją Joną Puodžių, kuris sutiko padirbėti ir pas mus. Šiam gydytojui įsiliejus į ligoninėje dirbančių gydytojų specialistų gretas, tikimės sumažinti pacientų eiles dėl ortopedinės, trauminės ir chirurginės patologijos. Gydytojas J. Puodžius sustiprins kūdikių profilaktikos sritį ir taikys išplėstines konsultacijas ultragarso pagalba. Tai bus patogu pacientams ir jų tėvams, nes konsultacija ir ultragarsinis tyrimas bus atliekami vienu metu. Šio specialisto darbas taip pat leis sumažinti Radiologinės tarnybos ir Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus darbuotojų krūvius, kurie šiuo metu yra ženkliai padidėję“, - situaciją komentavo Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriaus vedėjas Gytis Prieskienis.

Džiaugiamės, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistų kolektyvą papildė jaunas, perspektyvus, puikias teorines žinias ir praktinius įgūdžius turintis gydytojas. Linkime jam ypatingos sėkmės darbinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

SPALIO 29 – OJI – PASAULINĖ ŽVYNELINĖS DIENA

Panevėžys

2020-10-29

 

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, žvyneline (psoriaze) serga apie 125 mln. žmonių. Tai yra apie 4 proc. viso pasaulio gyventojų. Lietuvoje šia liga serga apie 3 proc. gyventojų.

Dažnai diagnozavus žvynelinę, žmonės išsigąsta, patiria didelį emocinį smūgį, nes liga yra labai aiškiai matoma ir apipinta mitų bei stigmų. Be to, norint kontroliuoti ligos eigą neretai reikia koreguoti gyvenimo ritmą, poilsio režimą, mitybą ir įpročius.

Žvynelinė - tai varginanti, neišgydoma liga, galinti atsirasti bet kokiame amžiuje ir trunkanti visą gyvenimą, tačiau gali būti sėkmingai valdoma. Sukontroliavus ligą, bėrimų gali nebūti mėnesius, metus. Žvynelinės paūmėjimus provokuoja įvairūs veiksniai: stresas, žalingi įpročiai, įvairios infekcijos, gretutinės ligos.

Aktualu tai, kad sergantieji žvyneline susiduria ne tik su fizinėmis problemomis, tokiomis kaip pleiskanojimas, bėrimai, niežėjimas, trūkinėjanti, pažeista ir sausa oda, nagų pakitimai, bet kenčia ir diskriminaciją, stigmatizaciją, patiria negatyvų visuomenės požiūrį. Dažnai iš sergančiųjų girdime, kad aplinkiniai nenori paduoti rankos sveikinantis, naudotis tais pačiais daiktas. Esant bėrimų kūno odoje sergantieji vengia eiti į paplūdimius, baseiną, karštą vasaros dieną dėvėti atvirus drabužius, jei bėrimai yra galvos plaukuotoje dalyje –lankytis kirpyklose, žvynelinei pažeidus nagus – manikiūro salonuose. Taip yra dėl to, kad visuomenėje dar gajus įsitikinimas, kad galima užsikrėsti, tačiau pabrėžtina, kad moksliškai įrodyta, kad žvynelinė nėra užkrečiama.

Žvynelinė yra lėtinė imuninės sistemos liga, todėl gali pažeisti ne tik odą, bet ir kitas organų sistemas. Maždaug trečdalis žmonių, sergančių žvyneline, taip pat serga psoriaziniu artritu – skausminga ir sunkią negalią sukeliančia uždegimine sąnarių liga. Paminėtina, kad vis daugiau kalbama apie tai, jog ši liga susijusi ir su kitais sunkiais sveikatos sutrikimais, tokiais kaip širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, kepenų ligos, depresija ir nutukimas.

Sergantiesiems žvyneline iš pradžių taikomas vietinis gydymas – emolientais, gliukokortikosteroidų kremais ar tepalais. Jeigu jų nepakanka, skiriama fototerapija ir/ar sisteminiai vaistai. Sergant sunkia žvynelinės forma ir negaunant efekto prieš tai minėtais gydymo būdais, skiriama biologinė (dar kitaip vadinama taikinių) terapija. Galime pasidžiaugti, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje turime galimybes skirti kompleksinį gydymą vietiniais ir/ar sisteminiais medikamentais, fototerapija ir fotochemoterapija.

Spalio 29-ąją, minint pasaulinę žvynelinės dieną, norime priminti, kad žvynelinė yra lėtinė, visą gyvenimą trunkanti, neužkrečiama, bet ir nepagydoma, kartais net luošinanti liga. Todėl visus žmones raginame, atsiradus bet kokiems odos pažeidimams, pasikonsultuoti su gydytoju dermatovenerologu.

Agnė Gaigalė

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja dermatovenerologė

 

 

 

VŠĮ RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA

Panevėžys

2020-10-28

Informuojame Jus, kad spalio mėn. 27 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės Neurochirurgijos skyriuje 5 pacientams ir 1 darbuotojui nustatytas koronavirusinės infekcijos susirgimas. Jų susirgimo būklė yra lengva. Šiuo metu pacientai ir darbuotojas yra izoliuoti, šio skyriaus pacientams ir darbuotojams atliktas privalomas testavimas, visos skyriaus patalpos nedelsiant dezinfekuotos, laikantis visų tokiems atvejams privalomų dezinfekcijos protokolo reikalavimų. Iki lapkričio 6 dienos yra stabdomas planinis darbas Neurochirurgijos skyriuje. Neurochirurginė pagalba Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir toliau bus teikiama, tačiau hospitalizuojami bus tik tie pacientai, kurių sveikatos būklė reikalaus neatidėliotinos medikų pagalbos.

Taip pat COVID – 19 yra nustatytas 2 Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojams bei 1 Vaiko raidos centro darbuotojui. Dėl to 1 dienai yra sustabdytas Vaiko raidos centro darbas.

Šiuo metu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomi 24 COVID – 19 sergantys pacientai: 21 pacientas gydomas Infekcinių ligų klinikoje, 2 pacientai – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje ir 1 pacientas – Psichiatrijos skyriuje. Dar 5 pacientams yra atlikti testai ir laukiama atsakymų.

Visi kiti skyriai dirba, paslaugų teikimas nestabdomas, tačiau ir toliau griežtai ribojamas pacientų lankymas – lankyti galima tik labai sunkios būklės pacientus, vaikus iki 14 metų amžiaus ir gimdyves, prieš tai lankymo laiką ir trukmę suderinus su skyriaus, kuriame gydomas pacientas, vedėju. Vienu metu pacientą lankyti gali tik 1 asmuo ir ne ilgiau kaip 15 min. Palatoje vienu metu gali būti tik 1 lankytojas.

Kreipiamės į Panevėžio krašto gyventojus ir svečius – jei Jūsų buvimas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nėra būtinas ir šiuo momentu išimtinai svarbus, prašome Jūsų šiuo metu susilaikyti nuo apsilankymų mūsų gydymo įstaigoje ir atidėti juos vėlesniam laikui, kuomet epidemiologinė situacija bus palankesnė tiek Jums, mieli panevėžiečiai, tiek ligoninėje besigydantiems pacientams, tiek personalui.

Visų labai atsiprašome už susidariusius nepatogumus, tikimės Jūsų supratimo, tolerancijos ir kantrybės. Tik visi kartu, bendromis pastangomis ir susitelkę bei aiškiai suprasdami visą situacijos rimtumą ir galimas labai skaudžias pasekmes, sugebėsime atsilaikyti šioje kovoje su koronavirusine infekcija COVID – 19. Mielieji, visur ir visada laikykitės specialistų nurodymų – dėvėkite apsaugines veido kaukes, laikykitės rekomenduojamo atstumo, nesibūriuokite daugiau kaip po 5 asmenis, atsakingai elkitės viešajame transporte, viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Saugodami save - apsaugosite aplinkinius. Nuo griežto ir besąlygiško šių ribojimų laikymosi, nuo visų sąmoningumo ir atsakomybės didžia dalimi priklausys mūsų visų ir kiekvieno atskirai kovos prieš pandemiją rezultatai.

Keičiantis situacijai, gali keistis ir privalomi ribojimai. Nuolat sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamą informaciją – tai aktualios, objektyvios ir informatyvios žinios.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

COVID – 19: SITUACIJA ŠALYJE IR PANEVĖŽIO KRAŠTE

Panevėžys

2020-10-26

Koronavirusinė infekcija COVID – 19 ir toliau plinta Lietuvoje. Vis daugiau savivaldybių dėl aukšto jose sergamumo COVID – 19 liga patenka į raudonąją zoną. Nuo šio pirmadienio be jau buvusių 11 savivaldybių, į raudonąją zoną iki lapkričio 1-osios dienos patenka dar 8 savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilutės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.

Valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad be nacionalinių apribojimų, kurie yra įsigalioję, t. y. naktinio viešojo maitinimo, pasilinksminimo įstaigų darbo laiko ribojimo, be dviejų savaičių pauzės pagrindiniame ir viduriniame ugdyme, tose savivaldybėse dar papildomai įsigalioja apribojimai dėl žmonių būriavimosi – ne daugiau kaip 5 žmonės gali būriuotis viešose vietose, tarp tų grupių turi būti išlaikomi atitinkami atstumai. Taip pat viešajam transportui įsigalioja tam tikri reikalavimai – tarpmiestiniuose autobusuose, kurie išvyksta iš tų savivaldybių, turi būti išlaikomas 1 m. atstumas, gali būti gabenami tik sėdintys keleiviai.

Taip pat draudžiama lankyti pacientus gydymo įstaigose, išskyrus kritinės būklės, vaikus iki 14 m., arba gimdyves. Taip pat draudimas lankyti įsigalioja ir socialinės globos įstaigose.

Prekybos, paslaugų teikimo vietose nustatomas 10 kv. m. plotas, tenkantis vienam žmogui. Tai reiškia, kad bus srautuojami ateinantys žmonės, kad vienu metu jų neprisirinktų per daug. Yra privalomas veido kaukių dėvėjimas, išskyrus tuos atvejus, kuomet tiesiog negalima paslaugos suteikti su kauke, arba tai yra vaikas, ar neįgalusis, kuriam kaukės dėvėti nėra galimybės, arba tai gali pabloginti jo sveikatos būklę.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtraukta 21 šalies savivaldybė, į geltonąją – 26 savivaldybės, į žaliąją – 13 šalies savivaldybių. Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybės šiuo metu yra geltonojoje zonoje.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje spalio 26 d. duomenimis yra gydomas 21 pacientas, sergantis COVID – 19. 1 pacientas yra gydomas Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos skyriuje, 3 pacientams yra pajungtas deguonis. Šiuo metu lengva forma sega 14 RPL darbuotojų, kurie gydosi namuose. Šiandien gavome pirmuosius naujojo testavimo rezultatus – 6 pacientams pirmojo pakartotinio testo rezultatas yra neigiamas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija ir ligoninės kolektyvas deda visas pastangas suvaldyti šią ligą ir užkirsti kelius tolesniam koronavirusinės infekcijos plitimui. Labai prašome ir tikimės Jūsų visų, mieli panevėžiečiai, supratimo, kantrybės, palaikymo ir pagalbos bei laikinųjų būtinųjų apribojimų laikymosi. Tik visi kartu, sutelkę turimas žinias, gebėjimus, pastangas bei pozityvų nusistatymą bendrai kovai su pandemija, pajėgsime atsispirti šiam infekciniam virusui.

Sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės informaciją, kuri yra nuolat atnaujinama, informatyvi ir objektyvi.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

SPALIO 25 – OJI – LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS DIENA

Panevėžys

2020-10-25

 

Spalio 25 – ąją minime Lietuvos Respublikos Konstitucijos dieną. 1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Prieš 23 – ejus metus referendume pagrindiniam šalies įstatymui pritarė per 75 proc. dalyvavusiųjų.

Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus.

Konstitucija yra valstybės pamatas ir asmens laisvės sargas. Kaip ji veiks, priklausys nuo kiekvieno iš mūsų pastangų vykdant savo pareigas: gerbti žmogų, jo teises, ginti šalį ir pamatines jos vertybes. Ji primena kiekvienam iš mūsų, kad tik vykdydami Konstitucijos priesakus, galėsime užtikrinti Valstybės ir Tautos gerovę.

Sveikinu visus su Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena ir linkiu niekada nepamiršti savo teisių, pareigų ir vertybių!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

 

 

 

ŠALIES SAVIVALDYBĖS PAGAL SERGAMUMĄ KORONAVIRUSU SUSKIRSTYTOS Į SPALVŲ ZONAS

Panevėžys

2020-10-22

 

Atsižvelgdama į koronavirusinės pandemijos COVID – 19 plitimo mastus šalyje ir galimas neigiamas pasekmes bei reaguodama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – žalią, geltoną ir raudoną.

Žalioji zona nuo šiol reikš, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms nebūtina taikyti papildomų ribojimų.

Geltonoji zona reikš, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.

Raudonoji zona bus laikoma pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reiks ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. Jį paskelbus, taip pat turėtų būti nustatyti ribojimai viešajam gyvenimui, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis.

Šiuo metu karantinas skelbiamas Elektrėnų, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Pasvalio, Plungės, Skuodo, Šiaulių, Švenčionių rajonų savivaldybėse, taip pat karantinas pratęsiamas Raseinių rajono savivaldybėje.

Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 26 d. 00.00 val. iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24.00 val. Raseinių rajono savivaldybėje – iki 2020 m. lapkričio 6 d. 24.00 val.

Šiame Vyriausybės posėdyje buvo aptarti ir patvirtinti ribojimai, kurie galioja visoje šalyje:

- renginiuose dalyvių skaičius neribojamas, tačiau yra privaloma visų dalyvių registracija arba bilietai turi būti platinami el. būdu. Privalomos apsauginės veido kaukės ir 1 m. atstumas lauke ir apsauginės veido kaukės bei 2 m. atstumas patalpose;

- viešojo maitinimo įstaigose darbo laikas ribojamas nuo 7.00 val. iki 24.00 val. Privaloma lankytojų registracija ir 2 m. atstumo laikymasis;

- apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte, prekybos vietose. Atsakomybė taikoma juridiniam asmeniui;

- rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu;

- 5-12 klasių mokiniai mokosi nuotoliniu būdu. Vaikai, besimokantys pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir profesinio ugdymo programas, toliau mokosi įprastu būdu. Neformalusis vaikų ir suaugusių švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas iki lapkričio 8 d. Rekomenduojama aukštojo mokslo studijų ir tęstinio profesinio mokymo programas vykdyti nuotoliniu būdu (iki lapkričio 8 d.);

- sveikatos apsaugos įstaigų veikla bus reguliuojama Sveikatos apsaugos ministro įsakymais;

- socialinės globos srityje ribojimų nėra;

- religinių apeigų metu yra privalomos apsauginės veido kaukės ir mažiausiai 1 m. atstumo laikymasis.

Panevėžio ir Utenos apskritys pateko į žaliąją zoną. Tai – visų mūsų nuopelnas, nes stengėmės būti drausmingi, atsakingi, rūpinomės vieni kitais. Neapleiskime šios veiklos ir ateityje – saugokime save ir aplinkinius, rūpinkimės vieni kitais, ypač savimi pasirūpinti negalinčiais žmonėmis.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija ir ligoninės kolektyvas labai atsakingai žiūri į mūsų gydymo įstaigai patikėtus darbus ir įvertina tą didžiulę atsakomybę prieš žmones ir prieš valstybę. Esame žaliojoje zonoje, tad kartu dėkime visas pastangas, kad šioje zonoje ir išliktume. Norime visus atsakingai patikinti, kad ligoninė yra tinkamai pasirengusi galimiems koronavirusinės pandemijos scenarijams – turime sukaupę 3-4 mėn. asmens apsaugos priemonių rezervą, parengę medicininę įrangą, darbuotojų komandas, šiems atvejams reikalingas patalpas. Šiuo metu mūsų ligoninė teikia visas planines stacionarines ir ambulatorines paslaugas. Artimiausiu metu neplanuojame jokio šių paslaugų sumažinimo, nebent tik tuo išskirtinai bloguoju atveju, jei patektume į raudonąją zoną. Spalio 22 d. duomenimis, Infekcinių ligų klinikoje gydoma 18 COVID – 19 sergančių pacientų, 1 pacientas, kuriam reikalingas deguonies tiekimas, gydomas Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos skyriuje. Židinio plitimo nuo pirmadienio nebeturime. Serga 13 mūsų ligoninės darbuotojų, iš kurių 9 darbuotojai serga besimptome šios ligos forma. Šiuo metu lovų, kurios yra parengtos koronavirusu sergantiems pacientams, užimtumas yra 47,5 proc.

Būkime atsakingi, būkime kantrūs ir tolerantiški, padėkime sau , artimiesiems ir aplinkiniams bei nepriekaištingai laikykimės šiam laikotarpiui Vyriausybės nustatytų ribojimų.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

 

 

 

KRŪTIES VĖŽIO DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

Panevėžys

2020-10-21

 

Krūties vėžys – labiausiai Lietuvoje paplitusi moterų onkologinė liga - ja suserga maždaug kas devinta moteris. Dažniausiai krūties vėžys užklumpa vyresnes nei 50 metų amžiaus moteris. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1500 naujų vėžio atvejų, Panevėžyje – apie 50 naujų krūties vėžio susirgimų kasmet. Vyrai labai retai serga krūties vėžiu – tai sudaro tik apie 1 proc.

Krūties vėžys atsiranda tada, kai normalios krūties ląstelės išsigimsta ir pradeda nevaldomai daugintis. Tuomet jų perteklius kaupiasi į darinį ar sluoksnį, vadinamą augliu arba naviku. Auglys (darinys) krūtyje gali būti piktybinis arba nepiktybinis. Krūties vėžio atsiradimui didelę reikšmę turi paveldimumas ir genetika. 2-5 proc. jaunų moterų, sergančių krūties vėžiu, nustatomos BRCA1 ir BRCA2 genų mutacijos. Šioms moterims tikimybė susirgti krūties vėžiu yra net 90 proc.

Mamografija – svarbus krūtų ligų diagnostikos tyrimas.Jis atliekamas mamografu, naudojant rentgeno spindulius. Taip išgaunamas detalus krūties vaizdas nuotraukoje. Mamografijos metodu galima aptikti krūties pakitimus – cistas, riebalines sankaupas, navikus. Skiriama profilaktinė (atrankinė) mamografija ir diagnostinė mamografija.

Profilaktinė mamografija nuo 2005 m. vieną kartą kas 2 metus atliekama 50-69 m. amžiaus moterims. Ši patikra dėl krūties vėžio atliekama simptomų nejaučiančioms moterims, siekiant atrasti mažą vėžį prieš tai, kai jis gali būti aptinkamas savityros ar klinikinio tyrimo metu.

Diagnostinė mamografija atliekama pacientėms, turinčioms klinikinių simptomų, tokių, kaip užčiuopiamas darinys, išskyros iš spenelių, odos sustorėjimas ir/ar spenelio įsitraukimas. Diagnostine mamografija siekiama nustatyti arba atmesti krūties vėžio diagnozę.

Mamografija - tai neskausmingas, saugus ir efektyvus tyrimas. Tenka pastebėti, deja, kad pastaruoju metu rimtomis ligomis serga vis jaunesni žmonės, „jaunėja“ ir vėžys. Ypač skaudi statistika atskleidžia, kad kasmet nuo krūties vėžio miršta apie 600 moterų, o tūkstančiai diagnozės dar net nežino.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė iš struktūrinių fondų lėšų finansuojamo projekto „Onkologinių ligų prevencijos, ankstyvosios diagnostikos ir gydymo paslaugų infrastruktūros tobulinimas“, įsigijo skaitmeninį mamografą su tomosinteze. Būtent tomosintezės tyrimų pagalba galima aptikti ankstyvosios stadijos krūtų navikus. Pasak specialistų, tai – itin informatyvus tyrimas. Šį aparatą galima lengvai pakreipti į norimą poziciją, yra mažesnė radiacijos dozė, skenuojama plačiu kampu, kas leidžia sukurti optimalų 3D vaizdą. Sykiu naudojamas 3 kartos amorfinio seleno jutiklis su gaunamais rezultatais, optimizuotais tomosintezei. Aukštos raiškos vaizdo monitorius parodo mamogramos arba tomosintezės nuotraukas per kelias sekundes, tad gydytojas radiologas ar radiologas technologas gali jas peržiūrėti. Gydytojai radiologai, dirbdami su nauju mamografu, galės lengviau pastebėti ikivėžinius pakitimus bei ankstyvąsias vėžio stadijas, o Panevėžio apskrities ir kitų šalies regionų moterys galės tikėtis pačių geriausių šios ligos gydymo rezultatų.

„Tokį aparatą įsigijome pirmieji Šiaurės Lietuvos regione ir galime pasiūlyti moterims išsamius ir tikslius tyrimus. Tomosintezė papildo skaitmeninės mamografijos tyrimo rezultatus, galima lengviau indentifikuoti pakitimus, gydytojas gali nustatyti tikslesnę diagnozę bei sekti, ar taikomas gydymas yra efektyvus. Mūsų ligoninės specialistai per metus atlieka iki 12 tūkst. mamografijos tyrimų“, - taip naują mamografą charakterizavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Mamografiją būtina atlikti, kai įtariamas vėžys, kai yra padidėję pažastų limfmazgiai, o krūtyse mazgų neapčiuopiama, kai krūtis buvo stipriai traumuota, kai buvo vienos krūties vėžys, naudojant hormonus, kai ilgas estrogenų poveikis (ankstyva mėnesinių pradžia, vėlyva menopauzė), kai sergama mastopatija, kai taikoma chemoterapija ir kt. Kai yra rizikos faktoriai (mama, močiutė sirgo krūties vėžiu), mamografiją rekomenduojama atlikti nuo 35 metų.

Naujasis mamografas su tomosinteze Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje pradės veikti nuo 2020 m. spalio 26 dienos. Į Konsultacijų polikliniką atlikti mamografijos su tomosinteze tyrimą galima atvykti moterims, kurios turi gydytojo specialisto siuntimą ir užsiregistravus tel. 8 45 507109, 8 45 507262, 8 613 35684, 8 633 48054, 8 682 43673, arba internetu www.esveikata.lt

Konsultacijos poliklinikos darbo laikas pirmadieniais – penktadieniais nuo 7.30 iki 20.00 val.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Edukacinis užsiėmimas Likėnų reabilitacijos ligoninėje „Šiaudiniai dirbiniai“

Panevėžys

2020-10-16

 

Tęsiant projektą “Menas gydo“, spalio 13-15 dienomis Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“ vyko edukaciniai užsiėmimai pacientams, skirti mokymuisi pinti šiaudinius sodus, žvaigždes, eglutės žaisliukus ir šiaudines girliandas.

Biržų krašto tradicinio amato meistrė Zita Kumpelienė įgyvendina projektą „Tradiciniai amatai Vakarų Aukštaitijoje“. Jo metu ji mokė pacientus kūrybos iš šiaudelių paslapčių.

Lietuviškų rankdarbių tradicijose labai svarbi kūryba iš šiaudelių. Šiaudas – nenutrūkstamas gyvybės simbolis, kuris tautodailininkų rankose virsta meno kūriniais.

Pagrindinės priemonės rankdarbiams pagaminti buvo: rugių šiaudeliai, adata, siūlai, žirklės ir kitos dekoracinės priemonės. Prasidėjo pacientų kūrybinė kelionė su įkvėpimu, nepaisant to, kad pirštai, veriant šiaudelius, ne visada buvo paklusnūs. Edukacinių mokymų dalyvius vienijo puiki nuotaika, įkvėpimas ir didžiulis noras įvaldyti šiaudelių vėrimo subtilybes. Kūryba iš šiaudų padeda išlaisvinti mintis, atskleisti vidinį pasaulį, fantazijas, svajones. Kurdamas žmogus atsipalaiduoja, nusiramina, gali pabėgti nuo įvairių rūpesčių, nuovargio, kasdieninės rutinos.

Artėjant Šv. Kalėdų šventei, pagaminti kūriniai iš šiaudelių kai kuriems pacientams gali tapti puikia idėja namuose papuošti eglutę, pajusti savo rankomis liestų šiaudelių skleidžiamą šilumą bei jaukumą.

2020 metai, kurie yra paskelbti tautodailės metais, baigiasi. Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė padėkojo amatų meistrei Zitai Kumpelienei už pravestus mokymus pacientams ir palinkėjo kūrybinių minčių ir sėkmės, įgyvendinant naujus projektus.

Likėnų reabilitacijos ligoninės info.

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

 

PASAULINĖ BALTOSIOS LAZDELĖS DIENA

Panevėžys

2020-10-15

 

Pasaulinė baltosios lazdelės diena yra minima spalio 15 d. Lietuvoje ši diena buvo pradėta minėti 1992 m., kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare. Šios dienos minėjimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių, turinčių regėjimo negalią, problemas ir taip mažinti jų patiriamą socialinę ir kultūrinę atskirtį. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga šiuo metu vienija virš 7 tūkst. Žmonių.

Šiandien neregiai ir silpnaregiai kasdienybėje vis dar susiduria su daugybe problemų: jiems nėra gerai pritaikyta miestų infrastruktūra, mažai prieinamas socialinis, kultūrinis gyvenimas, sudėtinga gauti kokybišką išsilavinimą ar įsidarbinti.

Vis dėlto per paskutinį dešimtmetį įvyko ir svarbių teigiamų pokyčių – atsirado naujų techninės pagalbos priemonių, navigacijos programų, palengvinančių neregių judėjimą. Taip pat kinta visuomenės požiūris, daugėja regėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytų paslaugų ar pramogų.

Itin didelės reikšmės akliesiems turėjo Brailio rašto išradimas. Jį 1829 m. išrado aklas prancūzų pedagogas Luji Brailis. Ant popieriaus lapų įspaudžiamos įvairių kombinacijų šešių iškilių taškelių figūros, per kurias vesdami rankomis aklieji gali skaityti.

Šiuolaikinė kompiuterinė technika gali padėti akliesiems ir skaityti, ir bendrauti. Speciali programinė įranga geba paversti ekrane matomą tekstą į garsą. Naudodamiesi tokiomis programomis aklieji gali naršyti ir po internetą. Sukurti ir specialūs Brailio rašto ekranai, leidžiantys „matyti“ tekstą. Naudojant skanerius, galima įvesti reikiamą informaciją, o Brailio spausdintuvai gali atspausdinti tekstą Brailio raštu.

Baltoji lazdelė – neregių orientavimosi erdvėje priemonė, įspėjimas aplinkiniams ir, ypač, vairuotojams.

Mielieji, galvokime apie žmones, turinčius regos negalią, apie būtinybę jiems padėti sukuriant patogesnes gyvenimo sąlygas, galimybę gauti reikalingas paslaugas ir bendrauti tarpusavyje. Mūsų pagalba šiems žmonėms yra labai svarbi. Tai – kiekvieno mūsų žmogiškoji pareiga – sušildykime juos savo globa ir palaikymu.

 

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

PASAULINĖ TROMBOZĖS DIENA

Panevėžys

2020-10-13

 

Kiekvienais metais spalio 13 d. yra minima Pasaulinė trombozės diena. Pirmą kartą ji paminėta 2014 m. Tarptautinės trombozės ir hemostazės draugijos iniciatyva. Šios dienos minėjimu siekiama kuo plačiau supažindinti visuomenę su trombozės liga, sumažinti trombozių keliamų mirčių skaičių, pabrėžiant skirtingų širdies ir kraujagyslių ligų – veninės trombozės embolijos, insulto bei širdies smūgio priežastis.

Trombozė – būklė, kurios metu kraujo krešulys susiformuoja giliose kojų venose ( žinoma kaip giliųjų venų trombozė) ir kraujagyslėmis gali nukeliauti iki plaučių (žinoma kaip plaučių arterinė trombinė embolija).

Pasaulyje 1 iš 4 ligonių miršta nuo šios būklės, tačiau tik nedaugelis žino šios būklės simptomus. Giliųjų venų trombozę galime atskirti pagal skausmą ir patinimą pažeistoje galūnėje, taip pat juntamas karštis bei paraudimas. Plaučių arterinės trombinės embolijos simptomai yra kitokie: dusulys, dažnas kvėpavimas, krūtinės skausmas, dažnas širdies ritmas. Ši liga gali baigtis mirtimi, tačiau dažnai jos išvengiama, jeigu laikomasi tam tikrų gyvenimo taisyklių. Trombozės rizikos veiksniai yra paveldimumas, onkologiniai susirgimai, kontraceptinės tabletės, užsitęsusi imobilizacija, estrogenų arba hormonų terapija, nėštumas arba neseniai įvykęs gimdymas.

Kviečiame gyventojus aktyviau domėtis šios ligos faktoriais, požymiais bei simptomais. Tai – žinių bagažo kaupimas ne tik apie šią ligą, bet, svarbiausia, apie savo sveikatą ir priemones, kurios padės išvengti šios ligos.

 

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ PRATĘSĖ ATVIROS PSICHIATRIJOS MĖNESĮ

Panevėžys

2020-10-12

 

Nuo rugsėjo 10 d. iki spalio 10 d. vyko jau tradiciniu tapęs Atviros psichiatrijos mėnuo. Psichikos sveikatos vadybos asociacijos koordinuojamų renginių metu buvo siekiama šviesti visuomenę apie psichikos ligų prevenciją, atsisakyti baimių, susijusių su psichikos ligomis sergančiais žmonėmis.

Šiais metais renginiai buvo kiek kitokie – siekiant išvengti koronaviruso plitimo, daug jų vyko virtualiai. Pagrindinė šių metų tema – COVID – 19 pasekmės žmonių psichikos sveikatai. Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas ir su alkoholio vartojimu susijusioms problemoms aptarti.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracijos iniciatyva kovo mėnesį, kuomet tik prasidėjo koronavirusinės pandemijos plitimas, buvome bene pirmieji šalyje, kurie pradėjome teikti anoniminę psichologinę pagalbą gyventojams, skambinusiems mūsų gydymo įstaigos darbuotojams. Karantininis ir pokarantininis laikotarpis parodė, kad ši ligoninės iniciatyva buvo savalaikė ir labai reikalinga žmonėms – prie telefono linijų budėję specialistai kasdien sulaukdavo daug skambučių, konsultavo žmones bei teikė kitą jiems svarbią informaciją.

Spalio 10 d. baigėsi Atviros psichiatrijos mėnuo, tačiau Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenė nusprendė pratęsti nemokamas anonimines psichologų konsultacijas gyventojams iki spalio mėn. 30 d., tuo pačiu įgyvendindama psichologinės pagalbos žmonėms tęstinumą, kurią įgyvendinti pradėjo šių metų pavasarį.

Visus, kuriems reikalinga psichologo konsultacija, kviečiame skambinti tel. 8 45 506629 darbo dienomis nuo 8.00 iki 15.00 val. ir užsiregistruoti pokalbiui su psichologu. Užsiregistravus Jums bus paskirta diena ir valanda pokalbiui. Sutartu laiku paskambinę telefonu 8 687 40795, Jūs turėsite galimybę bendrauti su psichologu Jums rūpimais klausimais.

Kviečiame visus pasinaudoti šia nemokama anonimine galimybe aptarti savo ar artimųjų psichinės sveikatos problemas su specialistais.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

SVEIKINIMAS SAVIVALDOS DIENOS PROGA

Panevėžys

2020-10-10

 

Gerbiami šalies savivaldybių darbuotojai,

 

Jūsų darbas – labai reikalingas ir svarbus. Jis reikalauja sugebėjimo spręsti sudėtingus, kartais neatidėliotinai skubius gyvenimo uždavinius, reikalauja mokėti išklausyti žmogų, padrąsinti, padėti jam. Dėkojame Jums už Jūsų prasmingus darbus Lietuvos žmonių ir valstybės labui.

Nuoširdžiai sveikinu Jus Savivaldos dienos proga, linkiu stiprios sveikatos, ištvermės, sklandaus ir įkvepiančio bendradarbiavimo įgyvendinant vietos bendruomenių interesus, drauge kuriant geresnę mūsų visų ateitį!

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

 

 

PASAULINĖ ORGANŲ DONORYSTĖS IR ORGANŲ TRANSPLANTACIJOS DIENA

Panevėžys

2020-10-09

 

Nuo 1996 m. kiekvienų metų antrąjį spalio šeštadienį yra minima Tarptautinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Šios dienos minėjimu norima atkreipti visuomenės dėmesį bei skatinti donorystę, griauti dar visuomenėje gyvuojančius stereotipus.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena daugiau kaip 1000 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Daugiausia tarp jų tų, kuriems yra persodinti inkstai (virš 800), kitiems yra atliktos širdies, kepenų ar plaučių transplantacijos. Kai kurie persodinto organo dėka gyvena 30 ir daugiau metų.

Būtinybė atlikti organų transplantaciją iškyla tuomet, kai kiti gydymo metodai ir būdai tampa nebeefektyvūs – tuomet gydytojų konsiliumas priima sprendimą, kad pacientui būtinas donorinis organas ar audinys. Donorinis organas recipientui (žmogui, laukiančiam transplantacijos) parenkamas pagal tam tikrus kriterijus: ligos sunkumą, kraujo tyrimus, donoro ir recipiento ūgio ir svorio suderinamumą, kitus medicininius parametrus. Organų donoru žmogus gali būti po mirties, taip pat galima ir gyvoji donorystė.

Organų donorystė suteikia gyvenimo viltį nepagydomai sergantiems pacientams. Donorystė ir transplantacija gali išgelbėti gyvybę, suteikti visavertį gyvenimą, leisti dirbti, mokytis, keliauti.

Kaip yra pasakęs popiežius Jonas Paulius II, donorystė yra didžiausia žmogaus meilės išraiška žmogui. Mirusiojo organų donorystė yra paskutinė jo dovana gyviesiems, o transplantacija suteikia galimybę mirusiojo organui gyventi kitame kūne.

Lietuvos Asociacija „Gyvastis“ penktadienį, spalio 9 dieną, kviečia pagerbti organų donorus ir dalyvauti žvakučių uždegime. Šiemet tai jau septintas kartas, kai 14 miestų ir miestelių suplevens jūra žvakučių šviesų. Šįkart bus pagerbti 1779 donorai. Ši akcija Panevėžyje vyks nuo 13.00 val. Laisvės aikštėje.

Labai kviečiame prisijungti visus, neabejingus kilniam poelgiui – organų donorystei po mirties ir dalyvauti žvakučių uždegimo renginyje.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS GYDYTOJA DALĖ VILEIKIENĖ

ATSISVEIKINO SU LIKĖNŲ REABILITACIJOS LIGONINĖS KOLEKTYVU

 

 

„Turėtum jaust, kad mylimas esi,

Žmogau, pasaulio angele ir paukšti,

Kad mylimas esi vandens ir oro,

Dienos ir vakaro, nakties ir ryto,

Visų viršūnių savo ir bedugnių,

Turėtum jaust, kad mylimas esi“

Justinas Marcinkevičius

 

Didžiausias kiekvienos įstaigos turtas – aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie per ilgus darbo metus savo profesionalumą, atsidavimą profesijai įrodė gerais darbo rezultatais, pacientų ir jų artimųjų jiems rodoma pagarba ir dėkingumu, puikiais santykiais su darbo kolektyvu. Viena tokių – Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Dalė Vileikienė.

D. Vileikienė – biržietė, 1972 m. baigė Biržų I vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais įstojo į Kauno medicinos instituto gydomąjį fakultetą. 1978 metais baigė aukštuosius mokslus ir pagal paskyrimą pradėjo dirbti Biržų ligoninėje gydytoja interne. 1979 metais D. Vileikienė perkeliama į Biržų ligoninės Greitąją medicinos pagalbą skyriaus vedėjos ir gydytojos terapeutės pareigoms.

1984 metais rugsėjo 4 d. gydytoja pradeda dirbti Likėnų sanatorijoje terapeute. 1997 m. ji buvo atestuota fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo kvalifikacijai. 2002 m. Likėnų sanatorija pervadinama į Likėnų reabilitacijos ligoninę, o nuo 2010 m. ši ligoninė prijungiama prie Respublikinės Panevėžio ligoninės ir tampa jos filialu. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Dalė Vileikienė šioje ligoninėje dirbo iki 2020 m. spalio mėn. 5 dienos.

Laisvalaikiu gydytoja mėgsta skaityti knygas, ypač domisi psichologinio pobūdžio, istorine literatūra, mėgsta keliauti. Gydytoja D. Vileikienė yra ypatinga gamtos mylėtoja, todėl pasivaikščiojimai gamtoje visada jai suteikia daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Vyras Edmundas - gydytojas, dirbantis Likėnų reabilitacijos ligoninėje. Ši puiki gydytojų šeima užaugino dukras Ingą (dirba odontologe) ir Aistę (dirba farmacininke) bei sūnų Darių (ekonomistas). Dalė ir Edmundas Vileikiai labai džiaugiasi, labai myli ir didžiuojasi anūkėmis Greta, Laura ir anūku Nojumi.

Dirbdama Likėnų reabilitacijos ligoninėje, gydytoja D. Vileikienė, kartu su šios gydymo įstaigos komanda, kūrė reabilitacijos ir slaugos procesus, įdiegė ligoninėje kokybės vadybos sistemą, orientuotą į pacientą. 2001 – 2009 m. Likėnų reabilitacijos ligoninės kokybės vadybos sistema buvo sertifikuota pagal ISO 9001 standartą.

Palydėtuvių į užtarnautą poilsį metu, ligoninės kolektyvo vardu administratorė Lina Meškauskienė dėkojo gydytojai D. Vileikienei už darbą kartu, už požiūrį, už pamokymus, supratimą, už patriotiškumą – gydytoja Likėnų reabilitacijos ligoninėje išdirbo 36 metus. „Su Jumis, gydytoja, visada buvo saugu ir ramu dirbti, buvo priimami teisingi sprendimai, o sunkiu metu ištarti Jūsų žodžiai būdavo nuoširdūs ir sakomi su meile. Viso darbo mūsų gydymo įstaigoje metu, Jūs nepriekaištingai atlikote svarbiausią kiekvieno žmogaus misiją – gyvenote ir dirbote tam, kad padėtumėte kitam žmogui. Šiandien yra ta diena, kai Jums, miela gydytoja, tariame nuoširdžiausius padėkos žodžius – tegu angelai globoja Jus ilgus metus, lai gera sveikata neapleidžia Jūsų ir Jūsų šeimos, o senjoriškas gyvenimas atneša Jums daug malonių emocijų, džiaugsmo kupinų gyvenimo akimirkų ir labai prašome Jūsų – nepamirškite mūsų, maloniai kviečiame Jus lankytis ne tik mūsų gydymo įstaigoje vykstančiuose renginiuose, bet ir turint laisvą valandėlę“, - nuoširdžius padėkos žodžius kalbėjo L. Meškauskienė.

„Visą laiką ypatingą dėmesį skyriau reabilitacijos, ypač neurologijos profilio, darniam komandos darbui, visada siekėme, kad iškelti tikslai būtų įgyvendinti ir stengėmės į komandinį darbą įtraukti pacientus ir jų artimuosius. Pagrindinis mano darbo tikslas visada buvo ypatingas dėmesys pacientui, nukreiptas į jo reabilitacijos tikslus ir funkcijų atstatymo teigiamus rezultatus“ – atsisveikinimo popietės metu susirinkusiems kalbėjo gydytoja Dalė Vileikienė. Gydytoja trumpai prisiminė darbo metus, praleistus šioje gydymo įstaigoje, kolegas ir bendradarbius, su kuriais teko garbė kartu dirbti, prisiminė įdomesnius savo darbo momentus. „Esu labai sujaudinta Jūsų dėmesio, Jūsų išsakytų šiltų žodžių mano adresu. Ačiū visiems, atėjusiems į šias išlydėtuves. Neslėpsiu – visas mano gyvenimas, mano darbas šioje gydymo įstaigoje, buvo nuostabi būties akimirka, kuri, deja, pralėkė labai greitai. Dar kartą dėkoju visiems, su kuriais teko garbė dirbti ir bendrauti. Jus visus labai myliu ir labai pasiilgsiu Jūsų...“- popietės dalyviams dėkojo D. Vileikienė.

„Daryti gerus darbus – šlovingiausia žmogaus užduotis. Gydytojos Dalės Vileikienės darbo metai Likėnų reabilitacijos ligoninėje – tai gerų ir labai reikalingų žmonėms darbų visuma. Ji – puiki savo srities specialistė, puikus žmogus, kuris paliko ryškų pėdsaką Likėnų reabilitacijos ligoninės ir Biržų krašto istorijoje. Nuoširdus Ačiū Jums už tai, miela gydytoja!“, - taip apie gydytoją D. Vileikienę kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Miela gydytoja, linkime Jums stiprios sveikatos, ilgų, gražių, nepakartojamai žavingų senjoriško gyvenimo metų, linkime Jums ir Jūsų artimiesiems visokeriopos sėkmės bei didelių ir mažų Jūsų troškimų išsipildymo!

Vytautas Riaubiškis

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės

komunikacijos specialistas

 

 

 

PASAULINĖ REGĖJIMO DIENA

Panevėžys

2020-10-08

 

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio mėn. ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena. Šios dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, aklumą, taip pat skatinti rūpintis savo akimis.

Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Akimis matome, jaučiame, mylime, kalbame... Regėjimas leidžia pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis nuo aplinkos pavojų. Menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia žmogui daug problemų. Dažnai net nesusimąstome, kaip turime tausoti, saugoti akis ir joms padėti.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis visame pasaulyje apie 300 milijonų žmonių turi regėjimo sutrikimų, iš jų apie 40 milijonų žmonių yra akli. 82 proc. žmonių, turinčių aklumą, yra virš 50 metų amžiaus. Apie 20 milijonų vaikų turi regos sutrikimų. Labiausiai atkreiptinas dėmesys į tai, jog 80 proc. visų regėjimo sutrikimų galima išvengti arba išgydyti. Todėl labai svarbu gerinti akių ligų profilaktiką, gydymo paslaugas, paslaugų kokybę ir prieinamumą. Svarbu didinti visuomenės informuotumą apie regėjimo funkcijos svarbą, regėjimo sutrikimų profilaktiką.

Kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Didžiausią vaidmenį vaidina visuomenės evoliucija, į kasdienį mūsų gyvenimą atnešusi didžiausius regėjimo priešus – televizorių, kompiuterį, išmaniuosius telefonus. Vaikams augant, ypač pradėjus lankyti mokyklą, padidėja jų akims tenkantis krūvis, jos greičiau pavargsta. Tėveliai ir pedagogai turėtų nuolat stebėti vaikus, atkreipti dėmesį į tai, ar nėra kokių nors požymių, galinčių rodyti silpną ar silpstantį vaiko regėjimą. Laiku pradėję gydyti regėjimo sutrikimą, galima ne tik sustabdyti silpnėjantį regėjimą, bet ir visiškai jį atkurti.

Regėjimo sutrikimų priežastys yra įvairios. Tai gali būti infekcinės ir neinfekcinės (pvz., hipertoninė liga, aterosklerozė, cukrinis diabetas ir kt.) ligos, mechaniniai pažeidimai, medžiagų apykaitos sutrikimai, vitaminų ar mineralų trūkumas, paveldimumas, užteršta aplinka, įtemptas regimasis darbas, senėjimas ir kt. Būtina atkreipti dėmesį į tinkamą mitybą, kad Jūsų regėjimas nenusilptų. Nuo seno liaudyje gajus posakis – nori, kad akys būtų sveikos, valgyk daug morkų ir mėlynių.

Dirbantiems kompiuteriu reikėtų atkreipti dėmesį į akių sausėjimą, periodiškai vartoti akis drėkinančius lašus, vadinamąsias „dirbtines ašaras“. Kas valandą būtina bent 10 min. leisti akims pailsėti – nukreipti jas nuo kompiuterio, pasižiūrėti pro langą, atlikti akių mankštos pratimus - pažvilgčioti į vieną, į kitą pusę, į viršų.

Jau nešiojančiam akinius pasitikrinti regą reikėtų bent kartą per metus, nes žmogui senstant keičiasi akių vidinės terpės, kinta ir reikalingų akinių stiprumas. Nuo 35 metų ir vyresniems, net ir gerai matantiems, gydytojai rekomenduoja pasitikrinti akis profilaktiškai bei pasimatuoti akių spaudimą, nes šio amžiaus žmonėms padidėja glaukomos ir kitų akių ligų grėsmė.

Linkime Jums saugoti savo sveikatą ir sielos veidrodį – akis!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

SPALIO 7-OJI - KRAŠTO APSAUGOS DIENA

Panevėžys

2020-10-07

 

Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo paminėta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo motorizuotame pėstininkų batalione (Karaliaus Mindaugo husarų batalionas). Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės padaliniuose tapo tradiciniu renginiu, kuriuo siekiama sudaryti galimybę visuomenei susipažinti su Lietuvos kariuomene, skatinti stipresnį bendradarbiavimą formuojant pilietiškai atsakingą, Lietuvą ginti pasirengusį pilietį.

Mieli kariai, savanoriai, krašto apsaugos sistemos darbuotojai,

atkurta Lietuvos kariuomenė drauge su visais Lietuvos žmonėmis išgyveno ir ramius, ir sunkius laikotarpius, kai teko kovoti už valstybės ir tautos išlikimą. Šiandieninė saugumo situacija įpareigoja mus stengtis stiprinti šalies gynybinę galią. Tarnaukite Lietuvai taip, kad būtumėte verti pagarbos ir atminties.

Linkiu Jums ryžto ir vienybės, atsakomybės ir geranoriškumo tarnaujant ir dirbant Tėvynės labui. Tegul Jūsų darbus kasdieną lydi kovų dvasia, Tėvynės meilė ir tvirtybė.

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas

 

 

 

 

Sveikinimas tarptautinės mokytojų dienos proga

 

Panevėžys

2020-10-05

 

 

 

Sveikinimas Angelų Sargų – Policijos dienos proga

 

Panevėžys

2020-10-02

 

 

 

ARCHYVINIŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA

„PANEVĖŽIO KRAŠTO MEDICINAI 180 METŲ“

ATIDARYTA PC RYO

Panevėžys

2020-10-01

 

2020 m. spalio 1 d. prekybos centre RYO įvyko archyvinių fotografijų parodos „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ atidarymas, kuriame dalyvavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, PC RYO vadovė Vilma Paškevičienė, centro rinkodaros vadovė Džiuginta Tamošiūnienė, prekybos centro darbuotojai, centro lankytojai, žiniasklaidos atstovai.

„Praeitis – labai svarbi ateičiai ir yra tarsi atspirties taškas mūsų ateities veiksmams. Ji glaudžiai susijusi su tuo, ko siekiame ir ką vertiname šiandien. Buvę įvykiai, atspindėti šiose fotonuotraukose, parodo mums ne tik istorinius faktus, bet ir tautos bei žmogaus likimą. Šioje parodoje, skirtoje Panevėžio krašto medicinos 180 – ties metų sukakčiai paminėti, eksponuojamos nuotraukos gaivina mūsų pasididžiavimą Panevėžio krašto medicina, supažindina su krašto medicinos istorija, žmonių gyvenimo kasdienybe ir kultūra. Paroda skiriama Panevėžio krašto žmonėms ir svečiams, jos tikslas – kuo plačiau supažindinti visuomenę su Panevėžio krašto medicinos raidos momentais, prisiminti ir pagerbti tuos žmones, kurie paskyrė savo gyvenimus, savo žinias ir siekius tam, kad gydytų kitus ir visais tuo metu įmanomais būdais ir priemonėmis kovotų dėl žmonių sveikatos ir gyvybių,“ – parodos atidarymo metu kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.

PC RYO vadovė V. Paškevičienė pasidžiaugė užsimezgusia draugyste su Respublikine Panevėžio ligonine, puikiai įvertino eksponuojamų fotografijų meninį ir estetinį lygį , išreiškė viltį, kad ir ateityje ligoninė ir prekybos centras dalyvaus bendruose projektuose, siekiant švietėjiškų, edukacinių tikslų ir efektyvaus visuomenės informavimo svarbiais asmens sveikatos apsaugą liečiančiais klausimais.

Fotografijų parodoje „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ eksponuojamos nežinomų ir žinomų fotografų – J. Žitkaus, A. Patamsio, A. Milašausko, J. Pauros, P. Šinskio 1919 – 1990 m. darytos nuotraukos.

Respublikinės Panevėžio ligoninės ateities planuose – šio svarbaus ir reikalingo projekto plėtojimas, siekiant kuo išsamiau supažindinti visuomenę su turtingą praeitį ir gražią ateities perspektyvą turinčia, svarbią vietą šalies gyvenime užimančia ir daug iškilių asmenybių išugdžiusia Panevėžio krašto medicina.

Fotografijų paroda „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“ veiks nuo spalio 1 d. iki lapkričio mėn. 20 d. Maloniai kviečiame panevėžiečius ir miesto svečius apsilankyti archyvinių fotografijų parodoje RYO prekybos centre!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Rudens gėrybių paroda Likėnų reabilitacijos ligoninėje

Likėnai

2020-09-30

 

Vasara baigiasi, ateina ruduo ir, jei būtų kitaip, bangos visada ristųsi didelės ir naktimis šviestų vien pilnatis – mes niekada nepajustume kaip plaka gyvenimo širdis.

(Hal Borland)

Rugsėjo 30 d. nuo 13 val. iki 16 val. Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetėje „Vilties angelas“ į rudens paslapčių ir gėrybių parodą buvo pakviesti darbuotojai ir pacientai.

Dieną prieš parodą, rugsėjo 29 d., biuvetėje vyko kūrybinis užsiėmimas pacientams “Rudens pasaka“. Užsiėmimą pravedė socialinė darbuotoja Sandra Čyžiutė. Nuo gausaus rudens gėrybių stalo išsirinkome neįprastos formos moliūgą. Šioje „gamtos išdaigoje“ atpažinome gulbę. Nusprendėme išpiešti, paryškintį įvaizdį, kad iš „bjauraus ančiuko“ taptų svajinga gražuole. Paruošėme jaukų lizdą vandens lelijų apsuptyje, kurias pacientės išmoko daryti iš česnakų skiltelių.

Sukūrėme iš moliūgėlių kiškį linksmuolį, sutartinai puošėme ir patupdėme samanose prie eglučių „Likėnų parke“.

Iš spalvingų rudens dovanų – įvairiaspalvių gėlių, prieskoninių žolelių, uogų, laukinių obuoliukų sukomponavome margą puokštę moliūgo vazoje „Rudens mozaika“.

Likėnų reabilitacijos ligoninės administratorė Lina Meškauskienė kūrybingoms pacientėms padovanojo natūralaus Likėnų mineralinio vandens. Pacientės, įkvėptos savo spalvingų kūrinių, žingsniavo rudens auksu nubarstytu takeliu su šypsena ir gera nuotaika veide link gyvenamojo korpuso.

Darbuotojai iš visų ligoninės skyrių – FMR, administracijos, ūkio, maisto paruošimo atėjo į šventę nešini savo kūrybiškais, linksmais ir spalvingais darbais. Kiekvienas padalinys savo grožybę pavadino pagal esamą ar įsivaizduojamą prasmę. Taip apsijungė darbuotojų ir pacientų kūrinių Rudens šventė į vieną.

Kai kurie kūriniai buvo ne tik žavingi, bet ir skanūs paragauti. Maisto paruošimo skyriaus darbuotojos vaišino dalyvius ir pacientus nuostabaus skonio moliūgų sriuba, kurios pagrindinis ingredientas, kaip jos su šypsena sakė, yra meilė.

Visa rudeniškos nuotaikos šventė ir įspūdingi darbai atsispindi foto galerijoje.

Likėnų reabilitacijos ligoninės administracija

 

 

FOTOGRAFIJŲ GALERIJĄ RASITE ČIA

 

 

Artimųjų lankymas ligoninėje pandemijos metu: bendra tvarka galios visiems

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė bendrą tvarkos aprašą dėl ligonių lankymo pandemijos metu. Šia tvarka turės vadovautis visos šalies ligoninės, siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą. Iki šiol kiekviena ligoninė galėjo nusistatyti vidinę ligonių lankymo tvarką. Nauja tvarka įsigaliojo nuo rugsėjo 26 d.

Įsakymą dėl tvarkos aprašo pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Artimuosius lankantys žmonės bus registruojami, o į palatą galės patekti tik tuomet, jeigu jų kūno temperatūra neviršys 37,3 ℃. Norint aplankyti artimuosius ligoninėje bus reikalingas skyriaus vadovo, o jam nesant – budinčio gydytojo leidimas.

Žmones ligoninėje bus galima lankyti, jeigu:
Lankytojai neturi ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų ir nėra izoliacijoje;
Įeinant ir išeinant iš skyriaus dezinfekuojamos rankos;
Lankytojai ir jų lankomi žmonės dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), išskyrus atvejus, kai jų neįmanoma dėvėti dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų. Taip pat apsauginių kaukių gali nedėvėti negalią turintys žmonės, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas dali pakenkti sveikatai.

Ligoninėse gulinčius žmones bus galima lankyti, jeigu jiems nėra diagnozuotas koronavirusas, asmenims nepasireiškė koronaviruso simptomai ir jie neturėjo sąlyčio su patvirtintu ligos nešiotoju. Jeigu asmenys minėtus požymius turi, artimiesiems turi būti suteikta galimybė aplankyti terminalinės būklės pacientą.

Pacientus, kuriems nėra pasireiškę koronaviruso ligai būdingi simptomai, galima lankyti ne dažniau kaip tris kartus per savaitę.

Lankyti galima sunkios būklės pacientus, pacientus iki 14 metų amžiaus, žmones, kuriems nustatytas neįgalumas, o kitus pacientus lankyti galima vadovo arba gydytojo nustatytais atvejais.

Ligoninėje besigydantį žmogų vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus, nebent daugiau lankytojų leidžia gydymo įstaigos vadovas.

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, nebent gautas įstaigos vadovo leidimas dėl daugiau lankytojų.

Žmonės gali būti lankomi tik gydymo įstaigos vadovo nustatytomis lankymo valandomis, per dieną – ne ilgiau kaip 15 minučių.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymą rasite čia.

 

 

 

Rugsėjo 29-oji — Pasaulinė širdies diena

 

 

Rugsėjo 29 – ąją Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva minima Pasaulinė širdies diena.

Viena iš šios dienos misijų – užtikrinti širdies sveikatinimo prieinamumą visiems, skatinti žmones pradėti veikti dabar, kad gyventų ilgiau, geriau, su sveika širdimi. Šios dienos minėjimas taip pat skatina duoti pažadus sau: gaminti ir valgyti sveikesnį maistą, daugiau mankštintis ir būti aktyvesniems, pasakyti „ne“ rūkymui ir pagelbėti artimiesiems mesti rūkyti, padėti pacientams mesti rūkyti ir sumažinti jų cholesterolio kiekį kraujyje, remti politiką, palankią širdies sveikatai, investuoti į sveikai širdžiai palankią darbo aplinką. Tai – paprasti, bet labai svarbūs pažadai savo širdžiai, artimųjų širdims, visų mūsų širdims!

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis pasaulyje. Bet nebūtinai taip turėtų būti: bent kiek pakeitę savo gyvenseną galime sumažinti širdies ligų ir insulto riziką, pagerinti savo gyvenimo kokybę ir rodyti gerą pavyzdį jaunesnėms kartoms. Šis pažadas – tai būdas pasakyti sau, žmonėms, kurie mums rūpi, ir visiems pasaulio žmonėms, kaip svarbu yra rūpintis savo širdies sveikata.

Kasmet pasaulyje dėl minėtos priežasties miršta apie 18 milijonų žmonių. Tai – trečdalis viso pasaulio mirčių. Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos sudaro apie 55 proc. mirties priežasčių. Lėtinė išeminė širdies liga yra pagrindinė mirties priežastis tarp darbingo amžiaus (16-65 m.) gyventojų.

Pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai yra rūkymas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, netaisyklinga mityba bei mažas fizinis aktyvumas. Kiti rizikos veiksniai, turintys įtakos širdies ir kraujagyslių ligoms vystytis, yra antsvoris, nutukimas, cukrinis diabetas, piktnaudžiavimas alkoholiu ir psichinis bei socialinis stresas.

Dažnai širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti. Iki 80 proc. priešlaikinių mirčių dėl širdies ir kraujagyslių ligų galima būtų išvengti, jei būtų kontroliuojami keturi pagrindiniai rizikos veiksniai – rūkymas, nesveika mityba, fizinis aktyvumas bei žalingas alkoholio vartojimas.

Todėl, 2020 m. rugsėjo 29 dieną minint Pasaulinę širdies dieną, Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenė kartu su Pasauline širdies federacija ir Lietuvos širdies asociacija kviečia:

SU ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGOMIS KOVOKITE IŠ ŠIRDIES!

Šis šūkis reiškia, kad:

- kovokite savo protu – kad suprastumėte ko reikia, norint gyventi sveiką gyvenimą, ir, pasitelkę žinojimą, keistumėte savo įpročius, kad Jūsų gyvenimo kokybė būtų geresnė dabar ir ateityje;

- kovokite savo įtaka – kaip individualus asmuo, rodydamas sveikos gyvensenos pavyzdį kitiems, kuriuos mylite. Kaip sveikatos apsaugos specialistas - padėdamas pacientams žingsnis po žingsnio žengti sveikos gyvensenos link. Kaip darbdavys – investuodamas į savo darbuotojų širdžių sveikatą. Kaip valdžios atstovas – kurdamas įstatymus bei siūlydamas iniciatyvas, kurios gerintų visuomenės širdžių sveikatą;

- kovokite savo užuojauta – rūpindamasis ne tik savimi, bet ir labiausiai pažeidžiama visuomenės dalimi, tai yra tais, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis ir turi didesnę riziką COVID – 19 pandemijos metu;

- rinkitės klausdami širdies – mes galime rūpintis savo širdimi ir perspėti širdies ir kraujagyslių ligas sveikai maitindamiesi, atsisakydami tabako, ribodami alkoholio vartojimą ir didindami fizinį aktyvumą. Tokie pasirinkimai yra puikus pavyzdys mūsų vaikams bei tiems, kuriuos mylime;

- įsiklausykite širdimi į savo širdį – jei Jūs turite sveikatos problemų, tokių kaip širdies liga, širdies nepakankamumas, cukrinis diabetas, aukštas kraujo spaudimas ar nutukimas, neleiskite, kad COVID – 19 sustabdytų Jus nuo reguliarių sveikatos patikrinimų, net jei jie ir yra nuotoliniai. Nevenkite kviesti greitosios medicinos pagalbos, jei jaučiate, kad Jūsų sveikatos būklė blogėja – neužmirškite, jog tai saugu ir medicinos darbuotojai dirba Jums. Individualūs asmenys, bendruomenės ir įmonės reagavo į pandemiją nepaprastais būdais, remdami vienas kitą, palaikydami sveikatos apsaugos personalą ir pažeidžiamus visuomenės narius. Todėl, kalbame apie geresnius pasirinkimus kiekviename lygyje – nuo asmeninių bei kasdieninių pasirinkimų, iki sprendimų valstybiniu ir pasauliniu lygiu;

- širdimi palaikykite sveikatos apsaugos darbuotojus – pandemija lėmė išaugusį slaugytojų, gydytojų, mokslininkų, epidemiologų ir visuomenės sveikatos specialistų palaikymą. Didžiuojamės visais jais!

Mielieji,

neatidėliokite kovos su širdies ir kraujagyslių ligomis vėlesniam laikui, o jau nuo šiandien skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai, keiskite gyvenimo įpročius bei pažadėkite rūpintis savo bei aplinkinių širdimi!

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

Sveikinimas socialinių darbuotojų dienos proga

Panevėžys

2020-09-27

 

 

 

PARODA „EXPO AUKŠTAITIJA 2020“

Panevėžys

2020-09-26

 

Rugsėjo 25 – 27 dienomis Panevėžio Cido arenoje vyksta jubiliejinė 25 – oji verslo ir pasiekimų paroda „EXPO Aukštaitija 2020“. Tiek parodos organizatoriai, tiek jos dalyviai ir lankytojai apgailestavo, kad, ryšium su koronavirusine pandemija, šiais metais parodoje dalyvavo kone perpus mažiau dalyvių – tik apie šimtas įmonių, organizacijų, verslininkų, tačiau nuoširdžiai džiaugėsi, kad ši paroda, kuri yra didžiausia Šiaurės Lietuvos regione, vyksta ir dalyvavimas joje suteikia puikias galimybes eksponuoti savo produkciją, informuoti visuomenę apie teikiamas paslaugas bei ateities užmojus.

Parodos atidarymo metu išskirtinai buvo pagerbti Panevėžio krašto medikai, kurie šiais metais mini savo veiklos 180 – ties metų sukaktį. Ta proga Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas dėkojo visiems už sveikinimus, už bendrą sklandų darbą vardan žmonių sveikatos. Direktorius išreiškė įsitikinimą, kad ir ateityje bendros Respublikinės Panevėžio ligoninės, Panevėžio miesto ir rajono, aplinkinių rajonų savivaldybių pastangos ir darnus, kryptingas bendradarbiavimas bus visapusiškai naudingas ir duos gerų rezultatų. Atsidėkodamas už bendrą darbą ir ligoninei rodomą dėmesį, direktorius A. Skorupskas padovanojo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentui Sigitui Gailiūnui šamotinio molio puodynę „Gerumo rankos“.

Pirmą kartą šioje parodoje dalyvavo ir Respublikinė Panevėžio ligoninė. Jos ekspozicijos stende buvo pristatoma ligoninės veikla, Likėnų reabilitacijos ligoninėje teikiamos paslaugos. Parodos „EXPO Aukštaitija 2020“ dalyviai turėjo progą pamatyti archyvinių nuotraukų parodą „Panevėžio krašto medicinai 180 metų“.

„Norime pagirti jus, labai puiki paroda – laiku ir vietoje. Šaunuoliai, šios parodos dalyvių tarpe jūs išsiskiriate originalumu, atrodote kitaip, negu visi. Jūsų stende gausu pažintinės informacijos, edukacinių momentų“, - taip reiškė savo nuomonę parodą ir ligoninės ekspozicinį stendą aplankę parodos lankytojai. „Gera paroda, puikios nuotraukos, nuostabiai atspindėta laikmečio dvasia ir Panevėžio krašto medicinos raidos momentai. Puiku, kad visa tai turi galimybę pamatyti panevėžiečiai ir mūsų miesto svečiai“, - kalbėjo parodą aplankęs Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas.

 

Džiaugiamės, kad dalyvavome parodoje „EXPO Aukštaitija 2020“, kad neiškritome iš bendro parodos dalyvių konteksto, kad buvome pastebimi ir originalūs. Pilnesnę parodos nuotaiką, jos emocijas galėsite pajusti peržiūrėję mūsų nuotraukas.

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS CHIRURGIJOS KLINIKOS KOLEKTYVĄ PAPILDĖ JAUNAS SPECIALISTAS

 

Panevėžys

2020-09-18

 

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad pastaruoju metu vis daugiau jaunų gydytojų po studijų baigimo įsidarbina ne tik Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gydymo įstaigose, bet ir atvyksta dirbti į kitas šalies ligoninės ir yra pasirengę jose pradėti savo profesinę ir vadybinę karjerą. Jauni gydytojai, kupini idėjų, jaunatviškų ambicijų, siekiantys esminių pokyčių, inovacijų kokybiškai papildo gydytojų gretas Lietuvos gydymo įstaigose.

Malonu Jums pranešti, kad šiais metais net šeši jauni specialistai gydytojai atvyko dirbti į Respublikinę Panevėžio ligoninę. Tai – akivaizdus ir džiuginantis įrodymas, kad mūsų ligoninė turi išties gerą vardą ir yra patraukli darbui, o joje dirbančio kolektyvo branda ir profesionalumu esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Šiandien, mieli Šiaurės Lietuvos gyventojai, pristatome Jums gydytoją chirurgą Domantą Balsį, kuris pradėjo dirbti mūsų ligoninės Chirurgijos klinikoje. Gydytojas Domantas yra vilnietis, baigęs Šv. Kristoforo vidurinę mokyklą. Mokyklos metais būsimasis gydytojas labai domėjosi gamtos mokslais, jis yra Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso laureatas. Nuo 2008 m. D. Balsys mokėsi Lietuvos sveikatos mokslų universitete, o nuo 2015 m. – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Chirurgijos klinikoje, bendrosios chirurgijos rezidentūroje. Rezidentūros metu gydytojas stažavosi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Kauno Respublikinėje ligoninėje. Baigęs rezidentūrą, gydytojas chirurgas Domantas Balsys atvyko dirbti į Respublikinę Panevėžio ligoninę.

„Kolegos dažnai geriausiais žodžiais atsiliepdavo apie Panevėžio chirurgus, ligoninės personalą, todėl, kuomet atėjo laikas pasirinkti kur dirbsiu, nusprendžiau įsidarbinti Panevėžyje. Dirbdamas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje tikiuosi tobulėti kaip chirurgas ir kaip žmogus, bei įnešti savo indėlį, gerinant chirurginę pagalbą Panevėžio apskrities gyventojams. Chirurgijoje mane itin žavi išvaržų operacinis gydymas, naujų technologijų panaudojimas, siekiant sumažinti lovadienių skaičių ir padėti pacientams kuo greičiau grįžti į kasdieninį gyvenimą. Laisvalaikį leidžiu su šeima – žmona Jovita ir dukryte Beatriče. Sportuoju – esu ilgų nuotolių bėgikas. Sportuojant pavyko tapti Lietuvos maratono čempionato prizininku, tarptautinių varžybų nugalėtoju ir prizininku. Džiaugiuosi, kad pasirinkau dirbą Respublikinėje Panevėžio ligoninėje - dirbu su labai profesionaliais, draugiškais ir nuoširdžiais kolegomis“, - taip save ir savo apsisprendimą dirbti mūsų gydymo įstaigoje pristatė gydytojas D. Balsys.

Linkime gydytojui chirurgui Domantui Balsiui visokeriopos sėkmės profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

PRIĖMIMO IR SKUBIOSIOS PAGALBOS SKYRIUJE REIKŠMINGAS PASTIPRINIMAS

PRADĖJO DIRBTI JAUNAS SPECIALISTAS – SKUBIOS MEDICINOS GYDYTOJAS

 

Panevėžys

2020-09-11

 

Skubioji medicina – medicinos sritis, apimanti visų amžiaus grupių pacientus su ūmiomis būklėmis ar sužalojimais, kuriems reikalingas neatidėliotinas diagnozės nustatymas ir neuždelsta gydymo pradžia. Skubios medicinos gydytojai dažniausiai neteikia ilgalaikės ar tęstinės pacientų priežiūros paslaugų, jie diagnozuoja įvairius susirgimus ir imasi skubių intercencijų, kuriomis gelbėjami, gaivinami ar stabilizuojami pacientai. Skubioji medicina yra viena sunkiausių specialybių. Ji reikalauja daug žinių, greitos orientacijos ir puikaus psichologinio pasirengimo. Šio gydytojo darbo tikslas – diagnozuoti gyvybei pavojingas, ūmiai atsiradusias būkles, stabilizuoti pacientus ir tikslingai nukreipti tolesniai priežiūrai.

Skubiosios medicinos specializacija atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose 1973 metais. Vėliau šios srities gydytojai buvo pradėti rengti Anglijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos valstybėse. Šiuo metu skubioji medicina diegiama 18- oje Europos valstybių, tarp kurių yra ir Lietuva. Siekiant pasivyti pažengusias valstybes ir perimti geriausią patirtį, 2017 – 2018 m. keturi skubiosios medicinos gydytojai rezidentai iš Lietuvos stažavosi JAV, Sinsinačio Gerojo samariečio ligoninėje. Šešias savaites trukusią jaunųjų specialistų stažuotę rėmė Juozo Kazicko šeimos fondas.

Skubame Jums, mieli panevėžiečiai, pranešti džiugią žinią – vienas iš jaunųjų skubiosios medicinos gydytojų, kurie atliko stažuotę JAV, nuo šių metų liepos mėnesio pradėjo dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje. Siekiant sustiprinti šio skyriaus darbą ir pagerinti skubiosios pagalbos paslaugų teikimą, ligoninės administracija dėjo daug pastangų, kad „prisiviliotų“ jauną skubiosios medicinos gydytoją dirbti mūsų ligoninėje. Šis specialistas mūsų ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje teiks terapinio ir chirurginio profilio paslaugas, atliks invazines procedūras.

„Esu Martynas Banys, skubiosios medicinos gydytojas, 2015 – 2020 metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijavau skubiosios medicinos rezidentūrą. Šią medicinos sritį pasirinkti paskatino taikomi modernūs ir šiuolaikiški gydymo būdai, galimybė padėti žmogui vienu iš sunkiausių jam metu. Stažavausi JAV Sinsinačio Gerojo samariečio ligoninėje domėjausi masinių nelaimių valdymo, skaitmeninių technologijų taikymo medicinoje sritimis, studijavau „Skubiosios pagalbos skyriaus vadovo“ kursuose. Kuomet rinkausi gydymo įstaigą, kurioje norėčiau dirbti, mano dėmesį patraukė Respublikinė Panevėžio ligoninė. Tikiuosi savo idėjų pagalba padėti kurti modernų ir inovatyvų Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių. Abu su žmona esame kauniečiai, tačiau manome, kad Panevėžys yra puikus miestas gyventi ir dirbti bei puiki vieta augti net keturiems mūsų berniukams. Laisvalaikiu laiką dažniausiai leidžiu su šeima, keliaujame po Lietuvą, atrandame įvairių įdomių jos vietų. Taip pat mėgstu skaityti istorines knygas, domiuosi Lietuvos istorija. Džiaugiuosi pradėjęs dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyve“, - taip trumpai save pristatė jaunasis specialistas Martynas Banys.

 

Sveikiname skubiosios medicinos gydytoją Martyną Banį, pradėjusį dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje ir nuoširdžiai linkime jam visokeriopos sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

PANEVĖŽIO KOLEGIJA PRADEDA 18 – ĄJĮ STUDIJŲ SEZONĄ

Panevėžys

2020-09-09

2002 m. rugpjūčio 30 d., reorganizavus Panevėžio aukštesniąją technikos mokyklą, Panevėžio Andriaus Domaševičiaus aukštesniąją medicinos mokyklą ir Rokiškio aukštesniąją pedagogikos mokyklą, buvo įsteigta Panevėžio kolegija. Šiais metais ši aukštoji mokykla jau 18 – ąjį sezoną kviečia studentus ir pedagogus pradėti naujuosius studijų metus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas džiaugiasi nuolatine Panevėžio kolegijos veiklos sėkme, gausiu kolegijoje įvairias specialybes studijuojančių jaunuolių skaičiumi. Smagu, kad šiais mokslo metais net 48 studentai pareiškė norą studijuoti bendrosios praktikos slaugytojo specialybę, kad kolegijos studijų programų gausą papildė dar viena studijų kryptis – studijas pradės būsimi skubiosios medicinos pagalbos specialistai. Respublikinę Panevėžio ligoninę ir Panevėžio kolegiją sieja ilgametis , įvairiaplanis ir prasmingas bendradarbiavimas. Tikime ir linkime, kad šis bendradarbiavimas dar ilgai būtų veiksnus ir naudingas tiek studentams, tiek kolegijai, tiek ir ligoninei.

Mieli studentai, pedagogai, gerbiama visa kolegijos bendruomene, nuoširdžiai sveikinu Jus naujųjų mokslo metų pradžios proga, linkiu, kad pažinimo kelias taptų Jūsų gyvenimo keliu. Visada būkite smalsūs ir kūrybingi, darbštūs ir energingi siekdami aukščiausių rezultatų. Nauji studijų metai – tai naujų žinių, naujų iššūkių pradžia. Su naujomis jėgomis ir jaunatviškų ambicijų vedini vėl siekite kurti, pažinti, tobulėti, nepaliaukite svajoti ir ryžtingai skristi savo svajonės link.

 

Sėkmingų ir rezultatyvių mokslo metų!

Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius

Arvydas Skorupskas

 

 

RUGSĖJO 8 – OJI – PASAULINĖ KINEZITERAPIJOS DIENA

Panevėžys

2020-09-08

 

Pasaulinė kineziterapijos diena yra švenčiama kiekvienais metais rugsėjo 8 – ąją dieną nuo 1951 metų, kai buvo įkurta pasaulinė kineziterapeutų organizacija (angl. trump. WCPT). Ši diena yra skirta pažymėti 101 šalies, kurios yra WCPT kineziterapijos bendruomenės narės, vienybę ir solidarumą. Tai diena, kai pasauliui primenama, kiek daug kineziterapeutas padaro dėl savo paciento, koks jis yra svarbus reabilitacijos pasaulyje.

2012 m. rugsėjo 8 dieną Kaune pirmą kartą Lietuvoje buvo organizuotas renginys, skirtas paminėti pasaulinę kineziterapijos dieną.

Reabilitacijos procese kineziterapijos svarba yra neabejotina. Ji ypatinga tuo, kad koncentruojasi į pacientą ir pritaikoma kiekvieno žmogaus poreikiams – sudaromas individualus planas, atsižvelgiama į sveikatos būklę, patariama ir prižiūrima, kad užduočių atlikimo metu pratimai būtų atliekami saugiai ir taisyklingai.

Mieli Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, Likėnų reabilitacijos ligoninėje ir visos šalies gydymo ir reabilitacijos įstaigose dirbantys kineziterapeutai, nuoširdžiai sveikinu Jus su Pasauline kineziterapeutų diena. Jūs – atsidavę savo profesijai ir veiklai, turintys idėjų, besidomintys naujovėmis kineziterapijos srityje specialistai, kiekvieną dieną pritaikantys savo žinias ir patirtį žmonių sveikatos gerinimui. Linkiu Jums išlikti sveikiems, kūrybiškiems ir energingiems!

 


Pagarbiai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius

Arvydas Skorupskas

 

 

VALIO PANEVĖŽIUI, ŠVENČIANČIAM 517 – ĄJĮ GIMTADIENĮ!

Panevėžys

2020-09-06

 

Rugsėjo 4-6 dienomis miestas prie upės Panevėžys gražiai minėjo 517 – ąjį savo gimtadienį. Renginiai vyko įvairiose miesto vietose ir juose dalyvavo gausus būrys panevėžiečių ir miesto svečių. Verslininkai demonstravo savo išmonę, siūlydami įvairiausias prekes ir paslaugas, meno kolektyvai virkdė armonikas, dainavo, šoko, menininkai demonstravo savo kūrinius, žodžiu, visas miestas linksminosi – šventė kunkuliavo, klegėjo, džiaugėsi.

Šioje miesto gimtadienio šventėje dalyvavo ir Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas. Tačiau mes nieko nepirkome ir nieko nepardavinėjome – siūlėme šventės dalyviams nemokamai pasitikrinti svarbiausius savo sveikatos parametrus – kraujospūdį, deguonies prisotinimą kraujyje, išsimatuoti plaučių tūrį, pasikonsultuoti su dermatologu dėl odos ligų, dalyvauti sveikatos mankštelėse, kurias vedė kineziterapeutai, kvietėme visus šventės dalyvius paskanauti Likėnų mineralinio vandens. Visi dalyviai, kurie panoro pasitikrinti sveikatą, turėjo galimybę dalyvauti mūsų gydymo įstaigos organizuotoje loterijoje, kuri, beje, buvo labai populiari, ir laimėti vieną iš prizų. Džiugu, kad šventės dalyviai ne tik labai aktyviai lankė mūsų gydymo įstaigos palapinę ir noriai tikrinosi sveikatą, bet ir mielai pozavo prie Respublikinės Panevėžio ligoninės logotipais papuoštos sienelės.

Diena miesto šventėje prabėgo nepastebimai – vakarop skirstėmės šiek tiek pavargę, bet linksmi, kupini gausybės teigiamų emocijų ir dėkodami vieni kitiems, kad šios Panevėžio gimtadienio šventės metu buvome kartu.

Šventėje aktyviai dalyvavo ir Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams Mindaugas Vaitkus, įvairių ligoninės skyrių darbuotojai. Administracijos vadovai bendravo su visuomene, su žiniasklaida, prisidėjo prie viso kolektyvo geros nuotaikos kūrimo ir palaikymo. O Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas šios šventės metu atrodė išties įspūdingai – buvome pasipuošę vienoda apranga ir dėvėjome gražias kepuraites su ligoninės logotipu. Visa tai dar labiau skatino pasitempti ir būti atsakingais už įstaigą, kuriai teko garbė atstovauti – Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Tad, dar kartą Panevėžiui – VALIO! VALIO! VALIO!

 

P.S. visų sutikimai fotografuoti ir šias nuotraukas viešinti yra gauti.

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

SAVANORIŲ GRUPĖ BAIGĖ DARBĄ RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

Panevėžys

2020-09-03

 

Savanorystė – tai savo noru pasirinkta veikla, už kurią paprastai negaunamas finansinis atlygis ir kuri yra naudinga visuomenei. Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 metų bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje. Kiekviena organizacija nustato savanorių poreikį, kartu yra derinami abiejų pusių lūkesčiai, užduotys, veiklų apimtys, tvarkaraščiai, abiejų pusių komunikacijos galimybės.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė 2019 m. yra gavusi licenciją, kuri leidžia mūsų ligoninei priimti savanorius įvairiam terminui ir, pasibaigus savanoriavimo laikui, išduoti savanoriams pažymėjimus, kurie galioja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Rugsėjo 3 d. ligoninės konferencijų salėje vyko jaudinantis renginys – buvo atsisveikinama su 18 savanorių grupe iš Panevėžio ir Vilniaus kolegijų, kurie Respublikinėje Panevėžio ligoninėje savanoriavo 3 mėnesius – nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Šie savanoriai dirbo ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje – jiems buvo patikėtos pacientų, atvykstančių į ligoninę, sutikimo, apklausų, rūšiavimo, įvairiausios informacijos suteikimo užduotys.

Susitikime dalyvavęs Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams dr. Mindaugas Vaitkus nuoširdžiai dėkojo savanoriams už jų nuoširdų, pareigingai ir paslaugiai atliktą darbą, už jų svarią pagalbą Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus darbuotojams, palinkėjo visiems sėkmės moksle ir tolimesnėje veikloje.

Savanoriams nuoširdžiai ir jautriai dėkojo Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė, skyriaus vyr. slaugytoja Regina Žuromskienė, ligoninės slaugos administratorė Jolanta Gertienė. Atsidėkodami ligoninės administracijos atstovai įteikė savanoriams Savanoriškos veiklos pažymėjimus, molinius angeliukus, kurie jau tapo ligoninės simboliu ir ... didžiulį tortą.

„Visų savanorių vardu noriu padėkoti ligoninės administracijai, visam kolektyvui už jaukią atmosferą, kurią jautėme visos savanorystės metu, už pagalbą, patarimus, pamokymus, už puikų bendravimą ir bendradarbiavimą. Tikiu, kad dalis jaunų žmonių, kurie atliko savanorystės darbus, ateityje susies savo gyvenimą su medicina ir grįš dirbti į gydymo įstaigas. Savanorystė mums buvo naujas, niekada nepatirtas iššūkis, kurio metu susipažinome su naujomis galimybėmis, kaip padėti žmonėms ir būti naudingais visuomenei. Ačiū Jums“, - dėkojo savanoris Linas Karaliūnas.

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems savanoriams, dirbusiems mūsų ligoninėje ir labai svariai prisidėjusiems prie sklandaus gydymo įstaigos darbo. Linkime visiems sveikatos, sėkmės moksluose ir asmeniniame gyvenime. Tuo pačiu kreipiamės į kitus jaunus žmones – jei jus sudomino savanorystė ir norėtumėte padirbėti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje – kviečiame, kreipkitės, laukiame Jūsų!

 

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

JAUNI SPECIALISTAI ĮSIDARBINO RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIUJE

 

Panevėžys

2020-09-01

 

Toliau tęsiame pažinčių ciklą su jaunaisiais medicinos specialistais, kurie nuo šių metų vasaros pradėjo dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Šiandien supažindinsime Jus su Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje dirbti pradėjusiais jaunaisiais gydytojais Urte Jokubauskiene ir Povilu Valentukoniu.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Urtė Jokubauskienė 2010 – 2016 m. studijavo LSMU medicinos magistro laipsnio studijose, 2015 – 2016 m. atliko internatūros praktiką Kėdainių ligoninėje. 2017 m. U. Jokubauskienė įstojo į Fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūros studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kurias baigė 2020 m. ir įgijo Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo profesinę kvalifikaciją.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Povilas Valentukonis 2011 – 2017 m. studijavo LSMU medicinos magistro laipsnio studijose, o 2016 – 2017 m. atliko internatūros praktiką Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje. 2017 m. P. Valentukonis įstojo į Fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūros studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kurias 2020 m. sėkmingai baigė ir įgijo Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo profesinę kvalifikaciją.

Abu jaunieji fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai dalyvaudavo gydytojų draugijos organizuojamose konferencijose, kuriose yra pristatę ne vieną temą, savo profesinę kvalifikaciją kėlė įvairiuose mokymuose, nuolat domėjosi visų sričių reabilitacijos galimybėmis.

U. Jokubauskienės baigiamojo darbo tema buvo „Plantarinio fascito gydymo didelės galios lazeriu efektyvumo vertinimas“. Taip pat U. Jokubauskienė 2018 m. dalyvavo Paryžiuje (Prancūzija) vykusiame Pasauliniame Fizinės medicinos ir reabilitacijos kongrese, kuriame pristatė pranešimą baigiamojo darbo tema. P. Valentukonio baigiamojo darbo tema buvo „Sergančiųjų miokardo infarktu funkcinės būklės kaita priklausomai nuo skirtingos fizinio treniravimo rizikos antruoju reabilitacijos laikotarpiu“.

Abu jaunieji medikai gimę Kaune, abu mėgsta 70 – 90 – ųjų metų muziką, kurios visada mielai klausosi vykdami į darbą ir namo. Laisvalaikiu Urtė noriai keliauja ir šių kelionių metu stengiasi kuo labiau pažinti lankomų kraštų istoriją, kultūrą, skaito, daug laiko skiria fizinei veiklai – daugiausia jogai ir pilatesui. Povilas savo laisvalaikį skiria sportui – jau trejus metus dalyvauja triatlono varžybose, daug metų treniruojasi Kyokushin karate, vertina geras knygas, įtraukiantį kiną ir įdomų teatrą.

„Esame jauni kvalifikuoti specialistai, atvykome dirbti į Panevėžio Respublikinę ligoninę. Manome, kad darbas šioje gydymo įstaigoje suteiks mums daug neįkainuojamos patirties, o mes, jauni specialistai, turėsime galimybę savo žinias ir jaunatvišką entuziazmą tinkamai panaudoti padėdami savo pacientams“, - apie atvykimą dirbti į Panevėžį ir artimiausius savo lūkesčius kalbėjo jaunieji fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai Urtė Jokubauskienė ir Povilas Valentukonis.

Linkime gydytojams Urtei Jokubauskienei ir Povilui Valentukoniui visokeriopos sėkmės jų darbuose ir asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

Sveikinimas Rugsėjo 1–osios proga

 

Panevėžys

2020-09-01

 

 

 

 

Kaip saugiai dėvėti veido kaukę?

 

Panevėžys

2020-08-31

 

Siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą, nuo šeštadienio, rugpjūčio 1-osios, grąžinamas privalomas kaukių dėvėjimas uždarose viešosiose vietose (viešajame transporte, uždarose prekybos, paslaugų teikimo vietose ir kt.). Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje, nes sumažina kvėpavimo takų lašelių išsiskyrimą iš užsikrėtusių asmenų, kurie dar neturi simptomų ar kurie yra besimptomiai infekcijos nešiotojai.

Daugiau skaitykite čia:

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

GYDYTOJA NEUROLOGĖ D. VYŠNIAUSKIENĖ IŠĖJO Į UŽTARNAUTĄ POILSĮ

 

Panevėžys

2020-08-31

 

Su didžiuliu dėkingumu, nuoširdžiausia padėka ir pagarba informuojame Jus, mieli Panevėžio krašto gyventojai, kad rugpjūčio mėn. 31 d. žinoma, visų mylima ir gerbiama gydytoja neurologė Danguolė Marija Vyšniauskienė nusprendė baigti savo darbus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir išeiti į užtarnautą poilsį.

Gydytoja Danguolė Marija yra panevėžietė, baigusi Panevėžio 1 – ąją vidurinę mokyklą sidabro medaliu. 1966 m. įstojo į Kauno medicinos institutą, gydomąjį fakultetą. 1974 m. baigė KMI, o 1974 – 1975 m. – neurologo internatūrą Kaune. 1974 – 1980 metais D. Vyšniauskienė dirbo Šiaulių ligoninėje neuropatologo pareigose, o nuo 1980 m. vasario 1 d. pradėjo dirbti Panevėžio ligoninėje neurologės pareigose. Nuo 1980 m. ji paskiriama Nervų ligų skyriaus vedėja. Iki pat šios dienos gydytoja neurologė Danguolė Marija Vyšniauskienė dirbo I Neurologijos skyriaus vedėja. Ji – ilgametė Panevėžio apskrities vyr. neurologė.

Už nepriekaištingą darbą gydytoja D. Vyšniauskienė buvo apdovanota SAM ministro padėka, visa eile padėkų ir pagyrimo raštų. Gydytoja labai mėgsta literatūrą, noriai lankosi spektakliuose, dalyvauja įvairiuose renginiuose, koncertuose. Dirbdama Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, ji aktyviai dalyvavo įvairiuose Neurologijos kongresuose, pastoviai gilino neurologijos žinias, kurias perdavė tūkstančiams savo pacientų, siekdama vienintelio tikslo – padėti sergančiam žmogui.

Darbinės veiklos ligoninėje baigimo proga gydytoją neurologę Danguolę Mariją Vyšniauskienę sveikino Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams Mindaugas Vaitkus, II neurologijos skyriaus vedėjas Linas Masiliūnas, kolegos, draugai. „Viso ligoninės kolektyvo vardu nuoširdžiai dėkoju Jums, miela gydytoja, už Jūsų nuoširdų ir prasmingą darbą mūsų ligoninėje. Visada Jūs vykdėte svarbią ir atsakingą gydytojo pareigą - nepriekaištingai ir profesionaliai dirbote savo darbą. Jūs jau 40 metų dirbate mūsų ligoninėje, esate labai kvalifikuotas ir didžiulę profesinę ir gyvenimiškąją patirtį sukaupęs specialistas, turintis daug mokinių, mylima pacientų ir gerbiama kolegų. Ačiū Jums už Jūsų darbą, gerbiama gydytoja. Linkiu Jums stiprios sveikatos, daug džiugių ir prasmingų gyvenimo akimirkų ir visokeriopos sėkmės Jūsų tolesnėje veikloje ir asmeniniame gyvenime“, - dėkodamas gydytojai Danguolei Marijai Vyšniauskienei linkėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas. Ligoninės administracijos vardu direktoriaus pavaduotojas medicinai M. Vaitkus prisiminimui įteikė gydytojai D. Vyšniauskienei senosios Panevėžio ligoninės (1930 m.) išdidintą ir įrėmintą nuotrauką.

Gydytoja D. Vyšniauskienė dėkojo už gražius žodžius, už dėmesį ir linkėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvui sėkmės kasdieniniuose darbuose Panevėžio krašto ir visos šalies pacientų labui.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

 


JAUNOJI SPECIALISTĖ PANEVĖŽIETĖ GYDYTOJA DERMATOVENEROLOGĖ

AGNĖ GAIGALĖ GRĮŽO DIRBTI Į PANEVĖŽĮ

Panevėžys

2020-08-26

Šie metai VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei ir visai Panevėžio krašto medikų bendruomenei yra gausūs jaunųjų specialistų medikų apsisprendimais savo darbinės veiklos kelią pradėti Panevėžyje – jau net 5 jaunieji medikai įsidarbino mūsų ligoninėje, tuo kokybiškai ir prasmingai papildydami Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų gretas.

Jaunųjų medicinos specialistų įsiliejimas į Panevėžio krašto medikų bendruomenę yra svarbus ir reikšmingas įvykis visiems – tiek ligoninės personalui, tiek Panevėžio krašto gyventojams. Juk šalia patyrusių, aukštą profesinę kvalifikaciją turinčių gydytojų, pradeda dirbti jauni, ambicingi, didelius profesinius ir karjeros lūkesčius puoselėjantys jauni specialistai, susipažinę su medicinos mokslo naujovėmis, naujomis inovacijomis, moderniausiais diagnostikos ir gydymo metodais, puikiai žinantys ne tik savo profesinį dalyką, bet ir informacines technologijas, užsienio kalbas, siekiantys aukštesnio, geresnio, efektyvesnio gydytojų ir paciento bendravimo lygmens.

Šiandien norime supažindinti Jus su gydytoja dermatovenerologe Agne Gaigale, kuri šių metų rugpjūčio 3 d. pradėjo dirbti VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje gydytojos dermatovenerologės pareigose. Agnė – panevėžietė, baigė Panevėžio 5 – ąją gimnaziją. Medicinos magistro studijas baigė Vilniaus universitete, o dermatovenerologijos rezidentūrą – VUL Santaros klinikose. Gydytoja A. Gaigalė daug dėmesio skiria profesiniam tobulėjimui – ji yra Lietuvos dermatologų draugijos (LDVD) bei Europos dermatologijos asociacijos (EADV) narė, nuolatos dalyvauja įvairiuose Baltijos šalių dermatologų asociacijos, Europos dermatologų asociacijos ir kitų profesionalių organizacijų rengiamuose kongresuose bei mokymuose. Gydytoja Agnė taip pat yra Euromelanomos akcijos Lietuvoje dalyvė. Laisvalaikiu jaunoji medikė mėgsta keliauti, būti gamtoje, eiti į žygius, lankytis koncertuose, teatre, skaityti knygas.

Savo apsisprendimą grįžti į Panevėžį gydytoja Agnė pakomentavo taip: „kadangi pati esu panevėžietė, į gimtąjį miestą grįžti nebuvo sunku. Smagu matyti atsinaujinantį, besikeičiantį Panevėžį ir pačiai būti šio atsinaujinimo dalimi. Manau, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė yra puiki vieta jaunam specialistui dirbti ir tobulėti. Labai mėgstu savo darbą, todėl tikiu, kad pavyks surasti ryšį su pacientais ir išspręsti jų problemas. Mano domėjimosi sritys yra bendroji dermatologija, dermatoonkologija, plaukų ir nagų ligos, lytiškai plintančios infekcijos.“

Vis dažnesnis jaunųjų medicinos specialistų pasirinkimas dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje – neginčijamas įrodymas, kad Panevėžio krašto medicina, kuri šiais metais mini 180 – ties metų jubiliejų, yra pelniusi ne tik visos Lietuvos medicinos specialistų bendruomenės, bet ir jaunųjų medikų, kurie drąsiai sieja su Panevėžiu savo profesinę ir vadybinę ateitį, pasitikėjimą ir palankumą. Tai – džiugina, įpareigoja, skatina vystytis ir tobulėti.

 

Nuoširdžiai linkime jaunai specialistei gydytojai dermatovenerologei Agnei Gaigalei sėkmės jos profesinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

Padėka

 

Panevėžys

2020-08-24

 

Sveiki. Už operatyvią, profesionalią pagalbą bei gydymą noriu nuoširdžiai padėkoti radiologui A. Pranculiui, neurochirurginio skyriaus vedėjui G. Miliūnui, gydytojui J. Tvaskui bei visam nuostabiam, rūpestingam personalui. Ačiū jiems, kad gegužės 2d, karantino metu, kai daug žmonių skundėsi negaunantys medicininės pagalbos, šių gydytojų dėka, buvo operatyviai sureaguotą ir išgelbėta mano vyro gyvybė blyšus galvos smegenų aneurizmai. Planiškai dėl esančių neplyšusių aneurizmų vėl esam jūsų ligoninėje ir vėl dėka profesionalių medikų, viskas sklandžiai pavyko. Tariu Jiems nuoširdų AČIŪ. Te saugo Juos Dievas.

Su pagarba

Janina Sablinienė

 

 

LAISVĖS KELIAS Į BALTARUSIJA!

Panevėžys

2020-08-21

Istorinę Baltijos kelio dieną (rugpjūčio 23 d., sekmadienį), „Laisvės TV“ kviečia sustoti į naują laisvės grandinę – laisvės kelią į Baltarusiją.

„Laisvės kelias“ sulaukė milžiniško susidomėjimo – sustoti į gyvąją grandinę jau užsiregistravo dešimtys tūkstančių dalyvių. Šiame renginyje žada dalyvauti Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Prezidentas Gitanas Nausėda, ją palaikyti planuoja ir kiti Lietuvos miestai. Lietuviai Londono Haid parke žada tiesti simbolišką „Laisvės kelią“. Susidomėjimą prisijungti prie šios akcijos pareiškė estai, latviai, ukrainiečiai. „Laisvės kelio“ metu vyks tiesioginė transliacija iš įvykio vietos.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas, palaikydamas šią akciją, ant devynių aukštų ligoninės pastato nuo Smėlynės gatvės pusės iškels ne tik Estijos, Latvijos ir Lietuvos vėliavas, simbolizuojančias istorinio Baltijos kelio 31 – erių metų sukaktį, bet ir raudonai baltą tautinę Baltarusijos vėliavą - tegu Vytis vėl rodo kryptį į laisvę!

Akcijos „Laisvės kelias“ pradžia – sekmadienį 19.00 val. Katedros aikštėje Vilniuje. Šis gyvasis laisvės kelias nusidrieks nuo Katedros aikštės iki valstybinės sienos su Baltarusija (Medininkų). Šia pilietine akcija mes parodysime kaimynams, kad jie yra ne vieni savo kovoje už ateities Baltarusiją.

„Laisvės TV“ kviečia žmones, įstaigas, organizacijas bei savivaldybes registruotis į „Laisvės kelią“ ir sekmadienio vakare kartu stovėti už Laisvę. Aprangos kodas – balta.

 

Nuoroda į renginį: http://www.facebook.com/events/1456246001229615

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

GYDYTOJA ALERGOLOGĖ IR KLINIKINĖ IMUNOLOGĖ RŪTA KAVALIAUSKAITĖ PRADEDA DARBĄ RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

Panevėžys

2020-08-19

 


Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama mažinti sveikatos netolygumus tarp Lietuvos regionų bei gerinti sveikatos priežiūros kokybę ir prieinamumą gyventojams, imasi kompleksinių priemonių, kurios turėtų paskatinti jaunus medikus rinktis darbo vietas įvairiuose šalies regionuose. Tačiau, anot ministro Aurelijaus Verygos, darbo vietos pasirinkimui įtaką daro daug veiksnių, todėl vien ministerijos pastangų neužtenka.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija nuolat analizuoja gydytojų ir vidurinio medicinos personalo kaitos procesus ligoninėje ir pastoviai vykdo jaunų specialistų paieškas, domisi jų pritraukimo ir išsaugojimo galimybėmis mūsų ligoninėje. Juolab, kad pasigirti ir sudominti jaunuosius medikus pradėti savo darbinę veiklą mūsų ligoninėje tikrai galime ir turime kuo – tai darbo krūvių bei karjeros galimybių pasiūla, taip pat vienais didžiausių šalyje gydytojų atlyginimais ir asmeninio bei profesinio tobulėjimo galimybėmis.

Šiandien pristatome Jums jauną specialistę Rūtą Kavaliauskaitę, kuri pasirinko Panevėžį ir nuo rugpjūčio mėn. 17 d. pradėjo dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojos alergologės ir klinikinės imunologės pareigose.

R. Kavaliauskaitė 2010 – 2016 m. studijavo LSMU medicinos magistro laipsnio studijas. 2015 – 2016 m. atliko internatūros praktiką Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, o 2016 m. įstojo į Alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentūros studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kurias 2020 m. sėkmingai baigė ir įgijo gydytojos alergologės ir klinikinės imunologės profesinę kvalifikaciją.

R. Kavaliauskaitė kasmet dalyvaudavo Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos organizuojamose konferencijose, domėjosi alergologijos ir klinikinės imunologijos mokslo naujovėmis. Tarptautiniuose kongresuose yra pristačiusi du įdomius pacientų klinikinius atvejus (EAACI – Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos draugijos kongrese Lisabonoje 2019 m. ir Londone – 2020 m. birželio mėn.)

Save R. Kavaliauskaitė pristato kaip žmogų, kuris „aktyviai domisi pasirinkta sritimi, kuriam netrūksta motyvacijos ir entuziazmo dirbant su tiek su kolektyvu, tiek su pacientais. Laisvalaikiu mėgstu klausytis muzikos, lankytis koncertuose, teatre, leisti laiką gamtoje, artimųjų ir draugų rate. Pasirinkusi Panevėžį tikiuosi šį miestą, jo žmones pažinti geriau, padėti jiems atsiradus sveikatos sutrikimams. Tikiu, kad čia manęs laukia įdomi patirtis ir nauji iššūkiai“.

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Rūta Kavaliauskaitė konsultuos pacientus, sergančius alerginėmis ligomis ir imunodeficitinėmis būklėmis. Į gydytoją jos darbo metu gali kreiptis įvairaus amžiaus pacientai – tiek vaikai, tiek suaugusieji.

Linkime jaunai specialistei gydytojai Rūtai Kavaliauskaitei sėkmės darbuose ir visų jos lūkesčių išsipildymo!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

 

Susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidentu

Panevėžys

2020-08-18


Šiandien 10.30 val. Lietuvos medikų vadovų bendruomenės atstovai, kurių tarpe yra ir VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

Susitikimo tikslas – aptarti situaciją Lietuvoje, susijusią su susirgimų koronavirusu Covid – 19 skaičiaus didėjimu ir galima antrąja šios infekcinės ligos banga mūsų šalyje. Susitikimo metu buvo pasikeista aktualia informacija, patikslinti strateginiai planai ir uždaviniai, susiję su galimomis grėsmėmis, asmens apsaugos ir medikamentų rezervo klausimai ir tolesnio jų įsigijimo poreikis ir galimybės.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

 

 

 

Sveikinimas Žolinių proga

Panevėžys

2020-08-15

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

 

 

PILVO AORTOS ANEURIZMOS TYRIMAI PANEVĖŽYJE

Panevėžys

2020-08-14

 

Aortos ligos – aortos aneurizma bei aortos disekacija – yra itin pavojingos, kurios gan dažnai baigiasi liūdnomis pasekmėmis žmogui. Dėl savo latentiškumo ir simptomų nebuvimo, aortos aneurizma netgi vadinama „tyliąja žudike“.

Mes turime nuolat rūpintis savo sveikata. Į medikus privalu kreiptis ne tik tuomet, kai pajuntame vienokius ar kitokius negalavimus, bet ir tada, kai nieko mus neraminančio nejaučiame – turime nuolat savo sveikatą tikrinti profilaktiniais tikslais. Tik šitaip specialistai gali laiku pastebėti atsirandančios ligos požymius ir rekomenduoti ar pradėti taikyti Jums tinkamą gydymą.

VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba daug puikių intervencinės radiologijos ir kraujagyslių ligų gydytojų, kurie savo darbais pelnė medicinos specialistų ir pacientų pripažinimą bei puikų įvertinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjo, medicinos mokslų daktaro Andriaus Pranculio ir Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjo Arūno Čapkausko iniciatyva liepos 16 d. Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro patal